پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۴:۵۳Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محصولات فناورانه»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام گفت: تاکنون 145 محصولات فناورانه و 111 اختراع ملی ثبت و تعداد 118واحد فناور پذیرش شده است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۰    
رئیس پارک علم و فناوری ایلام گفت: در دولت سیزدهم 145 محصولات فناورانه و 111 اختراع ملی در این مرکز ثبت شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
اکنون چری تصمیم دارد تا برند فنگیون را مجددا احیا کند و البته این بار نقطه آغاز خود را به آینده کمپانی متصل کند! زیرا فنگیون قرار است محصولات فناورانه که از انرژی الکتریسیته در پیشرانه آن ها استفاده می شود را پوشش دهد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۶    
رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران گفت: مشکلات لجستیکی به عنوان مهم ترین چالش صادرات در ایران دیده شده است. تا زمانی که این مشکلات ادامه دار باشد، حتی اگر کالای مناسب و صادرات محور تولید کنیم، نمی توانیم در بازار های جهانی جایی داشته باشیم.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیران علمی و اجرایی جشنواره سایه بان ها و چترهای حرارتی، خورشیدی در پژوهشگاه نیرو عنوان کردند:سعی داریم با شناسایی ایده ها و طرح های این حوزه و حمایت از آنها، شرایط تبدیل این ایده ها به محصولات فناورانه و ورود آنها را به بازار را تسهیل کرده و با چند تغییر کوچک در سبک زندگی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از افزایش 3 برابری صادرات محصولات دانش بنیانی خبر داد و گفت: امسال، شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک استان 3.6 میلیون دلار صادرات در زمینه قیرهای پلیمری و رنگی، تولید ماشین آلات و کنتورهای هوشمند آبی و سایر محصولات فناورانه داشتند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۰:۱۶    
عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی می گوید؛ با توجه به اینکه بیشتر اقتصاد ایران در دست شرکت های بزرگ شامل شرکت های پتروشیمی، پالایشگاهی ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شرکت های دانش بنیان و فناور تلاش دارند با ارائه خدماتی به زائران امام حسین (ع) سهمی در ثواب زیارت آنان داشته باشند؛ از این رو، محصولات و تجهیزاتی را برای رفاه حال زائران اربعین حسینی در چندین حوزه از جمله ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهداشت و درمان، حمل و نقل و لجستیک، بیمه ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
رییس جهاددانشگاهی سمنان با اشاره به اینکه طرح اصلاح نژاد و به نژاد دام گوسفند سنگسری دارای ویژگی های منحصر به این اقلیم و منطقه است گفت : سه محصول فناورانه و دانش بنیان این واحد نیز با هدف کمک به بخش های معدنی استان سمنان اجرایی شد.
روزانه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
360 نفر از بسیج فرهنگیان استان کردستان در قالب تور راهیان پیشرفت از 4 تا 7 شهریور ماه جاری از نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه پارک علم و فناوری استان همدان بازید کردند. به گزارش روزانه نیوز از روابط عمومی پارک علم و فناوری همدان ، 360 نفر از بسیج فرهنگیان استان کردستان در قالب تور [...]
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
معاونین فناوری بانک های خصوصی روز دوشنبه 6 شهریورماه 1402، با همراهی مسعود پشم چی معاون فناوری های نوین مالی و اطلاعاتی بانک پارسیان، از بخش های مختلف” استودیو تجربه” گروه داده پردازی این بانک بازدید کردند و با آخرین پیشرفت ها، دستاوردها و محصولات فناورانه تیم های مستقر در آن آشنا شدند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۰:۲۸    
استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: نمی توان فناوری را صادر کرد؛ اما در ازای آن محصولات کم ارزش گرفت. صادرات تهاتری، نتیجه مطلوبی را برای کشور رقم نخواهد زد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رویکرد دولت سیزدهم به موضوع علم و فناوری نسبت به دولت های قبل متفاوت است، تاجاییکه گمرک محصولات فناورانه و هدایای دیپلماتیک با نگاه دانش محور از این تفاوت نوید می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: رویکرد دولت سیزدهم به موضوع علم و فناوری نسبت به دولت های قبل متفاوت است به گونه ای که نمونه بارز آن را در سفرهای خارجی رییس جمهور و معرفی محصولات فناورانه به مقامات کشورها به جای هدایای مرسوم می توان دید.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به پیشرفت های چشمگیر پارک علم و فناوری قم گفت: مجموع فروش محصولات فناورانه و دانش بنیان آن ها در سال 1401 تا نیمه مرداد 1402 به بیش از 20 هزار میلیارد ریال و درآمد ارزی آن ها به بیشتر از 6 میلیون دلار رسیده است.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری در بازدید از پژوهشکده فناوری ها و تجهیزات پیشرفته پزشکی از ضرورت ایجاد یک پلتفرم جامع برای توسعه تجهیزات پزشکی پیشرفته و رسیدن آن ها به بازار گفت.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ظرفیت حوزه دانش بنیان و فعالان این عرصه در بخش تولید و تأمین قطعات و مواد اولیه مورد نیاز صنایع به طور جد مؤثر هستند؛ اما به دلیل کنترل قیمت ها توسط دولت، صنعتگران نمی توانند از ظرفیت های این بخش استفاده کنند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۰:۰۶    
مشاور بانکی اتاق بازرگانی ایران گفت: مسیر تجارت خدمات فنی مهندسی، بازتر از صادرات سایر محصولات است. دولت باید با حذف قوانین زائد، برقراری چارچوب های قانونی موثر و ارائه تسهیلات مالی به فعالان حوزه دانش بنیان، شرایط صادرات محصولات فناورانه را فراهم کند.
معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاد دانشگاهی گفت: در حوزه درمان ناباوری جهاددانشگاهی پیشرو بوده و این دانش را بومی کرده است اکنون در زمینه درمان ناباوری 20 مرکز در کشور فعالیت می کنند ...
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۴:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
در حاشیه برگزاری رویداد همکاری فناورانه در خدمت رسانی به زائران اربعین که صبح امروز دوشنبه به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، 51 شرکت دانش بنیان به ارائه دستاوردها و محصولات فناورانه خود پرداختند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۳:۵۸    
براساس جدیدترین آمار ارائه شده از سوی مرکز پژوهش های شورای اسلامی، روند سهم ارزش افزوده محصولات با فناوری متوسط و پیشرفته از تولید ناخالص داخلی طی سال های اخیر صعودی بوده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۳:۵۲    
برخی محصولات فناورانه در حوزه پزشکی امروز با حضور معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور رونمایی می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه معتقد است که اگر از شرکت های دانش بنیان حمایت مادی مناسبی نمی شود، محصول آزمایشگاهی این شرکت ها را تبدیل به محصول صنعتی کنند. پس باید از راه قانونی، صنایع را مجبور به ارتباط و استفاده از محصولات دانش بنیان کرد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس محمد صادق خیاطیان در رویداد همکاری فناورانه در خدمت رسانی به زائران اربعین که صبح امروز با حضور محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و محمد قمی رییس سازمان تبلیغات برگزار شد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۱:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اعطای نشان تجاری تضمین کیفیت به محصولات دانش بنیان، گفت: این نشان به محصولات تولیدشده در شرکت های مستقر در پارک اعطای می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ایران در حالی از 40 سال قبل وارد حوزه توسعه فناوری شد که اکثر کشورها وارد این عرصه ها شده بودند و محققان کشور در این مدت نه تنها توانستند در زمینه تحقیق و توسعه فعال شوند، بلکه با تولید محصولات فناورانه توانستند بخشی از نیازهای کشور را تامین کنند و در برخی از حوزه ها موفق به صادرات فناوری شوند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: کشور های در حال توسعه به کالا های دارای فناوری و تکنولوژی نیاز دارند؛ از این رو دانش بنیان ها و محصولات فناورانه ایرانی می توانند سهم زیادی از بازار جهانی را به خود اختصاص دهند.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۶:۰۳    
ابزارآلات و دانش فنی فعالان صنف تأسیسات مکانیکی ساختمان با شیوه ها و تکنولوژی داخلی به صورت مداوم به روزرسانی می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۴:۴۵    
رئیس اتحادیه تأسیسات مکانیکی ساختمان گفت: ابزارآلات و دانش فنی فعالان صنف تأسیسات مکانیکی ساختمان با شیوه ها و تکنولوژی داخلی به صورت مداوم به روزرسانی می شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس گفت: از زمانی که شرکت ها درخواست خود را برای دریافت نشان تجاری تایید کیفیت و تضمین کیفیت می دهند نهایتا 20 روز در نوبت خواهند ماند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد کشاورزی پارک علم و فناوری کرمانشاه گفت: قطعا تولیدات حوزه کشاورزی که بر پایه دانش، فناوری و نوآوری هستند، می توانند بخشی از نیاز کشور را رفع و از واردات این محصولات و همچنین از خروج ارز جلوگیری کنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۲:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
پارک فناوری پردیس در راستای اعتمادسازی و تقویت بازار محصولات دانش بنیان و فناور اقدام به ارزیابی و رتبه بندی کیفی این محصولات و ارائه گواهینامه تائید و تضمین کیفیت محصول می کند.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری ضمن بازدید از دستاوردها و محصولات فناورانه و نوآورانه شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با فعالان این شرکت ها به گفت وگو نشست.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۲:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: مسیر برای حضور شرکت های دانش بنیان به صنعت ساختمان هموار است از این رو این شرکت ها باید با دانش و تولید محصولات فناورانه این صنعت را بیش از گذشته همراهی کنند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مشاور عالی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: یکی از اولویت های ایران برای گسترش تجارت خارجی، عبور از خام فروشی و حرکت به سمت خلق ارزش با تولید و صادرات محصولات فرآوری شده و برپایه علم روز است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس پارک علم و فناوری استان البرز گفت: سال گذشته 20 هزار میلیارد ریال محصولات فناورانه و دانش بنیان این پارک به فروش رسید.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۰:۱۴    
استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به سهم ایران از بازار محصولات نوین گفت: حمایت دولت در آغاز کار دانش بنیان ها جزء اصلی اهداف توسعه است تا تولید و صادرات محصولات فناورانه به انبوه رسانده شود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اجرای طرح پژوهشی دستیابی به دانش فنی تولید کلرین E6 جهت استفاده در پرتودرمانی سرطان در این واحد اظهار کرد: تلاش جهادگران، بی نیاز کردن کشور از واردات دانش فنی و برخی محصولات فناورانه که قابلیت تولید داخلی دارد، است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۹:۰۳    
سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران از محصولات فناورانه این دانشگاه حمایت می کند و طی فراخوانی از شناسایی این قبیل محصولات خبر داده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران از محصولات فناورانه دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه تهران حمایت می کند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران از محصولات فناورانه این دانشگاه حمایت می کند و طی فراخوانی از شناسایی این قبیل محصولات خبر داده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۲۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ سال های اخیر، بستر رشد قابل توجه تولیدات علمی در کشور بوده ا ست، اما برای رسیدن به رشد پایدار این تولیدات و افزایش پویایی و اثربخشی مؤسسات علمی، باید به تجاری سازی و کاربرد این دستاوردها در جهت نیاز و تقاضا و رفاه جامعه پرداخت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۲:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
توسعه بازار برای محصولات فناورانه هدفیست که در راستای حمایت از حاضران فناور در نمایشگاه اِکسپو کامپوزیت لهستان دنبال می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر یک شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت و درمان گفت: شرکت های فناور این حوزه برای تولید انبوه و پاسخ به تقاضای بازار داخل و صادرات به اعتمادسازی و حمایت بیشتر دولت نیاز دارند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۷    
رئیس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو گفت: رفع نیاز 100 درصدی صنوف وابسته به اتحادیه در خصوص استفاده از تکنولوژی و دانش فنی روز دنیا با افزایش مشارکت شرکت های دانش بنیان محقق خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن شیرینی و شکلات گفت: صنعت شیرینی و شکلات همواره با علم روز دنیا در حرکت بوده و با تنوع در سبد مصرفی به دلیل افزایش سلیقه مشتریان، محصولات این صنعت در بازار رقابت پذیر است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۰۰:۳۱    
کارشناس ارشد مسائل خاورمیانه معتقد است؛ باید نگاهی تخصصی به فرصت آفریقا در بدنه فعالان اقتصادی، صنعتی و مدیران دولتی ایجاد شود تا آفریقا مقصد صادراتی مهم برای ظرفیت تولید محصولات و خدمات دانش بنیان شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۲۱:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر پژوهش، خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری رویداد اینوتک در حوزه فناوری هم زمان با آیین جایزه ویژه مصطفی در مهرماه گفت: درکنار این رویداد، نمایشگاهی برگزار و محصولات فناورانه و دانش بنیان در آن معرفی می شود.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۸:۴۱    
مدیرعامل شرکت هوش مصنوعی دلفین جزییات “اورکا” آخرین محصول این شرکت در حوزه سرچ و جستجوی هوشمند را تشریح کرد. روزبه ترابی در گفت وگو با کاماپرس با اشاره به آخرین محصولات فناورانه این شرکت، به محصول جستجوی هوشمند اشاره کرد و گفت: این محصول سرویسی ابری است که جستجوی هوشمند را برای وب سایت ...