یکشنبه ۳۰ خردادساعت ۰۵:۴۷Jun 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میزان آلودگی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۴:۱۵    
انستیتو رابرت کخ آلمان از افزایش دو برابری میزان آلودگی به ویروس جهش یافته هندی در بین مبتلایان به کرونا در هفته جاری نسبت به هفته گذشته خبر داد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۶:۵۸   + ۲۱ سایت دیگر  
از سال 1950 تا سال 2019 بیش از هشت میلیارد تن پلاستیک در دنیا تولید شده است و مقدار زیادی از ضایعات و دورریز محصولات پلاستیکی به اقیانوس ها ریخته می شود. همین مساله فاجعه ای را رقم زده است و روزانه هشت میلیون قطعه پلاستیکی وارد آب های اقیانوس ها می شود ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۸:۰۴    
شفقنا- مدارس انگلستان برای پاکی هوای اطراف مدارس، کیت های رایگان برای نظارت بر میزان آلودگی هوا دریافت می کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، یورونیوز نوشت: سال گذشته، موسسات خیریه آسم و بنیاد ریه انگلیس سفارش تحقیقاتی درباره آلودگی هوا دادند ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۵:۰۰   + ۲۶ سایت دیگر  
یکی از نگرانی های مرتبط با سلامت مواد غذایی، میزان باقی مانده فلزات سنگین همچون آرسنیک است و باید میزان آلودگی برنج به آرسنیک کاهش یابد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
جمهوری چک تصمیم گرفته است به منظور کاهش میزان آلودگی پلاستیکی، استفاده از ظروف یکبار مصرف را ممنوع کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۴:۱۰    
کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: بر اساس داده های جدید به دست آمده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، شهرستان قصرشیرین از نظر میزان آلودگی هوا در وضعیت هشدار قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مدیرعامل کارخانه خمیرمایه ناغان تا پایان خردادماه فرصت دارد استانداردهای محیط زیستی را رعایت و میزان آلودگی این کارخانه را تا حد مجاز و استاندارد پایین بیاورد، در غیراینصورت از فعالیت این کارخانه جلوگیری و این واحد پلمب خواهد شد.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۲۲:۰۶    
تاثیر آلودگی هوا در افزایش سرایت کووید-1925 اردیبهشت 1400 ساعت: 13:2 گزارش های رسیده از سازمان بهداشت عمومی فرانسه نشان می دهد که میزان سرایت کووید-19 با میزان آلودگی هوا ارتباط مستقیم دارد ...
کاوش خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۱۸    
استدلال دولت ژاپن با شعار "نه کت، نه کراوات" این بوده که با افزایش دمای ادارات ژاپن در سه ماه تابستان، 17 درصد در انرژی مصرفی دستگاه های خنک کننده و حدود یک میلیون و پانصد و پنجاه هزار بشکه نفت صرفه جویی خواهد شد و در نتیجه میزان آلودگی هوا و هزینه های تابعه نیز کاهش خواهد یافت ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
در هفته های اخیر تعداد ویروس های کرونا در نپال به شدت افزایش یافته است و این کشور بالاترین میزان آلودگی را در میان کشورهای همسایه هند (جایی که موج دوم باعث ایجاد یک بحران کامل شده است) دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس یک مطالعه جدید، کودکان پنج ساله به دلیل افزایش میزان آلودگی هوا در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۰:۴۱    
امروزه نسبت به گذشته با توجه به افزایش کارخانه ها و گسترش صنایع گوناگون، میزان آلودگی آب ها و نفوذ آن ها به خانه ها بیشتر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۲:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان با اشاره به اینکه میزان آلودگی فاضلاب بندرعباس پنج برار استاندار است، عنوان کرد: امیدواریم با دستورات استاندار و تاسیس شرکت زیرساخت خلیج فارس و همکاری بنگاه های اقتصادی شاهد اتفاقات مناسبی در زمینه تصفیه فاضلاب بندرعباس در آینده ای نزدیک باشیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۸:۱۷    
طرح کمربند سبز اهواز قرار بود از سال 1390 در برنامه ای 5 ساله با هدف مهار پدیده گرد و غبار و کاهش میزان آلودگی هوا در این شهر اجرایی شود؛ اما هنوز این طرح به سرانجام نرسیده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
با وقوع طوفان شن آسمان شهر پکن با غبار زرد رنگ و غلیظی پوشانده شده و میزان آلودگی را به سطح خطرناکی رسانده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب لردگان گفت: میزان آلودگی پساب کارخانه پتروشیمی لردگان مورد تایید و بیشتر از حد استاندارد است، به همین دلیل دادستانی به این مساله ورود کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل محیط زیست لرستان با اشاره به ناسالم بودن هوای استان لرستان گفت: هم اکنون میزان آلودگی هوای لرستان 3 برابر حد مجاز است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
هوای پلدختر، کوهدشت، دلفان، رومشکان، خرم آباد، چگنی، سلسله، دورود، بروجرد و ازنا در شرایط ناسالم قرار دارد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: لرستان- مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: کیفیت هوای لرستان در چهار روز متوالی از سال جدید در شرایط ناسالم سپری می شود.
معدن نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -محققان آمریکایی در تحقیقات جدید خود به روش جدیدی برای میکروب زدایی با استفاده از نقره-مس یونیزه شده رسیده اند که می تواند میزان آلودگی های آب را تا حد زیادی کاهش دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۱:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
بنا بر اعلام اداره کل محیط زیست میزان آلودگی هوا در اکثر شهرهای لرستان 4 الی 5 برابر حد مجاز است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: وقتی نمی توانیم اندازه بگیریم نمی توانیم بگوییم چه میزان آلودگی داریم ولی اینکه آلودگی وجود دارد موضوعی نیست که بتوان آن را رد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۷:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون نظارت و پایش محیط زیست لرستان گفت: میزان آلودگی هوای لرستان به 4 برابر حد مجاز رسیده است و هم اکنون هوای استان در وضعیت ناسالمی قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: هوای همه شهرهای استان برای دومین روز متوالی در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا: رنگ آسمان شیراز در پگاه سه شنبه آخر سال 99 چنان بود که گویی ابرهای سربی و خاکستری تیره، خیمه بر شهر زده اند و هر لحظه امکان دارد باران ببارد. پرتو بی رمق و زرد آفتاب هم از لابه لای این گستره نیمه تاریک،سرک می کشید اما ستون این خیمه بر ابر استوار نبود بلکه گرد و غبار پایه آن بود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۵:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست ایلام گفت: ذرات معلق در هوا ناشی از گرد و غبار میزان آلودگی در هوای استان را سه برابر حد مجاز کرده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۹:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: با وقوع طوفان شن در سراسر پایتخت چین، آسمان شهر پکن با غبار زرد رنگ و غلیظی پوشانده شده و میزان آلودگی را به سطح خطرناکی رسانده است. رسانه های دولتی در گزارشی اعلام کردند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
بم- فرماندار بم از تعطیلی ادارات این شهرستان خبر داد و گفت: میزان آلودگی هوا در بم بیش از حد مجاز و بالای 500 است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
گردوخاکی که جمعه 22 اسفند آسمان استان بوشهر را فراگرفت، میزان آلودگی هوا را در برازجان به حدود 12 برابر میزان قابل قبول رساند.
ایستنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
با شیوع کرونا و افزایش محدودیت های سفر، هرچند میزان انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از سفرهای زمینی و هوایی به حداقل رسید ولی میزان آلودگی کره زمین به دلیل استفاده از مواد ضدعفونی کننده، رهاشدن ماسک ها، دستکش های پلاستیکی و... افزایش یافت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر استونی: استونی از لحاظ میزان آلودگی به کرونا در رتبه دوم جهان قرار دارد بنابراین قرنطینه محدود از این هفته با تعطیلی همه مدارس آغاز می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۱:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - شهردار تبریز گفت: بر اساس نظر کارشناسان این کلانشهر به 6 میلیون اصله درخت برای کاهش میزان آلودگی آلاینده های هوا نیاز دارد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: پژوهشگران در شهرستان فردیس استان البرز با بررسی سطوح و دست کارکنان نانوایی ها، مراکز تهیه و عرضه شیرینی و اغذیه فروشی ها، میزان آلودگی و نوع آن را مشخص کردند ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۷:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مردم نیوز به نقل از روزنامه "هندلزبلات" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان امروز (سه شنبه) در سخنانی میزان آلودگی به ویروس های جهش یافته در کشورش در بین مبتلایان به کرونا را حدود 50 درصد ارزیابی کرده و خواستار برداشتن گام های محتاطانه در کاهش محدودیت ها شد. ...
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۳:۱۲    
زمانی که میزان آلودگی هوا در شهرها زیاد می شود مقدار اکسیژن رسانی به بدن کم می شود و در نتیجه میزان انقباض عضلانی فرد بیشتر می شود و فرد تنش بیشتری را در این زمان تجربه می کند و مستعد پرخاشگری و برانگیختگی می شود .
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۱:۱۸   + ۴۸ سایت دیگر  
پژوهشگران با بررسی سطوح و دست کارکنان نانوایی ها، مراکز تهیه و عرضه شیرینی و اغذیه فروشی ها، میزان آلودگی و نوع آن را مشخص کردند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بعضی از مکان ها هستند که ما از میزان آلودگی و کثیفی آن ها خبر نداریم. در این مقاله به معرفی آلوده ترین مکان هایی می پردازیم که بیشتر عمرمان را در آنجا هستیم. اسباب بازی ها ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۲۴   + ۴۱ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از پیپل ، این نوزاد شهریور سال گذشته میلادی در واشنگتن متولد شده و حجم ویروس در بدن وی 51 هزار و 418 برابر تعداد ذرات ویروسی سایر بیماران مبتلا به کرونا بوده است ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
شورای علمی فرانسه اعلام کرده میزان آلودگی به ویروس انگلیسی طی روزهای آینده سیر صعودی خود را با شدت بیشتری طی خواهد کرد.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی در واکنش به سخنان نماینده مهاباد گفت: متأسفانه نماینده مهاباد در یکی از مصاحبه های خود مدعی شده بود که آزمایشگاه های محیط زیست استان با پتروشیمی مهاباد تبانی کرده اند و میزان آلودگی این مرکز پتروشیمی را صفر گزارش کرده اند که انتظار داریم ایشان ...
عصر همدان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، مهرداد سلگی، رئیس اداره حفاطت از محیط زیست نهاوند در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با توجه به رشد بار ترافیک خودرویی و آلاینده های محیطی و اهمیت پایش کیفیت هوا، اطلاع رسانی به موقع به شهروندان مهم است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۷:۰۱    
وزیر بهداشت آلمان اعلام کرد که کرونای انگلیسی به سرعت در حال انتشار است و میزان آلودگی از 6 درصد در هفته های اخیر به 22 درصد رسیده و همچنان در حال پیشروی است .
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - ایسنا نوشت: بیمارستان ها این روز ها به دلیل نبود سیستم تبادل و تصفیه هوای کافی، میزان تهویه کم و تردد بیش از اندازه افراد، به یکی از کانون های خطر انتقال ویروس کووید 19 تبدیل شده اند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان اردبیل گفت: اندازه گیری میزان فلزات سنگین و سمی فاضلاب واحدهای تولیدی اردبیل با راه اندازی دستگاه جذب اتمی آزمایشگاه امکان پذیر شد.
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۳:۳۵    
پدال نیوز: کاهش ذخایر نفتی در جهان و افزایش بهای انرژی، دولت ها و خودروسازان را بر آن داشته تا با هدف کاهش مصرف سوخت و آلایندگی خودروها، به سمت تولید خودروهای برقی پیش روند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سه دستگاه سنجش آلاینده های هوا برای استان خریداری شده است و به زودی در شهرهایی با میزان آلودگی بیشتر نصب و راه اندازی می شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۵:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
نصف جهان: کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از ادامه آلودگی هوای اصفهان تا روز جمعه خبر داد و گفت: از اواسط روز جمعه و با ورود سامانه ناپایدار جوی، میزان آلودگی هوا به تدریج کم می شود و شب شنبه بارش خفیفی در اصفهان خواهیم داشت. ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدت ها است که گرد و خاک بر آسمان بجنورد چنبره زده است. هوای بجنورد برای روزهای پیاپی ناسالم شده است که برخی مواقع هوای بجنورد تا 9 روز در مدار ناسالم قرار می دهد و این وضعیت در شهری که نه صنعت بزرگ و تاثیرگذار در آلایندگی در حریم دارد و نه در منطقه بیابانی واقع شده، شگفت آور است. ...