دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۰۰:۱۰Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حرام»

خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش    
قزوین- اولین اصل در انقلابیگری را قانون مداری، قانون پذیری و تبعیت از قانون دانسته و بر همین اساس عمل نکردن به قانون را حرام شرعی می دانند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
نوزاد مادر زیر 18 سال و بالاتر از 42 سال، نوزاد طلایی است. فاصله بین دو فرزند، کمتر از 3 سال باشد هم مشکلی ندارد. سقط عمدی جنین در هر سنی از بارداری، شرعا حرام است و قابل پیگیری است.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۵۳    
یکی از مشکلاتی که برخی افراد با آن روبه رو هستند عرق کردن در خواب است مسئله ای که گاه چنان آزاردهنده می شود که خواب را بر انسان حرام می کند.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه آستارا با اشاره به تسریع در آماده سازی و بهبود وضعیت محوطه بارانداز این شهرستان گفت: متاسفانه امکانات بارانداز آستارا زیر صفر بوده و شایسته نام جمهوری اسلامی نیست. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۴۰   + ۲۸ سایت دیگر  
برترین ها: رئیس کل بانک مرکزی ایران از دسترسی سریع به 6.7 میلیارد دلار از منابع موجود ایران در صندوق بین المللی پول خبر داد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۱۲   + ۵۱ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه گفت: انتظار مردم از مسئولان برای مقابله با ترویج بی عفتی ها و بی حجابی ها، انتظار و مطالبه به حقی است و باید اقدامات عاجل و بازدانده ای برای مقابله با این حرام مسلم شرعی و توطئه دشمن، انجام گیرد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۱:۴۷    
مریم محسنی: سگ های ولگرد همواره در حال آزار مردمند؛ چه وقتی دم تکان می دهند، یا زل می زنند، پارس می کنند و یا خیز برمی دارند، ترسناکند و چه شب ها که زوزه ها و عوعوکردن هایشان خواب را بر اهالی حرام می کند ...
سلام نو / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: بامر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است که شامل سه مرحله قلبی، لسانی و عملی [قانونی] می شود.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۱۵    
سیدمحمد بطحایی، وزیر اسبق آموزش و پرورش در گفت وگویی که با او داشتیم چند اعتراف صریح داشت؛ اول اینکه وزیران آموزش و پرورش در همه دوره ها تحت تأثیر فضای ویترین، کارنامه سازی و فشار سیاست زدگی بالای سر خود قرار می گیرند و یکی از تبعات این منش ...
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۴۵    
پیمان بابادی-کارشناس حوزه نفت و انرژی – فرد فاسد را می توان به یک ویروس تشبیه کرد؛ در حدیثی از پیامبر(ص) آمده است که تجمع مال حرام در شکم فرد باعث می شود که خداوند هیچ عبادتی از آن ها را نپذیرد و در احادیث فراوان نسبت به اثرگذاری حتی یک لقمه مال حرام بر زندگی افراد سخن گفته شده است؛ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
امام رضا (ع) زائران حرم خود را از گرامی ترین گروه ها در روز قیامت دانسته اند که آتش دوزخ برای آن ها حرام است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۰۴    
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از وجود مغازه های موقت در محدوده بوستان دانشجو انتقاد کرد و گفت: حضور این مغازه ها دلسوزی نیست؛ بلکه این موضوع سد معبر و حرام است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۹:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
مهدی قمصریان گفت: با توجه به این که امسال نرخ دیه در ماه های حرام یک میلیارد و 200 میلیون تومان است، بر پایه اجبار قانون بیمه شخص ثالث، از دارندگان وسایل نقلیه می خواهیم که حتماً این بیمه را داشته باشند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۷:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
نظام تناسبی که دیروز در مجلس در ادامه رسیدگی به قانون انتخابات مجلس به عنوان یک ماده اضافه شد، در میان خبر ها چندان دیده نشد با آنکه تغییری اساسی در انتخابات مجلس و ورودی های آن خواهد داشت، به گونه ای که با این طرح ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۱۴    
جابری انصاری با بیان اینکه چشم پوشی در برابر فعل حرام را بر نمی تابیم، گفت: هنرمندان و اصحاب رسانه به وظایف خود در برابر حجاب و عفاف عمل کنند
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۲۷    
یکی از کاربران توییتری در جواب آخوندی که عکس یک دختر زباله گرد و یک دختر بیحاب را کنار هم گذاشته و میگوید کدام حرا است، می نویسد: حرام، حرامه! چه بی حجابی باشه! چه عمل نکردن به مسئولیت توسط مسئولین باشه که نتیجه ش بشه فقر! چه دروغگویی و عوام فریبی باشه
تبیان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۲۲    
پدیده شوم سقط جنین، در اسلام حرام شمرده شده و از گناهان کبیره است، کسی که سقط جنین می کند یک انسان را کشته، و کسی که انسانی را بکشد قاتل است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه / پژوهشگر هنر گفت: هنر اسلامی هر اندازه در معنا و مفهوم غنی باشد باید از یک ویژگی مهم هم بهره برد آن هم روزی حلال در ساخت و پخش است چون فیلم یا سریالی که از این امر بی بهره باشد مطمئن باشید راه به جایی نخواهد برد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۲۷   + ۳۵ سایت دیگر  
اگر کسی آگاهی از مجرمانه بودن فعل نداشته باشد، یا در تطبیق مصداق اشتباه کند، مجازاتی متوجه او نیست. در واقع قصد شرط ضروری تحقق ارتکاب جرم است. برای نمونه اگر کسی نداند که خوردن شراب حرام یا جرم است یا نداند فلان مایع شراب است و آن را بخورد، مرتکب جرم نشده است و مصون از مجازات است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۷    
استاد درس خارج حوزه قم در ادامه بررسی مسائل فقهی پیرامون سوره حمد به بررسی این پرسش پرداخت که آیا قرائت بسمله سور عزائم توسط انسان جنب و حائض حرام است یا خیر.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۳    
حجت الاسلام علوی گفت:حفظ و بزرگداشت نظام مقدس جمهوری اسلامی و همه ارکان و اصول آن به حکم شرع و قانون و عقل، یک تکلیف است و هرگونه تضعیف و اهانت و خیانت به این نظام مقدس حرام شرعی و بزرگترین گناه محسوب می گردد.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
اختصاصی شبکه اجتهاد: حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی نیشابوری، یکی از کسانی است که بیشترین تلاش را برای تأسیس فقه محیط زیست کرده است. این دانشیار دانشگاه امام صادق (ع) نزدیک به بیست سال است که به فعالیت در عرصه فقه محیط زیست مشغول است ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۸:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
حسینی همدانی درخصوص لایحه حجاب یادآور شد: پس از مدت ها که منتظر بودیم و مجلس به ویژه رییس مجلس شورای اسلامی به وظیفه خود عمل نکردند و ما و مردم متدین را به صبر دعوت کردند ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: عمل به حلال خدا و پرهیز از حرام خدا و حب اهل بیت (ع) راه نجات است و این با ایمان و عمل [...]
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۴۰   + ۲۷ سایت دیگر  
امام جمعه اردبیل با تاکید بر لزوم پرهیز مدیران از استخدام های سفارشی اظهار داشت: ظرفیت های استخدامی در کشور جزو حقوق عامه است و باید بر اساس عدالت و قانون تقسیم شود بی عدالتی در این باب هم ایمان سوز است.
عصر امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۸    
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز یکی از فعالان مجازی در مطلبی برای ما نوشت: ✍آقایان مسئول؛ جرم کشف حجاب مانند طرح ترافیک فروشی نیست!!! آیا حرام شرعی و حرام سیاسی مانند طرح ترافیک فروشی است ؟!!!! امت حزب الله توجه کنید: این لایحه عملاً #کشف_حجاب را به حراج گذاشت. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۴۲    
اینکه امام فرمود زمان و مکان در اجتهاد دخیل است، شاید از این قبیل باشد، یا در بحث #مجسمه_سازی که الآن ابزار بازی بچه ها است و کسی به آن نگاه حرام دینی نمی کند؛ آیا در این زمان، باز هم مجسمه سازی و تصویر ذی روح، حرام است؟ اینها مباحثی است که باید در حوزه بحث شود!
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۷    
مهرداد صدیقیان در استوری خود نوشت: خدای فواحش را حرام کرد، ظاهر و باطن. فاحشه باطن، حسد است.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
شهدای ایران :حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی شب گذشته در یادواره شهدای مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) که در این مدرسه برگزار شد، اظهار کرد: بعد از فتح خرمشهر ورق جنگ برگشت و شور بسیاری در کشور ایجاد شد. ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
آقایون چرا در متن لایحه ها مثل آدم شفاف سازی ندارید تا تفاسیر از متن قوانین باعث دردسر نشه؟ عبدالمجید خرقانی، فعال رسانه ای اصولگرا نوشت: خبر رسیده که آقای هاشمی گلپایگانی به دلیل اعتراض به لایحه حجاب قوه قضائیه در حال استعفاء هست آقایون چرا در متن لایحه ها مثل آدم شفاف سازی ندارید تا تفاسیر ...
جابری انصاری: مصمم به تشکیل جبهه فرهنگی حمایت از حجاب در استان البرز هستیم /دانشگاه ها و اصناف میدان دار شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
از امام جعفر صادق علیه السلام سؤال شد که: به چه علتی بیت الله الحرام با این عنوان نامیده می شود؟ آن حضرت در جواب فرمودند: به این علت که برای مشرکین حرام است که وارد آن شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری گفت: باید ضمن تغییر و تحول در نگاه و اجرا، اصلاح قانون دیه را مورد توجه قرار دهیم. برخی ابهامات در دیه زن و مرد در ماه های حرام و غیرحرام وجود دارد که از مجلس درخواست تجدیدنظر در این موارد را داشتیم.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدی لائینی گفت: ما هستیم و این راه پرافتخار شهیدان، هم باید عمل صالح داشته باشیم، حلال و حرام خدا را رعایت کنیم در عمل متشرع و متدین باشیم و هم باید وجودمان سراسر عشق به اولیای دین باشد که این دو موتور میتواند ما را به کمال برساند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
طی یک مراسم ترحیم در مسجد جامع شهر شفت، برخی از مدعوین با جشن، پای کوبی و قبح شکنی باعث زیرپا گذاشتن موازین شرعی و عرفی شده و احساسات مردم مؤمن و انقلابی شهرستان را برانگیختند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
ماه ذیقعده الحرام از ماه های حرام است که حق تعالی در قرآن مجید ذکر فرموده و سید بن طاوس روایتی نقل کرده که ذی القعده در وقت شدت و در سختی ها، محل اجابت دعا است .
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۵۵    
سوال: پخش موسیقی در مسجد چه حکمی دارد؟ جواب: واضح است که مسجد جایگاه شرعی خاصی دارد، لذا اگر پخش موسیقی در آن منافی با حرمت مسجد باشد، حرام است، حتی اگر موسیقی غیر لهوی باشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۴۹    
وظیفه همه مردم است که اسراف را مانند قمار و خوردن مال یتیم حرام شمارند. اول از خرید نعمت ها بیش از حد مصرف، سپس از انبار کردن آنها پرهیز کنند و اگر این خطا رخ داد، بکوشند که آن نعمت اضافی را به نیازمندی برسانند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر ساوه گفت: راه حل رونق فعالیت های اقتصادی اخلاق مداری، رعایت حلال و حرام خدا و اقامه امر به معروف و نهی از منکر است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان گفت: همانگونه که قتل نفس و حقوق انسانی حرام بوده تجاوز به محیط زیست هم حرام است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام نصرالله پور گفت: از مصادیق لقمه حرام که امام زمان(عج) امان ماندن از آن را از خدا طلب کرده اند، تصرف غیرمجاز در مالی است که خمس به آن تعلق گرفته است!؛ حضرت(عج) می فرمایند: اگر کسی حق ما اهل بیت(ع) را ندهد آتش جهنم به خانه برده است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۰   + ۵۶ سایت دیگر  
همراه اول در اطلاعیه خود اعلام کرده است: پیرو توافقی که همراه اول با اپراتورهای عربستانی انجام داده، امکان عرضه مکالمه و دیتا با قیمت بسیار مناسب و حتی بهتر از سیمکارت های عربی برای مشترکان همراه اول (دائمی و اعتباری) فراهم شده است و مشترکان با هزینه بسیار اندک، حجم دیتای خوبی در دسترس خواهند داشت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رای الیوم با اشاره به رزمایش اخیر جنبش حزب الله لبنان در جنوب این کشور نوشت، سلاحی که در این رزمایش به نمایش در نیامد، موشک های نقطه زن حزب الله لبنان است که خواب را از چشمان سازمان های امنیتی-نظامی رژیم صهیونیستی ربوده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۷:۳۶    
ماه ذی القعده، معروف به ماه اجابت دعا است. ذی القعده از ماه های حرام است که در جاهلیت مورد احترام بوده و اسلام نیز آن را گرامی داشته است.
دیدبان خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
متنجب نیا به اصلاحات نیوز می گوید: اخیرا هم یکی از آقایان گفته حمله به روحانیون نتیجه حرام خواری است؛ مشخص نیست که بر چه اساسی این حرف را می زنند. این مردم حلال خور و از شما حلال خورتر و مسلمان تر هستند و اشتباهات این روحانیون را دیده اند دست به چنین کاری می [...]
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس پیشین سازمان فناوری اطلاعات گفت: چند جانبه گرایی که ایده اصلی آن این است که دولت ها دارای حاکمیت برروی اینترنت کشور خودشان هستند و در کشور خود قدرت تصمیم گیری نسبت به آن را دارند. برای مثال می توانند تصمیم بگیرند که اینترنت خود را فیلتر کنند یا نکنند ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۸    
یک استاد حقوق جزا و جزم شناسی گفت: در هیچ از یک مواد قانونی چنین موضوعی را نمی بینیم که ارتکاب فعل حرام دلیل محروم اجتماعی باشد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۶:۱۵    
ماه ذی القعده از ماه های حرام است که سه روز روزه داری متوالی از جمله عبادت های توصیه شده در این ماه است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۰:۴۰    
فروش فیلم های مشکوک مجوزدار س) برخی افراد وقتی از کاری نهی می شوند آن را به دستور یا مجوزی که از بالاتر دارند نسبت داده و لذا خود را معذور می دانند؛ مانند بعضی صاحبان مغازه های ویدئوکلوپ که فروش فیلم های مشتمل بر حرام را به مجوز ارشاد مستند می کنند ...