دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۲۲:۵۲Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه میراث فرهنگی»

خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۲۰    
برنده جایزه بهترین کارگردانی بخش سینمایی و تله فیلم نخستین دوره جشنواره ملی میراث فرهنگی گفت: این جشنواره به انگیزه ای برای اهالی فرهنگ و هنر تبدیل شد که ضمن شرکت در این رقابت ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۵۸    
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان گفت: ثبت جهانی 2 کاروانسرای تاج آباد و فرسفج اهمیت و غنای تاریخ و فرهنگ همدان در حوزه میراث فرهنگی را نشان می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
ثبت جهانی کاروانسراهای ایرانی و عدم ثبت پرونده دیزمار و ماسوله، کاهش 90 درصدی گردشگران ورودی در کرونا، تعویض فرش های موزه فرش از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۴۵    
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمان گفت: برای آنکه استان کرمان به جایگاه حقیقی خود در حوزه میراث فرهنگی برسد، باید گام های مؤثری برداشته شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به اینکه تولیدات رسانه ای می تواند خیلی بیشتر از صد همایش در حوزه میراث فرهنگی موثر باشد تصریح کرد: امروز به جایی رسیدیم که خائنان به میراث فرهنگی کشور و قاچاقچیان بیشتر از رسانه بهره می برند و در راستای به تحقق رساندن سودایشان در شبکه های مجازی خیلی ...
بصیر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
کاروانسرای تاریخی قطور در آذربایجان غربی به عنوان حلقه اتصال گردشگری ایران به اروپا به ثبت جهانی رسیده است. آذربایجان غربی با بیش از 1600 اثر و بنای تاریخی، باستانی در فهرست میراث ملی از جمله استان های غنی کشور در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است ...
کاشف اسرار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کاشف اسرار -نماینده مردم شریف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی گفت: ثبت جهانی تی تی کاروانسرا، تایید و اهمیت شهرستان سیاهکل در حوزه میراث فرهنگی است ...
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
کاروانسرای تاریخی خواجه نظر به ثبت جهانی رسید. ‬به گزارش اقتصاد ملت به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس؛ میثم پوروطن دوست مدیر امور گردشگری و میراث فرهنگی سازمان از ثبت جهانی کارونسرای خواجه نظر خبر داد. ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
[ شهروند ] ثبت جهانی چغازنبیل در سال 1358، نخستین تجربه ایران برای ثبت میراث فرهنگی کشورمان در یونسکو بود. بعد از این تاریخ تا کنون 26اثر تاریخی ایران در یونسکو به ثبت رسیده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای بسط روابط و همکاری با عربستان به ویژه در حوزه میراث فرهنگی و همکاری های مشترک اعلام آمادگی کرد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
احسان رستم پور؛ روزنامه نگار حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در توییتر خود نوشت: آب در تالاب انزلی به قدری عقب رفته که از سمت آب کنار تا دوردست ها اثری از تالاب نیست.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
حضور معاون گردشگری در چین، برگزاری نمایشگاه ایران و مکزیک، برپایی نشست بوم گردی و تفاهم موزه ملی و پژوهشگاه با موزه آرمیتاژ روسیه از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
حضور معاون گردشگری در چین، برگزاری نمایشگاه ایران و مکزیک، برپایی نشست بوم گردی و تفاهم موزه ملی و پژوهشگاه با موزه آرمیتاژ روسیه از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۴:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
شاهرود- رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود از ایجاد کریدور گردشگری در بافت تاریخی شاهرود خبر داد و گفت: فاز نخست این طرح از 10 روز آینده آغاز می شود. به گزارش خبرنگار مهر ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان ضمن تشریح بیش از 760 روز خدمت دولت مردمی در حوزه میراث فرهنگی این استان، از مرمت، احیا و بازسازی 45 بنای تاریخی-فرهنگی و مذهبی استان در دولت سیزدهم خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - کرمان با برخورداری از هشت اثر جهانی و هزاران جاذبه تاریخی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری جزو استان های پیشرو کشور در این عرصه است که با اجرای برنامه ها و سیاست های کوتاه و بلندمدت به یکی از قطب های ملی گردشگری تبدیل و موفق به افزایش چشمگیر گردشگران داخلی شده که البته کاهش آمار ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۵:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
علیرضا تابش دبیر دومین جشنواره ملی چند رسانه ای میراث فرهنگی در نخستین پیش رویداد این جشنواره که در قزوین برگزار شد، گفت: از نظرات و پیشنهادات فعالان رسانه در حوزه میراث فرهنگی برای پربار شدن جشنواره چندرسانه ای میراث فرهنگی استقبال می کنیم.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۲۳:۲۱    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: با حضور کارشناسان و نمایندگان معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از دو کارمند نمونه و برتر طرح جشنواره شهید رجایی در زنجان تجلیل شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۷:۳۳    
از کاهش قاچاق مواد مخدر از مسیر ایران و مرمت و احیاء چند طرح در حوزه میراث فرهنگی تا افتتاح چندین طرح در بندر ترکمن و موکب اهل سنت در مرز مهران در بسته خبری 120 ثانیه ای امروز.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۷:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
انتصاب های جدید در وزارت میراث فرهنگی، انتقال ناگهانی آثار زرین از همدان به تهران، برپایی نمایشگاه آثار استردادی در موزه ملی از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی در هفته ای که گذشت، بود. ...
مکران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
کتابخانه تخصصی میراث فرهنگی هرمزگان برای ارائه خدمات به علاقمندان در موزه مردم شناسی بندرعباس دایر است. به گزارش پایگاه خبری مکران، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان صبح امروز گفت: حدود 4000 جلد کتاب و بیش از 500 جلد مجله تخصصی در کتابخانه موزه خلیج فارس ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۱:۰۲    
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از اجرای 115 پروژه مطالعاتی و عمرانی در حوزه میراث فرهنگی خبر داد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان سمنان از مرمت و مطالعه 60 پروژه حوزه میراث فرهنگی استان سمنان از ابتدای سال تا کنون با اعتبار 110 میلیارد ریال خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۴:۳۷    
معاون میراث فرهنگی قزوین در تشریح عملکرد و اقدامات حوزه میراث فرهنگی این استان در دولت سیزدهم از مرمت و حفاظت بیش از 90 اثر تاریخی خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان چابهار از افتتاح 2 پروژه در حوزه میراث فرهنگی این شهرستان به مناسبت ششمین روز از هفته دولت خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار گفت: با اقداماتی که در حوزه میراث فرهنگی انجام شده زمینه اشتغال پنج هزار صنعتگر در حوزه صنایع دستی در این شهرستان مهیا شده است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان فارس عملکرد و اقدامات حوزه معاونت میراث فرهنگی فارس را دردولت سیزدهم تشریح کرد. به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان چابهار گفت: با اقداماتی که در دولت های مختلف در حوزه میراث فرهنگی انجام شده زمینه اشتغال پنج هزار صنعتگر در حوزه صنایع دستی مهیا شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۰:۰۵    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان راسک گفت: با اقداماتی که در دولت های مختلف در حوزه میراث فرهنگی انجام شده 560 صنعتگر در این شهرستان از تسهیلات کم بهره استفاده کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیکشهر گفت: با اقداماتی که در دولت های مختلف در حوزه میراث فرهنگی انجام شده تاکنون32 اثر ملموس و ناملموس در این شهرستان ثبت ملی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی زاهدان گفت: با اقداماتی که در دولت های مختلف در حوزه میراث فرهنگی انجام شده زمینه اشتغال بیش از 6 هزار نفر در مرکز سیستان و بلوچستان ایجاد شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زاهدان گفت: با اقداماتی که در دولت های مختلف در حوزه میراث فرهنگی انجام شده زمینه اشتغال بیش از 6 هزار نفر در مرکز سیستان و بلوچستان ایجاد شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۳:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
ایران در دو سال اخیر پنج عنصر میراث ناملموس را ثبت جهانی کرد و هفت پرونده دیگر برای ثبت در اجلاس آتی یونسکو آماده شده است. علاوه بر این در حوزه میراث فرهنگی ملموس دو پرونده منظر فرهنگی ماسوله و هگمتانه و مرکز تاریخی همدان برای ثبت در سال 2023 میلادی به یونسکو فرستاده شده و پرونده کاروانسراهای ...
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: اعتبارات ملی استان در سال 1401 نسبت به مدت مشابه سال 1400، 60 درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۰۷    
همزمان با هفته دولت هفت پروژه در حوزه گردشگری با حجم سرمایه گذاری 1362 میلیاردریال و چهار پروژه در حوزه میراث فرهنگی با اعتباری بالغ بر 61 میلیاردریال در استان اردبیل آماده بهره برداری است.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۹:۰۲    
مرصاد نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از کلنگ زنی و افتتاح 9 پروژه عمرانی خدماتی در حوزه گردشگری و صنایع دستی استان به مناسبت هفته دولت خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۰۹:۱۹    
تهران- ایرنا- نماد دستاورد آنچه طی دوسال گذشته در حوزه میراث فرهنگی اتفاق افتاده، راه اندازی 53 موزه جدید و استرداد 30 شی فرهنگی تاریخی است، این در حالی است که با ثبت 5 عنصر میراث ناملموس در فهرست جهانی یونسکو، جایگاه ایران در این جدول به رتبه ششم ارتقا یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۰۸:۰۶    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی میرجاوه گفت: نمایی از اقدامات و دستاوردها در حوزه میراث فرهنگی در 45 سالگی انقلاب اسلامی 96 اثر ملموس و ناملموس در شهرستان مرزی میرجاوه به ثبت ملی رسیدند
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۶:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و ایجاد فضای مناسب برای حضور سرمایه گذاران، 287 شغل جدید در حوزه های سه گانه استان ایجاد شده است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۰:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رشت- سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با تاکید بر لزوم جلوگیری از ورود خودرو به داخل پارک محتشم از پیگیری نصب ستون عمارت کلاه فرنگی خبر داد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه باباخانی : ثبت جهانی دزفول به عنوان شهر جهانی کپوبافی در شورای جهانی صنایع دستی یکی از خبرهای خوش در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است. گردشگری به این جهت که دزفول با جاذبه های فراوانش نسبت به سایر شهرهای این استان، کمتر شناخته شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۲۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان فرماندار جیرفت از اختصاص 5 میلیارد و 620 میلیون تومان به حوزه میراث فرهنگی از محل اعتبارات استانی خبر داد و بر لزوم اولویت مرمت مسجد شهر قدیم تاکید کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مشاور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اهمیت شهر اصفهان در حوزه میراث فرهنگی گفت: اولویت اول اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، باید حفظ و احیای بنای تاریخی این شهر باشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی میرجاوه گفت: 96 اثر ملموس و ناملموس پس از پیروزی انقلاب اسلامی با همت کارشناسان این اداره در شهرستان میرجاوه ثبت ملی شدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۱:۱۳    
بوشهر- محمدی زاده استاندار بوشهر از ایجاد 2 هزار شغل جدید با اجرای 27 طرح حوزه میراث فرهنگی در هفته دولت خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برگزاری کارگاه آموزشی فن شناسی مرمت برای کارشناسان حوزه میراث فرهنگی استان خبر داد.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/ این خبر پیرامون نگاهی به کارهایی که در حوزه میراث فرهنگی کردستان در حال انجام هستند، برای شما نوشته شد. گلان فرزامی، معاون میراث فرهنگی استان کردستان درباره کاوش باستان شناسی تپه توبره ریز گفت: گمانه زنی و کاوش تپه توبره ریز در کامیاران به منظور تعیین حریم و عرصه آن انجام شده است ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
دبیر مجمع نمایندگان استان کرمان با انتقاد از عملکرد نادرست مدیران میراث فرهنگی و گردشگری استان ها، گفت: امیدواریم هر چه سریع تر وعده های بر زمین مانده وزرای دولت سیزدهم از جمله ضرغامی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری تحقق یابد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۱:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در گفتگو با رادیو اردبیل گفت: 9 پروژه در حوزه گردشگری و چهار پروژه در حوزه میراث فرهنگی در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رفع تصرف ضرابخانه بازار قیصریه، کشف تازه در موزه تاریخ پزشکی، مرمت 4 بنای مشارکتی و نمایش 5 درصد از آثار مخازن موزه های دفینه از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.