سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۰۳:۲۲Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بناهای تاریخی»

سلام نو   ۷ ساعت پیش    
بناهای تاریخی و فوق العاده تهران کم نیستند اما در این میان با ما همراه باشید و درباره زیباترین خانه تاریخی تهران بدانید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی با اشاره به اهمیت ظرفیت های استان یزد در حوزه گردشگری، گفت: ثبت جهانی بناهای تاریخی فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری کشور است و تمام مسئولان محلی، استانی و کشور باید در این راستا پای کار توسعه کشور باشند.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۱۴    
ایسکانیوز/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، خانه سردار اسعد بختیاری یکی از بناهای تاریخی پایتخت به شمار می رود. خانه سردار اسعد بختیاری تنها بنای باقیمانده از مجموعه تاریخی و معروف باغ ایلخانی دوره ناصری و یکی از زیباترین یادگارهای تاریخی شهر تهران است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: 2 میلیون و 150 هزار نفر گردشگر در نیمه نخست سال جاری از جاذبه ها و بناهای تاریخی استان بازدید کردند که بیشترین میزان بازدیدها مربوط به غار علیصدر و آرامگاه بوعلی بود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۹:۱۱    
هرمزگان بناهای تاریخی و دیدنی بسیاری دارد از این رو با ما همراه باشید و بازدید از آب انبار بی بی قشم را از دست ندهید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۹:۱۱    
بازدید از بعضی بناهای تاریخی و با کاربری مهم، هیجان انگیز است به همین دلیل با ما همراه باشید و درباره آب انبار عصر آباد؛ جاذبه ای جالب در یزد بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۰۱    
خراسان با وجود بناهای تاریخی خود هر بیننده ای را شگفت زده می کند از این رو با ما همراه باشید و درباره باغ اکبریه؛ جاذبه ای خاص و دیدنی بیرجند بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۰۴    
بناهای تاریخی ایران بسیار دیدنی و جذاب هستند از این رو با ما همراه باشید و درباره گنبد سلطانیه؛ جاذبه ای مثال زدنی در ایران بدانید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۴۲    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گناباد گفت: سهم مشارکت ذی نفعان محلی در مرمت و احیای بناهای تاریخی شهرستان گناباد 580 میلیارد ریال از ابتدای سال تا کنون است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۲:۱۸    
خوزستان با بناهای تاریخی خود هر گردشگری را به وجد می آورد از این رو با ما همراه باشید و سیستم آبی تاریخی شوشتر؛ فوق العاده و شگفت انگیز بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۱:۳۱    
اردبیل بناهای تاریخی درخور توجهی دارد از این رو با ما همراه باشید و درباره آرامگاه و خانقاه شیخ صفی الدین اردبیلی؛ جاذبه ای متحیرکننده بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۸:۳۱    
بناهای تاریخی و گردشگری اصفهان پر شمار هستند به همین دلیل با ما همراه باشید و درباره مسجد جامع اصفهان؛ بنایی خاص و تماشایی بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۸:۰۲    
بناهای تاریخی استان گلستان بسیار دیدنی هستند از این رو با ما همراه باشید و درباره برج گنبد کاووس؛ جاذبه ای تماشایی در گلستان زیبا بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۹    
بناهای تاریخی و فرهنگی آذربایجان شرقی بسیار دیدنی هستند از این رو با ما همراه باشید و درباره کلیساگردی در قره کلیسا آذربایجان شرقی بدانید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
رشت-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: سیلاب های اخیر در غرب استان به تاسیسات گردشگری و بناهای تاریخی این منطقه آسیب جدی وارد نکرده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از استفاده از فناوری روز به منظور حفاظت بهینه از بناهای تاریخی استان اصفهان خبر داد.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۹    
آذربایجان شرقی با برخورداری از آب و هوای چهار فصل، گستردگی روستاهای گردشگرپذیر و پراکندگی بناهای تاریخی متنوع طی سال های اخیر در حوزه گردشگری بوم گردی توسعه روزافزون و رو به رشدی داشته و این منطقه را به بهشت این صنعت پرسود تبدیل کرده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
نصر: آذربایجان شرقی با برخورداری از آب و هوای چهار فصل، گستردگی روستاهای گردشگرپذیر و پراکندگی بناهای تاریخی متنوع طی سال های اخیر در حوزه گردشگری بوم گردی توسعه روزافزون و رو به رشدی داشته و این منطقه را به بهشت این صنعت پرسود تبدیل کرده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
ثبت جهانی منظر فرهنگی ماسوله در اجلاس یونسکو با مخالفت شورای جهانی بافت ها و بناهای تاریخی (ایکوموس) رد و به زمان دیگری موکول شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۳۰    
کاروانسراهای ایران، علاوه بر ارزش زیبایی شناسی، هنری و تاریخی، از دیدگاه مسائل اجتماعی نیز حائز اهمیت فراوان است و ثبت جهانی 54 کاروانسرای کشورمان در کمیته میراث جهانی یونسکو، مقدمه ای بر ایفای دوباره نقش این بناهای تاریخی خواهد بود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
[ مرضیه موسوی] حفاری غیرمجاز برای پیداکردن دفینه و اشیای ارزشمند تاریخی، وسوسه ای است که پای برخی از سوداگران را به سایت های تاریخی کشور باز می کند و هر ساله آسیب های فیزیکی زیادی به بناهای تاریخی می زند، به خصوص حوالی قلعه های قدیمی و بناهای بازسازی نشده ای که در مناطق صعب العبور قرار دارند ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۴    
کاروانسرای شاه عباسی گویجه بل یکی از بناهای تاریخی و ثبت شده شهرستان هریس است. در گردنه گویجه بل واقع در 75 کیلومتری تبریز و 24کیلومتری اهر (بین جاده تبریز و اهر)، بنای کاروانسرای گویجه بل در منطقه سرد و کوهستانی واقع شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
استان کرمان دارای بناهای تاریخی باارزشی است که بخشی از این بناها کاروانسراها هستند. عمده کاروانسراهای این استان در شهرهای کرمان، رفسنجان، سیرجان و راور قرار گرفته اند که از ظرفیت های بسیار خوبی در جذب گردشگر برخوردارند ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
غرب ایران بناهای تاریخی بسیاری دارد به همین دلیل با ما همراه باشید و درباره خانه سوری؛ خانه ای تماشایی در کرمانشاه بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۴۶    
بازدید از خانه ها و بناهای تاریخی ایران بسیار جالب است به همین دلیل با ما همراه باشید و درباره خانه خواجه؛ جاذبه ای بی همتا در کرمانشاه بدانید.
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
کاروانسرای تاریخی خواجه نظر به ثبت جهانی رسید. ‬به گزارش اقتصاد ملت به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس؛ میثم پوروطن دوست مدیر امور گردشگری و میراث فرهنگی سازمان از ثبت جهانی کارونسرای خواجه نظر خبر داد. ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۹:۱۵    
خراسان جنوبی با بناهای تاریخی خود هر گردشگری را شگفت زده می کند از این رو با ما همراه باشید و درباره معماری فوق العاده خانه مستوقی بشرویه بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۵:۴۳    
غرب ایران بناهای تاریخی و گردشگری پر شماری دارد به همین دلیل با ما همراه باشید و درباره کاخ فلاحتی؛ بنایی جالب و موزه ای تماشایی در ایلام بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
بناهای تاریخی و اصیل در ایران پر شمار هستند به همین دلیل با ما همراه باشید و تا بدانید عمارت ربع رشیدی کجاست.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۸:۳۳    
خراسان رضوی بناهای تاریخی و تماشایی بسیاری دارد به همین جهت با ما همراه باشید و درباره گنبد هارونیه؛ جاذبه ای اصیل در خراسان بدانید.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۷:۳۳    
میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، آسیاب زیرزمینی ریگاره یکی از جاذبه های گردشگری نائین است. یکی از شاهکارهای بجای مانده از هنرمندی نیاکان ما ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۷:۳۱    
بازدید از بناهای تاریخی خراسان رضوی جالب است از این رو با ما همراه باشید و درباره کاخ کلات؛ جاذبه ای منحصر به فرد در خراسان بدانید.
کاشف اسرار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
امید اکبری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مرمت بناهای تاریخی در تملک شهرداری رشت، گفت: قرارداد مرمت فاز دوم مرمت عمارت بلدیه رشت، منعقد شده و با آماده سازی کارگاه، عملیات مرمت بلدیه توسط پیمانکار آغاز می شود. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
اعضای شورای سیاست گذاری دومین جشنواره ملی تولیدات چندرسانه ای میراث فرهنگی از تعدادی از آثار و بناهای تاریخی استان قزوین بازدید کردند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۷    
ایران به واسطه شرایط اقلیمی خود بناهای تاریخی با کاربری درخور توجه بسیاری دارد از این رو با ما همراه باشید و درباره آسیاب آبی اشکذر؛ جاذبه ای جالب در یزد بدانید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آبادان از تخصیص اعتبار برای مرمت و بهسازی بناهای تاریخی شاخص و ثبت ملی شده این شهرستان از جمله مسجد رنگونی ها، موزه آبادان و... خبر داد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۳۱    
معماری و بناهای تاریخی نفیس به جامانده از دوران تیمور لنگ، اسکندر مقدونی و زرتشتیان، همه آن چیزی است که گردشگران خارجی و دوستداران تاریخ کهن را به خود جذب می کند ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از تعطیلی تمامی بناهای تاریخی و محوطه های گردشگری این استان در روز پنجشنبه 23 شهریورماه هم زمان با روز رحلت جان سوز پیامبر اسلام(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۸:۵۶    
بناهای تاریخی استان فارس بسیار تماشایی هستند از این رو با ما همراه باشید و درباره کاخ اردشیر بابکان؛ جاذبه ای خاص در فارس بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۳۰    
بناهای تاریخی با کاربری خاص مانند آتشکده جالب به شمار می آیند به همین جهت با ما همراه باشید و درباره آتشکده کرکویه؛ از زیباترین آتشکده های ایران در سیستان و بلوچستان بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۰۷    
بناهای تاریخی ایران پر شمار هستند از این رو با ما همراه باشید و درباره سرای تاریخی باقری ها؛ بنایی زیبا و تماشایی در گرگان بدانید.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
شهرها، روستاها و بناهای تاریخی ثبت شده یونسکو در مراکش در اثر زلزله شدید به شدت آسیب دیده اند.
عصر کاسپین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رییس شورای شهرستان رشت : از بناهای تاریخی شهررشت بهره برداری نمی شود /محله ساغریسازان به علت وجود بناهای تاریخی ظرفیت پذیرش گردشگر را جلسه شورای شهرستان رشت عصر روز دوشنبه با حضور مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس شورای شهرستان رشت، وجود ابنیه تاریخی را یکی از جاذبه های گردشگری رشت دانست و متذکر شد: متاسفانه از بناهای تاریخی رشت استفاده نمی شود و گردشگرن فقط از بیرون این بناها را می بینند.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۲:۲۰    
در برنامه صد سال پیش با پروفسور حسن امین، به آنتوان سِوْروگین، عکاس روسی-گرجی-ارمنی متولد ایران که حدود صد سال پیش، گنجینه ای از عکس های گوناگون را به ویژه در زمان قاجار از مردم، وقایع، آثار و بناهای تاریخی و خانواده سلطنتی و دیگر موضوعات به جای گذاشت می پردازیم. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۸:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار شوشتر با بیان اینکه 243 هکتار بافت تاریخی در این شهرستان وجود دارد گفت: نفوذ آب به شوادان های اغلب بافت های تاریخی این شهرستان آن ها را با خطر جدی تخریب و آسیب روبه رو کرده است. ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۳۶    
سفر به سرزمین های دور از خانه همواره یک تجربه شگفت آور و جذاب است، اما در همین ایران خودمان، شهرهایی همچون ماسال در استان گیلان با جاذبه های طبیعی خیره کننده ای مانند جنگل های انبوه، آبشارها، دریاچه ها و مناظر زیبای رویایی، یزد با کویرهای فراخ و طلایی ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۲۹    
فرهنگ عربی-آفریقایی، طبیعت منحصربه فرد و خط ساحلی طولانی! همه این ها در کنار بناهای تاریخی اعجاب انگیز، طبیعت زیبا و مردم مهمان نواز، از کشور تونس مقصدی عالی را ساخته که نباید آن را از دست بدهید ...