پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۱۱:۵۶Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حفر چاه»

عصر تبریز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شهردار منطقه 7 تبریز از اجرای عملیات حفر چاه های جذبی برای کنترل و مدیریت آبهای سطحی و همچنین جلوگیری از هدر رفت آب چشمه در بالادست در منطقه خبر داد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
هر چقدر که انسان در طول سال های اخیر در حوزه مطالعات فضایی پیشرفت کرده است، هنوز نادانسته های زیادی در رابطه با اعماق اقیانوس ها و اعماق زمین وجود دارد ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گسترش روز افزون جمعیت و نیاز فزاینده به منابع آب زیرزمینی برای تأمین نیازهای آبی، حفر چاه های غیرمجاز و برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی و شرایط سخت کم آبی به دلیل کاهش نزولات جوی در سال های گذشته موجب فرونشست زمین در برخی شهرهای کشور شد اما مدیران شهری برای کنترل آن از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۱:۲۵    
جلالی با بیان اینکه حفر چاه جدید مشکل تامین آب پایدار این شهرستان را مرتفع نمی کند، گفت: تامین آب پایدار باید از 2 منبع سدکالپوش و منطقه قطری تامین شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرماندار لنگرود گفت: 85 درصد روستاهای شهرستان به آب شرب سالم دسترسی دارند، اما نیازمند حفر چاه جدید و اصلاح شبکه های انتقال هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۹:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
شاهرود- مدیر آبفای شاهرود با بیان اینکه این شهرستان منابع آب جدید ندارد، گفت: علیرغم تنش آبی بالا و داشتن تمام مجوزها، جلوی حفر چاه در قطری به عنوان آخرین منبع آب شاهرود، گرفته شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس منطقه 2 سازمان بازرسی کشور گفت: 6 هزار و 500 میلیارد ریال برای تامین منابع آبی مشهد از حفر چاه جدید و یا اجاره چاه کشاورزی اختصاص یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
با حضور نماینده شهرستان های نیشابور فیروزه زبرخان و میان جلگه در مجلس شورای اسلامی حفر چاه آب شرب محله علیای شهر خرو آغاز شد
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۳۳    
حفرچاه های آب غیر مجازدر آندلس واقع در جنوب اسپانیا، تبدیل به معضل بی پایان و سوال برانگیری در این منطقه شده است. طی ماه های اخیر، رسانه های زیادی بر روی این معضل پایدار و فراگیر تمرکز کرده و اکثرا متفق القول هستند که بحران به قوت خود یاقیست!
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
برای اجرای طرح حفر چاه در آبرود فومن، ایستگاه پمپاژ و 3هزار و سیصد متر لوله گذاری شد.
شهرخوان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۳۱    
چاه آب کشاورزی یک منبع آبی است که برای آبیاری مزارع و فعالیت های کشاورزی استفاده می شود.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، محمد حسن منصوری زاده اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در ارتباط با بحث فضای سبز، تامین آب مورد نیاز آبیاری آن است. ...
موافقت نامه همکاری مشترک میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شرکت ملی نفت ایران در زمینه کسب فناوری های حفر چاه های افقی طویل و چند شاخه با بومی سازی تجهیز حفاری هدایت پذیر دورانی امضا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: عملیات استقرار عوامل اجرایی حفاری و لوله گذاری چاه های بندان برای تامین اضطراری آب آشامیدنی منطقه سیستان آغاز شد.
شهرداری یزد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست منطقه دو شهرداری یزد با اشاره به اقدامات این منطقه در راستای مقابله با سیل های احتمالی و دفع آب های سطحی، از حفر چاه های جذبی در سطح این منطقه خبر داد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از عدم تجهیز آبنماهای پایتخت به سیستم چاه ارت خبر دادو گفت: حفر چاه اِرت غالباً در راستای اجرای سیستم اتصال زمین جهت جلوگیری از برق گرفتگی و تخلیه فوری جریان الکتریکی در بوستان ها و میدانگاه ها صورت می گیرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محمود پارساگفت: ایران باید به دنبال تأمین آب شرب و کشاورزی از منابع آب جایگزین باشد که آبرسانی از طریق دریای عمان و حفر چاه های عمیق و تهلاب، وصول احقاق حق آبه، گزینه هایی هستند که باید به صورت جدی و فوری انجام شود.
فرصت امروز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
پس از موفقیت آمیز بودن آخرین مرحله از تست تولید میدان نفتی سپهر و جفیر این میدان آماده بهره داری و ورود به چرخه تولید کشور شده است. **** میدان نفتی سپهر و جفیر در سال 1976میلادی با حفر چاه شماره یک جفیر در بخش شمالی حوزه رسوبی دشت آبادان در جنوب غربی استان خوزستان و در حدود 60 کیلومتری غرب ...
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: حفر چاه های غیر مجاز با توجه به خشکسالی های پیاپی در این استان، یکی از اصلی ترین عامل نابودی منابع زیرزمینی است که برخورد با این پدیده به صورت جدی پیگیری می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۸:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان فرماندار سلطانیه گفت: حفر چاه های غیرمجاز سبب کاهش چشمگیر حجم ورودی روان آب ها به چمن تاریخی سلطانیه شده که در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان از شروع عملیات حفر چاه گمانه نیمه عمیق در منطقه بندان طی چند روز آینده خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۴۹    
سید ابوالفضل میرقاسمی، کارشناس منابع طبیعی بحران آب از مسایل مهم این روزهای ایران به شمار می رود. علاوه بر عواملی نظیر افزایش جمعیت، تغییر الگوی مصرف خانوارها، سوء مدیریت ها در مدیریت منابع آب، توسعه بی رویه صنایع آب بر در مناطق خشک داخل کشور ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر عامل آبفای البرز گفت: با شرایط کم آبی فعلی و تداوم خشکسالی، حفر چاه آب شرب در محدوده شهرهای استان دیگر توجیه فنی نداشته و به صلاح نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۹:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری ایرانشهر گفت: با پشتیبانی قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)، اصلاح و توسعه شبکه و اجرای خط انتقال و احداث مخازن ذخیره آب و حفر چاه برای 31 روستای بخش دامن این شهرستان با اعتباری بالغ بر 900 میلیارد ریال از ابتدای سال 1401 در حال انجام است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
میامی- فرماندار میامی به کمبود آب در روستای عباس آباد اشاره کرد و گفت : با توجه به آزمایشات ژئوفیزیک صورت گرفته شرایط حفر چاه جدید امکان پذیر نیست.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۷:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران درباره کمبود آب در 20 شهر و 213 روستای مازندران اعلام کرده است که تنها راه برای حل این تنش حفر 20 چاه جدید برای کنترل بی آبی است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۵:۰۰    
دریا قدرتی پور: مرگ زودهنگام سفره های آب زیرزمینی با برداشت بی رویه از چاه هایی که حالا بخشی از آنها با وجود اینکه غیر مجاز نیستند اما به جان سفره های زیرزمینی افتاده اند به یک موضوع مهم تبدل شده است. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
جلال علمدار مدیر عامل شرکت آبفای یزد در سفر به شهرستان بافق به اجرای پروژه های حیاتی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان بافق به علت کم آبی، نیاز جدی به انتقال آب دارد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۰:۰۱    
به گفته مدیر امور آبفا شهرستان مرزی کلات در خراسان رضوی یک حلقه چاه آهکی برای پایداری آب شرب مشترکان شهری و روستایی حفر شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۶    
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان تهران از مراقبت این اداره کل در حوزه اراضی ملی استان تهران و جلوگیری از حفر چاه های غیر مجاز خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۳:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر منابع آب شهرستان کاشان گفت: جلوگیری از حفرچاه های غیر مجاز، برداشت بی رویه و حفظ منابع آبی شهرستان، همکاری و مشارکت مردم را می طلبد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
دادستان بندر انزلی نیز با تاکید بر اینکه باید حفر چاه در عرصه کشاورزی نظام مند شود، گفت: اگر فردی بستر تالاب را تصرف کند حتی پس از گذشت سال ها قطعا برایش ایجاد حقوق مکتسبه نمی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
یک چاه با عمق 8591 متر به نام شانبی شماره 10 در منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غربی چین در روز سه شنبه با موفقیت برای استخراج نفت و گاز آزمایش شد و بهره وری آن به اثبات رسید.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۸:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
نصر: توسعه فضای سبز پایدار شهری، نیاز به احداث زیرساخت هایی چون آبیاری شبکه ای و حفر چاه های عمیق و احداث سپتیک های ذخیره آب دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۰۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا : یک کشاورزی 50 ساله بر اثر عدم رعایت مسائل ایمنی در حفر چاه کشاورزی در منطقه مروست به چاه سقوط و فوت کرد.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۲۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
در راستای کاهش مشکلاتی آبی شهر کلاله، حفر یک حلقه چاه آب شرب در دستور کار اداره آبفا کلاله قرار گرفت.
خانه خشتی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار رفسنجان از صور مجوز حفر 6 حلقه چاه آب آشامیدنی در این شهرستان در راستای رفع تنش آبی خبر داد و گفت: حفر این چاه ها در حومه شرقی شهرستان شروع شده و تا خرداد ماه به بهره برداری خواهند رسید تا مشکل تنش آبی برای روستاها که بیشتر در تابستان اتفاق می افتد رفع شود.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۷:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار کلاله با بیان اینکه شهر کلاله 70 لیتر برثانیه کمبود آب دارد؛ از حفر چاه آب جدید در ابتدای سال جاری، خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۶:۵۵    
در سال 1385 یکی از اهالی کاشان برای منزل خود در حال حفر چاه بوده که یهو به این شهر زیر زمینی عجیب می رسه. در ادامه با ما همراه باشید
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار سمنان ضمن بازدید از ساختمان های مسکن مهر سرخه و بررسی شرایط بناها، بر اتخاذ تدابیر لازم ایمنی درباره نشست و جلوگیری از حفر چاه تاکید کرد.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۱۶    
یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام حفر چاه باید به آن دقت شود، رعایت نکات ایمنی می باشد. حفر چاه به منظور دسترسی بیشتر به منابع طبیعی صورت می گیرد و نباید طوری باشد که منجر به خسارت و آسیب به جان افراد شود ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۰۷   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران از ثبت یک هزار و 68 متر حفاری نفتی در مناطق نفت خیز خشکی و دریایی کشور از ابتدای سال 1402 خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، بابک زنگنه اظهارکرد: در سال 1401 در مجموع از سوی این شرکت 99 حلقه چاه حفر و تکمیل شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۴۲    
ایسنا/خراسان رضوی فرماندار شهرستان درگز گفت: به رغم اینکه زیرپای کشاورزان درگز به وفور آب وجود دارد؛ اما مجوز حفر چاه داده نمی شود این در حالی است که در مرز ترکمنستان چاه های عمیقی حفر شده و آب را به شدت از زیرزمین به بیرون می کشند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از دانشمندان بر این باورند که بشر تا نیم قرن آینده در سرتاسر کره زمین برای تامین آب خود با مشکل روبرو خواهند بود. زنگ خطر این بحران در برخی از مناطق دنیا به ویژه در غرب آسیا و شمال آفریقا زودتر از این زمان به صدا درآمده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
دو مقنی میان سال هنگام حفر چاه داخل یک گاوداری در جاده حومه چناران جان باختند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۵۸    
دنیای اقتصاد : البرز فعالیت های مدنی زیادی در طول عمر خود انجام داده بود. خواندیم که او پس از چند دوره تجارت و هتل داری، به مرحله ای رسیده بود که بتواند بخشی از ثروت خود را وقف فعالیت های فرهنگی کند. یکی از فعالیت های البرز، حفر چاه عمیق بود. از دیگر فعالیت های او نیز هتل داری بود ...
کلام تازه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۸    
کلام تازه | هفتمین جلسه حفظ حقوق بیت المال و مانور حفاظت از انفال شهرستان گلبهار با هدف مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز، حفر چاه غیرمجاز و تعرض به بستر رودخانه ها با حضور مسئولین شهرستان گلبهار برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۳:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اقدامات لازم برای جدایی آب مصرفی شهر زاهدان از منطقه سیستان در حال انجام و اعتبارات خوبی برای حفر چاه های ژرف استان در نظر گرفته شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دانش اکتشاف در صنعت نفت ایران تا آنجا پیشرفت داشته که در حال حاضر کشورهای زیادی خواهان انتقال تجربه و دانش متخصصان ایرانی از زمین شناسی تا حفر چاه های اکتشافی هستند ...
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۳۱    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: در سطح استان، حفر چاه ها جایگزین بهره برداری از سدهای دچار اُفت آبی شده، می شوند تا آب پایدار برای هم استانی ها تامین شود.