چهارشنبه ۱۰ خردادساعت ۰۳:۵۹May 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مومیایی»

عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
باستان شناسان کارگاهی برای مومیایی کردن اجساد و حیوانات کشف کردند. قدمت کارگاه به دوره سلسله سی ام (343 تا 380 قبل از میلا مسیح) و دوران بطلیموس برمی گردد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مقام های مصر از کارگاه های باستانی مومیایی کردن انسان و حیوان و مقبره های چندهزارساله رونمایی کردند.
مقام های باستان شناسی مصر روز شنبه از کارگاه های مومیایی کردن انسان و حیوان و همچنین دو مقبره در گورستان باستانی سقاره رونمایی کردند.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
دولت مصر اعلام کرد که باستان شناسان دو کارگاه مومیایی کردن انسان و حیوانات و همچنین دو مقبره را در گورستان سقاره در جنوب قاهره کشف کردند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: محققان با حفاری در نزدیکی مقبره توت عنخ آمون، مومیایی های جدید و هرم مدفون شده ای را یافتند که برای یادبود ملکه ای ناشناخته در مصر باستان ساخته شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۱۸    
محققان سوئدی قصد دارند با مطالعه روی چوب هایی که در تابوت ها و برچسب های مومیایی های مصر باستان به کار رفته اند، شرایط آب و هوای آن دوران و همچنین تغییر روند آن را کشف کنند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
در این مطلب درباره ی کوزه های کانوپیک و اینکه چرا مصریان باستان اندام خاصی از بدن متوفی را جداکرده و درون این کوزه ها می گذاشتند، می خوانید.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
باستان شناسان در کشور پرو یک مومیایی کشف کردند که گمان می رود بیش از 1200 سال قدمت داشته باشد و برخی از پوست و موهای آن هنوز دست نخورده است.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۳:۴۷    
کاخ لرد پادشاهان – عراق مومیایی هکاشپس – مصر شمشیر داکو – ژاپن میخانه باستانی سومری – عراق ابوالهول خندان – مصر دست های قطع شده – مصر مجسمه بودا – مصر شمشیرهای میسنی – یونان ویرانه های مایا – گواتمالا تخم 4000 ساله شتر مرغ – ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اخیرا روغن های گیاهی به واژه ای برای زیبایی تبدیل شده اند اما در حقیقت، هزاران سال است که در طب سنتی استفاده می شوند. مصریان باستان اولین کسانی بودند که از 3000 سال قبل از میلاد مسیح از روغن های گیاهی برای زیبایی، فواید دارویی، مراسم مذهبی و حتی مومیایی کردن استفاده می کردند ...
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
باستان شناسان در مصر مومیایی هایی را کشف کردند که قدمتشان به سلسله پنجم و ششم پادشاهی قدیم برمی گردد و در این میان نام مسی تمام توجهات را به خود جلب کرده است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
در گزارش جدیدی گفته شده است که در محل دفن مومیایی های باستانی، یک نوع قارچ وجود دارد که باعث آلوده شدن ریه و مرگ انسان ها می شود. به گزارش دیجیاتو، برای چندین سال گزارش هایی درباره یک نفرین مرموز باستانی منتشر شده است که از آن به عنوان نفرین مومیایی یاد می شود و ظاهراً هر کسی که برای محل استراحت ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۰:۳۱    
باستان شناسان یک مومیایی را در پرو کشف کردند که قدمتش به هزار سال پیش برمی گردد و مربوط به دوران پیش از اینکاها می شود.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از افسانه های عامیانه با روایاتی از نفرین فراعنه عجین شده و بسیاری از مردم باور دارند که برخی آثار باستانی دارای نفرین های قدرتمندی است که دامن افرادی که وارد آن منطقه می شوند را می گیرد. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی کشف مومیایی یک یوزپلنگ با قدمت 1900 سال در عربستان فرارو- قدیمی ترین مومیایی یوزپلنگ در عربستان سعودی را ببینید که بیش از 1871 سال قدمت دارد. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
به واسطه ی یک سری سوءتفاهم ها و ترجمه های اشتباه، اروپاییان تا قرن نوزدهم باور داشتند که خوردن بدن های مومیایی شده می تواند بیماری های آن ها را درمان کند.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۸:۳۶    
به گزارش اینتیتر به نقل از زومجی، انیمیشن Mummies جدیدترین محصول بخش انیمیشن سازی برادران وارنر است که مدتی می شود نسخه با کیفیت آن منتشر شده است. این انیمیشن داستان سه مومیایی را دنبال می کند که در زمان حال مجبور می شوند شهر مخفی و باستانی خود را برای یافتن انگشتر سلطنتی دزدیده شده توسط یک باستان ...
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۰:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مطالعه جدیدی روی مومیایی های کودکان مصری، شیوع بالای یک بیماری قدیمی را نشان می دهد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۱:۳۷    
مصریان باستان در گذشته برای حفظ اجساد مردگان از روش مومیایی کردن استفاده می کردند. آن ها با این کار، بقایای ارزشمندی را برای انسان امروز به جا گذاشتند. محققان طی مطالعه این مومیایی ها به اطلاعات تاریخی مانند نحوه مومیایی کردن، اعتقادات گذشتگان و فرهنگ آن ها دست پیدا کرده اند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
باستان شناسان در پرو یک مومیایی 800 ساله کشف کردند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
بررسی محتویات شش تابوت مهر و موم شده حیوانات از مصر باستان، با استفاده از یک تکنیک غیرتهاجمی تصویربرداری به محققان این امکان را می دهد تا اطلاعات بیشتری در مورد این فرآیند و عملکرد آن ها داشته باشند. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۰:۰۹    
در این سایت تاریخی بقایای 8 کودک و 12 بزرگسال که ظاهرا حدود 800 تا 1200 سال پیش قربانی شده بودند نیز پیدا شده است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تیمی از باستان شناسان پرویی در کاوش های جدید خود یک مومیایی بیش از هزار ساله را در حومه پایتخت این کشور کشف کردند که قدمت آن به دوران پیش از اینکاها برمی گردد. این مومیایی به یک نوجوان تعلق دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۲۲:۰۰    
اکران فیلم سینمایی خط فرضی در هفته آینده، بستری شدن شیرین یزادن بخش در بیمارستان، بررسی وضعیت تعزیه به عنوان میراث جهانی، گِله عموی فیتیله ای، حضور برد پیت در رقابت های جایزه بزرگ فرمول یک ...
سلام نو / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۱:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
محتویات شش تابوت به جای مانده از مصر باستان توسط دانشمندان کشف شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۷:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
باستان شناسان در کشور پرو یک مومیایی کشف کردند که گمان می رود بیش از 1200 سال قدمت داشته باشد و برخی از پوست و مو های آن هنوز دست نخورده است.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۷:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
فقرای مصری نمی توانستند برای مردگانشان مقبره های بزرگی بسازند یا آن ها را مومیایی کنند، اما به هر حال آن ها هم راه هایی برای جاودانه کردن مردگان داشتند.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۵:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
یک فناوری پیشرفته به دانشمندان اجازه داده است که برای نخستین بار محتویات درون تابوت های 2500 ساله و مهر و موم شدۀ حیوانات را ببینند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۶:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
فرارو- دانشمندان موزه بریتانیا در لندن از فناوری پیشرفته برای مشاهده 6 تابوت حیوانات مصر باستان استفاده کرده اند که بیش از دو هزار سال مهر و موم شده باقی مانده اند. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
مومیایی کردن فرعون ها کاملا قابل درک است و به عنوان یکی از جاذبه های فرهنگ دیرینه مصر به حساب می آید. هرچند که در مصر باستان حیوانات را نیز مومیایی می کردند؛ اما راز اینکار چه بود.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۴:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
لولان 3800 سال پیش در یک بیابان بزرگ که در شمال تبت واقع شده زندگی می کرد است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۵:۳۳    
تلویزیون امروز فیلم هایی مانند داستان خانواده مایرویتز ، مستطیل قرمز و مومیایی 3 را روانه آنتن شبکه های سیما می کند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۰۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
با کشف مومیایی این فرعون، عصر جدیدی در شناخت اسرار مصر باستان آغاز شد؛ اما همانند هر یافته جدیدی که در علم مطرح می شود
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مصریان باستان معتقد بودند که روح فرعون برای سفر به زندگی دوباره به یک کالبد نیاز دارد. به علاوه، اگر اجازه داده می شد تا بدن بعد از مرگ بپوسد، روح محکوم می شد که تا ابد به تنهایی بگردد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
این روزها شهر پاریس میزبان نمایشگاهی با عنوان رامسس دوم و طلای فراعنه است که از 7 آوریل شروع شده و تا 6 سپتامبر برابر با 15 شهریور ادامه دارد. به گزارش سیناپرس ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۱:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
انیمیشن اسپانیایی مومیایی ها در ایران به زبان فارسی دوبله شد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویر باورنکردنی از کشف موجودی عجیب و مومیایی شده خواهید بود.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در این ویدئو شما شاهد لحظه تاریخی باز کردن تابوت مومیایی فرعون توت عنخ آمون، فرعون جوان مصر توسط باستان شناسان مصری به رهبری زاهی حواس، مدیر وقت موزه ملی و اکتشافات باستان شناسی مصر هستید.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
در این بخش با ما همراه باشید با موجودی مومیایی شده که تا به الان مشاهده نشده بود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۲:۲۱    
در این بخش با ما همراه باشید با موجودی مومیایی شده که تا به الان مشاهده نشده بود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
سی تی اسکن مومیایی یک پسر 15 ساله با نام مستعار پسر طلایی ، 49 طلسم پنهان را در بدن او نشان داده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
امسال کمپانی های بزرگی در عرصه ی تولید انیمیشن با هم رقابت می کنند که برخی از آنها امتیازات خوبی هم کسب کرده اند. فیل شعبده باز ، بتمن ، مومیایی ها و دختر کفشدوزکی برخی از این انیمیشن ها هستند.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۶:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
کشف تازۀ گور های قرن سیزدهمی حاوی چرم، طلا و ابریشم، اطلاعات تازه ای دربارۀ فرهنگ و شیوۀ زندگی مغول ها را در اختیار محققان گذاشته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۰:۰۲    
کشف 2000 سر قوچ مومیایی شده که به رامسس دوم فرعون مصر اهدا شده اند سبب تعجب باستان شناسان شد چراکه این مومیایی ها هزار سال بعد از مرگ فرعون به او اهدا شده اند.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۸:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
دانشمندان می گویند قارچ رشدکرده در مومیایی ها، ممکن است برای انسان خطرناک باشد.
برترین ها / می متالز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
چندین مومیایی نمکی از دوره هخامنشیان در معدن چهره آباد به دست آمده که تعدادی از آن ها در موزه ذوالفقاری زنجان نگهداری می شوند. این پیکرها تنها مومیایی های نمکی باقیمانده در دنیا هستند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۴:۰۵    
جسد مومیایی شده یک مرد تهرانی در کارگاه مبل سازی اسرار هولناکی را با خود به همراه داشت.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۳:۱۴   + ۲۳ سایت دیگر  
یک سنجاب یخ زده متعلق به 30 هزار سال پیش در دوران عصر یخبندان در قطب شمال کشف شده است که اندام و بافت های آن به خوبی حفظ شده اند و مشخص شد که این توده خز و پوست قهوه ای رنگ شامل دست های کوچک، پنجه ها، گوش و یک دُم است.