پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۶:۲۹Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ورزش پهلوانی»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان کُشتی ورزشی است که از شنیدن نامش منش پهلوانی در ذهن تداعی می شود. این ورزش پهلوانی دیرین و نام آور در گذر دوران فقط با عشق و اراده ورزشکاران کشتی گیر خاطره ساز شده است. یعنی کشتی گیر یک عمر تلاش می کند تا 6 دقیقه روی تشک برای وطن بجنگد.
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۹:۵۳    
در جلسه ای فی مابین سرپرست شهرداری و مدیران فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کشور، برگزاری نخستین دوره مسابقات آسیایی ورزش پهلوانی و زورخانه جام امیرکبیر در شهر اراک مورد بررسی قرار گرفت.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
نصر: ورزش پهلوانی پس از سال ها رکود در تبریز، با احیای زورخانه های موجود در این کلان شهر توسط مجموعه شهرداری بار دیگر جان دوباره ای به خود می گیرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۵۸    
ورزش زورخانه ای معروف به ورزش باستانی یا همان ورزش پهلوانی از رشته های پرافتخاری است که در ایران بنیانگذاری و در حال حاضر بسیاری از ورزش دوستان را جذب خود کرده است. جالب است بدانید که این رشته در برخی از منابع اروپایی، به عنوان قدیمی ترین ورزش بدنسازی جهان معرفی شده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نصر: مرکز بین المللی توسعه ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی شهدای خطیب به همت شهرداری منطقه 6 تبریز بازگشایی شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۱:۳۷    
حدود یک سال و شش ماه است که در باشگاه ورزش باستانی (زورخانه) پوریای ولی اصفهان، تمرین ورزش پهلوانی از سوی بچه های سندروم داون برای اولین بار در کشور انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی کاشمر زمانی در ورزش کُشتی در استان و حتی کشور حرف برای گفتن داشت. به رغم نبود امکانات، جوانان این منطقه پشت افراد بسیاری از مدعیان قهرمانی را به زمین زدند، اما اکنون سال هاست که دیگر مانند گذشته از آن شور و حال، تشویق های حاضران و استقبال هایی که از این ورزش پهلوانی می شد ...
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۲۸   + ۵۷ سایت دیگر  
همراه اول ضمن گرامیداشت مقام جهان پهلوان تختی، روز ملی کشتی را به کشتی گیران ایرانی تبریک گفت. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، پنجم شهریورماه همواره یادآور نام و خاطره پهلوان ایرانی غلامرضا تختی است که نامش اعتبار ورزش پهلوانی ایران بوده و هست. ...
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۰:۳۰    
درباره کتاب جهان پهلوان تختی نویسنده : بیژن روئین پور او پوریای ولی نبود. او هیچ کس نبود.او خودش بود. بگذاردیگران را به نام او و با حضور اوبسنجیم. او مبنی و معنی آزادگیاست.. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۵:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان یزد گفت: سه هزار و 500 نفر باستانی کار در 110 زورخانه استان مشغول به فعالیت هستند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۲:۴۴    
در طول تاریخ ورزش در ایران، زورخانه ها به عنوان ورزشی آیینی و سنتی نقش مهمی داشته اند؛ چراکه همواره زورخانه، خانه فرهنگ، هنر و ادب نیز بوده است. به همین دلیل در هر محله در کنار مسجد، گرمابه و بازار یک زورخانه هم قرار داشته است.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تیم اصفهان قهرمان چهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در رشته ورزش پهلوانی و زورخانه ای شد.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۵:۲۲    
امیر حسین موید مدال برنز مسابقات ورزش پهلوانی و زورخانه ای دانش آموزی کشور را از آن خود کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ساختمان حسینیه اول مظلوم (ع) در خیابان شریعتمدار رفیع، نزدیک میدان بهارستان تهران،سردر بزرگی دارد که هنر استاد بنویدی است. طبقه اول این بنا حسینیه است و طبقه دوم به موزه خصوصی ورزش پهلوانی ایران اختصاص دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان سرپرست هیئت ورزش های باستانی و زورخانه ای رشت گفت: در دهه محرم به احترام اقامه عزای حسینی ورزش پهلوانی و فعالیت زورخانه ها به حالت نیمه تعطیل در می آیند و جوانان و بزرگسالان در این ایام به احترام امام حسین(ع) و یاران باوفایش دست از ضرب می کشند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۰۶:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کشتی لوچو ورزش سنّتی و باستانی استان مازندران است که به ورزش پهلوانی لوچو نیز شهرت دارد و از دوران بسیار دور جایگاهش را در فرهنگ و باورهای ارزشی مردم مازندران تثبیت کرده است. در این کشتی هر یک از طرفین می کوشد تا یک یا چند نقطه از بدن حریف را به زمین بزنند ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۸:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: صدای ضرب زورخانه بلند می شود. پهلوانان به درون گود می روند. خاکش را می بوسند و مرشد می خواند: خدا دارم، نبی دارم، علی دارم، چه غم دارم؟ مرا در تن بود تا جان علی گویم علی جویم چه غم دارم، علی دارم... و صدای علی یا علی است که در فضای زورخانه طنین انداز می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۸:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- مجموعه هم اندیشی اجتماعی هما در کرمانشاه غرفه ای با موضوع ورزش پهلوانی در مسیر مهمانی 3کیلومتری عیدغدیر در کرمانشاه برپا کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۸:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی در آیین بیستمین جشنواره فرهنگی ورزشی آشوریان جهان که در ارومیه برگزار شد، جوانمردی و اخلاق مداری را شاکله ورزش پهلوانی دانست و گفت: رعایت این دو اصل برای ورزشکاران و تماشاگران الزامی است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۰۷:۴۸    
همایش ورزش پهلوانی و زورخانه ای با حضور پهلوانان مشهد، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد در مصلی الغدیر شهرستان تربت جام برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۲:۲۴    
رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و ورزش پهلوانی با بیان اینکه این رشته سراسر معنویت است گفت: ورزش زورخانه ای و پهلوانی باید وارد مدارس شود.
پانا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با دهه ولایت و امامت همایش ورزش پهلوانی و زورخانه ای با حضور فرماندار تربت جام، امام جمعه و مسئولان در مصلی این شهر برگزار شد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
پیکر مرحوم محمود دارایی مرشد پیشکوست ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان سمنان تشییع و به خاک سپرده شد.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۸:۲۷    
کشتی باچوخه در سال 1330 از سوی نهاد سازمان تربیت بدنی وقت به رسمیت شناخته شد که پس ازآن به مرور کشتی باچوخه از پوسته و لایه فرهنگی و اقلیمی مختص به خود در خراسان فراتر رفت و به عنوان یک ورزش در سطح ملی ایران شناخته شد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۴۲    
مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل های قرآن و عترت استان تهران از همکاری مشترک قرآنی فی مابین اتحادیه و هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم رئیس هیئت ورزش های زورخانه ای قم گفت: چند ویژگی سبب تفاوت ورزش زورخانه ای با سایر ورزش ها شده است از جمله اینکه ورزش پهلوانی تنها ورزشی است که با موسیقی زنده انجام می شود و مرشد با اشعار، ضرب و نوا ورزشکاران را به وجد می آورد و باعث افزایش تحرک ورزشکاران می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ورزش پهلوانی در فرهنگ و آیین مردم ما از ویژگی هایی منحصر به فردی برخوردار است که آن را از بقیه ورزش ها متمایز می سازد.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
این همایش، شب گذشته، به یاد 160 شهید و شهدای گمنام و در سالروز تاسیس شهرستان گرمه با حضور قهرمانان تیم ملی و مرشدان ممتاز کشوری و جمع کثیری از مردم و مسئولین در پارک بزرگ شقایق شهر گرمه برگزار شد.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۷:۴۸    
این همایش، به یاد 160 شهید و شهدای گمنام و در سالروز تاسیس شهرستان گرمه با حضور قهرمانان تیم ملی و مرشدان ممتاز کشوری و جمع کثیری از مردم و مسئولین در پارک بزرگ شقایق شهر گرمه برگزار شد. ورزشکاران در این مراسم به فرماندار، و دیگر مسئولین شال ترویج ورزش پهلوانی اهدا کردند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۱:۴۹    
مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران اعتقاد دارد در حال حاضر حاشیه های کشتی و باند بازی بسیار زیاد شده است و این برای ورزش پهلوانی خوب نیست.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۲:۱۶    
همزمان با هفته فرهنگ پهلوانی پهلوانی و ورزش زورخانه ای، در بیست و دومین روز از اردیبهشت ماه 1402 با حضور پهلوانان زورخانه پوریای ولی کارگران استان اصفهان بزرگترین رویداد ورزش پهلوانی کشور با عنوان "ایرانی پهلوان" در میدان بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری استان مرکزی گفت: جوانان ایرانی داعیه دار ورزش پهلوانی و زورخانه ای هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
اراک- سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: ورزش پهلوانی و زورخانه ای طلایه دار فرهنگ ما ایرانیان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
اراک- رئیس فدراسیون ورزش زورخانه ای ای و کشتی پهلوانی گفت: ورزش پهلوانی مکتب تعلیم، تزکیه و تربیت است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
اراک- رئیس فدراسیون زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشور گفت: ورزش پهلوانی میدانی برای ترویج منش و روش دینی و جوانمردی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس دبیرخانه اصفهان پایتخت فرهنگ پهلوانی گفت: اماکن تاریخی و گردشگری بدلیل حضورگردشگران، نقاط مناسبی برای برگزاری رویداد های ورزش پهلوانی است.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۲۵    
یادواره شهدای والامقام ورزشکار شهرستان خرمدره به مناسبت هفته ورزش پهلوانی برگزار شد.
مرکز فرهنگی هنری شماره یک و فراگیر بیرجند دومین جلسه انجمن مادر و اعضا را همزمان با روز ورزش پهلوانی و زورخانه برگزار کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای : ارتقای سطح دانش داوران و مربیان ضروری است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون ورزش زورخانه ای و پهلوانی کشور گفت: ورزش پهلوانی ورزشی به نام جمهوری اسلامی ایران است که در آن معنویت، اخلاق، جوانمردی و فتوت وجود دارد؛ در واقع ورزش پهلوانی هم ورزش روح و هم ورزش جسم است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
برنامه های هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای در فارس آغاز شد و در اولین روز این هفته مدیر کل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان فارس ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۵:۰۰    
به مناسبت بزرگداشت هفته ورزش پهلوانی و باستانی نوای مرشدان در گود زورخانه آستان قدس رضوی مشهد طنین انداز شد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر، گروه استان ها؛ ورزش پهلوانی نمونه آن دست فرهنگ هایی است که در استان سمنان به خوبی نتوانسته ایم شاهد بروز و ظهور آن باشیم. هر چند 21 زورخانه در استان سمنان وجود دارد که به تربیت استعدادهای بی بدیل در رشته های مختلف ورزش باستانی می پردازند اما همچنان با روزهای طلایی دهه 60 استان فاصله ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۷    
معاون امور اجتماعی بهزیستی گلستان از حضور فرزندان این سازمان در زورخانه های استان به مناسب روز ورزش پهلوانی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای با بیان اینکه در آذرماه سال 99 بودجه فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای یک میلیارد و 200 میلیون تومان بود، گفت: سال 1401 این عدد به 18 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۳:۱۳    
جشنواره ورزش پهلوانی و زورخانه ای با حضور 250 ورزشکار عصر امروز در شهرکرد برگزار شد و پهلوانان استان چهارمحال و بختیاری توانایی های خود را به نمایش گذاشتند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۲:۳۹    
آیین تجلیل از ورزشکاران پهلوانی در استان کردستان در حالی برگزار شده که بر تقویت ورزش باستانی زورخانه ای میان نسل جوان تاکید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
جشنواره ورزش پهلوانی و زورخانه ای با حضور 250 ورزشکار عصر امروز در شهرکرد برگزار شد. در این جشنواره که با حضور ورزشکارانی از سراسر استان برگزار شد، مهرعلی باران چشمه رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای، غلامعلی حیدری استاندار، احمد راستینه نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس ...
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: امروز، روز 17 شوال به روز ملی فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نام گذاری شده است. سعی شده است در این یادداشت کوتاه اشاره ای به علت نام گذاری این روز و به ورزش پهلوانی و زورخانه داشته باشیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۰:۰۱    
سلسله سمینارهای تخصصی جشنواره سراسری اقوام ایران زمین که به همت مرکز لرستان شناسی دانشگاه لرستان و مرکز تخصصی فرهنگ و ادبیات بومی جهاددانشگاهی لرستان در حال برگزاری است با موضوعات آیین ورزش پهلوانی و زورخانه ای لرستان، هویت ایرانی در شعر لرستان و چالش های فرهنگی مبتلابه لرستان، چهارشنبه ...