چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۷:۴۲Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حملات قلبی»

شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۴۵   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: عامل اصلی بیماری های قلبی عروقی و سکته های مغزی مصرف دخانیات و الکل، رژیم غذایی ناسالم و کم تحرکی است که به شکل فشارخون بالا، قند خون بالا و کلسترول خون بالا، اضافه وزن و چاقی در افراد ظاهر می شود.
ساوالان خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
محمد جعفرزاده گفت:31 درصد کل مرگ های جهان و نیمی از مرگ های ناشی از بیماری های غیر واگیر را تشکیل می دهد و اکثر این مرگ ها ناشی از بیماری عروقی قلب است که به شکل حملات قلبی و سکته های مغزی تظاهر می کنند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- داروی کلشی سین بیش از 2000 سال است که برای درمان بیماری درد مفاصل آتشین به نام نقرس استفاده می شود. هم چنین، این دارو یک درمان برای یک اختلال ژنتیکی به نام تب مدیترانه ای خانوادگی و برای پریکاردیت یا التهاب پرده دور قلب است. ...
برترین ها / سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۱:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
نکات ساده این گزارش می تواند سلامت قلب شما را تضمین کرده و خطر بیماری ها و حملات قلبی را کاهش دهد.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۳:۳۸    
حمله قلبی ممکن است به آرامی و با درد قفسه سینه شروع شود و زنان ممکن است تنگی نفس یا درد در گردن یا فک را تجربه کنند اما باید بدانید که برخی از حملات قلبی به دلیل اینکه علائمی ندارند مورد توجه افراد قرار نمی گیرند. قلب شما در طول روز به سختی کار می کند [...]
برترین ها / وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۸:۴۲   + ۲۱ سایت دیگر  
از آنجایی که هورمون های استرس افراد صبح ها برای کمک به بیدار شدن، بیشتر افزایش می یابد، احتمالا افراد صبح ها در معرض خطر حمله قلبی قرار می گیرند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
حملات قلبی یکی از مرگبارترین مشکلات پزشکی محسوب می شوند که در صورت عدم رسیدگی پزشکی به موقع می تواند به قیمت جان فرد بیمار محسوب شوند. در این میان دانستن نشانه های اولیه این حملات نقشی تعیین کننده در احتمال بقای افراد داشته و به همین دلیل عموم مردم باید این نشانه ها را بدانند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۶:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مطالعه ای جدید نشان می دهد که زنان بیشتر از مردان در معرض استرس شغلی و حملات قلبی قرار دارند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۳:۲۵   + ۲۷ سایت دیگر  
ایسنا : بیماری های قلبی عروقی، بزرگترین قاتل زنان در سراسر جهان، بیشتر از طریق سکته های مغزی و حملات قلبی قربانی می گیرد همچنین یکی از علل اصلی مرگ ومیر در مردان است.
55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
در بدن افرادی که دچار سکته قلبی می شوند از یک ماه قبل نشانه های اولیه برای هشدار حمله قلبی رخ می دهد که با شناخت آن ها میتوانید از حملات قلبی جلوگیری کنید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۶:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسکانیوز : یک ماه قبل از یک حمله قلبی، بدن شما با این 8 سیگنال اخطار خواهد داد که با شناخت آن ها میتوانید از حملات قلبی جلوگیری کنید.
برترین ها / بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۳:۱۶   + ۲۴ سایت دیگر  
در بدن افرادی که دچار سکته قلبی می شوند از یک ماه قبل نشانه های اولیه برای هشدار حمله قلبی رخ می دهد که با شناخت آن ها میتوانید از حملات قلبی جلوگیری کنید.
برترین ها / سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۲۲:۵۵   + ۵۵ سایت دیگر  
افرادی که 6 ماده غذایی کلیدی را از رژیم غذایی خود حذف می کنند، بیشتر با بیماری قلبی، حملات قلبی و سکته مواجه می شوند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۳:۴۷    
تجمع رسوبات چربی در دیواره داخلی رگ های خونی که قلب یا مغز را تأمین می کنند، می تواند باعث حملات قلبی و سکته مغزی شود. رژیم غذایی ناسالم، کم تحرکی، مصرف دخانیات و مصرف الکل از مهم ترین عوامل خطر رفتاری بیماری های قلبی هستند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
تحقیقات ارائه شده در آمستردام در بزرگترین کنفرانس قلب جهان نشان می دهد که خطر نسبی حملات قلبی برای مردان دو برابر بیشتر از زنان است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۱:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مطالعه اخیر ارائه شده در کنگره انجمن قلب و عروق اروپا در سال 2023 نشان داده است که عدم فعالیت بدنی دوران کودکی و نوجوانی می تواند زمینه را برای حملات قلبی و سکته های مغزی در مراحل بعدی زندگی فراهم کند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۰۹    
استرس زیاد در کودکان و والدین آن ها خطر چاقی را در کودکان افزایش می دهد. زیرا بسیاری از کودکان هنگام استرس و مشکل به پرخوری روی می آورند. بسیاری معتقدند که تلویزیون بازی های رایانه ای و استفاده از تلفن های هوشمند علت چاقی کودکان محسوب می شود ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
دو مطالعه و تحقیق جدید نشان می دهد که غذا های فوق فراوری شده، ریسک حملات قلبی و سکته را افزایش می دهد. به گزارش عصرایران به نقل از گاردین، غذا های فوق فراوری شده به شکل قابل توجهی خطر فشار خون را بالا می برند و ریسک حملات قلبی و سکته را افزایش می دهند. ...
یک پزشک گفت: استرس، تغذیه، سابقه خانوادگی و برخی عوامل دیگر می توانند در روند بروز حملات قلبی تاثیر داشته باشند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۴:۵۴    
60 درصد از رژیم غذایی بریتانیایی ها را غذاهای فوق فرآوری شده تشکیل می دهد؛ مطالعات نشان می دهد که مصرف این غذاها به طور قابل توجهی خطر فشار خون بالا، مشکلات قلبی-عروقی، حملات قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. دولت بریتانیا به دلیل بی توجهی به فروش این غذاها اکنون با انتقادهای بسیاری روبرو شده است.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۷:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
سالم خبر: نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که به طور مداوم آسپرین روزانه با دوز پایین مصرف نمی کنند، در مقایسه با همتایان خود که به طور مداوم آسپرین مصرف می کنند، بیشتر در معرض حمله قلبی، سکته مغزی یا مرگ قرار دارند ...
میگنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
پنج خطر اصلی بیماری های قلبی- عروقی شامل اضافه وزن، فشار خون بالا، کلسترول بالا، سیگار کشیدن و دیابت، به طور مستقیم با بیش از نیمی از اختلالات قلبی عروقی در سراسر جهان مرتبط هستند. فشار خون بالا، مهم ترین عامل برای بروز حملات قلبی و سکته مغزی است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۸:۳۹    
نتایج مطالعات انجام شده نشان می دهد افرادی که از میگرن خوشه ای رنج می برند، حدود دو برابر بیشتر در معرض حملات قلبی یا بی نظمی در ریتم قلب قرار دارند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۴۳    
یافته های مطالعه اخیر محققان انجمن قلب اروپا، نشان داد: بزرگسالانی که دارای سه یا چندین ویژگی ناسالم از جمله اندازه دور کمر زیاد، سطح بالای فشار خون، کلسترول و گلوکز هستند، احتمالا دو سال زودتر از همسالان سالم خود دچار حملات قلبی و سکته می شوند. ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۷:۰۷   + ۲۸ سایت دیگر  
زمانی که چیزی در دهان شما قرار ندارد اما با احساس خفگی مواجه هستید، به سرعت به بیمارستان مراجعه کنید. یک حمله قلبی می تواند در قالب احساس خفگی یا سوزش در گلو خود را نشان دهد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
محققان انجمن قلب اروپا در مطالعه جدیدی دریافتند:بی تحرکی در دوران کودکی، حتی در کودکانی که از وزن طبیعی و سطح فشار خون نرمالی برخوردار هستند، می تواند زمینه ای برای حملات قلبی و سکته مغزی در مراحل بعدی زندگی باشد. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
طی یک حمله قلبی خاموش ممکن است متوجه هیچ چیزی نشوید و یا آن را به صورت خفیف، به عنوان مثال، همانند سوزش سردل یا دردی عجیب و مبهم احساس کنید.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی پارسینه : یک خانواده برزیلی افشاگری نگران کننده ای را مطرح کرده و ابراز نگرانی کرده اند که بستگان 37 ساله شان، ” روسانگلا آلمیدا” ممکن است در حالی که هنوز زنده بوده به اشتباه دفن شده باشد. ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۰۹:۵۱    
هم حملات پانیک و هم حملات قلبی به طور ناگهانی رخ می دهند و حتی علائم مشابهی را ایجاد می کنند. این گاهی اوقات می تواند بیمار را گیج کند و تشخیص آنچه را که تجربه می کند دشوار می کند.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۵:۰۶   + ۵۳ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات منتشرشده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده آمریکا، هر 40 ثانیه یک نفر دچار حمله قلبی می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
گروهی از محقان آمریکایی در بررسی های خود مشاهده کردند: بیماری التهابی روده با خطر حمله قلبی مرتبط است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
حملات قلبی همیشه دارای علائمی هستند با شناخت این علائم از آسیب های جدی پیشگیری کنید.
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۷:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مصرف روزانه سیر سلامت شما و از بین بردن سموم بدن در طولانی مدت را تضمین می کند.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
یک بررسی جدید فاش کرد که الگوهای خواب متفاوت از روزهای هفته تا تعطیلات آخر هفته می تواند باکتری های مرتبط با چاقی، حملات قلبی و سکته های مغزی را افزایش دهد.
نتیجه مطالعه ای تازه در چین تخمین زده که مرگ و میر ناشی از حملات قلبی در طول موج گرمای شدید و چند روزه می تواند تا 74 درصد افزایش یابد. مطالعه دیگری در ایالات متحده نشان داد که حتی نوسانات معمول دما می تواند عملکرد کلیه، سطح کلسترول و شمارش خون را به طور نامحسوس تغییر می دهد ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ضربان قلب فرد مورد آزمایش به طور قابل توجهی افزایش یافته و در دمای 40 درجه سانتی گراد یک لیتر خون اضافی در دقیقه نسبت به دمای 21 درجه سانتی گراد در بدن اش پمپاژ می شود. این فشار اضافی بر قلب دلیل افزایش مرگ و میر ناشی از حملات قلبی و سکته در هنگام افزایش دما است.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۴:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
امواج گرما و آلودگی هوا ممکن است خطر حمله قلبی کشنده را دو برابر کند. بر اساس مطالعه اخیر منتشرشده در مجله آمریکایی، رویدادهای آب وهوایی شدید همراه با سطوح بالای آلودگی ذرات ریز هوا، خطر حملات قلبی کشنده را افزایش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۷:۵۳    
مطالعه ای جدید نشان می دهد قرار گرفتن افراد در معرض دمای بسیار بالا یا پایین، و سطح بالای آلودگی هوا خطر حمله قلبی مرگبار را دو برابر می کند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۰:۵۹   + ۵۰ سایت دیگر  
در بدن افرادی که دچار سکته قلبی می شوند از یک ماه قبل نشانه های اولیه برای هشدار حمله قلبی رخ می دهد که با شناخت آن ها میتوانید از حملات قلبی جلوگیری کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۲۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به باور پزشکان، مصرف برخی غذا ها برای کاهش خطر بیماری های قلبی کلیدی بوده و خوردن آن ها برای سالم ماندن بسیار مهم است. در این گزارش به معرفی این مواد غذایی می پردازیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۲۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه متمرکز در سطح جهانی درباره غذا هایی که سالم تلقی می شود منجر به معرفی مواد غذایی مفید برای قلب شد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۵:۲۶   + ۲۵ سایت دیگر  
پارسینه : گزارش جدید محققان دانشگاه مک مستر کانادا نشان می دهد که اگر به اندازه کافی از شش غذای کلیدی مصرف نکنید، ممکن است در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی قرار گیرید ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۲:۱۷    
نتایج بررسی های انجام شده نشان می دهد که مصرف ماهانه مکمل ویتامین D خطر بروز حملات قلبی را کاهش می دهد.
برترین ها / ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۰۹:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
از نظر متخصصان مصرف 6 حبه سیر به طور روزانه می تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد.
برترین ها / تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۹:۱۰   + ۲۵ سایت دیگر  
ظاهراً سیر می تواند در طول 24 ساعت به بهبود بدن کمک کند. از نظر متخصصان مصرف 6 حبه سیر به طور روزانه می تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۱:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه سلامت: سیر یکی از سالم ترین غذاها روی کره زمین است. این ماده غذایی معجزه آسا می تواند بیماری های متنوعی را درمان کند و همچنین خواص دارویی بسیار زیادی دارد که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۲۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
محققان دانشگاه پیتسبرگ، یک مدل جدید مبتنی بر یادگیری ماشینی را توسعه داده اند که قادر است حملات قلبی را با استفاده از تفسیر نوار قلب (ECG) و بسیار سریع تر و دقیق تر از روش های فعلی، پیش بینی و طبقه بندی کند ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مطالعه ای جدید نشان می دهد که زنان بیشتر از مردان در معرض استرس شغلی و حملات قلبی قرار دارند.
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایتنا - برخی شواهد نشان دهنده ارتباط میان افزایش حملات قلبی استمی با هورمون های استرس است.