سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۱۳:۵۳Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت گردشگری»

ایکنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عزت الله ضرغامی، مقاومت را از مزیت های صنعت گردشگری در کرمان برشمرد و از برنامه ریزی برای فعالیت تخصصی آژانس ها در این حوزه و شناسایی مسیرها و محل های گردشگری مقاومت خبر داد.
گردشگری به معنای سفر به قصد کسب تجربه های جدید، آشنایی با محیط و دیدن نما و نواهای متفاوت در حوزه شهری، زیارتی، طبیعت و طبابت و... است. صنعت گردشگری در ایران شامل مجموعه ای از ارایه کنندگان خدمات مسافرتی، تورگردانی، حمل و نقل ریلی، جاده ای، هوایی، دریایی، متصدیان جاذبه های گردشگری ...
به گزارش روابط عمومی نمایشگاه بین المللی اصفهان سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری، صنایع دستی و هتلداری از تاریخ 4 تا 7 مهرماه و ساعت بازدید 15 تا 21 با حضور فعالان اقتصادی در بخش های مختلف صنعت گردشگری برگزار می گردد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - دیپلماسی همسایگی دولت سیزدهم سبب شده تا بستر ارتباطات صنعت گردشگری مازندران با روسیه بویژه با شهرهای قفقاز شمالی فراهم بشود که به اعتقاد صاحبنظران امر تشکیل انجمن گردشگری طرفین در به ثمر رسیدن زودهنگام این دیپلماسی با "حذف روادید بین گردشگران مازندران و روسیه " بسیار تاثیرگذار خواهد ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار لردگان گفت: فراهم کردن زمینه های ایجاد رونق در صنعت گردشگری این شهرستان ضروری است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان ساحل بکر و ماسه ای روستای چارقلی گمیشان یکی از جاذبه های بکر و ناشناخته گردشگری است که تکمیل زیرساخت های جذب مسافر در کنار معرفی این ظرفیت زمینه رشد صنعت گردشگری گلستان را فراهم خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: ایجاد زیرساخت های گردشگری، رونق و پویایی صنعت گردشگری را در استان به دنبال خواهد داشت.
اخبار رسمی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۱:۲۵    
شنبه 02/7/01 ، (اخبار رسمی) : ترکیه که در دهه اخیر رشد بسیار خوبی در صنعت گردشگری داشته است، با جاذبه های تاریخی و طبیعی و تفریحی خود، در سطح جهانی شناخته می شود؛ به طوری که توانسته رتبه ششم گردشگری جهانی را به خود اختصاص دهد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از دیلی صباح، بر اساس آمارهای رسمی که روز جمعه 31 شهریورماه منتشر شد، آمار گردشگران خارجی که به ترکیه سفر کرده اند در هشت ماه اخیر سال جاری میلادی با حدود 14 درصد رشد همراه بوده است. ...
همگردی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، برگزاری رویداد جایزه مصطفی برگ برنده ای برای صنعت گردشگری استان اصفهان است. حمیدرضا محققیان، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
صنعت گردشگری در رونق اقتصادی و توسعه اجتماعی کشور نقش بسزایی دارد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۰۱    
امروزه شاهد نگرشی ویژه به صنعت گردشگری در تمامی رویکردها و برنامه ریزی های اجرایی در بیشتر کشورها به عنوان یکی از راهبردهای کارآمد و حیاتی هستیم، آنچنان که این کشورها به گونه ای کمر همت را بسته اند تا خود را از وابستگی اقتصادی به نفت و خام فروشی برهانند و برخی در این زمینه ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نوشهر- ایرنا- پراکندگی زباله در سواحل شهرستان های غرب مازندران که سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی بوده به اعتقاد کارشناسان امر، ظلم مضاعف بر محیط و سیمای سواحل زیبای منطقه و صنعت گردشگری است که باید برای برون رفت از مشکل تدابیر ویژه ای اتخاذ شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ساری- ورود و اقامت 38 میلیون گردشگر تابستانه دل دیگران را از انبوه سفرها در مازندران آب کرد اما این حجم مسافران هم نتوانست یخ اقتصاد گردشگری را آب کند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار کوهرنگ گفت: فراهم کردن زمینه های ایجاد رونق در صنعت گردشگری این شهرستان ضروری است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برنامه های هفته جهانی گردشگری امسال با تمرکز بر میراث و آداب و رسوم غنی و کهن جزیره و در راستای ارتقای صنعت گردشگری اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۳    
چند روز پیش 4 کاروانسرا از خراسان جنوبی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید که می تواند ظرفیت بسیار خوبی برای رونق صنعت گردشگری استان باشد.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۱    
سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد. آرزوی سفر پارسیان، یک نام برجسته در صنعت گردشگری و تورهای مسافرتی است. این شرکت تخصصی، علاوه بر ارائه خدمات تور، به مشتریان خود فرصت پرداخت اقساطی را نیز فراهم می کند ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۲    
رئیس دادگستری شهرستان سرعین گفت: دست یابی به توسعه صنعت گردشگری علاوه بر وجود زیر ساخت های لازم نیازمند تعامل سازنده و جمعی فعالان این حوزه می باشد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: ثبت جهانی سه کاروانسراهای مهر، مزینان و زعفرانیه دیار سربداران زمینه ساز تقویت صنعت گردشگری داخلی و بین المللی منطقه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۷:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
تعداد گردشگران ورودی از ابتدای ژانویه 2020 تا سپتامبر 2021 نزدیک به 76 درصد کاهش یافته و ورود گردشگران در سال 2020 به 30 سال گذشته برگشته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - دیپلماسی فعال گردشگری دولت سیزدهم که با سفر استاندار مازندران به روسیه شتاب گرفت، با حذف روادید گردشگری بین مازندران و روسیه که بزودی اجرایی می شود، رنسانسی در صنعت گردشگری این استان رقم خواهد خورد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۱:۳۵    
انتخابات اعضای هیات مدیره و بازرسان جامعه حرفه ای هتل ها و مراکز اقامتی استان اردبیل همراه با ششمین مجمع عمومی عادی و فوق العاده این تشکل برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس جامعه مراکز اقامتی استان اردبیل گفت: مراسم افتتاحیه رویداد اردبیل 2023 پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو موفق ترین برنامه بین المللی گردشگری کشور در سال های اخیر بود و لازم است برای رونق صنعت گردشگری در استان اردبیل بخش خصوصی تقویت شود.
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اولین جلسه با جامعه تورگردانان گفت: معاونت فرهنگی، اجتماعی گردشگری آماده همکاری با جامعه تورگردانان به عنوان یکی از اصلی ترین تشکل های فعال در صنعت گردشگری است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۰:۱۳    
گروه محتوا: فعالان و کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری، با بررسی های انجام گرفته در وضعیت گردشگری در کشور، 10 چالش ورود گردشگر به ایران را مطرح کرده اند؛ در ادامه با این 10 چالش اصلی و اساسی که مانعی بر سر راه توسعه گردشگری در ایران هستند آشنا خواهیم شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۰:۱۳    
ساناز تقی زاد فرهمند: مهم ترین فضاهایی که مورد بازدید و اقامت گردشگران قرار می گیرند فضاهای شهری هستند که از دیرباز جذاب ترین فضاها را تشکیل می داده اند زیرا پیشرفته ترین و کامل ترین قرارگاه های انسانی را تشکیل می دهند ...
در دیدار مسئولان اتاق بازرگانی اصفهان با اعضا انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی استان بر لزوم توسعه صنعت گردشگری با نگاه ویژه مسئولان تاکید شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
صنعت گردشگری در شهرهای ساحلی همچون بندرعباس، همواره به عنوان یکی از نقاط مهم جذب گردشگران محسوب می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- دیار چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد معروف به سرزمین رودخانه ها و چشمه های خروشان، کوه های سر به فلک کشیده و جنگل های بلوط و جاذبه های بکر طبیعی با داشتن ظرفیت های بالقوه متعدد در زمینه گردشگری تا زمان مهیا نشدن زیرساخت های لازم نمی تواند این داشته ها شکوفا کند زیرا برنامه ریزی بدون ...
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۴۲    
نماینده مردم تویسرکان با تبریک به همشهریان خون گرم این دیار به مناسبت جهانی شدن کاروانسرای فرسفج، گفت: خوشحالیم که پیگیری ها به ثمر نشست و امیدواریم با جهانی شدن این بنای منحصر به فرد و شناخته شدن بیشتر آن برای مردم دنیا، شاهد رشد صنعت گردشگری در شهرستان باشیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- در حالی که افق پذیرش زائران در مشهد مقدس تا سال 1404 به تعداد 40 میلیون نفر پیش بینی شده اما فعالان صنعت گردشگری معتقدند که ضعف صنعت حمل و نقل توان حمل چنین تعداد زائری را ندارد!
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سخن از اهمیت صنعت گردشگری در شرایط امروز که منبع اصلی درآمد برخی کشور ها همین صنعت است شاید غیرضروری یا تکرار موارد بدیهی باشد، اما در همین وضعیت هم ایران با چنان پیشینه تاریخی و شرایط متنوع اقلیمی و جغرافیایی سهم چندان از گردشگران و درآمد توریسم ندارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هیات حاکمه همان دولت باید صنعت گردشگری را در راس قرار دهد،گفت: اگر صنعت گردشگری را از جنس اقتصاد تعریف کنیم بی تردید بخش خصوصی برای کسب سود در این حوزه انگیزه حضور خواهد داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
آبادان- یک فعال گردشگری گفت: حضور سازمان منطقه آزاد اروند در نمایشگاه های خارجی سبب توسعه صنعت گردشگری شهرهای آبادان و خرمشهر می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مهاباد - ایرنا - امام جمعه موقت مهاباد گفت: توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان در سایه امنیت موجود حاصل شده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: 2 رشته هتلداری و گردشگری در هنرستان دخترانه آینده سازان و دبیرستان پسرانه پروفسور حسابی شهر بندرعباس از ابتدای مهرماه سال جاری آموزش داده می شود. ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۱:۳۱    
سرزمین چهار فصل ایران با وجود تعدد جاذبه های طبیعی بکر و زیبایی که در دل خود دارد هنوز در صنعت گردشگری حرفی برای گفتن ندارد. فقدان نگاه علمی به صنعت گردشگری و ناآشنایی با مفاهیم اولیه دراین صنعت یکی از معضلات امروز در میان مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۲    
کیش – ایرنا – منطقه آزاد کیش همواره به عنوان پیشانی مناطق آزاد ایران محسوب می شود و صنعت گردشگری نقش تعیین کننده ای در افزایش تراز اقتصادی این منطقه دارد؛ اما رسانه گریز بودن مدیران این حوزه در سازمان منطقه آزاد کیش، چالش هایی در حوزه گردشگری را رقم می زند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۲۸    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه گفت: دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمانشاه به عنوان پیشران در توسعه صنعت گردشگری باید به سمت نوآوری و خلاقیت در جذب گردشگران حرکت کنند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۱    
سفر کردن یکی از لذت ها و تجربه های خاص در طول زندگی انسان هاست. صنعت گردشگری قصد داشت تا سال 2025 رتبه اول صنایع پولساز جهان بشه، اما با شروع ویروس کرونا به جایگاه چند سال قبلش بازگشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
شهردار سنندج گفت: توزیع عادلانه خدمات در سطح شهر و رونق سرمایه گذاری و صنعت گردشگری اولویت شهرداری سنندج در اجرای پروژه های عمران شهری است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۲۷    
مشهد- در حالی که فعالان صنعت گردشگری انتظار داشتند با بالا رفتن قیمت ارز و گرانی تورهای خارجی شاهد رونق گرفتن تورهای داخلی باشیم اما تورهای داخلی نیز امسال در تور گرانی افتادند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: رسانه، محور توسعه است و اگر به خوبی ایفای نقش کند می تواند در زمینه توسعه و رونق صنعت گردشگری نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری داشته باشد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۵۵    
استاندار کردستان گفت: توسعه حمل ونقل ریلی لازمه تقویت و رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری در استان است.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
استاندار همدان گفت: لازم است از اقدامات جزیره ای فعالان اقتصادی در صنعت گردشگری جلوگیری شود و با تعریف یک مجموعه واحد، هریک از فعالان حوزه گردشگری وظیفه ای مشخص را عهده دار شوند.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۹:۱۲    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نقش زیرساخت جاده ای در حوزه گردشگری بسیار مهم است. در همه جای دنیا یک سیستم جاده ای مناسب و عملکرد صحیح آن، تأثیر قابل توجهی بر رشد و توسعه صنعت گردشگری دارد. ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; علیرضا ارجمندی در گفتگویی با اشاره به نقش مهم شهرداری و شورای اسلامی شهر پیرامون حمایت از صنعت گردشگری اظهار داشت: در سطح جهان، صنعت گردشگری به لحاظ پرداخت تسهیلات و کمک های بلاعوض و از نظر زیرساختی موردحمایت قرار می گیرد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: آثار کشف شده در ربط سردشت به هشت هزار سال قبل بازمی گردد که گواهی از اصالت و تاریخ این شهرستان بوده و ظرفیت خوبی برای رونق گردشگری تاریخی است.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
جعفر بذری در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: بعد از سه تا چهار سال شرایط سخت کرونایی و رکودی که در صنعت گردشگری رخ داد، از سال گذشته این صنعت جان دوباره ای گرفته اما اقامت پایین گردشگران داخلی و عدم استقبال از جاذبه های گردشگری استان اردبیل مانعی در مسیر رونق این صنعت [...]