پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۱:۳۳Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بی آبی»

تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مهر – گروه استان ها- ندا سپاهی: انتخابات 1400 در حالی برگزار می شود که بسیاری از شهرهای کشور با بحران آب آشامیدنی روز را به شب می رسانند و ساعت ها بی آبی و قطعی برق دغدغه این روزهای مردم شده و در قلب دیار زاینده رود با تانکر به خانه های شهروندان آبرسانی می شود ...
خبر دیشموک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
آنقدر شنیده ایم که کهگیلویه و بویراحمد سرزمین آبها و آبشارهاست که هیچ گاه ترس از خشکسالی را در گوشه ذهنمان هم راه نداده ایم اما حالا در سال آبی جاری سرچشمه ها نجوشیده و چشمه ها خشک شده اند و این یعنی روزهای سختی در انتظارمان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۳:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه ایران در زمینه توسعه آب و فاضلاب کشور 30 درصد از شاخص جهانی بالاتر است، گفت: رفع چالش های بی آبی در استان یزد مستلزم مدیریتی کارآمد است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: در سال های آینده جنگ آبی بین استان ها را خواهیم داشت و بحران بی آبی و کمبود آب امنیت ملی کشور را نیز تهدید خواهد کرد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
آنقدر شنیده ایم که کهگیلویه و بویراحمد سرزمین آبها و آبشارهاست که هیچ گاه ترس از خشکسالی را در گوشه ذهنمان هم راه نداده ایم اما حالا در سال آبی جاری سرچشمه ها نجوشیده و چشمه ها خشک شده اند و این یعنی روزهای سختی در انتظارمان است.
نگاه اصفهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۴:۳۳    
در شرایط گرمای حاکم و قطع آب، اعتراض گسترده مردم شاهین شهر به این وضعیت را دربرداشته و منتظر جواب مسئولین مربوطه هستند. به گزارش نگاه اصفهان، اولین منطقه ای که با این بحران شدید کم آبی و قطع آب مواجه شد، منطقه گلدیس واقع در شمال شهر بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۳۹    
شیراز - شرکت آبفای زرین دشت در خصوص گزارش بی آبی در این شهرستان توضیحاتی ارائه داده است.
برترین ها / خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
محمدجواد جمالی نوبندگانی طی یادداشتی در شماره امروز جهان صنعت با عنوان مذاکرات جدی در دولت بعد نوشت: در هفته های اخیر ابراز خوش بینی هایی درباره به ثمر رسیدن مذاکرات وین شده بود، اما به دلایلی اعتقاد داشتم که در کوتاه مدت به نتیجه نخواهد رسد ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
حوادث رکنا : یحیی بلوچ 6 ساله بر اثر غرق شدگی در هوتگ به کام مرگ فرو رفت.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کاهش چشمگیر بارندگی، خشکسالی و افزایش دما نسبت به میانگین بلندمدت در کنار کمبود آب، زندگی نخل ها و نخلداران را با مشکل روبرو کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- در روزهایی که دمای هوا در برخی نقاط استان کرمان به بالای 50 درجه رسیده در سایه بی توجهی و کارشکنی مسئولان بی آبی در این استان بیداد می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا –تغییرات آب و هوایی منجر به گرمایش بی سابقه ای در کالیفرنیا بزرگترین ایالت آمریکا طی 90 سال گذشته شده؛ کارشناسان آب و هوایی نسبت به وقوع بی آبی و وقوع آتش سوزی های گسترده تر از گذشته در این بخش از آمریکا هشدار می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۵۲    
در بازدیدی که مسؤولان استانی از منطقه تنگ سرخ داشتند مردم این روستا از وضعیت راه روستایی و نبود آب آشامیدنی مناسب و گاز خانگی برخی مناطق تنگ سرخ گلایه مند بودند و از مسئولان خواستند تا این مشکل را برطرف کنند همچنین کشاورزان و باغداران تنگ سرخی در این بازدید وضعیت آب کشاورزی و باغ ها را بسیار نگران ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۲۹   + ۴۵ سایت دیگر  
طی دو سال گذشته تهران به عنوان پرمصرف ترین شهر کشور در حوزه آب شناخته شد و با توجه به اینکه ترسال بودیم، مشکل خاصی به وجود نیامد اما امسال ماجرا با دو سال پیش تفاوت دارد چراکه اگر روال به همین صورت پیش برود، تشنگی مهمان پایتخت نشینان خواهد شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: کشاورزان بخش شاوور شهرستان کرخه استان خوزستان برای دومین روز در اعتراض به ممنوعیت کشت تابستانه و قطع آب نهر طریفی تجمع کردند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۷:۲۱    
شهروند | یحیی شش ساله در روستای شیخان کرگ بلوچستان غرق شد و به کام مرگ فرو رفت. کودکان بلوچ هر ساله یا قربانی هوتک ها می شوند یا طعمه گاندوها . مصیبت های بی آبی و البته پرآبی همچنان در بلوچستان ادامه دارد و هر چند وقت یک بار به دلیل نبود لوله کشی آب در بیش از یک هزار و 300 روستای این منطقه شاهد ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولکی در مجلس با بیان اینکه دولت به نحو موثری مسئله فاضلاب استان خوزستان را حل نکرده است،گفت: مردم خوزستان همواره با بحران بی آبی روبرو هستند .
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۳۷    
تخصیص اعتبار مناسب، حل معضل ترافیک و افزایش مهاجر، مبارزه با خشکسالی، گردوغبار و... از دیگر مطالبات مردم و کارشناسان استان از دولت آینده است
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
زرین دشت - آب لوله کشی در زرین دشت برای شرب مناسب نیست و مردم آب مورد نیاز خود را از عاملان فروش می خرند اما چند روزی است آنها هم آب توزیع نمی کنند و در دسترس هم نیستند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۶:۵۲    
این روزها بحران آب شیرین یکی از مشکلات اساسی در جهان است. آب شیرین برای تامین مواد غذایی، بهداشت انسانی، توسعه کشاورزی و صنعتی، حفاظت از محیط زیست طبیعی، امنیت ملی کشورها و همچنین برای برقراری صلح پایدار در جهان از اهمیت بالایی برخوردار است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۲:۴۷    
گروه استان ها- نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: مقصر بی آبی کرمان وزیر نیرو است و در صحن علنی مجلس نیز این موضوع را پیگیری کرده ایم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بی آبی در کرمان بیداد می کند و این در شرایطی ست که وزیر نیرو در انتقال آب خلیج فارس کارشکنی می کند و تخلفات معاون وزیر هم محرز است و متخلفان را معرفی می کنیم زیرا نمی توانیم از منافع مردم کوتاه بیاییم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری: مشکل کمبود آب آشامیدنی استانی که سرچشمه رودخانه هاست باید اساسی حل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۹:۳۱    
مشکل تامین آب در روستاهای خراسان جنوبی همچنان وجود دارد.
شاینا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۷:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مستند تعاملی یک قطره زندگی با کارگردانی و تهیه کنندگی سیدمحمدباقر سجادی پور از کانال بالکان شبکه سحر پخش می شود. به گزارش شاینا به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
جمعی از باغداران یزدی در گفت و گو با خبرنگار فارس، بی آبی و نبود حمایت از سوی مسئولان را مهمترین چالش خود برای حراست از باغات استان یزد دانستند و گفتند: حفظ باغات در شهر کویری یزد از جمله موثرترین راهکار برای تأمین سلامت عمومی جامعه بوده و به حمایت بیشتر نیاز دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایرج خسرونیا گفت: باتوجه به بی آبی، کم آبی و خشکسالی ممکن است امسال برخی بیماری هایی چون مسمومیت غذایی و بیماری های ناشی از آب تنی در آب های آلوده افزایش پیدا کند.
صدای زرند   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۳:۳۱    
قوام و دوام بحران بی آبی سربنان با تمام اعتراضات و انتقادات دهقانان و اهالی این منطقه و دهستان دشتخاک و حساسیت بر مصرف آن، 12 ساله شد، اما ظاهراً این مشکل با یک پیگیری از سوی نماینده جدید زرند درحال رفع شدن است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس حوزه آب گفت: بخش آب به دلیل برخی عملکرد های نامناسب دست به گریبان بحران جدی است و پیش بینی می شود دولت آینده با چالش های متعددی در این زمینه مواجه باشد.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۵:۲۵    
به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم ، بحران بی آبی ، گرمای هوا و کرونا استان های جنوبی کشور را در شرایط بحرانی قرار داده است. زمانی این بحران جدی تر از می شود که براساس آمارهای شرکت مهندسی آب و فاضلاب 210شهر با مشکل تأمین آب مواجه هستند که از این میان 100 شهر از نظر وضع تأمین آب شرب در شرایط قرمز قرار ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
جلسه بررسی مشکلات بی آبی مزارع مجتمع کشت و صنعت هفت تپه از سوی شورای تامین شهرستان در محل فرمانداری شهرستان شوش برگزار شد.
قلم نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
بحران آب چندین سال است که مهمان ناخوانده ایران شده، مهمانی که در سالهای تر خوش سفر و در سالهای خشک بسیار بد سفر می شود و 1400 ظاهرا از آن سالهای خشک و بی آبی است که حتی شائبه جیره بندی آب را هم ایجاد کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها- با افزایش دمای هوای در استان خراسان جنوبی کم آبی امان عشایر این سرزمین را بریده است و کمبود آب کام زندگی را برای آنان تلخ کرده و مشکلات زندگی را افزایش داده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۰:۴۹   + ۳۱ سایت دیگر  
بحران آب چندین سال است که مهمان ناخوانده ایران شده، مهمانی که در سالهای تر خوش سفر و در سالهای خشک بسیار بد سفر می شود و 1400 ظاهرا از آن سالهای خشک و بی آبی است که حتی شائبه جیره بندی آب را هم ایجاد کرده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه: صدای زنگ بی آبی از حالا و قبل از فرا رسیدن فصل گرم تابستان بلند شده و خبر از بحرانی شدن وضعیت کشور در روزهای آتی می دهد؛ طبق گفته کارشناسان به علت کاهش باران در پاییز و زمستان 99 و کاهش ذخایر سدها و ذخایر برف در ارتفاعات زاگرس و البرز ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
استان چهارمحال و بختیاری که خود سرشاخه سه رود بزرگ کشور است و زمانی به تولیدکننده آب در کشور معروف بود، هم اینک خود در بحران بی آبی دست و پا می زند تا جایی که حتی مردمانش آبی برای شرب ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی اظهار کرد: در شرایط خشکسالی، پساب فاضلاب می تواند جایگزین چاه های موجود باشد که مقرر شد در یک ماه آینده برنامه راهبردی برای استفاده از پساب در حوزه صنعت، تدوین و ارائه شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۸:۱۰    
قصه بی آبی برای مردم ایذه تازگی ندارد و سال هاست که از این مشکل رنج می برند اما به تازگی در برخی محله های این شهرستان آب چند روزه قطع می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اصفهان- مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اصفهان در هر ثانیه سه مترمکعب کمبود آب دارد که با گرم تر شدن هوا این کمبود به 4.3 مترمکعب در ثانیه می رسد.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۲:۱۹    
مرصاد نیوز: متاسفانه باوجود منابع عظیم آبی در شهرستان اما همچنان مشکل کم آبی و بی آبی مشکل اصلی و دغدغه اول حجم کثیری از مردم سرپلذهاب خصوصا در مناطق روستایی می باشد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۲۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
نصف جهان: خشکسالی و بی آبی در روستاهای سیستان و بلوچستان به مهاجرت بخش قابل توجهی از جمعیت این مناطق به شهرهایی چون تهران، زاهدان و چابهار منجر شده است. شهبخش گرگیج، نماینده شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان گفت: 40 تا 50 درصد روستاهای استان در تخلیه هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۶:۴۹    
همدان- گلرنگ گیاهی پرفایده به ویژه برای کشت در شرایط بی آبی فعلی است که در همین زمینه کشاورزان کبودرآهنگی گوی سبقت را از سایر کشاورزان ربوده و به توسعه این کشت در زمین های زراعی خود پرداخته اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۳:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
آب موردنیاز 10 هزار و 300 هکتار از اراضی چغندرقند به همت شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان تامین شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اعتراض جمعی از کارگران بخش کشاورزی مجتمع کشت و صنعت هفت تپه که از روز گذشته (11 خرداد ماه) در واکنش به وضعیت بی آبی مزارع زیر کشت در مقابل ساختمان مدیریت مجتمع آغاز شده بود، امروز نیز ادامه یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- شماری از کشاورزان خطه سردسیر سمیرم در جنوب اصفهان در سال های گرم خشکسالی و کم آبی با کشت گل محمدی در صدد جایگزین کردن کشت های کم آب به جای محصولات پرآب بر آمده اند.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که بخش های از شهرستان آشخانه در گروه دشت های ممنوعه و ممنوعه بحرانی قرار دارد، در این روزهای گرم، نزدیک به دو سال است آب برداشت شده از قنات و چشمه در روستای عشق آباد به دلیل خرابی مخزن سرریز و هدر رفت می شود.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: طی سال ها و ماه های اخیر و با کاهش سطح منابع آبی و تغییرات اقلیمی، شاهد بروز پدیده خشک سالی در بسیاری از مناطق کشور ازجمله لرستان هستیم، شرایطی که تولید برخی محصولات استراتژیک همچون گندم را تحت تأثیر قرار داده و موجب خسارت صددرصدی و کاهش تولید چشم گیر آن شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۰۹:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان گفت: در صورت مدیریت نشدن مصرف آب، تابستان امسال با قطعی آب در استان مواجه می شویم.
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۵:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
روستای خاور سید خلف در شمال غربی اهواز و در فاصله چند صد متری رودخانه دز می باشد. در این روزهای گرم و نفس گیر تابستان خوزستان و بی آبی ناشی از اجرای طرح های انتقال آب بین حوضه ای ، سد سازیهای غیر کارشناسی و عدم مدیریت صحیح منابع آب، بسیاری از دختران روستایی مناطق پایین دست دز ...