سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۲۳:۴۲Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دستمزد کارگران»

برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۵۳   + ۲۸ سایت دیگر  
کارگران به عنوان یکی از ارکان تولید کشور، از منظر مالکیت مسکن جزو محروم ترین اقشار هستند که با شرایط موجود بازار مسکن، حتی اگر تمام حقوق خود را پس انداز کنند سال ها باید منتظر بماننند تا بتوانند چند متر خانه بخرند ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: حقوق کارگران با توجه به روند افزایشی نرخ تورم فقط هزینه مواد خوراکی خانوار 3.3 نفری را پوشش می دهد و برای تامین سایر هزینه ها کارگران نیاز به شغل مضاعف و یا غیرمولد دارند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- بر طبق آمار ها بیش از 50 درصد از کارگران در ایران مستاجر هستند. بر اساس آمار های بانک مرکزی از قیمت مسکن، با حقوق یک کارگر اگر تمام آن در یک سال پس انداز شود، تنها می شود دو متر خانه خرید. ...
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
صولت مرتضوی درباره دستمزد کارگران و مصوبه شورای عالی کار توضیحات جدیدی ارائه کرد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۷:۵۰   + ۲۰ سایت دیگر  
براساس قیمت های بانک مرکزی، با یک سال دستمزد کارگران که به طور کامل پس انداز شود، در تهران فقط 2 متر خانه می شود خرید که اگر کارگر اضافه کار و نوبت کاری و شب کاری داشته باشد، می تواند با یک سال حقوق، دومتر و ده سانتیمتر خانه بخرد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۰۰    
در ایام تعیین دستمزد کارگران بسیاری با تاکید بر تاثیر افزایشی رشد دستمزد بر نرخ تورم، مانع از افزایش متناسب با تورم روز دستمزد شدند و در نهایت افزایش 27 درصدی مزد تصویب و اجرایی شد ...
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۷   + ۲۳ سایت دیگر  
وی درباره دستمزد کارگران تاکید کرد: تصمیم شورای عالی کار لازم الاجراست و اگر مباحثی مطرح شود در شورای عالی کار تصمیم گیری می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۳۰   + ۶۵ سایت دیگر  
صولت مرتضوی درباره دستمزد کارگران تاکید کرد: تصمیم شورای عالی کار لازم الاجراست و اگر مباحثی مطرح شود در شورای عالی کار تصمیم گیری می شود.
سلام نو / فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی دولت وعده داد از تیرماه شیب نزولی را در شاخص های تورم شاهد خواهیم بود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۳    
یک منتقد اقتصاد با تاکید بر اینکه گسترش دامنه فقر به بیش از 25 میلیون نفر از جامعه ایران، گرچه اتفاقی تلخ است، اما قابل پیش بینی بود، می گوید: دولت برای حمایت از تولید، دستمزد کارگران را هم به حداقل رسانده و انتظار دارد، این اقدام به تولید کمک کند ...
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در صورت افزایش مجدد حقوق کارمندان، بحث افزایش دستمزد کارگران نیز در دستور کار قرار می گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار مدعی شده است که نظرات و تفکرات موسسه ای تحت عنوان و پوشش خیریه علیه قانون کار در قالب مواد 15، 16 و 17 لایحه برنامه هفتم توسعه نفوذ کرده است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 از همان زمانی که اعلام شد مورد اعتراض کارگران قرار گرفت حالا رئیس دیوان عدالت اداری در صحبت با خبرگزاری ها از ابطلال نرخ حداقل دستمزد و حقوق کارگران در صورت مغایرت با قانون خبر داده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کارگری شورایعالی کار از رویکرد برنامه هفتم به مقوله ی دستمزد کارگران انتقاد کرد.
نفت آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار: یک مجموعه مافیایی در پوشش موسسه خیریه اقدام به دخالت و نفوذ در جلسات تعیین دستمزد کارگران می کند!
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
بررسی های کارشناسی نشان می دهد بخش عمده رشد قابل توجه هزینه ساخت مسکن در سال جاری به تورم بالای مصالح ساختمانی بازمی گردد و سهم دستمزد کارگران ساختمانی در این موضوع کمتر است ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
حکمت علی مظفری (رئیس دیوان عدالت اداری) با اشاره به بحث رسیدگی این دیوان به شکایات کارگران درباره مصوبه مزدی شورای عالی کار در افزایش 27 و 21 درصد حداقل دستمزد در شرایط تورمی کنونی، نسبت به رسیدگی فوری به این پرونده وعده داد ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۳:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: یک مجموعه مافیایی در پوشش موسسه خیریه اقدام به دخالت و نفوذ در جلسات تعیین دستمزد کارگران می کند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
پس از تعیین نرخ حداقل دستمزد کارگران از سوی شورای عالی کار، شکایتی مبنی بر مغایرت قانونی این تصمیم به دیوان عدالت اداری صورت گرفت؛ حالا رئیس دیوان عدالت اداری از اعلام نهایی رای هیئت تخصصی به این شکایت در روزهای آینده خبر می دهد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
پس از تعیین نرخ حداقل دستمزد کارگران از سوی شورای عالی کار، شکایتی مبنی بر مغایرت قانونی این تصمیم به دیوان عدالت اداری صورت گرفت؛ حالا رئیس دیوان عدالت اداری از اعلام نهایی رای هیئت تخصصی به این شکایت در روزهای آینده خبر می دهد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عبدالله بلواسی گفت: سه ماه از سال جدید گذشت اما هنوز دستمزد کارگران خباز بلاتکلیف است.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
برای ابطال مصوبه قبلی و افزایش دوباره دستمزد کارگران و حقوق بازنشستگان 2 راه قانونی در حال پی گیری است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ احسان خاندوزی، سخنگوی اقتصادی دولت، در نشست خبری در رابطه با برنامه اقتصادی کوتاه مدت دولت گفت: برنامه 10گانه مهار تورم و رشد اقتصادی نهایی شده است و این بسته امروز توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ می شود ...
برترین ها / جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۲۹   + ۲۲ سایت دیگر  
در ماده 15 پیش نویس برنامه هفتم توسعه سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد کرده به کارفرماها اجازه داده شود که در سه سال اول اشتغال افراد، حقوق ماهیانه آن ها را به اندازه نصف حداقل دستمزد مصوب سال پرداخت کند!
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۳   + ۱۹ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: دو ماه از شب تعیین سرنوشت کارگران گذشت؛ در آخرین روز از سال 1401 بعد از نشست های طولانی شورایعالی کار، حداقل دستمزد کارگران فقط 27 درصد افزایش یافت ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
از مرغ گرفته تا حمل و نقل و مسکن، همه چیز خیلی بیشتر از نرخ افزایش دستمزد گران شده است. امضاکنندگان دستمزد پاسخگو باشند. نمایندگان مجلس نیز در این زمینه سکوت کرده اند ...
دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: قیمت کالاهای اساسی حتی در بخش دولتی هم افزایش قابل توجهی پیدا کرده که این میزان در کالاها و خدمات بخش خصوصی بیشتر هم می شود، قیمت گذاری ها و قیمت مصرف کننده هم وضعیت باثباتی ندارد و با این روند ترمیم دستمزد ضرورت دارد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۵۰   + ۴۴ سایت دیگر  
بررسی های اقتصادی نشان می دهند رشد اقتصادی پایین و تورم بالا محتمل ترین سناریوی سال 1402 است که همین پیش بینی ها به نگرانی ها بابت عقب ماندن دستمزد از هزینه های زندگی دامن می زند.
مردم فردا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان کارگران در واکنش به اظهارات وزیر کار برای قناعت در دستمزد گفتند که به جای تشویق به قناعت، فاصله بین مزد و معیشت را ترمیم کنید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۳۶   + ۳۷ سایت دیگر  
نمایندگان کارگران در واکنش به اظهارات وزیر کار برای قناعت در دستمزد گفتند که به جای تشویق به قناعت، فاصله بین مزد و معیشت را ترمیم کنید.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۴:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
مسئله افزایش بی رویه اجاره بها و مشکلات ناشی از آن برای مردم، اکنون بر کسی پوشیده نیست.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
عوامل زیادی مانند قیمت ارز، قیمت نهاده ها، دستمزد کارگران و مواردی دیگر، عامل تورم هستند.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۲:۱۷    
نماینده مازندران در شورای عالی استان ها به مشکلات کشاورزان این استان از جمله هزینه های بالای سموم و کودها و دستمزد کارگران در 2 سال اخیر اشاره کرد و گفت: در 2 دهه آینده شاهد عدم کاشت برنج ایرانی در شمال کشور خواهیم بود به حدی که شالیکاران به جز مصرف خودشان برنجی برای فروش به مابقی کشور نخواهند داشت.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ایلنا نوشت:نماینده مازندران در شورای عالی استان ها به مشکلات کشاورزان این استان از جمله هزینه های بالای سموم و کودها و دستمزد کارگران در 2 سال اخیر اشاره کرد و گفت ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۸:۲۷   + ۳۲ سایت دیگر  
نماینده مازندران در شورای عالی استان ها به مشکلات کشاورزان این استان از جمله هزینه های بالای سموم و کودها و دستمزد کارگران در 2 سال اخیر اشاره کرد و گفت: در 2 دهه آینده شاهد عدم کاشت برنج ایرانی در شمال کشور خواهیم بود به حدی که شالیکاران به جز مصرف خودشان برنجی برای فروش به مابقی کشور نخواهند داشت.
برترین ها / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۰:۴۷   + ۱۹ سایت دیگر  
روزنامه رسالت از افزایش بازپرداخت وام مسکن گلایه کرده و از مسئولان پرسیده کارگری با حقوق 7 میلیونی چطور اقساط 10 میلیونی وام مسکن را پرداخت کند؟
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 را با 27 درصد افزایش نسبت به سال 1401، به غیر از سایر مزایای مستمر 53،082،840 ریال تعیین کرد.
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مهدی ونکی رئیس اتحادیه درودگران و مبلسازان البرز در گفت و گو با ایسنا گفت: صنایع چوبی با توجه به مصارف گسترده در بخش خانگی و تجاری از جمله صنایع مهم کشور است اما در شرایط فعلی که تمام صنوف متاثر از وضعیت تورم هستند بیشتر تولیدکنندگان ما در بخش تهیه مواد اولیه، مالیات ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۲:۱۳    
حسین راغفر، عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا با اشاره به افزایش ناچیز دستمزد کارگران و کارمندان کشور، هشدار می دهد: از ابتدای امسال انواع طومارنویسی ها، اعتراضات و اعتصابات را علیه مزد مصوب مشاهده کردیم و در مقابل آقایان به جای همدلی با نیروی کار ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
خبرساز شدن پرونده دستمزد های نجومی در حالی است که بسیاری از کارگران در ماه های گذشته نسبت به مصوبه شورای عالی کار درباره میزان افزایش دستمزد کارگران اعتراض های شدیدی را مطرح کردند و حتی شکایت های رسمی از این مصوبه هم در جریان است؛ کارگران می گویند با کار های سخت و کارگری در گرمای عسلویه و بوشهر ...
پیمان دسته جمعی در قالب تفاهم نامه ای بین انجمن های صنفی کارفرمایان و کارگران تخلیه و بارگیری کشتی ها با موضوع ساماندهی بیمه و پرداخت به هنگام حقوق و دستمزد کارگران خنکار منعقد شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۴۸    
دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار آذربایجان غربی, با اشاره به اینکه 65 درصد کارگران استان فاقد مسکن هستند، خاطرنشان می کند: حدود 80 درصد حقوق و دستمزد کارگران در بخش مسکن هزینه می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مایکروسافت دستمزد کارگران خود را در حالی مسدود کرده که میلیاردها پوند در هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نیمی از کارکنانی که بدون قرارداد یا با قراردادهای موقت در انگلیس کار می کنند، از جمله کارگران در بخش های حمل و نقل کالا از جمله غذا، مسافرکش های خصوصی ، کارکنان در مشاغل کم درامد، مشاغل خطرناک و بی ثبات از حداقل دستمزد نیز کم تر حقوق می گیرند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - امینی؛ مدیر اجرایی خانه کارگر اصفهان گفت: دستمزد تعیین شده برای کارگران با تورم و هزینه سبد معیشت فاصله زیادی دارد و این در حالی است که اصلاح این دستمزد گویی در دستور کار نیست.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
یک حقوقدان و پژوهشگر حقوق کار معتقد است که مصوبه دستمزد کارگران از منظر حقوقی قابل ابطال است. فرشاد اسماعیلی در گفت وگو با ایلنا در ارتباط با دستمزد مصوب 1402 گفت: این دستمزد را از منظر حقوقی به دو شیوه می توان تحلیل کرد؛ اول از منظر بنیادین دوم از منظر تحلیل کارشناسی و تکنیکال.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
یک مقام مسئول کارگری معتقد است: با توجه به افزایش هزینه های درمان، مسکن و اقلام خوراکی در سبد معیشت کارگران به منظور کمک به حفظ قدرت خرید آنها لازم است فاصله میان دستمزد و تورم پر شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
دبیر خانه کارگر شهرستان های ساوه و زرندیه گفت: اصلاح افزایش حقوق متناسب با تورم اعلامی بانک مرکزی و سبد معیشتی همواره مهمترین مطالبه جامعه کارگری است و معتقدیم این اقدام باید هر چه سریعتر از سوی مراجه قانونی پیگیری شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس اخبار اخبار افزایش حقوق کارگران 1402 حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 توسط شورای عالی کار روزانه مبلغ 1,769,428 ریال اعلام شد. با احتساب بن کارگری به مبلغ 11,000,000 ریال و حق مسکن به مبلغ 9,000,000 ریال ...
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۸:۳۹    
عضو شورای عالی کار با اشاره به عدم همخوانی دستمزد کارگران در سال 1402 با نرخ تورم، از تقاضا برای مشاغل کاذب و کوچ کارگران از کارخانجات به تاکسی های اینترنتی خبر داد.