دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۰۹:۰۷Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قله آتشفشانی»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۲:۳۸    
کوهنوردان خراسان جنوبی به قله آتشفشانی تفتان صعود کردند.
تلنگر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
کوه آرارات در شمال شرقی کشور ترکیه یعنی نزدیک به مرز کشوهای ایران، ارمنستان و نخجوان قرار گرفته است؛ کوهستانی متشکل از دو قله آتشفشانی است که به یکی از آنها آرارات بزرگ و به دیگری آرارات کوچک می گویند، ولی خیلی ها نمی دانند که آرارات کوچک تا حدود 90 سال پیش جزو خاک ایران بود و رضاخان آن را داد رفت!
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
قله دماوند بلندترین قله آتشفشانی در ایران است که در روزهای آفتابی و صاف می توانید از شهرهای تهران ورامین قم و مازندران این قله زیبا را تماشا کنید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۰۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- در پی افزایش تعداد زمین لرزه ها در قله آتشفشانی ماونا لوآ از 10 تا 20 مورد به 40 تا 50 مورد در روز، به ساکنان جزیره هاوایی درباره فوران گدازه های مذاب از این آتشفشان هشدار داده شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۲۱:۲۵    
هشت کوهنورد در قله آتشفشانی سوپکا در منطقه خاور دور روسیه جان خود را از دست دادند.
نشست جمع خوانی کتاب در کنار او فقط تو بوده ای نوشته فریبا کلهر با هدف تبیین اهمیت اهداف قیام امام حسین (ع) بر فراز قله دماوند توسط مسئول کتابخانه موعود کرغند برگزار شد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
یک کوهنورد تصاویری جالب از قله آتشفشانی دماوند منتشر کرده که در ویدئو زیر می بینید. این تصویر جمعه 17 تیر 1401 برداشته شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
یک کوهنورد تصاویری جالب از قله آتشفشانی دماوند منتشر کرده که در ویدئو زیر می بینید. این تصویر جمعه 17 تیر 1401 برداشته شده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۳:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
یک کوهنورد تصویری حیرت انگیز از قله آتشفشانی دماوند منتشر کرده که در ویدئو زیر می بینید. این تصویر جمعه 17 تیر 1401 برداشته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
براساس مطالعاتی که در سال های گذشته مورد استناد قرار می گرفت، آخرین فعالیت آتشفشان دماوند در حدود 38 هزار سال پیش بوده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
قله دماوند بلندترین قله آتشفشانی در ایران است که در روزهای آفتابی و صاف می توانید از شهرهای تهران ورامین قم و مازندران این قله زیبا را تماشا کنید.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۲۲ - ۱۲:۵۱    
قله دماوند، مرتفع ترین قله آتشفشانی در ایران و خاورمیانه است که در شمال کشور قرار دارد. دماوند از نظر تقسیمات کشوری در بخش لاریجان شهرستان آمل در استان مازندران قرار گرفته است و در روزهای آفتابی و صاف می توان از تهران، ورامین، قم و دریای مازندران این قله زیبا را مشاهده کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۸:۵۸    
زاهدان - ایرنا - کوهنوردان بومی و آشنا به فنون امدادی و عضو هیات کوهنوردی، مشهور به گروه کوهنوردی پاشپاد خاش"پابرهنه" با سرپرستی حسین عیسی زهی به ارتفاعات قله آتشفشانی و نیمه فعال تفتان بام شرق ایران در جوار خاش سیستان و بلوچستان صعود کردند.عکس از محمدامین میربلوچزهی
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا - قله آتشفشانی و نیمه فعال تفتان"بام شرق ایران" در جوار خاش سیستان و بلوچستان برای دومین بار در روزهای اخیر از زمستان امسال جامه سپید بر تن کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
در کشور ما قله های بی شماری وجود دارد که بلند ترین آنها قله آتشفشانی دماوند می باشد ، هر کوهنوردی در ابتدای راه آرزو دارد که بلندترین قله ایران و سپس بلند ترین قله دنیا را فتح کنند، در تقویم کشورمان نیز روزی به نام کوهنوردان ثبت شده تا این ورزشکاران تشویق بیشتری بشوند و قله های بلندتری را فتح کنند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۰۸:۰۲    
کوه دماوند، مرتفع ترین قله آتشفشانی در ایران و خاورمیانه است که در شمال کشور قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۶:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا - خانه هلال روستایی تمندان شهرستان تفتان سیستان و بلوچستان امروز/دوشنبه/ به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر در جوار قله آتشفشانی نیمه فعال تفتان افتتاح شد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۳:۲۴    
برترین ها: گروهی از گردشگران ماجراجو، با وجود خطر، به سمت رودخانه مواد مذاب سفر کرده و خود را به قله آتشفشانی رساندند تا زیبایی های این مکان را ثبت کنند. کلوچفسکایا اسپوکا، آتشفشانی4750 متری در روسیه است که بلندترین آتشفشان چینه ای فعال در اوراسیا محسوب می شود. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۹:۵۹    
درفک یکی از زیباترین کوهستان های ایران و از جمله زیست گاه های گیاهی و حیوانی مهم کشور است، این قله در استان گیلان و در رشته کوه البرز مرکزی، در بیست و هفت کیلومتری شمال شرقی شهرستان رودبار و در ارتفاع 2733 متری واقع شده و تا دره سه هزار تنکابن ادامه می یاید ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تصویری که از ارتفاع 24700 کیلومتری بالای سطح مریخ بوسیله کاوشگر امید امارات گرفته شده و الیمپوس مونس ، بلندترین قله آتشفشانی مریخ و تارسیس مونتس - مجموعه سه آتشفشان به نام های آسکارائوس، پاوونیس و آرسیا - را نشان می دهد.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۵:۰۹    
گروه کوهنوردی پایگاه بسیج شهید عباسپور برق منطقه ای سیستان و بلوچستان به قله برفی 4050 متری و آتشفشانی نیمه فعال تفتان به مناسبت دهه فجر صعود کردند.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۲۱:۴۰    
قله دماوند در ارتفاعات البرز بام بلند آسمان ایران است به گزارش گلونی این کوه یک اثر طبیعی ملی است. نام کوه دماوند به دو صورت دماوند و دنباوند در جهان معرفی می شود. ارتفاع قله دماوند 5٬610 متر ثبت شده است. بلندترین قله آتشفشانی غرب آسیا نیز در ارتفاعات قله دماوند آرام گرفته است. ...
گلونی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۰:۵۰    
قله آتشفشانی تفتان با چشمان نیمه باز در استان سیستان و بلوچستان به گزارش گلونی این قله به ارتفاع 3 هزار و 941 متر یک اثر طبیعی در استان سیستان و بلوچستان است. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۱۹:۱۶    
قله آتشفشانی نیمه فعال "تفتان" از قلل زیبای کشور است که در 40 کیلومتری شهرستان خاش واقع شده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۱۲:۲۸    
قله آتشفشانی نیمه فعال "تفتان" از قلل زیبای کشور است که در 40 کیلومتری شهرستان خاش واقع شده است. منبع: ویدیو کم
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۰۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
توکلی گفت: احتمالی که در این راستا می توان در نظر گرفت فعال سازی و یا تحرکات قله آتشفشانی دماوند است به علت آنکه کانون زلزله فاصله چندانی با کوه دماوند ندارد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۰۸:۳۰    
زاهدان- شهرستان خاش با 215 اثر تاریخی و طبیعی از جمله قله آتشفشانی نیمه فعال تفتان به عنوان بام شرق ایران شهرت دارد و در این میان قلعه حیدرآباد از جمله آثار تاریخی مهم این شهرستان و یکی از قدیمی ترین قلعه های منطقه سرحد به شمار می رود که همه ساله تعداد بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند.
لحظه آخر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
چه اهل کوهنوردی باشید چه نه، تمام ایران قله دماوند را می شناسند کوهی در شمال ایران که بلندترین کوه ایران و بلندترین قله آتشفشانی آسیا است. همان طور که می دانید سرزمین ایران کوه ها و قله های بسیار متعددی را داراست که در جای جای سرزمین سر به فلک کشیده اند. قله دماوند کجاست؟ ...
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
یگ گروه که ماموریت داشتند چهار رادیو را در نزدیکی بلندترین قله آتشفشانی دنیا نصب کنند، با کامیون های کوچک مرسدس بنز موفق شدند رکورد قرارگیری یک وسیله نقلیه چهارچرخ در بلندترین ارتفاع را بهبود ببخشند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۲۰:۰۷    
ایرنا- زاهدان- بارش برف تفتان خاش سیستان و بلوچستان را سفید پوش کرد و هم اینک این قله آتشفشانی نیمه فعال از دور خودنمایی می کند و زیبایی خود را به رخ رهگذران می کشد. عکس: محمدامین میربلوچزهی
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۸:۱۷    
ایسنا/سیستان و بلوچستان به دنبال وقوع بارش باران سنگین و برف زمستانی در خاش و تفتان که منجر به سفیدپوش شدن قله، ارتفاعات، کوهپایه و دامنه های قله آتشفشانی نیمه فعال جنوب شرق کشور شده، سرما و یخبندان شدید این شهرستان مرزی را فرا گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۰:۴۱    
یک پهپاد تصاویری زیبا از فعالیت یک قله آتشفشانی به ثبت رساند.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ - ۲۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،جذاب ترین اخبار استان های باشگاه خبرنگاران جوان در روز جمعه 29 شهریورماه را اینجا مشاهده کنید. قاتل روباه در ماکو دستگیر شد + عکس پرچم لبیک یا حسین بر فراز بلندترین قله آتشفشانی آسیا به اهتزاردرآمد تردد بیش از 26 هزار زائر [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
پرچم لبیک یا حسین به دست جوان خرمشهری بر فراز بلندترین قله ایران و بلندترین قله آتشفشانی آسیا در ارتفاع 5371 متری به اهتزاز درآمد.
تیتر برتر   ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۷:۳۴    
شهرستان خاش در استان سیستان و بلوچستان با داشتن چشم اندزها و جاذبه های دیدنی و منحصر به فردی از جمله قله آتشفشانی نیمه فعال تفتان (بام شرق ایران) پذیرای گردشگران زیادی در فصول سال است.
میهن صنعت   ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۱:۰۰    
کوه دماوند با 5610 متر ارتفاع، بلندترین کوه ایران و خاورمیانه و همچنین بلندترین قله آتشفشانی در قاره آسیا محسوب می شود.
صدای ایران   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۰۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
در جزیره هوکایدو ژاپن و در پارک ملی شیکوتسو تویا ، در فاصله ی کمی از کوه فعال آتشفشانی به نام ماونت اوسو ، یک قله آتشفشانی با ارتفاع 400 متر به نام شوا_شینزان و جوانترین کوه ژاپن لقب گرفته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
حس قرار گرفتن بر فراز قله دماوند ترکیبی از حس های خوشایند و موفقیت آمیزی است که بواسطه طی کردن این مسیر و قرار گرفتن در آن ارتفاع به یک کوهنورد دست می دهد و حالا خبرنگار فارس یک روز تعطیل را برای صعود به بلندترین قله مخروطی جهان و همچنین بلندترین قله آتشفشانی آسیا انتخاب کرد.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۲۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - گروهی از کارشناسان این سازمان قصد دارند طی روزهای 14 و 15 مرداد سال جاری از جبهه جنوبی به قله دماوند همیشه استوار، صعود کنند تا ضمن گرامیداشت شصتمین سالگرد تاسیس این سازمان به بررسی فعالیت های فومرولی دهانه آتشفشان دماوند بپردازند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بلندترین قله آتشفشانی آسیا در کشور ایران قرار دارد و از زیبایی های خاصی برخوردار است.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ - ۱۶:۰۰    
جزیره غیر مسکونی رایکوکه در نزدیکی ژاپن واقع شده است. دهانه این آتشفشان حدود 700 متر است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
در میان دشت های پهناور ایران لار بهترین مکان برای عکاسی و تماشای دیو سپید پای دربند، بلندترین کوه خاورمیانه و بلندترین قله آتشفشانی آسیا، دماوند نازنین اساطیری است
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا شهرستان خاش از مناطق مهم تاریخی و گردشگری سیستان و بلوچستان همه ساله پذیرای خیل انبوه گردشگران داخلی و خارجی بوده و سالهاست با اجرای جشنواره ها و برنامه های فرهنگی و هنری خاطراتی خوش و ماندگار برای مهمانان نوروزی در این شهرستان به ثبت می رساند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ - ۱۸:۲۱    
یک قله آتشفشانی که در وسط دریا قرار دارد، فعال شده و صحنه ای جالب پدید آورد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا - قله آتشفشانی نیمه فعال تفتان یک بار دیگر عظمت و زیبایی خود را به رخ کشیده و با پوشش لباس سفید اهدایی از طبیعت الهی ضمن شادمان کردن روستاییان و عشایر منطقه، کوهنوردان و گردشگران داخلی و خارجی را به خود فرا می خواند.
برترین ها   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۲۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: در پی اعلام شهروندان تهرانی مبنی بر استشمام بویی نامطبوع در سطح شهر، مسئولان در پی آن شدند تا منشا این بو را پیدا کنند. گفتنی است؛ برخی رسانه ها مدعی شده اند که منشا بوی نامطبوع تهران ترکیدگی شبکه فاضلاب در میدان انقلاب است. ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۰۵ - ۱۸:۵۱    
به گزارش یورونیوز، هجوم امواج خروشان ناشی از سونامی شنبه شب مناطق ساحلی مشرف به تنگه سوندا، آبراهی بین دو جزیره جاوه و سوماترا در اندونزی را در هم کوبید و ضمن برجای گذاشتن خسارات فراواران بر اساس آخرین خبرها بیش از 420 کشته برجای گذاشت. ...