سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۰۳:۱۸Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان سیا»

ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه به مجله نشنال دیفنس گفت: رایزنی ها میان سرویس اطلاعات خارجی روسیه و سازمان سیا کم است اما به طور منظم انجام می شوند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه ، آمریکا را خطرناک ترین و سازش ناپذیرترین دشمن روسیه ارزیابی کرد و از تداوم تماس ها با سازمان سیا خبر داد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
منابع خبری گزارش دادند که جنازه دکتر اودو اولفکوته، سردبیر سابق روزنامه آلمانی پیدا شد. وی نویسنده کتاب پرفروش روزنامه نگاران خود فروخته بود. این روز نامه نگار 56 ساله در کتابش نحوه کنترل سازمان سیا بر رسانه های آلمان را افشا کرده بود؛ کتابی که به قیمت شغل و احتمالا جانش تمام شد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۵:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان سیا بعد از چهار دهه هویت دومین جاسوس عملیات آرگو را فاش کرده است. فیلم سینمایی درباره نجات دیپلمات های آمریکایی از تهران تنها یک جاسوس سی آی ای را نشان می دهد که مخفیانه وارد پایتخت ایران شده، اما در واقع، سازمان سیا دو افسر فرستاده بود و حالا بعد از چهار دهه هویت نفر جدید افشا شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۰    
تهران – ایرنا – براساس افشاگری های یک افسر ارشد سیا، سازمان جاسوسی آمریکا به گروهی از محققان برای کتمان اعلام منبع شیوع کووید-19 که به نظر از آزمایشگاهی در ووهان (Wuhan) چین بوده، پول و مشوق های مالی پیشنهاد کرده است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۳    
خبرگزاری میزان - آمریکا در حال حاضر حدود یک سوم سوریه را اشغال کرده و میلیارد ها دلار نفت و مواد غذایی را از این کشور غارت کرده است. هدف آمریکا این است تا پس از شکست اقدامات خصمانه سازمان سیا برای سرنگونی دولت دمشق، سوریه را از نظر اقتصادی تحت فشار قرار داده و آن را وادار به تسلیم کند. ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون، سردار نقدی در اولین جلسه ستاد مرکزی برگزاری مراسم 13 آبان گفت: جنایت هایی که سازمان سیا در لبنان، سوریه، عراق، فلسطین و یمن مرتکب شده است این ها باید روشن شود و تبیین شود، این که با ملت ایران چه کرده اند ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
یک دادگاه فدرال در آمریکا، ایران را به پرداخت 19 و نیم میلیون دلار غرامت به فرزندان عباس امیرانتظام محکوم کرد. امیرانتظام سال 58 به جرم همکاری با سازمان سیا بازداشت و به حبس ابد محکوم شده بود که سال 75 با تخفیف مجازات آزاد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا ، با انتشار ویدئویی که مخاطب آن مقام های روس است، از آنها خواست علیه نظام خود جاسوسی کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، که در تلاش است تا تعداد بیشتری از روس ها را به عنوان جاسوس به خدمت بگیرد، ویدیویی را منتشر کرده که مقامات مسکو را هدف قرار داده و از آنها خواسته است تا حقیقت را در مورد سیستمی که به گفته آن مملو از افراد چاپلوس و متملق است، بیان کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارگردان مستند تارکد ضمن اعلام خبر پخش ششمین قسمت این مجموعه با عنوان اسناد سمی از شبکه مستند گفت: در این قسمت پشت پرده حملات شیمیایی صدام به ایران را نشان می دهیم و به کمک اسناد تازه منتشر شده سازمان سیا سراغ بخشی از جنگ می رویم که ورود بازیگران خارجی همچون آمریکا جدی تر می شود.
تیک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۰:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: یکی از جنبه های اربعین که همه ملیت ها در آن شرکت می کنند زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی (عج) است. جواد منصوری کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با مهر با اشاره راهپیمایی اربعین و تلاش دشمنان در ایجاد اختلاف میان کشورها و ملل مسلمان گفت ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
سیا پروژه مک کافن را با هدف کنترل قلمروی ذهن تعریف کرد و پس از مصاحبه با ده ها رمال و جادوگر آن ها را به عنوان پژوهشگران این پروژه به خدمت گرفت.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۱:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
ارگان رسانه ای سازمان سیا اذعان کرد رویای آمریکایی جهان تک قطبی به واسطه پیمان هایی مانند بریکس به سر آمده و ایران به اعتبار اقتدار و نقش موثرش در این مسیر، به عضویت در بریکس دعوت شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۶:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، شبکه ان بی سی آمریکا در این باره فاش کرد که هزاران افغان که سال ها تحت فرمان سیا در افغانستان جنگیدند و امنیت افسران سیا را در آنجا تامین کردند، می گویند که با یک معضل حقوقی طاقت فرسا در آمریکا روبرو هستند. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، دیوید پترائوس، ژنرال ارشد بازنشسته آمریکایی و رئیس سابق سیا طی مصاحبه ای با تلویزیون سی ان ان گفت: قطعا امیدهایی وجود داشت و شاید اوکراین می توانست با عملیات های تسلیحات ترکیبی به دفاع روسیه نفوذ کند ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۱:۱۳    
به گزارش ایران آنلاین، شبکه تلویزیونی "ان بی سی" افشار کرد که نیروهای نظامی افغان که با آمریکا همکاری داشتند و اینک در ایالات متحده ساکن شدند، با یک برزخ قانونی و وضعیت معیشتی بحرانی روبرو هستند و دولت آمریکا هیچ کاری برای آنها انجام نمی دهد. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۲:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده گفت که 6 ژانویه 2021، زمانی که هوادارانش به ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن یورش بردند، روز بسیار جالبی بود و رسانه های آمریکایی آن را به درستی گزارش نکردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۷:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
رابرت کندی سازمان سیا را متهم کرد که بار دیگر به استخدام مسئولان رسانه های آمریکایی روی آورده است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در سال 1976 (1354) سازمان مرکزی اطلاعات جاسوسی آمریکا (سیا) در کتابی به تحلیل وضعیت کلی ایران دست می زند تا ضمن سنجش اِعمال سیاست های جدید دولت آمریکا، افق آینده را برای تغییرات خواسته یا ناخواسته روشن کند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
چین در حال تشدید سرکوب افرادی است که به جاسوسی برای آمریکا متهم هستند و در تازه ترین مورد می گوید یک فرد دیگر را شناسایی کرده که به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اطلاع رسانی می کرده، موردی که به مجموعه جاسوسی های میان دو کشور افزوده است. ...
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۸:۵۵    
تغییر افکار، تغییر رفتار، تغییر باورها و تغییر ساختارها چهار گزینه ایی است که در برنامه ریزی و دستور کار اندیشکده های دشمنان اسلام قرار گرفته است. جزوه ای از سازمان سیا توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف شد که برای حدود 50 سال آینده مردم جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی کرده اند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۶:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ریچارد هلمز (رئیس سابق سازمان سیا که برای تحقق اهداف آمریکا به عنوان سفیر در سال 1352 به ایران اعزام شده بود در یک بند از برنامه های آمریکا بر بخشی از اهداف دولت متبوع خود در ارتباط با برنامه ای که برای ایران تدراک دیده شده بود چنین تأکید می کند ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۳۶    
حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین، که طرفدارانش او را دکتر حسن عباسی صدا می زنند در آخرین اظهارات خود از نظریه عجیبش درباره طرح سازمان سیا برای سرنگونی جمهوری اسلامی از طریق به فساد کشاندن زنان و دختران مسلمان و شیعه رونمایی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
وزارت امنیت کشور چین با افشای یک جاسوس دیگر آمریکایی در کمتر از دو هفته، گفت که در حال تحقیقات از او و ارتباطاتش با یکی از مقام های سفارتخانه واشنگتن است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۱:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
حسن عباسی گفت: سازمان سیا اعلام کرد همانطور که دلیل هبوط آدم(ع) این بود که ابلیس رفت سراغ حوا، ما هم اگر خواستیم یک حکومت دینی را سرنگون کنیم، باید برویم سراغ دختران و زنان آن جامعه.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
قسمت جدید مستند تارکد به تشریح نقش یک جاسوس سیا به نام عباس امیرانتظام با توجه به اسناد منتشر نشده لانه جاسوسی میپردازند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
حسن عباسی: سازمان سیا اعلام کرد همانطور که دلیل هبوط آدم(ع) این بود که ابلیس رفت سراغ حوا، ما هم اگر خواستیم جمهوری اسلامی را سرنگون کنیم، باید برویم سراغ دختران و زنان آن جامعه!
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۲:۰۴    
برشی از کتاب منتشر نشده غلطواره فکر سیاسی در ایران ، 1380، به قلم سید مرتضی مردیها، دانشیار گروه فلسفهٔ دانشگاه علامه طباطبایی، به نقل از کانال تلگرامی او در پی می آید: ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۰:۴۱    
اکنون دقیقاً نیمه شب است ! این جمله ای بود که به جای جمله همیشگی اکنون نیمه شب است ، ساعت 12 شب 24 مرداد 1328 خورشیدی توسط مجری رادیو بی بی سی بر زبان رانده شد و به این ترتیب فقط با اضافه کردن واژه دقیقاً ، رمز آغاز عملیات آژاکس به عوامل اجرایی آن در تهران ابلاغ شد ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۲۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
سیمور هرش روزنامه نگار معروف آمریکایی که پیش تر نقش واشنگتن در حملات علیه شبکه خط لوله گاز نورد استریم را برملا کرده بود اکنون فاش کرده است که سازمان سیا شکست اوکراین در جنگ را به وزارت امور خارجه آمریکا گوشزد کرده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۷:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گفته سیمور هرش روزنامه نگار کهنه کار آمریکایی، سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده به آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور اطلاع داده ضدحمله جاری اوکراین بعید است به نتیجه برسد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۷:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه نگار تحقیقی سرشناس آمریکایی امروز (پنجشنبه) به نقل از یکی از مقامات اطلاعاتی کشورش گزارش داد، سازمان سیا به وزیر امور خارجه آمریکا اطلاع داده بود که ضدحمله کنونی اوکراین بعید است نتیجه بخش باشد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۹:۵۲    
بر اساس روزشمار 22 مرداد 1358، رویداد های گوناگونی از جمله استخدام علنی جاسوس برای سازمان سیا، ردپای ساواک و صهیونیست در تظاهرات مدافعان روزنامه آیندگان، تظاهرات خونین در تهران و... رخ داده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
در اسناد و مدارک به دست آمده از لانه جاسوسی آمریکا، سازما سیا در گزارشاتی به نقش ساواک در آتش زدن سینما رکس برای سرکوب انقلاب اسلامی اذعان می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۹:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
نویسنده در کتاب عملیات سیا پس از انقلاب رخدادها و اتفافات در طول تاریخ جمهوری اسلامی را که نقش سازمان سیا در آن مشهود است به گونه ای موشکافانه همراه با ذکر افراد و اسامی مأموران آمریکایی یا جاسوسان و مرتبطان ایرانی آورده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۸:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
ادعای تقلب انتخاباتی، رکن اصلی پروژه های براندازی سازمان سیا علیه حکومت های مستقل در چهارچوب کودتای مخملین بود و در ایران این ننگ برای سران اصلی جبهه اصلاح طلبان خواهد ماند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به نظر شما، رسانه بدنامی همچون رادیوفردا که پای ثابت تبلیغات برای میتینگ های همجنس بازان در اروپا و آمریکا است و از هر ابزاری برای ضربه زدن به باورهای دینی مردم استفاده می کند، نگران محتوای خوب در مجالس عزاداری امام حسین(ع) است؟!
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۲۳:۱۳    
دکتر محمدحسین محترم 1- سازمان سیا و سرویس جاسوسی انگلیس امسال تبلیغات بسیاری برای آنچه که در توهم خودشان تحریم محرم می خواندند، به راه انداختند و علیه عزاداران حسینی به عقده گشایی پرداختند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
علاوه بر ارگان رسانه ای سازمان جاسوسی آمریکا، بی بی سی فارسی، اینترنشنال و سحام نیوز- ارگان اعضای فراری جریان فتنه- نیز از اعلام خبر محکومیت مدیرمسؤول روزنامه اعتماد، ابراز نگرانی کرده و با عصبانیت نسبت به آن واکنش نشان دادند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۵    
یکی از کاربران توئیتری در ایام محرم و روز تاسوعا با انتشار خبری از بی بی سی فارسی که به نقل از رئیس سازمان سیا منتشر شده و گفته است که قاسم سلیمانی نامه ام را باز نکرد، در صفحه خود نوشت: ...
برترین ها / راه امروز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۰۱:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
ویلیام برنز، رئیس سازمان سیا، روز پنجشنبه در مورد روابط امنیتی ایران و روسیه، به ویژه درصورتی که مسکو حاضر به فروش هواپیماهای نظامی به تهران باشد، هشدار داد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
باید توجه داشت که قرآن سوزی در آمریکا و اروپا و گاه در ایران توسط فتنه گران و هتاکان عامل دست موساد و سیا، ریشه در سیاست های آمریکا دارد و جریاناتی که این سناریو را رهبری می کنند به شورای امنیت ملی آمریکا و سازمان سیا گره خورده اند و حادثه تلخ آتش زدن قرآن را نمی توان تنها در حدّ یک حرکت ابلهانه از ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیا ضمن اشاره به احیای شبکه جاسوسان آمریکایی در چین، گفت وضعیت عملیات روسیه در اوکراین باعث شده پکن نسبت به موفقیت حمله نظامی به تایوان مردد شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۴:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیا در سخنرانی در نشست امنیتی اسپن مدعی شد که توسعه بیشتر شراکت دفاعی ایران و روسیه می تواند در بردارنده خطراتی برای شرکای آمریکا در خاورمیانه باشد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیا معتقد است که پوتین احتمالا در تلاش است تا زمان بخرد چراکه در حال بررسی بهترین روش برای مقابله با رهبر گروه واگنر است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۰۷:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ویلیام برنز رئیس سازمان سیا گفت: هیچ نشانه ای از آمادگی روسیه برای استفاده از سلاح هسته ای در اوکراین دیده نمی شود.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۲۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
گفت: یکی از سایت های غربگرای مدعی اصلاحات از گزارش مستند کیهان درباره خبرنگاران و رسانه های داخلی پادوی آمریکا بدجوری عصبانی شده و مثل همیشه به جای پاسخ به استنادهای کیهان قلم به فحاشی رانده است! ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۶:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
میلیاردها سودی که از تجارت هروئین افغانستان به بانک های غربی می ریخت، حالا در دو دهه اخیر نه یک بار که دو بار توسط طالبان از بین رفته است.