جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۲:۴۰Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «داشتن حجاب»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۶:۵۷   + ۱۸ سایت دیگر  
عصرترکیه : گوگتاش پس از ادای سوگند نمایندگی در جمع خبرنگارانی که مشتاق بودند ببینید اولین زن محجبه پارلمان بروکسل چه دیدگاه هایی دارد گفته بود: نباید تنها به ظاهر افراد توجه شود ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۱۰    
رزمنده دفاع مقدس گفت: حفظ وحدت و داشتن حجاب اسلامی در وصیت نامه شهدا بسیار تأکید شده است؛ شهدا در وصیت نامه خود چادر بانوان را برنده تر از خون شهدا دانسته اند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۲۷    
ناظران در کانادا معتقدند: زنان مسلمان نه تنها به خاطر داشتن حجاب یا نقاب، تقیدشان به شعائر دینی فوراً قابل شناسایی است بلکه به دلیل کلیشه های اسلام هراسانه نیز در کانون توجه قرار دارند. در واقع زنان مسلمان هدف قرار می گیرند زیرا مهاجمان فکر می کنند که آنها ضعیف هستند و هرگز توان دفاع ندارند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۴۲    
ساری-مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه کربلا با تاکید بر اینکه جهاد امروز زنان نگه داشتن حجاب و عفت و حیا است، تاکید کرد:دشمنان اندلسی کردن ایران را به گور خواهند برد چرا که مردان و زنان مومن و با بصیرت ایران این اجازه را نخواهند داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
چه بسیار دخترانی که دلشان با داشتن حجاب و پوشش است، اما اعتماد به نفس لازم را برای حضور باحجاب در جمع های مختلف ندارند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۰    
دختر بسکتبالیست محجبه فرانسوی بعد از محرومیت به دلیل داشتن حجاب با راه اندازی لیگ Ball.Her در صدد است نشان دهد همه دختران بدون تبعیض و بی عدالتی می توانند در میادین ورزشی و عرصه رقابت ها حضور داشته باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۹:۲۱    
طبق بررسی ها، قطعاً داشتن حجاب امنیت فردی و اجتماعی را تا چند برابر تضمین می کند.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۶:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
زنان ایران با وجود داشتن حجاب در همه زمینه ها از زنان شرقی و غربی پیشرو هستند| روحانیت اجازه ندادند که یک وجب از خاک ما دست دشمنان بیفتد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۶:۳۶    
رعایت حجاب اسلامی درجامعه حقوق اجتماعی محسوب میشود که همه باید به این حقوق احترام بگذاریم .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
آژانس های مسافرتی موظف بر رعایت حجاب در تور ها هستند و در صورت تخلف برخورد خواهد شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۲۲:۱۲    
وقتی حجاب به عنوان یک عنصر اجتماعی و فرهنگی، به عنوان یک موضوع سیاسی تلقی می شود، آثار آن بر برخی از افراد و خانواده ها از جمله تبعیض جنسیتی...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۶:۵۵    
انتشار ویدئویودختر نوجوان آمر به معروف که تلاش می کرد با احترام افراد را به داشتن حجاب دعوت کند با واکنش جانبدارانه رسانه های معاند همراه شد و در همین راستا موسسه همشهری تلاش کرد از این آمر به معروف تقدیر کند.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۷:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
با رعایت ادب و احترام ،از افرادی که بخواهند بدون حجاب و پوشش مناسب وارد اماکن ورزشی گیلان شود ، جلوگیری می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
زینب عالمه، نخستین زن مسلمان محجبه است که وارد ورزش راگبی در انگلستان شد؛ او مادر سه فرزند، در سال 2021 شغل خود را به عنوان پرستار نوزادان رها کرد تا رؤیای خود را برای داشتن حجاب با لباس تیم ملی راگبی زنان انگلیس دنبال کند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مقامات آلمان اعلام کردند: ایالت برلین به معلمان مسلمان اجازه می دهد حجاب داشته باشند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بعد از اینکه یک معلم در اسلوونی یک دختر محجبه را به دلیل داشتن حجاب بیرون کرد، بار دیگر بحث ها در مورد بیگانه هراسی و اسلام هراسی پنهان در جامعه اسلوونی داغ شده است.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۳    
یک نماینده پیشین مجلس به اصلاحات نیوز می گوید: همه زنان ما که بی حجاب نیستند و بیش از 90 درصد زنان حجاب را رعایت می کنند و فقط تعداد خاصی هستند که بی حجاب هستند که این افراد هم باید توجیه شوند که حجاب و پوشش برای سلامتی خودشان و حفاظت از خانواده ها است ...
وارش   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۰۷    
وارش نیوز/ سرآشپز0 اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک گفت: وظیفه ما برای ادامه دادن راه شهدا بسیار سنگین است و با داشتن حجاب خود ادامه دهنده راه آنان باشیم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین ، عککسی تاریخی از حضور زنان بی حجاب در جلسه سران قوه قضائیه همراه با شهید بهشتی منتشر کرد.. دختر شهید بهشتی : پدر در خارج از کشور نیز هرگز مرا وادار به داشتن حجاب نکردند / مخالف اجبار در دین بودند ...
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۹:۱۶    
آلمان که عامل دو جنگ جهانی با میلیون ها کشته است در ماه های اخیر با توهم تبدیل شدن به قدرت اول اتحادیه اروپا و جهان جا پای آمریکا و انگلیس گذاشته و در کنار دخالت در امور سایر کشورها برای جلوگیری از اعدام تروریست ها اشک تمساح می ریزند. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
هاجر که به عنوان معلم تدریس می کند متوجه شد قانونی که شغل مادرش را تهدید می کرد، هنوز بخشی از قوانین مدارس دولتی در پنسیلوانیا است. این قوانین معلمان را از داشتن هر نوع نماد دینی از جمله داشتن حجاب منع می کنند.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۲۰:۲۲    
فعال فرهنگی اهل سنت استان گلستان، گفت: داشتن حجاب برای بانوان مسلمان عزت و افتخاری بزرگ است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۲۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
دادگاه قانون اساسی آلمان با صدور حکمی از اجازه دادن به معلمان مسلمان برای داشتن حجاب در برلین حمایت می کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۳:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون فرهنگی حرم کریمه اهل بیت(ع) یکی از رسالت های مهم این آستان را کمک به قشر محروم جامعه دانست و گفت: برخی از خانواده ها به علت ناتوانی مالی در تأمین چادر و لباس مناسب با مشکل روبرو هستند که در پویش نذر حجاب رفع نیازهای این خانواده ها با مشارکت عموم مردم دنبال می شود.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۴۷    
مسلمانان هند در حال حاضر با محدودیت های بسیاری در دوران نخست وزیری نارندرا مودی مواجه هستند. خبرگزاری میزان – مسلمانان هند در سال های اخیر و به خصوص در دوران نخست وزیری نارندرا مودی ، نخست وزیر کنونی این کشور، با مشکلات بسیاری در همه بخش ها مواجه هستند. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۵:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
18 سازمان اسلامی نیجریه بر حق داشتن حجاب برای زنان مسلمان و رفع تبعیض علیه آنها تأکید کردند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
یک بازیکن زن مسلمان باشگاه بسکتبال در فرانسه به دلیل داشتن حجاب بر خلاف قوانین بین المللی، از حضور در مسابقات داخل کشورش محروم ماند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
فرانسه در مخالفت با تصمیم فدراسیون بسکتبال(فیبا) مبنی بر اجازه بازیکنان برای داشتن حجاب در مسابقات، یک بستکتبالیست محجبه را از رقابت های رسمی محروم کرد.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۲۲:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ما در نسل جنگ یک روحیه شهادت طلبی را داشتیم در صورتیکه در نسل جدید چنین روحیه ای وجود ندارد و نسل فعلی مطالبات دنیوی بیشتری دارند و متمرکز بر زندگی و آزادی در زندگی است.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۱۹:۱۱    
مقامات فرانسوی این روزها در حالی هتاکی نشریه فرانسوی علیه مقامات جهموری اسلامی ایران که البته سابقه هتاکی به مقدسات دینی و اسلامی را نیز دارد، با ادعای آزادی بیان توجیه می کنند که در همین فرانسه افراد بیشماری به جرم یک سوال درباره هولوکاست مجازات شدند اند و زنان بیشماری نیز به جرم داشتن حجاب جریمه ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۰۸:۲۰    
داشتن حجاب در هند تبدیل به نوعی مجوز برای تبعیض قائل شدن و خصومت ورزیدن عیله بانوان مسلمان هندی شده؛ روندی که به نظر می رسد در سال های اخیر رو به وخامت نهاده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
سازمان روز جهانی حجاب از همه زنان مسلمان و غیرمسلمان جهان خواست تا یکم فوریه 2023 میلادی برای همبستگی و حمایت از زنان مسلمان حجاب داشته باشند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۰:۲۰    
شفقنا-حزب حاکم عدالت و توسعه در ترکیه اصلاحات قانون اساسی در رابطه با حمایت از حق داشتن حجاب و صیانت از خانواده در برابر انحرافات را به پارلمان ارائه کرد؛ اقدامی که اپوزیسیون را در برابر چالش جدیدی قرار می دهد. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۴:۰۰    
دولت ایالتی لاگوس، دیروز دستور اجرای کامل حکم دادگاه عالی را صادر کرد که براساس آن دانش آموزان در مدارس سراسر ایالت می توانند برای حضور در کلاس ها حجاب داشته باشند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر استرالیایی با اشاره به پژوهش های علمی که در خصوص بررسی رابطه حجاب و سلامت روانشناختی بانوان در جهان صورت گرفته، اظهار داشت: با استناد به نتایج این گونه پژوهش ها در زمینۀ تأثیرات مثبت حجاب بر ایمنی و آرامش زنان می توان نه تنها زنان مسلمان ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۲:۲۸    
رسانه اتحادیه اروپا -یورونیوز- که در وقایع اخیر ایران، به سهم خود مجاهدانه بر آتش ناآرامی های دمید، اخیرا خبری در مورد حجاب در ترکیه منتشر کرد که تیتر خبر با اصل ماجرا تفاوتی معنادار و البته هوشمندانه داشت. تیتر خبر یورونیوز این بود: اردوغان: حق داشتن حجاب در ترکیه به همه پرسی گذاشته شود ...
برترین ها / وقت صبح   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
"کمال قلیچدار اوغلو" رهبر مخالفان با انتشار فیلمی در شبکه های اجتماعی گفت که حزبش برای "پایان دادن به زخم های گذشته" طرحی را به پارلمان ارائه خواهد کرد تا آزادی حجاب، تضمین شود.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۵:۵۷    
طنز تلخی است که معترضان ایرانی دنباله رو نظامی مانند ترکیه شده اند؛ حکومتی که به دنبال یک همه پرسی است تا خود را از چنگال اجبار به بی حجابی خلاص کند.
سلام نو / اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۵:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، برای حل موضوع حجاب پیشنهاد همه پرسی داد اما قلیچداراوغلو طرح برگزاری همه پرسی را نپدیرفت.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۲۱:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه شامگاه شنبه 22 اکتبر در جریان یک سخنرانی تلویزیونی پیشنهاد کرد که حق داشتن حجاب در دستگاه های دولتی، مدارس و دانشگاه ها به همه پرسی گذاشته شود و در صورت موافقت شهروندان ترکیه، قانون اساسی کشور اصلاح گردد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۶:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه پیشنهاد برگزاری یک همه پرسی در کشورش بر سر تضمین حق زنان برای حفظ حجاب در مدارس، دانشگاه ها و نهادهای دولتی را داده است. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه میدل ایست آی، حزب حاکم عدالت و توسعه متعلق به رجب طیب اردوغان ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان پیشنهاد برگزاری همه پرسی برای ایجاد تضمین قانون اساسی برای حق داشتن حجاب در موسسات دولتی و مدارس و دانشگاه ها را ارایه کرد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز شنبه پیشنهاد برگزاری همه پرسی برای اصلاح قانون اساسی و حمایت قانونی از حق داشتن حجاب در موسسات دولتی، مدارس و دانشگاه ها را داد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۰۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه پیشنهاد داده است که در قانون اساسی این کشور حق زنان برای داشتن حجاب در نظر گرفته شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه کیهان نوشت: بررسی پویانمایی های پخش شده از برنامه های کودک شبکه های مختلف سیما (شبکه 2، 5، آموزش و پویا و نهال) نشان می دهد که یک دوگانگی غیرقابل انکار در زمینه طراحی حجاب شخصیت های کارتونی دختران و زنان وجود دارد.. ...
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۰۸:۰۳   + ۴۴ سایت دیگر  
طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در طرح جامع عفاف و حجاب ، صداوسیما یکی از 24 نهاد و سازمان مسئولی است که موظف شده برای ترویج عفاف و حجاب به فرهنگ سازی بپردازد. نهادی که بی تردید به دلیلی جایگاه ویژه ای که در فضای فرهنگی کشور دارد، می تواند تاثیرگذاری بسیاری در این زمینه داشته باشد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۴:۲۰    
زاهدان (پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان گفت مطابق تعالیم اسلامی مسئله حجاب به عنوان یک فرهنگ معرفی شده و داشتن حجاب یک زینت برای بانوان محسوب می شود. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۶:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید با محتواسازی در مورد عفاف و حجاب، جامعه و به ویژه جوانان را به داشتن حجاب ترغیب کنیم.
نی نی بان   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۲۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
داشتن حجاب در برخی از مهمانی ها باعث می شود سبک لباس پوشیدن خانم ها با تغییراتی همراه باشد.
وقت صبح   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۰۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نورگل یشیلچای بازیگر مشهور سینمای ترکیه که برای فیلمبرداری فیلمی به ایران آمده بود، ادعا کرد که او از نظر حجاب مورد تایید مردم ایران نبوده است! به گزارش گروه ترجمه وقت صبح ، نورگل یشیلچای، مهمان برنامه جیدا دوونجی شد و از تجربه کار و سفر به ایران قبل از شیوع کرونا صحبت کرد. ...