جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۲:۲۲Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طلای سیاه»

تجارت نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
قیمت نفت این هفته نوسان زیادی را پشت سر گذاشت. بازار طلای سیاه که هفته را صعودی آغاز کرده بود، روز سه شنبه نزولی شد و دیروز بار دیگری روند صعودی به خود گرفت تا بار دیگر کارشناسان بحث نفت 100 دلاری را پیش بکشند. اما چه متغیرهای مهمی بر بازار این هفته مؤثر بودند؟
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
ائتلاف اوپک پلاس متعهد شد کاهش عرضه نفت خود را در 2024 هم ادامه دهد تا از قیمت نفت حمایت شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۵۹    
با برگزاری جلسه حضوری اوپک طی دو روز گذشته، کشور های عضو این سازمان تصمیم گرفتند، سطح تولید قبلی را که 40 میلیون بشکه در روز بود، تمدید کنند. در همین زمینه، بسیاری از تحلیلگران رویترز بر این باورند، بازار دچار کمبود عرضه می شود و قیمت طلای سیاه به 100 دلار در هر بشکه برسد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نخستین نشست حضوری اوپک پلاس پس از سه سال با گذر از شرایط کرونایی در حال برگزاری است؛ اما هنوز خبری مبنی بر تصمیم این گروه برای کاهش بیشتر تولید نفت منتشر نشده است. وال استریت ژورنال در گزارشی، از درگیری عربستان سعودی، با برخی اعضای اوپک بر سر اینکه هر کشور چقدر نفت تولید کند، خبر داد.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۱۳    
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی به دلیل آرامش نسبی در اقتصاد جهان شاهد ثبات بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۳۰    
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار جهانی شاهد افزایش یک درصدی بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی به دلیل آرامش نسبی در اقتصاد جهان شاهد ثبات بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۰۸    
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد کاهش یک درصدی بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۳:۴۰    
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد سقوط 4 درصدی بود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
طبق پیش بینی ها درباره آینده قیمت نفت به نظر می رسدکارشناسان چشم انداز روشنی را از آن ترسیم می کنند.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 55 سنت معادل 0.71 درصد افزایش به 77 دلار و 50 سنت رسید.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- عراق با تکیه بر ذخایر سرشار نفتی خود می تواند صادرات طلای سیاه خود را برای یک قرن دیگر با همین حجم ادامه دهد اما جهان در حالی که در مسیر عصر پسانفتی در حرکت است، بغداد همچنان به دور از این تغییر و تحول بزرگ است. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
زمانی ایران حدود 5 میلیون بشکه نفت در روز و عربستان هم حدود 7 میلیون بشکه تولید داشت، دو کشور روی هم رفته به اندازه تمام تولیدکنندگان عضو اوپک؛ تولید داشتند، بنابراین اگر این دو قدرت نفتی با هم همکاری می کردند تاثیرگذار بود.
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
پنجم خردادماه، یکصدوچهاردهمین سالروز اکتشاف نفت و تزریق طلای سیاه به دنیای اقتصاد ایران است که به نوعی آغاز تولد صنعت نفت در ایران است. نخستین اکتشاف نفت به مقدار اقتصادی در ایران ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت نفت روز جمعه که سرمایه گذاران پیشرفت مذاکرات برای افزایش سقف بدهی دولت آمریکا را دنبال کردند، با افزایش بسته شد و موفق شد دومین رشد هفتگی متوالی را به ثبت برساند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
115 سال پیش در سحرگاه پنجم خرداد ماه 1287 شمسی، چاه شماره یک مسجدسلیمان در عمق 360 متری زمین به نفت رسید و ایران دارای نفت شد. صنعت نفت یکی از مهم ترین بخش های اقتصاد جهانی است که انرژی مورد نیاز برای حمل و نقل، تولید و سایر صنایع کلیدی را تامین می کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۰:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: بلاتکلیفی بازار در مورد عرضه نفت، سبب شد تا قیمت طلای سیاه به 76.87 دلار در هر بشکه افزایش یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۲:۳۵    
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی کاهش یافت.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۷:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
نظریه دولت نفتی می گوید درآمد مستقل نفتی باعث ایجاد دولتی ثروتمند، متکبر و مستبد در ایران و کشورهای دیگر خاورمیانه گردید. دولتی رانتی که محمل بسیاری از فسادهای اقتصادی است و از طریق درآمد نفتی می تواند هر کاری که می خواهد بکند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ضرب آهنگ توسعه در گچساران باوجود پتروپالایشگاه و پتروشیمی، نوید روزهای روشن اشتغال جوانان در این شهرستان را می دهد؛ اما امروز هنوز نگرانی از بیکاری دغدغه بزرگ مردمان این شهر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۰۰    
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد افزایش بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۰۸    
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد افزایش بود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۱۰    
گروه انرژی- سوآپ در لغت به معنای معامله پایاپای، معاوضه، عوض کردن، مبادله کردن، بیرون کردن، جایگزین کردن، جانشین کردن و در اصطلاح به این معنی است که یک کالا را از یک نقطه تحویل گرفته و دقیقا همان میزان کالا را در نقطه ای دیگر تحویل دهیم. ...
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 27 سنت معادل 0.36 درصد افزایش به 76 دلار و 26 سنت رسید.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس پیش بینی بانک های آمریکا قیمت نفت تحت تاثیر کاهش عرضه از سوی اوپک پلاس، روسیه و افزایش تقاضا روند صعودی به خود می گیرد و به 90 دلار در هر بشکه می رسد. البته از آن جایی که روند بازار طلای سیاه از ثبات چندانی برخوردار نیست، نمی توان با تکیه بر این پیش بینی ها روی آینده آن سرمایه گذاری کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بازار نفت در ادامه روند نزولی روزهای گذشته، در آخرین روز معاملاتی این هفته نیز قرمزپوش ماند. به نظر می رسد طلای سیاه بیش از هر مولفه دیگری، تحت تاثیر متوقف شدن مذاکرات مربوط به سقف بدهی در آمریکا و هشدار فدرال رزرو ایالات متحده نسبت به افزایش نرخ تورم قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۳    
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی به دلیل تحولات داخلی آمریکا و افزایش سقف بدهی این کشور، یک درصد افزایش یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد کاهش یک درصدی بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
قیمت نفت پس از افزایش حدود سه درصدی در معاملات روز گذشته، در معاملات روز پنجشنبه بازار آسیا که معامله گران با احتیاط شاهد نشانه های پیشرفت مذاکرات درباره افزایش سقف بدهی آمریکا بودند، کاهش پیدا کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۱:۱۸    
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد افزایش 2 درصدی بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۳۱   + ۳۴ سایت دیگر  
نگرانی از تقاضا برای سوخت درذ آمریکا و چین به عنوان بزرگترین مصرف کنندگان نفت دنیا، خوش بینی ها نسبت به کاهش عرضه نفت اوپک پلاس را تعدیل کرده و باعث کاهش دوباره بها طلای سیاه شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بازار نفت تحت تاثیر مؤلفه های مختلف روند ثابتی ندارد و روند نااطمینانی بر این بستر سایه انداخته است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا و برخی بانک های بین المللی چشم انداز ضعیفی را برای تقاضا در بازار طلای سیاه متصور می شوند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۰:۳۵    
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد اندکی کاهش بود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۶:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
گروه انرژی- وزارت انرژی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد سه میلیون بشکه نفت خام برای ذخایر نفت استراتژیک برای تحویل در اوت خریداری خواهد کرد و درخواست کرد پیشنهادهای فروش تا پایان ماه مه ارائه شود. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۰۰    
متخصصان یک شرکت دانش بنیان در کنگان موفق شدند از زباله های حاوی کربن سوخت تولید کنند. دستگاه ساخته شده توسط گروه 10 نفره از فارغ التحصیلان رشته شیمی و محیط زیست است. این طرح به ثبت جهانی رسیده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۲    
بهار برای ما یادآور گل های بنفشه و سرسبزی طبیعت و جنگل های شمال کشور است که البته زمانی بکر بکر بود، اما چندسالی است که این منابع طبیعی به روش های مختلف به تاراج می رود و رفته رفته نابودی جنگل های گیلان و مازندران را رقم زده است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۹:۰۹    
قیمت نفت در معاملات روز جمعه با تجدید نگرانیهای اقتصادی در آمریکا و چین که دورنمای تقاضا برای سوخت در دو مصرف کننده بزرگ نفت در جهان را نگران کننده کرد، کاهش یافت و به سوی چهارمین کاهش هفتگی متوالی پیش می رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی بار دیگر روند کاهشی به خود گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات روز جمعه با تجدید نگرانیهای اقتصادی در آمریکا و چین که دورنمای تقاضا برای سوخت در دو مصرف کننده بزرگ نفت در جهان را نگران کننده کرد، کاهش یافت و به سوی چهارمین کاهش هفتگی متوالی پیش می رود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۹:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
قیمت نفت پس از سه هفته روند کاهشی، در اواسط این هفته به پایین ترین حد خود رسید. با این حال بسیاری از کارشناسان معتقدند مسیر کاهشی نفت ثابت نیست و رونق به بازار طلای سیاه بازمی گردد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد کاهش یک درصدی بود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
قیمت نفت از دیروز وارد فاز صعودی شد و به نظر می رسد این روند تحت تاثیر مولفه هایی نظیر بهبود تقاضا در چین، احتمال ثابت ماندن نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه های آتی و کاهش عرضه از سوی کشور های اوپک پایدار بماند. ...
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 8 سنت معادل 0.11 درصد کاهش به 75 دلار و 22 سنت رسید.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
قیمت نفت امروز با 0/32 دلار افزایش در حدود 75 دلار عرضه شد. به نظر می رسد طلای سیاه تحت تاثیر متغیرهایی نظیر بهبود تقاضا در چین، احتمال ثابت ماندن نرخ بهره فدرال رزرو و کاهش عرضه از سوی کشورهای اوپک چشم انداز افزایشی داشته باشد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
نفت برنت در معاملات امروز با قیمت حدود 75 دلار در هر بشکه معامله شد. پس از اعلام افزایش نرخ بهره آمریکا افت قیمت برای طلای سیاه رقم خورد و تحت تاثیر کاهش تقاضا در چین ادامه پیدا کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۱:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
نفت برنت در معاملات امروز با قیمت حدود 75 دلار در هر بشکه معامله شد. امیدها نسبت به بهبود وضعیت اشتغال در آمریکا و توقف نرخ بهره در ماه ژوئن چشم انداز افزایشی را برای طلای سیاه متصور می شود. حال باید منتظر ماند و دید روند بازار چگونه پیش خواهد رفت؟
قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت اما در پی کاهش شدیدی که اوایل هفته در آستانه افزایش نرخ بهره آمریکا و نگرانی نسبت به پیامد بحران بانکی بر اقتصاد و تقاضا برای سوخت در بزرگترین مصرف کننده نفت جهان متحمل شده بود، برای سومین هفته متوالی کاهش پیدا کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۳:۰۷    
بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد رشد 2 درصدی بود.