جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۸:۴۲Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سقط جنین»

شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۶:۳۷    
سقط جنین دلایل بالینی مختلفی دارد که بسیاری از آن ها تحت اراده و کنترل فرد نیست.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
شترها مارها را می خورند، اما به ندرت به میل خودشان است. وقتی آن ها به یک بیماری مبتلا شوند صاحبانشان شترها را مجبور به بلعیدن مار سمی می کنند.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۲:۳۷    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه طرح های مختلفی برای ممانعت از سقط جنین در استان زنجان در حال اجرا است گفت: ارائه خدمات رایگان به مادران منصرف شده از سقط جنین از اولویت ها است.
زومیت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۵۶    
آل پاچینو بازیگر آمریکایی در دهه نهم زندگی صاحب فرزند شد. علم درمورد تأثیر سن بالای پدر بر باروری، سقط جنین و خطر بیماری چه می گوید؟ به نظر می رسد مردان در سنین بالاتری بچه دار می شوند. اخیراً خبر بچه دار شدن آل پاچینو بازیگر 83 ساله آمریکایی تأیید شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس تحقیقات محققین حوزه جمعیت یکی از دلایل سقط جنین در ایران بارداری در دوران عقد است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رژیم غذایی پیش از بارداری و اوایل بارداری حاوی مقدار زیادی میوه، سبزیجات، غذا های دریایی، لبنیات، تخم مرغ و غلات است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۱:۵۲    
یک متخصص زنان و زایمان، خونریزی، پارگی و چسبندگی رحم، عفونت، بروز مشکلاتی روحی و افسردگی و در نهایت مرگ و میر مادران را از عوارض سقط جنین برمی شمارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مرکز نیکوکاری تخصصی نفس با هدف جلوگیری از سقط جنین از امروز شنبه فعالیت خود را در سنندج آغاز کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه سقط جنین جنایت است، گفته با مثبت شدن آزمایش بارداری زنان، آنها تا مرحله زایمان رصد می شوند. سیمین کاظمی، جامعه شناس در این مورد می گوید: افراد در وهله اول باید از نظر اقتصادی احساس امنیت کنند. عامل فرهنگی و کاهش تمایل به فرزندآوری در وهله دوم قرار می گیرد ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۵۷    
به سقط جنین پزشکی، سقط درمانی نیز گفته می شود که برای پایان دادن به بارداری های خطرناک در زمانی پس از آزمایش های گوناگون انجام می شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرگروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشت علوم پزشکی قزوین درباره تاثیر سیگار در فرزندآوری اظهار کرد: سیگار بر تمام دستگاه های بدن از جمله سیستم تولید مثل تاثیر داشته و باعت کاهش باروری و افزایش ناتوانی جنسی می شود، همچنین سیگار، سقط جنین و زایمان زود رس را هم افزایش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
با اجرای طرح نفس 22 مادر در استان از سقط جنین خود منصرف شدند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
راه اندازی سامانه وزارت بهداشت ایران برای رهگیری زنان باردار بحث برانگیز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم پنج هزار و 500 طرح نیمه تمام در حوزه بهداشت و سلامت وجود داشت، گفت: در این دولت تاکنون هزار و 400طرح نیمه تمام تکمیل شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر بهداشت از سقط جنین غیرقانونی به عنوان نوعی جنایت و اقدامی غیرشرعی یاد کرد و گفت: مادران باردار اگر ناگزیر از سقط شوند، باید برای این اقدام دلایل متقن وجود داشته باشد و سقط جنین های غیرقانونی توسط مراجع ذی صلاح و مطابق قانون تحت پیگیری قرار می گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۰    
شهرکرد- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: درخصوص سقط جنین گزارش های موثق و غیررسمی زیادی به گوش می رسد که باید فکری اساسی برای آن شود و مقابل این آسیب ایستاد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 5هزار و پانصد پروژه نیمه تمام داریم که از ابتدای دولت سیزدهم، 1400 پروژه تکمیل شده است.
برترین ها / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۳۲   + ۵۱ سایت دیگر  
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی رشد جمعیت در کشور به 4 درصد رسید، اما متاسفانه این عدد به 1.5 رسیده است، به اندازه افراد جامعه تولید مثل نداریم، در چند سال آینده به سمت پیری جمعیت میرویم و قطعا این مسئله یک بحران است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
معاون نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: یک مرکز غیرقانونی سقط جنین در اهواز پلمپ شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با بیان اینکه در سال های اخیر شاهد رشد جنایت سقط جنین در کشور بوده ایم، گفت: امروز اگر آزمایش بارداری خانمی مثبت باشد نام او در سامانه ثبت و تا وضع حمل رصد می شود و سقط بدون دلایل متقن ممنوع است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
باروری شما به این بستگی دارد که سقط پس از گذراندن چه مدت از بارداری اتفاق افتاده است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۲۰    
آیت الله سید حسن عاملی در بخش های گذشته به مصادیقی از گناهان سخت کیفر چون غیبت وافترا و استهزا در سطح وسیع و عمومی و نقش مخرب فضای مجازی در تکثیر گناهان و نیز انواع قتل ها ازجمله سقط جنین اشاره شد. در بخش حاضر به چند مصداق دیگر که جنبه حق الناس دارد پرداخته شده است. *** ...
همدان پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
مجموعه نفس در موضوع پیشگیری از سقط جنین طی سال گذشته موفق شد 150 نفر را در سطح استان از سقط منصرف کند | هنوز بخشی از جامعه ذهنش نسبت به جمعیت قانع نشده چراکه تغییر فرهنگ در طولانی مدت انجام می شود و اثرات آن سالها بعد خود را نشان می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۱۶    
درحالی استاندار مرکزی پای صحبت های دانشجویان نشست که دانشجویان تمام صحبت ها و دغدغه هایشان رااعم از دغدغه های اقتصادی و معیشتی تا مشکلات دانشجویی و نظرات شخصی خود را بی پرده و صریح بیان کردند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۲    
نشریه تخصصی امید آینده با محور جمعیت و خانواده و موضوع ویژه سقط جنین در فضای مجازی منتشر شد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، محمدرضا شیرزادی در گفت وگو با ایلنا درباره بیماری تب مالت گفت: ایران یکی از کشورهایی است که بیماری تب مالت در آن شایع است و در دام ها تب مالت باعث سقط جنین می شود. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۱۲    
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان با اشاره به اینکه بار مسئولیت سیاست های کلی جمعیت بر دوش وزارت بهداشت بیش از سایر ارگان ها سنگینی می کند، تصریح کرد: با نگاهی به مقدمه و 14 سیاست کلی جمعیت که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه محمدبیگی عضو کمیسیون بهداشت و درمان و رئیس فراکسیون جوانی جمعیت مجلس، مدعی شده سالانه 250 تا 650 هزار سقط جنین در کشور رخ می دهد. اما آیا این موضوع صحت دارد؟ ...
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مسئول مجتمع درمانی و مرکز جراحی محدود حضرت جوادالائمه (ع) گفت: کل مراجعه کنندگان و ارجاع شدگان به مرکز نفس در استان 20 نفر بوده اند که 15 نفر از سقط جنین منصرف شدند و فرزندانشان را به دنیا آوردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۹:۲۲    
استادیار زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: سقط جنین غیرقانونی عوارض بسیار سنگینی دارد؛ خطر مرگ مادر، عفونت، پارگی رحم، آسیب به احشاء، ناباروری و خونریزی از جمله مهم ترین عوارض آن در بُعد جسمی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های خوزستان گفت: خانواده های ایرانی عموماً تمایل دارند سه فرزند داشته باشند اما اینکه خانواده ها بتوانند چه میزان از تمایل به فرزندآوری خود را اجرا کنند به مسائل مختلفی بستگی دارد.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۲۲    
پدیده شوم سقط جنین، در اسلام حرام شمرده شده و از گناهان کبیره است، کسی که سقط جنین می کند یک انسان را کشته، و کسی که انسانی را بکشد قاتل است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
عیسی برجی مدیر درمانگاه مرکز جراحی محدود سپاه حضرت جوادالائمه(ع) گفت: با اجرای طرح نفس تا پایان اردیبهشت (1402) بیست مادر که قصد سقط جنین داشتند، مورد مشاوره قرار گرفتند که از این تعداد 15 مادر منصرف شدند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۴:۲۸   + ۲۹ سایت دیگر  
بر اساس مطالعات انجام شده در کشور، به طور میانگین سالانه بین 350 تا 530 هزار سقط در کشور انجام می شود و تقریبا یک سوم تولدها در کشور از دست می رود. از این تعداد تنها حدود 10 تا 12 هزار سقط با مجوز قانونی و از سوی پزشکی قانونی انجام می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
یک کلیپ منتشر شده در شبکه های اجتماعی گروهی از هندو ها را نشان می دهد که به طور وحشیانه ای به صاحب مسلمان یک هتل و خواهرش حمله می کنند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۷   + ۵۹ سایت دیگر  
رئیس اندیشکده سلامت جمعیت و خانواده با اشاره به کاهش 35درصدی فرزندآوری طی هفت سال گذشته هشدار داد: در سه دهه آینده، ایران در شمار یکی از پیرترین کشورهای جهان قرار خواهد گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مرکز مردمی "نفس" از تیرماه 1401 با هدف کمک های همه جانبه به خانواده هایی که به علل مختلف تصمیم به سقط جنین خود می گیرند، ایجاد شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین از افزایش مراکز خانواده بسیج به 500 مرکز در آینده خبر داد و گفت: طرح نفس را که مربوط به مبارزه با سقط جنین است، هم اکنون در 17 استان اجرا می کنیم.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۰۵    
حجت الاسلام مهدی اسدالهی مشاور نهاد رهبرمعظم انقلاب در دانشگاه های استان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب چندین سال است که موضوع جوانی جمعیت را مطرح کرده اند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
آمار سقط جنین در خراسان جنوبی طبق داده های دریافتی رسمی نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین تر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۷:۰۳    
آمار سقط جنین در خراسان جنوبی طبق داده های دریافتی رسمی نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین تر است.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
افراطیون هندو در تلانگانا هند، یک مرد مسلمان و خواهر باردارش را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند که این حمله باعث سقط جنین این زن باردار مسلمان شد.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۲۴   + ۲۳ سایت دیگر  
آمارها نشان می دهد سالانه بیش از 500 هزار سقط جنین رخ می دهد که 93 درصد آن در بستر خانواده و با رضایت اتفاق می افتد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۸:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
تغییر سبک زندگی از جمله تغییر در رژیم غذایی، ترک سیگار و الکل پیش از بارداری و در نخستین هفته های بارداری خطر سقط جنین را کاهش می دهد
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
گروه سلامت: متخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به این که فیبروم های رحمی بارداری را تحت تاثیر قرار می دهند، گفت: محدودیت رشد جنین، قطع ناگهانی جفت، زایمان زودرس، زایمان سزارین، وضعیت بریج یا قرارگیری جنین از پا و سقط جنین ازجمله عارضه های فیبروم در بارداری است. ...
مشهد فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز نفس خراسان رضوی گفت: از اردیبهشت ماه سال 1400 تا کنون در سطح کشور، بیش از هزار و 500 مورد پیشگیری از سقط جنین سالم انجام شده است که از این تعداد 998 مورد پیشگیری از سقط جنین سالم متعلق به خراسان رضوی بوده است که سهم مرکز نفس مشهد 498 نفر است. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۲۴    
بخشدار موگرمون لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد از ثبت 700 هزار سقط جنین در ایران خبرداد و این آمار را یک تهدید جدی برای کشور دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دبیر مجمع فعالان جمعیت خراسان شمالی گفت: توصیه و اجبار به غربالگری هنوز توسط پزشکان انجام می شود و هنوز آمارها از سقط ناشی از غربالگری خبر می دهد که نتوانستیم در این زمینه اقدامی انجام دهیم. آمارها حاکی از فقط 1000 سقط جنین قانونی در سال گذشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۴۴    
ایسنا/خراسان شمالی سرپرستار بخش ناباروری بیمارستان تخصصی بنت الهدی بجنورد گفت: با تلاش های انجام شده، از انجام 15 مورد سقط جنین در این استان طی سال گذشته انصراف داده شده است.