دوشنبه ۰۴ مهرساعت ۲۳:۰۳Sep 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ناباروری»

برترین ها / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که نرخ زادوولد در بسیاری از کشورهای جهان به شدت پایین آمده است، خانواده ای در آمریکا برای به دنیا آوردن پنجمین فرزندشان، به منظور بهره گیری از امکان رحم جانشین برای بارداری، از مادربزرگ خانواده کمک گرفتند.
فرادید   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
علل و دلایل مختلفی باعث ایجاد اثراتی نامطلوب قدرت ناباروری مردان می شود. برخی از این دلایل به راحتی قابل تشخیص و شناسایی است و شناسایی برخی دیگر، به آزمایش های گوناگونی نیاز دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طرح های تولید بار اول و نوآورانه زیستی برای درمان ناباروری با هدف ورود به بازارهای جهانی حمایت کند.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۳:۰۸    
اقتصادتهران: مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: این سازمان آماده انعقاد قرارداد با همه مراکز درمانی ناباروری است. به گزارش اقتصادتهران به نقل از سازمان تأمین اجتماعی ...
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
پزشکان خواستار پژوهش بیشتر درباره یک بیماری کمترشناخته شده منتقل شونده از راه جنسی شده اند که ممکن است شایع تر از حدی باشد که تصور می شد و با ناباروری در مردان و زنان ارتباط دارد.
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۲۰:۰۱    
ای کاش مسئولانی که در سال های اخیر با شعار فرزندآوری سعی کردند از زوج های نابارور حمایت کنند، یادشان نرود که ما گنجینه ارزشمندی به نام طب سنتی داریم و می توان با کمک متخصصان طب سنتی مشکل زوج های نابارور را درمان کرد ...
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
ایرسا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جلسه تعیین تکلیف مرکز درمان ناباروری بیمارستان معتضدی گفت: مرکز درمان ناباروری بیمارستان معتضدی تنها مرکز سطح سه درمان ناباروری در استان است که توانایی تشخیص و درمان ناباروری و بیماریهای مرتبط را در سطح فوق تخصصی دارد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر 90 درصد هزینه های خدمات درمانی ناباوری در مراکز دولتی توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می شود. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
در مردان، بسیاری از بیماری ها می تواند باعث ناباروری شود. اولین آن ها اختلال توانایی جنسی است. شرط لازم برای باروری طبیعی، رابطه جنسی منظم است.
سلامت نیوز / ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۳:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت که پوشش بیمه ای خدمات درمان ناباروری مصوبه بسیار خوبی است و استقبال خوبی هم از آن شده است.
تامین اجتماعی   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۸:۲۸   + ۵۶ سایت دیگر  
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: پوشش بیمه ای خدمات درمان ناباروری مصوبه بسیار خوبی است و استقبال خوبی هم از آن شده است. با تحت پوشش قرار گرفتن این خدمات، شاهد استقبال بیشتری از این خدمات هستیم و امیدواریم با افزایش استقبال و افزایش درخواست برای خدمات درمان ناباروری ...
پیام خاوران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۵    
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت:100پرونده اقدام درمانی ناباروری در پنج ماه گذشته در تامین اجتماعی خراسان جنوبی تشکیل و هزینه آن پرداخت شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۹:۳۳    
از دیرباز تا کنون گیاهان نقش مهم وگسترده ای را در رژیم غذایی ما برعهده داشته اند؛ در اینجا ما به فواید جوانه عدس در رژیم غذایی و نقش آن بر سلامتمان می پردازیم.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۴:۲۳    
از دیرباز تا کنون گیاهان نقش مهم وگسترده ای را در رژیم غذایی ما برعهده داشته اند؛ در اینجا ما به فواید جوانه عدس در رژیم غذایی و نقش آن بر سلامتمان می پردازیم.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
میزان ناکافی از هورمون تستوسترون ممکن است به ناباروری در مردان منجر شود زیرا فرآیند اسپرم سازی به این هورمون وابسته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۰:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا گفت: زوجینی که به دلیل تنبلی تخمدان موفق به بارداری نمی شوند می توانند از روش سلول های بنیادی استفاده کرده و به راحتی درمان شوند.
محصولی در حوزه محصولات همگرا با استفاده از هوش مصنوعی توانسته ارزیابی اسپرم را به صورت خانگی و بر روی تلفن های هوشمند ممکن کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۲۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
این نوشیدنی بسیار مفید و گوارا در صورتی که با تدابیر خاص آن نوشیده و مصرف شود، می تواند برای درمان اکثر امراض نظیر بیماری های گوارشی، کلیوی، قلبی، ناباروری و... مفید باشد؛ پیامبر(ص) این نوشیدنی را "درمان همه دردها" دانسته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۵    
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری زنجان به فعالیت یک مرکز ناباروری در بیمارستان آیت الله موسوی اشاره کرد و گفت: این مرکز فقط با یک متخصص اداره می شود از این رو نوبت دهی مرکز بسیار طولانی است و مراجعان باید در نوبت قرار بگیرند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
داستان تکراری بیشتر سریال های دهه شصت و هفتاد وضعیت بغرنج زوج جوان و دوست داشتنی بود که نمی توانستند بچه دار شوند. حالا اما در سریال ها اثری از این ماجرا دیده نمی شود و یا اگر هم کسی چنین ایده ای داشته باشد تنها به دلیل بالا بردن بار دراماتیک سریال است نه نزدیکی به واقعیت.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۸:۴۱    
به زوجی نابارور گفته می شود که علیرغم تمایل به بچه دار شدن و عدم استفاده از روش های پیشگیری از بارداری و داشتن تماس جنسی منظم برای باردار شدن، تا یکسال باردار نگردند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۷:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا گفت: جوانانی که به هر دلیلی تمایل یا امکان ازدواج ندارند، خصوصا خانم ها که باروری آنها از سنی به بعد محدود می شود، می توانند در سنینی که هنوز مشکلی ندارند خدمات مرتبط با سلامت باروری را دریافت کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۲۱:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
استاندار قم گفت: سالانه میلیون ها زائر در استان قم حضور دارند که بیشتر آن ها از کشورهای منطقه هستند که خود این مطلب باعث ایجاد ظرفیت جذب گردشگر پزشکی و سلامت به قم شده است و و با توجه اینکه جهاد دانشگاهی در بحث ناباروری در حال فعالیت است، می توان از این ظرفیت استفاده کرد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه از ابتدای شروع طرح سیاست های جمعیتی تاکنون هزینه های ناباروری 500 زوج توسط این بیمه پرداخت شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: درمان ناباروری به صورت پوشش بیمه ای در قانون جوانی جمعیت قرار گرفته است، امیدواریم بیمه های دولتی و خصوصی در راستای اجرای درست این قانون مشارکت نمایند تا بتوانیم قراردادهای بیمه ای را از دو جهت مکمل و پایه مد نظر قرار دهیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه از تامین هزینه های ناباروری 500 زوج کرمانشاهی توسط این بیمه خبر داد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۵:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
در راستای اجرایی نمودن مفاد طرح تحول نظام سلامت کشور، خدمات مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل با تخفیف مصوب از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زوج های نابارور ارائه می شود.
نواندیش   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۲:۱۱    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان با تشریح عوامل اثرگذار بر ناباروری مردان و ارایه توصیه هایی برای پیشگیری، از نقش عفونت کووید 19 در ناباروری مردان خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی گفت: مرکز تخصصی درمان ناباروری در نیشابور راه اندازی می شود.
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۰۱:۰۲    
تنبلی تخمدان یا سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشترین دلیل ناباروری زنان است و علائمی مانند اضطراب و افسردگی دارد و باعث قاعدگی نامنظم خانم ها می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
درمان ناباروری و پرتو درمانی با تجهیزات پیشرفته دو بخش جدیدی است که در بیمارستان ولایت قزوین راه اندازی شده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۲:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: خدمات ناباروری در تعهد بیمه سلامت قرار گرفته و 90 درصد هزینه درمان ناباروری در استان توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۰:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ناباروری از مباحث مورد تاکید سیاست های جمعیتی و قانون جوانی جمعیت است و بر اساس بررسی های انجام شده، این میزان در خراسان رضوی حدود 17 درصد است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۰۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رییس مرکز تحقیقاتی و درمانی ناباروری یزد از کمبود فضای مناسب برای فعالیت این مرکز خبر داد و از خیران خواست در تکمیل ساختمان جدید، به منظور ایجاد شرایط مناسب برای ارائه خدمات به شهروندان این مرکز را یاری کنند.
موج   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۵:۰۵    
مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری فارس گفت: سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان متولی بیمه درمان ناباروری و نازائی در کشور، همه مادران باردار فاقد پوشش بیمه را تا پایان دوسال دوران شیردهی و کودکان آنان را تا پنج سالگی، بر اساس فرآیند ارزیابی وسع تحت پوشش قرار می دهد.
پس از یکسال از اجرای قانون حمایت از مادران باردار فاقد بیمه و زوجین نیازمند خدمات ناباروری، درمان ناباروری دیگر آرزوی افراد نیست .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۹    
کرمانشاه - ایرنا - سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان کرمانشاه از نشان دار شدن بیش از 500 زوج نابارور کرمانشاهی برای تامین هزینه های درمان آنها خبر داد و گفت: بیمه سلامت برای پرداخت هزینه های ناباروری محدودیتی ندارد و زوجین می توانند اسناد پزشکی خود را به این سازمان تحویل دهند. (فیلم از مصطفی آزادی)
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به تهیه و اختراع داروی درمان ناباروری مردان شدند.
به اعتقاد کارشناسان ذی ربط از سال گذشته مراجعات زوجین نابارور برای استفاده از خدمات درمانی افزایش پیدا کرده است.
میگنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۰۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شکی نیست که ناباروری باعث استرس می شود. اینکه آیا استرس می تواند باعث ناباروری شود یا نه جای بحث دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- واحد مشاوره و سلامت جنسی در درمان ناباروری مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل راه اندازی شده و فعالیت خود را آغاز کرد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
محسن رعنایی گفت: 38 پرونده درمان ناباروری از ابتدای سال جاری در خراسان شمالی تشکیل شده و 90 میلیون تومان هزینه های درمان ناباروری پرداخت شده است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
در راستای راه اندازی استفاده از روشPGD، دوره آموزشی این روش درمانی در مرکز درمان ناباروری جهاد داشگاهی استان اردبیل برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ساری – ایرنا – ایجاد بخش های درمان ناباروری در 2 بیمارستان و تکمیل پارک بانوان با اختصاص حدود 20 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور از دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه بانوان مازندران بود که به ثمر رسیده است و پیگیری اجرای چهار مصوبه دیگر هم امیدواری های بیشتری را برای این قشر به ارمغان ...
کارشناسان معتقدند حمایت های بیمه سلامت، میتواند بخش قابل توجهی از مشکلات زوج های نابارور را کاهش دهد .
سینا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۰۳:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
در حال حاضر دلیل ناباروری بیش از نیمی از افرادی که قادر به بارداری طبیعی نیستند، قابل توضیح نیست، اما اکنون، پروتئینی که می تواند به پزشکان در درک بهتر باروری و ایجاد درمان های جدید کمک کند توسط محققان کشف شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۸ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
خدمات ناباروری در تعهد بیمه سلامت قرار گرفته است و 90 درصد هزینه ها در استان همدان از طریق بیمه سلامت پرداخت می شود.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۲۲:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه این سازمان 90 درصد هزینه های ناباروری را پرداخت می کند، گفت: امروز هزینه پرداختی درمان ناباروری برای افراد کم برخوردار جامعه را به 95 درصد رساندیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۹:۰۵    
تامین اجتماعی برای حمایت از نهاد خانواده، برای زوج های بیمه شده که مشکل ناباروری دارند، خدمات رایگان ارائه می کند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۵:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
رکنا: سخنگوی آموزش و پرورش گفت :از هر 4 نفر ایرانی در چشم انداز 20 سال آینده حداقل یک نفر سالمند هست.حداقل یک نفر با معضل چاقی و عوارض آن روبرو استو حداقل یک نفر در سنین کودکی و نوجوانی است و لذا، کشور با 25 درصد نیروی انسانی میخواهد اداره شود و این یعنی کشور از جوانی و پویایی فاصله می گیرد ...