چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۰۶:۰۰Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت چاپ»

فرصت امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۴۲    
چاپ دیجیتال یک جایگزین عالی برای روش های چاپ سنتی است، در چند سال اخیر صنایع چاپ گرافیکی و چاپ پارچه روش های چاپ دیجیتال را شامل شده اند، دلایل اصلی پیشرفت چاپ پارچه به چاپ دیجیتال، فرصت های چاپ شخصی، کارآمدی هزینه و انعطاف پذیری دستگاه های چاپ است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ ایران با اشاره به جزئیات برگزاری نمایشگاه صنعت چاپ، گفت که حضور در بازارهای جهانی بدون مواد اولیه استاندارد امکان پذیر نیست.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۲۱    
نشست خبری دومین نمایشگاه آینده صنعت چاپ ایران ، صبح امروز با حضور بابک عابدین، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی و جمعی از فعالان حوزه رسانه در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار شد. /عکاس:معصومه احمدی
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس نمایشگاه آینده چاپ ایران در نشست خبری دومین دوره این رویداد به پیش بینی بخش ویژه برای شرکت های دانش بنیان اشاره و بیان کرد: تعاملاتی با صندوق نوآوری و شکوفایی داشتیم تا از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه حمایت کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ گفت: سهم 5 درصدی ایران از بازار محصولات چاپی خاورمیانه قابل افزایش است و نمایشگاه آینده صنعت چاپ ایران با این هدف به برند سازی چاپ ایران در منطقه می پردازد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۴۲    
صنعت چاپ، صنعت بزرگ و بااهمیتی است. این صنعت در بیشتر کشورهای توسعه یافته در بین 5 صنعت نخست جای گرفته، اما به گفته کارشناسان و فعالان آن، در کشور ما در جایگاه مناسبی قرار ندارد و دچار بحران شده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۰    
محمد بیطرفان رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران
در دیدار اعضای هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران و مصنوعات مقوایی با رئیس اتاق بازرگانی اصفهان تاکید شد :بی توجهی به صنعت چاپ و بسته بندی، صنعت کشور را متضرر کرده و لازم است با مدل اتحاد رقبا از فرصت های موجود بهره برد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دوره آموزش سامانه مؤدیان برای چاپخانه داران برگزار شد، فعالان صنعت چاپ در این دوره با کارکرد و چگونگی اعمال قوانین مربوط به پایانه فروشگاهی و سامانه مؤدیان آشنا شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل مرکز چاپ و نشر واژه پرداز اندیشه گفت: در صنعت چاپ عقب هستیم اما می توان با واردات حساب شده و کیفیت کاغذ داخلی این عقب ماندگی را جبران کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۲    
دوره آموزشی استفاده از اتوماسیون در صنعت چاپ برای فعالان صنعت چاپ استان خوزستان برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۴:۵۳    
بوشهر- حیدریه مدیر کل دفتر جذب سرمایه گذاری و اشتغال استانداری بوشهر گفت: صنایع چاپ و تبلیغات مکمل زنجیره ارزش محصولات راهبردی استان بوشهر هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر: کانون های تبلیغاتی، چاپخانه ها و فعالان صنعت چاپ باید با جان و دل از واژه های فارسی که جدی ترین المان هویتی ما به شمار می رود، مراقبت کنند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار ایبنا نظرش را درباره آینده صنعت چاپ و نشر ایران بیان کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۷:۴۶    
معاون فرهنگی، تبلیغات و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: صنعت چاپ در حوزه های مختلف فرهنگی مانند کتاب، رسانه، علم، پژوهش، تبلیغات، گرافیک، عکاسی، سینما و سایر زمینه های هنری مؤثر بوده، از این رو یک پدیده فرا فرهنگی و هنری است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۶:۴۷    
علی مطهری نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایبنا درباره آینده صنعت چاپ و نشر و نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صحبت کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۳:۵۴    
چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری صنعت چاپ، با هدف بررسی اولویت های کارگروه های چهارگانه حقوقی، تجارت و بازرگانی، آموزش و پژوهش و دانش بنیان و خودکفایی و اصلاح دستورالعمل های حوزه چاپ و افزایش دیپلماسی فرهنگی و اقتصادی برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۱۹    
اختراع چاپ (به عنوان یک تکنولوژی قابل رشد، که نوعی ابداع صنعتی محسوب می شود.) در کنار کشف الکتریسیته، ماشین بخار و از همه مهم تر خوانش دیالکتیکی از تاریخ ماتریالیستی بشر، چهار رکن اساسی از تمدن نوین بشری است. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۲۲    
چهارمین نشست شورای سیاستگذاری صنعت چاپ با حضور یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این شورا برگزار شد. /عکاس:کامیار خطیبی
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۸:۰۷    
گرگان- نبود برنامه ریزی منسجم، افزایش هزینه ها و تغییر برخی رویکردهای اجتماعی در حوزه مطالعه، سبب شده تا اهالی صنعت چاپ و نشر گلستان روزگار ناخوشی را تجربه کنند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس امور فرهنگی تاجیکستان گفت: با توجه به اینکه زبان کشور تاجیکستان فارسی است، می توانیم در حوزه کتاب های صوتی ورود پیدا کنیم و شرایطی را فراهم کنیم تا کتاب های ایرانی به صورت کتاب های صوتی در این کشور در دسترس مخاطبان قرار گیرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۴:۰۷    
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: چاپخانه های استان در سال 1401 اقدام به تولید پوسترهای تبلیغاتی متعدد در مناسبتهای مختلف ملی کردند و بیشترین و بی سابقه ترین تعاملات و همکاری را با این اداره کل انجام دادند.
محمدمهدی اسماعیلی ضمن تأکید بر بهرمندی هر چه بیشتر از ظرفیت های عظیم در بخش های مختلف دولت برای حمایت و تقویت از صنعت چاپ و نشر کشور گفت: از نگا ه مجموعه دولت ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۹:۰۶    
وزیر ارشاد با بیان اینکه من خیلی به آینده صنعت چاپ امیدوارم، گفت: امید است دوستان این حوزه تلاش کنند با بهره گیری از شرکت های دانش بنیان در این حوزه و استفاده از خلاقیت جوانان و مهندسان ایرانی آن مقدار از نیازهایشان که در حال حاضر وابسته به تعامل با خارج از کشور بود را به حداقل برسانند.
محمدمهدی اسماعیلی با بیان این که به آینده صنعت چاپ و نشر کشور امیدوار است، تاکید کرد: شرکت های چاپ باید با بهره گیری از مجموعه های دانش بنیان داخلی، وابستگی به خارج از کشور را به حداقل برسانند تا در نهایت چرخه کامل صنعت چاپ به دست توانمند جوانان خلاق ایرانی سپرده شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نوسازی ماشین آلات فرسوده صنعت چاپ گفت: تأکید ما در وهله اول استفاده از ظرفیت جوانان ایرانی و شرکت های دانش بنیان است. این که این مباحث به تحریم گره بخورد، همه مان را آزار می دهد اما برای این که کار به روز شود، آماده حمایت های ارزی و ارائه تسهیلات لازم هستیم.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۲۱    
مدیر انتشارات نشر پیک ریحان که 20 سالگی حضورش در صنعت چاپ و نشر را تجربه می کند، معتقد است که راه اندازی بخش مجازی نمایشگاه کتاب کمک بسیار بزرگی به ناشران شهرستانی است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۴:۰۳    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: استان اصفهان اولین پایگاه چاپ کشور و مهد صنعت چاپ ایران است و با توجه به مستندات موجود این مطلب قابل اثبات است.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
در زمینه طراحی، بسته به نوع پروژه و طراحی مد نظر، نرم افزارهای متنوعی وجود دارد که برای هر کابری خاصی بهتر و پر استفاده تر است. از انجا که ما قبلا نرم افزار طراحی را به شما سخت افزاری های عزیز معرفی کردیم ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۴:۵۲    
اگرچه از زمان ساخت پرینترهای برقی دو بعدی، سال های زیادی نگذشته است، اما صنعت چاپ و پرینت در این مدت کوتاه رشد سریعی کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۱:۵۴    
مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان با بیان اینکه 85 درصد کل مکتوبات چاپی به زینک نیاز دارند، گفت: زینک یک کالای اساسی در صنعت چاپ و نشر است و کمبود آن در بازار منجر به افزایش قیمت می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۴:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
ساری- کاوردی، فعال در صنعت چاپ و نشر در مازندران ناپایداری قیمت کاغذ را مهمترین مشکل ناشران بیان کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۳:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نوروز نژاد گفت: در حوزه چاپ با هوش مصنوعی تهدید ها تبدیل به فرصت شده و هوش مصنوعی ظرفیت حوزه نشر را برای بهبود کارها بالا برده و به سرعت عمل در فعالیت های انتشاراتی ها کمک می کند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۰۷:۳۱    
قطعا همه ما با واژه ی چاپ آشنا هستیم و در زندگی روزمره خودمان بطور مستقیم و غیر مستقیم با آن درگیر هستیم. از یک فرد عادی یا دانشجو تا شرکت های بزرگ که برای چاپ مقالات، پایان نامه ها، محصولات بسته بندی، و ... به نوعی با صنعت چاپ درگیر هستند، همیشه در جستجوی چاپ با کیفیت بالا و ارزان هستیم.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۱:۲۳    
آغاز ثبت نام اردیبهشت ماه ایران خودرو ارزانتر از قیمت کارخانه | پیش فروش هایما و 4 خودروی داخلی؛ تحویل 90 روزه + قیمت هاردباکس یک جعبه بسته بندی لوکس و لاکچری است که امروزه برای مصارف خاص مورد استفاده قرار می گیرد ...
با مردم   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۱:۴۱    
صنعت چاپ و بسته بندی یکی از صنایع زیربنایی در کشورهای در حال توسعه است. نقش مهمی در توسعه صادرات، تجارت و روابط اقتصادی بین کشورها دارد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
حسینی پور به گلایه های ناشران استان مازندران از تامین مواد اولیه برای چاپ کتاب اشاره کرد و گفت: تلاش داریم با رایزنی با صنایع چوب و کاغذ مازندران برخی از مشکلات حوزه نشر استان مرتفع شود.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۴:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
محمد شریف زاده مدیر نشر فرجام از ناشران قدیمی و پیشکسوت کشور با بیش از هفت دهه فعالیت فرهنگی دار فانی را وداع گفت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۳:۰۴    
چاپ روی شیشه از جمله مهمترین و حائز اهمیت ترین حوزه های صنعت چاپ می باشد که باعث شده تا تا شرکت ها و سازمان ها به وسیله آن تحول جدیدی را در تبلیغات به وجود بیاورند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۰۰:۱۴    
تهران- ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران گفت: 75 درصد از ملزومات صنعت چاپ وارداتی است و به دلیل مشکلات تخصیص نیافتن به موقع ارز نیمایی با مشکلات بسیاری برای واردات روبرو هستیم.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۵:۲۰    
مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه بازدید از سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن با خبرنگار ایبنا به گفتگو پرداخت.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۵:۵۱    
رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران از تدوین سند راهبردی جامع صنعت چاپ به عنوان یکی از موثرترین و کلیدی ترین عوامل پیشران و فناوری های نوین این صنعت تا پایان سال 1402 خبر داد.
اخبار رسمی   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۹:۰۱    
دوشنبه 02/1/14 ، (اخبار رسمی) : شرکت وکتور چاپ در صنعت چاپ و طراحی آنلاین، فعالیت خود را با هدف ایجاد تحول در عرصه سفارشات چاپ و طراحی آغاز نموده است. از یک تیم جوان، باانگیزه و با تجربه های متفاوت در زمینه های چاپ ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران، تعیین مشوق های مالیاتی برای صنایع مولد، رفع موانع تامین زنجیره مواد اولیه برای فعالان حوزه چاپ و نشر و افزایش ارزش پول ملی را از جمله راهکار های تحقق شعار سال در حوزه چاپ و نشر می داند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
آمارها از افزایش واردات در حوزه صنعت چاپ حکایت دارد؛ رییس اتحادیه صنعت چاپ و بسته بندی دلیل این اتفاق را افزایش تقاضا در حوزه بسته بندی به دلیل افزایش تولید در برخی از حوزه ها از جمله شوینده ها ...
اخبار رسمی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۰۳    
دوشنبه 02/1/07 ، (اخبار رسمی) : چاپ لیبل پی وی سی یکی از انواع محصولات چاپی پشت چسب دار است، که کاربرد های بسیاری در صنعت چاپ دارد. برچسب پی وی سی(pvc) جزءمنحصر به فرد ترین لیبل ها که میتوان به استحکام بالا و انعطاف پذیری زیاد آناشاره کرد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۱۴    
صنعت چاپ دیجیتال به عنوان یکی از بزرگ ترین و مهم ترین صنایع در جهان شناخته شده است. این صنعت در طول تاریخ حمایت های زیادی در زمینه های تبلیغات، طراحی و دکوراسیون داخلی، آموزش و تجارت داشته است ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۷:۵۴    
نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ اصلاح قوانین را از مهم ترین عوامل موثر برای رفع چالش های صنعت چاپ می داند اما در عین حال معتقد است، با وجود تحریم ها صنعت چاپ ایران در سطح استاندارد و درخور توجهی قرار دارد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۵:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
، گروه فرهنگ و ادب _ فاطمه میرزاجعفری : با شروع سال جدید یکی از مهمترین فعالیت های حوزه های مختلف در رسانه ها مروری بر رویدادهای مهم سال گذشته است. سال 1401 نیز برای حوزه کتاب و ادبیات پر از فراز و فرود بوده است به خصوص در بخش برگزاری نمایشگاه های بین المللی و داخلی حوزه کتاب و ادبیات اتفاقات بسیار ...