سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۰۱:۵۸Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بی آبی»

شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۸:۴۱    
فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا در بازدید از پروژه آبرسانی 106 روستایی شهید امینی شهرستان شوط، روند اجرای این پروژه را مورد بررسی قرار داد. سردار علی اکبر پورجمشیدیان در این بازدید با بیان این که معضل کم آبی و بی آبی در مناطق مختلف استان بویژه در شهرستان شوط رو به افزایش است ...
پایگاه خبری همراز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تعامل خوبی میان وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای صیانت از منابع آب شکل گرفته است، افزود: بحث تحویل حجمی، نصب کنتورهای هوشمند و سایر موضوعات مرتبط با بخش کشاورزی پیگیری می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
بی آبی و هجوم ریزگرد ها از بستر خشک تالاب با طوفان هایی با سرعت 90 تا 120 کیلومتر در ساعت که همواره با شن و ماسه خشک همراه است باعث به زیر خاک رفتن خانه های روستایی، تلف شدن دام ها و از بین رفتن چاه های آب شیرین برای معدود زمین های کشاورزی باقیمانده از خشکسالی در حاشیه تالاب بین المللی هامون می شود
رویش زاگرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۶:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
همدلی و انسجام در بین مسلمانان بهترین راه تسلط و پیروزی بر دشمنان است/ باید فرهنگ دفاع مقدس برای نسل جوان و نوجوان تشریح شود/ نیروی انتظامی یکی از ستون های استوار امنیت کشور است و مردم قدردان آنان هستند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
ایرنا : ذخایر 10 سد تامین کننده آب استانبول هم اکنون به زیر 23 درصد کاهش یافته و در واقع به علت افزایش مصرف آب و تشدید تبخیر ناشی از خشکسالی، این سدها به سطح آستانه بحرانی رسیده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی چند سالی می شود در کنار بحران بی آبی و به تبع خاموشی چاه موتورها که بخش اعظمی از باغات و مزارع خراسان رضوی و به خصوص منطقه ترشیز را تحت الشعاع قرار داده است، وجود سموم تقلبی و یا استفاده نادرست از آن ها، باعث شده تا هرساله کشاورزان شاهد مرگ تدریجی باغات خود باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۳۴    
شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از بی آبی در دو روستای شهسوار و دره گرم از روستاهای استان چهارمحال و بختیاری گلایه کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر اداره آب و فاضلاب مسجدسلیمان گفت: سازمان و آب و برق مکلف است 3 هزار و 500 متر مکعب در ساعت به ما آب بدهد ولی متاسفانه خیانت می کند خیلی شفاف و راحت می گویم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۷:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- سومین سال پیاپی خشکسالی با آغاز مهرماه و سال جدید آبی پایان یافت، شرایطی که نَفَس سفره های زیرزمینی را برید و سدها را خالی تر از همیشه کرد و این وضعیت، استان کم باران خراسان رضوی را برای تامین آب در حالت اضطرار قرار داد.
رویش زاگرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۴۸    
رویش زاگرس : قطع مکرر و بی آبی در مناطق مختلف مسجدسلیمان باعث اعتراض شدید مردم شده است. به گزارش پایگاه خبری رویش زاگرس چند روزی ست که ساکنان محله های مختلف مسجدسلیمان، مانند: کلگه، هشت بنگله، نفتون، نمره یک، نمره هشت، سبزآباد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
کار توسعه شبکه آبرسانی و واگذاری 40 انشعاب جدید به اهالی روستای رضوان پس از سال ها بی آبی به اجرا درآمد.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۳:۳۳    
شهروندان محله شهید سلیمان منگور کردستانی از بی آبی رنج میبرند و از مسئولین تقاضا دارند به تقاضای آنها رسیدگی شود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۲:۱۷    
شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از قطعی طولانی مدت آب شرب در شهر گمیش تپه خبر داد.
استانها / چهارمحال و بختیاری جهانگیری با اشاره به اینکه شبکه فاضلاب در شهرستان اردل به طور کامل اجرا نشده، تصریح کرد: احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرستان اردل باید با قید فوریت در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد.
استانها / چهارمحال و بختیاری باقری با بیان اینکه شهرستان خانمیرزا دارای مشکلات زیادی برای دسترسی به آب آشامیدنی است گفت: بهره برداری از پروژه انتقال آب بن - بروجن، انتقال آب از سد شهدای چشمه علی به دشت خانمیرزا و تعیین تکلیف سد خرسان 3 باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
امروزه کمبود آب مشکلی جهانی است اما با برنامه ریزی درست و حمایت از توسعه فن آوری می توان این معضل جدی را برطرف نمود برای نمونه، محققان ام.آی.تی (انیستیتو فناوری ماساچوست) با الهام از سوسک صحرای نامیب (صحرایی در نامیبیا) ابزاری برای جمع آوری آب از مه طراحی کرده اند ...
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
وسعت شالی کاری در شرق گلستان که با معضل بی آبی دست وپنجه نرم می کند؛ بزرگ ترین پارادوکس در این استان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۲    
شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از بی آبی در روستای علی آباد زردچاه از توابع بخش مرکزی شهرستان زاهدان گلایه کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه جمهوری اسلامی درباره خطرات حکومت خودخوانده طالبان در افغانستان هشدارهایی را خطاب به مسئولان مطرح کرد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۸:۲۳   + ۳۸ سایت دیگر  
روزنامه جمهوری اسلامی درباره خطرات حکومت خودخوانده طالبان در افغانستان هشدارهایی را خطاب به مسئولان مطرح کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اهالی استان اعم از روستایی و شهرنشین یک صدا مطالبه آب دارند. منتظرند تا زیرساختی برای بازسازی شبکه فرسوده آبرسانی فراهم شود و آب گیری سدها پایانی برای روزهای بی آبی باشد. در این گزارش پای صحبت برخی از مردم استان نشستیم.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: عادل مزاری می گوید: الان به واسطه ناامنی ها و بی آبی مهاجرت سیستان و بلوچستانی ها شروع شده است. مقاصد اصلی بیشتر حوزه خراسان است. جالب است بدانید جمعیت سیستانی های مشهد از جمعیت زابل بیشتر است.
سلام نو / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۳:۱۳   + ۴۲ سایت دیگر  
همچنین ارتفاع کل ریزش های جوی کشور معادل 209.4 میلیمتر است. این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره های مشابه درازمدت (244.8 میلیمتر) 15 درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (201.9میلیمتر) 4 درصد کاهش را نشان می دهد.
صما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۱۲    
نوید ناظمی، معمار در کارگاه از خشت تا آجر دومین اجلاس سازندگان و طراحان مشهد بیان کرد: سالها من دنبال این پاسخ بودم که مسئله امروزی معماری ایران چیست و سعی کردم با صاحب نظران در این باره گفتگو کنم. بهرام شیردل در این باره به من گفت: اقتصاد، بحران بی آبی و زلزله از مسائل اصلی معماری ایران است ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۴:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
شبکه پرس تی وی با پخش مستند به خشکسالی و بحران آب به عنوان منبع تحولات اجتماعی می پردازد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، قسمت جدید مستند ضد با عنوان پایان آب (Drought) و موضوع پیامدهای بحران بی آبی و خشکسالی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، روی آنتن شبکه پرس تی وی می رود. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۶:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس انتشار مطلب و ویدیویی با تیتر حراج برند ایران/ سیاست خارجی ایران چرا اینقدر تضعیف شده است؟ را دلیل اصلی توقیف انتخاب دانست.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۱:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
بی آبی و در بعضی جاها فرونشست گریبان بیشتر بخش های مرکزی فلات ایران را گرفته است. از خراسان جنوبی تا کاشان، یزد، کرمان و شیراز، قم و تهران. این در حالی است که بیشتر از 50 درصد جمعیت ایران در فلات مرکزی زندگی می کنند و کارشناسان می گویند فقط ده درصد آب تجدیدپذیر کشور در مرکز ایران است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۶:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
طی مراسمی پروژه آبرسانی به روستا های کلاته بلوچ و برقله سربیشه با حضور نماینده خیرین و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۱۵    
خشکسالی و کم آبی شدید باعث خشکیدن زودهنگام مزارع غلات فرانسه و تهدید کشاورزی در جنوب این کشور شده است.
یزد آوا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۸:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: پروژه آبرسانی به اکرمیه، اکرم آباد و حسن آباد با 300 میلیارد تومان اعتبار در حال انجام است تا مشکل 30 ساله کم آبی، بی آبی و کم فشاری این مناطق رفع شود.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
امیر قلعه نویی می گوید ترجیح می دهد پیش از جام ملتها به جای قطر در کیش بازی دوستانه برگزار کند.
اول فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
وقتی به وضعیت تالاب بین المللی بختگان می نگرم و وعده رهاسازی 100 میلیون مترمکعب حق آبه را یادآوری می کنم، از خود می پرسم چرا بختگان حال خوبی ندارد و همچنان با تشنگی دوئل می کند!؟ ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ناصر عسکری فر مدیر کل دام پزشکی خوزستان با اشاره تاثیر منفی بی آبی بر سلامت دام سنگین به جماران گفت: وجود آب از نیازهای اصلی و اساسی گاومیش ها است و اگر آب نباشد بیماری در دام های سنگین افزایش پیدا می کند.
برترین ها / هفته نامه نخست   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۹:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: از همه شرم آورتر این که یکی از آقایان به جای اینکه بازدیدی از مسیر هیرمند و سد کجکی و کمال خان انجام داده باشند، هم نوا با طالبان گفته است، در این مسیر طولانی 700 کیلومتری هیرمند در افغانستان، آبی باقی نمی ماند که به مرزهای ایران برسد.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت مشورتی استاندارگلستان گفت: مدیریت آب باران در محدوده شهر ها، یک تیر و چند نشان در مبحث مدیریت یکپارچه منابع آب است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
روستا های استخرگاه، دفراز و پلنگ دره از یک مجتمع آب مشترک استفاده می کنند و در حال حاضر آب این روستا ها قطع است و در تابستان مشکلات بی آبی اهالی بیشتر هم می شود و 20 دقیقه آب برای شان وصل و 48 ساعت قطع می شود ...
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۹:۵۰   + ۲۹ سایت دیگر  
ایلنا از قول یک منبع آگاه نوشت: روستا های استخرگاه، دفراز و پلنگ دره از یک مجتمع آب مشترک استفاده می کنند و در حال حاضر آب این روستا ها قطع است و در تابستان مشکلات بی آبی اهالی بیشتر هم می شود و 20 دقیقه آب برای شان وصل و 48 ساعت قطع می شود ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۷:۵۵    
افاضات شیرین شان دقیقاً حکم همان نفسی را دارد که باز هم طبق فرمایش استاد سخن سعدی علیه الرحمه چون فرو رود ممد حیات است و چون برآید مفرح ذات... تصور بفرمایید در این وانفسای گرانی و تورم و بیکاری و بی برقی و بی آبی و بی گازی و هزاران درد بی درمان دیگر که جان ها را به لب و کمرها را در آستانه خمیدن ...
شوشان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۵:۳۲    
شوشان محمد درویش : بحران های آبی هر روز بیشتر به ما نزدیک می شود. بحرانی که اصفهان، فارس، خراسان و مناطق مرکزی را تسخیر کرده و شاهد فرونشست های عظیمی در این مناطق هستیم. ادامه این روند باعث خروج سرمایه از این مناطق به خصوص در حوزه ی مسکن خواهد شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۲۹    
بعد از گزارش خبرگزاری فارس مبنی بر سرگردانی 12 خانوار از بی آبی در 3 کیلومتری دهدشت، شرکت آبفای استان کهگیلویه وبویرحمد خبر از شبکه گذاری و آبرسانی پایدار برای روستای سمغان داد.
استانها / هرمزگان پرواز گفت: ر جای جای هرمزگان مشکل کم آبی وجود دارد، جزیره قشم که محصور در آب است، داد مردم هر روز از بی آبی بلند است و در این شرایط سخت اقتصادی برای هر تانکر آب، پانصد هزار تومان هزینه می کنند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سرهنگ مریمی ماموران پلیس با توجه به گرمای شدید هوا و کویری بودن منطقه دست از تلاش برنداشتند که در نهایت پس از حدود چهار ساعت، رد خودرو مفقود شده را پیدا کردند و پس از ردزنی موفق شدند هر سه نفر از فعالان معدن که بر اثر بی آبی جانشان به خطر افتاده بود را از مرگ حتمی نجات دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۱:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
بارورسازی ابرها یکی از شاخه های علم تعدیل آب و هواست و شامل تأثیر گذاری بر سیستم های ابری موجود می شود. البته اولین شرط تأثیرگذاری بر یک سیستم ابری، وجود ابر است و در واقع بدون وجود ابر، این تاثیرگذاری مفهومی نخواهد داشت.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۰:۲۶    
به طور کلی اگرچه درمان های کراتینه، ظاهری براق به موها می بخشند و بی آبی موها را درمان می کنند، با این حال این روش ها اغلب گران هستند و در آنها مواد خطرناکی استفاده می شود. از این رو در این مقاله به بررسی درمان کراتینه موها، مزایا و معایب آن پرداخته ایم.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۷:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
پرویز پرستویی هنرمند پیشکسوت سینمای ایران با انتشار ویدئویی نوشت: حوا، دختر شجاع و با اراده ای است که علیرغم دردِ فراموش نشدنی ناشی از حمله تمساح و از دست دادنِ دستش، تلاش کرد با یکدست هم که شده، کار های زندگیش را خودش انجام دهد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که طالبان هنوز حقابه هیرمند را نداده است و مردم سیستان از مشکل بی آبی رنج می برند، منصوری مدعی حل مسئله آب هیرمند شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم اهر در مجلس یازدهم از کم آبی و بی آبی در شهرستان های حوزه انتخابیه اش به وزیر نیرو انتقاد کرد.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
علی اکبر بهبهانی آب، مهم ترین عنصر حیات است که ادامه زندگی را برای هفت میلیارد سکنه در روی این کره خاکی میسر کرده است، آن قدر این مایه حیات ضروری ست که برای ما مسلمانان و به خصوص امت شیعه، حکم تقدیس را پیدا کرده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۲۲:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
تبریز-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: همانند دو هفته اخیر، بی آبی نخواهیم داشت و از این به بعد قطع آب قابل کنترل و با اطلاع رسانی قبلی خواهد بود.