چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۲۰:۰۸Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماران SMA»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون تحقیقات وزارت بهداشت گفت:تحقیقات بر روی داروی تزریقی بیماران SMA در حال انجام هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج اخیرا در سازمان بیمه سلامت راه اندازی شده و هرکس دچار یکی از بیماری های خاص و صعب العلاج باشد به عنوان مثال سرطان، تالاسمی، پیوند اعظاء، دیالیز، اس ام ای و انواع بیماری های متابولیک، پروانه ای و .. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۰۸:۲۶   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس گروه داروی دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، با اعلام الزام پوشش مالی داروهای بیماران SMA از محل اعتبارات صندوق بیماران خاص و صعب العلاج و البته با شرایط تعیین شده، در عین حال جزییات خدمات دارویی ارائه شده به این بیماران را توضیح داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۰۶:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست واحد بیماری های خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آغاز توزیع رایگان دارو های بیماران SMA قطب گیلان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم طرح درمان دارویی بیماران SMA در استان قم در راستای پوشش حداکثری بیماران آغاز شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۰۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
سازمان بیمه سلامت ایران در واکنش به خبر تجمع سکوت بیماران SMA مقابل وزارت بهداشت و بلا تکلیفی 400 بیمار مبتلا به SMA جوابیه و توضیحاتی را برای عصرایران ارسال کرد. در این توضیح آمده است: ...
جوابیه با موضوعیت : تجمع سکوت بیماران SMA مقابل وزارت بهداشت و بلا تکلیفی 400 بیمار مبتلا به SMA
راه دانا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت از تحت پوشش قرار گرفتن بیمه خدمات توانبخشی برای بیماران SMA خبر داد و گفت: این قشر از بیماران علاوه بر داروهای آنها، بلکه خدمات توانبخشی آنها نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۴:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
وزیر بهداشت: وزرات بهداشت تلاش دارد مجوز استخدام 29 هزارنفر از پرستارانی که در دوران کرونا فعالیت می کردند را از سازمان اداری و استخدامی اخذ کند و دانشجویان ایرانی در حال تحصیل با آزمون می توانند ادامه تحصیل دهند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۰۹:۵۱   + ۲۲ سایت دیگر  
همگام با سایر کشورهای جهان داروی بیماری آتروفی نخاعی عضلانی (SMA) در مرکز طبی کودکان با حمایت معاونت درمان و غذا داروی دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۱:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به توزیع داروی بیماران SMA براساس اولویت بندی گفت: مقرر شده که پس از توزیع داروهای اس ام ای، اثربخشی این داروها مورد بررسی قرار بگیرد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل انجمن اس ام ای، داروی 400 بیمار مبتلا به SMA همچنان نامشخص است.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۰۹:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن اس ام ای، با اعلام خبر تجمع سکوت بیماران SMA ، تأکید می کند: طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو قرار است تنها به 250 بیمار دارو داده شود و تکلیف 400 بیمار دیگر همچنان نامشخص است.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۸:۳۵    
اعتراض بیماران اس ام ای در مورد نحوه توزیع داروهای مورد نیاز خود در حالی است که به گفته حیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو، در بسیاری از کشورها این دارو به عنوان مطالعات بالینی به این بیماران داده می شود، با این حال در کشور ما بر حسب دستور رئیس جمهور این دارو تأمین شده است ...
برترین ها / سالم خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۷:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
در حالی که بیش از دو ماه است داروی بیماران اس ام ای وارد ایران شده است، گروهی از بیماران و خانواده های آنها در اعتراض به نحوه توزیع این داروها در مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام این خبر، تصریح کرد: در طرح درمان دارویی بیماران SMA که توسط وزارت بهداشت برنامه ریزی شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مطابق با دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرآیند شناسایی، معاینه اولیه، ارزیابی و تعیین داروی مصرفی در بین بیماران SMA در استان کردستان انجام شد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۴:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
مشاور رئیس سازمان غذا و دارو از آغاز توزیع داروی بیماران اس ام ای در کشور خبر داد و گفت: داروی این بیماران به صورت رایگان به درب منزل آنها ارسال می شود.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۰۸   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش سپید، سید حیدر محمدی با اشاره به افزایش چند برابری تولید آنتی بیوتیک ها در آبان ماه اظهار کرد: تولید شربت آموکسی سیلین که از ابتدای سال ماهانه 550 هزار عدد بود ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۳۲    
رئیس سازمان غذا و دارو از توزیع داروی بیماران SMA در بین بیماران کمتر از 10 سال خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۸:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: توزیع داروی رایگان برای بیماران SMA در استان قزوین آغاز شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم کرج،فردیس،اشتهارد و آسارا در مجلس در توئیتی به توزیع رایگان داروی بیماران SMA با همت مجلس و دولت،اشاره کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به اینکه داروی بیماران SMA برای نخستین بار وارد کشور می شد، باید شیوه نامه درمانی تدوین و سپس دستورالعمل لازم برای بررسی اثربخشی آن را معاونت تحقیقات وزارت بهداشت اعلام می کرد ...
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو از آغاز توزیع رایگان داروهای بیماران SMA از امروز (پنجشنبه 3 آذر) خبر داد و گفت: لیست بیماران از سوی معاونت درمان اعلام و دارو با ثبت در سامانه RDA یا سامانه بیماری های نادر در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت.
598   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو از آغاز توزیع رایگان داروهای بیماران SMA از امروز خبر داد.
598   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو از آغاز توزیع رایگان داروهای بیماران SMA از امروز خبر داد. وی گفت واردات داروی بیماران SMA با دستور رئیس جمهور به منظور بررسی اثربخشی آن ها در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۸:۲۷   + ۵۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو، از آغاز توزیع رایگان داروهای بیماران SMA از روز پنجشنبه 3 آذر خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۶:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن SMA ایران، طرح موضوع هزینه اثربخشی داروی بیماران SMA از سوی وزارت بهداشت را بهانه ای برای عدم تامین دارو دانست.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس مصوبات صورت گرفته، بیماران مبتلا به SMA تحت پوشش صندوق بیماران خاص قرار گرفتند و دو داروی مورد نیاز آن ها نیز تحت پوشش بیمه قرار دارد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۵:۲۶    
متاسفانه تقریبا بشکل ادواری با مشکلات مرتبط با تامین داروی بیماران خاص مواجه هستیم. دو رویکرد هزینه بالای تامین داروی این بیماران و بحث کسری بودجه در کنار رویکرد و برداشت غیرانسانی - غیراخلاقی و حتی غیر شرعی به صرفه نبودن تامین دارو ، باعث ایجاد این مشکلات شده است ...
جماران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۳:۵۴    
سعید اعظمیان مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران SMA نوشت: منطق صفر و یک مسوولان درباره داروی بیماران (مرگ یا درمان قطعی) سال هاست که منسوخ شده و این نگاه در تضاد با آموزه های دینی و تخصصی است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۳:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس از تذکر خود به وزیر بهداشت درباره تسریع در تامین و توزیع داروی بیماران اس ام ای (SMA) به منظور رفع مشکل بیماران نیازمند خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت گفت: داروی مورد نیاز بیماران SMA تحت پوشش بیمه سلامت است و هزینه دارو برای بیماران از طریق تشکیل پرونده درسامانه وزارت بهداشت و دریافت نسخه الکترونیک صفر می شود.
مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت گفت: داروی مورد نیاز بیماران SMA تحت پوشش بیمه سلامت است .
مهرنما فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۳:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ارایه دارو به نخستین گروه از بیماران SMA خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۵:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
هر چند که با تلاش وزارت بهداشت راه برای واردات داروهای SAM باز شد و این داروها وارد کشور شد ما به دلیل عدم توزیع این داروها متاسفانه 6 بیمار مبتلا به SMA در دو ماه گذشته جان باختند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل نظارت بر خدمات بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمه سلامت بر اساس بسته های خدمتی مصوب شده در شورای عالی بیمه با مراکز دولتی و خصوصی ارایه دهنده خدمت قرارداد خواهد بست.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۱۲:۴۳   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش سپید، علی فاطمی در مورد طرح دارو رسان اظهارکرد: این طرح صرفاً برای گروه های خاصی از بیماران طراحی شده تا به جای مراجعه شهروندان و شهرستانی ها به داروخانه های متعدد، دارو از طریق پست به درب منزل آنها ارسال شود ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۵:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- مدیرعامل بیمه سلامت با اشاره به تفاهم سازمان غذا و دارو و بیمه سلامت از توزیع داروی بیماران SMA در فاز نخست آن خبر داد. آقای مهدی ناصحی در پاسخ به ایلنا، در مورد مشکلات بیماران اس ام ای نیز اظهار کرد: این داروها با دستور رئیس جمهور وارد کشور شدند ...
سالم خبر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۷:۰۹    
سالم خبر: مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران SMA خبر داد: به رغم واردات دارو برای بیماران SMA تاکنون هیچ دارویی در دسترس این بیماران قرار نگرفته است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۰۱:۰۳    
در حالی که بیش از دو ماه از واردات داروی بیماران SMA می گذرد، به گفته این بیماران هنوز خبری از توزیع این داروها نیست بیماران مبتلا به SMA طی دو روز متوالی در برابر وزارت بهداشت تجمع کردند، این دسته از بیماران خاص در هفته ها و ماه های اخیر نیز تجمعاتی برگزار کرده بودند. ...
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
پاسکاری بیماران SMA برای دریافت دارویی که 2 ماه و نیم پیش وارد کشور شده است همچنان ادامه دارد که سعید اعظمیان مدیرعامل انجمن اسم ام ای درباره این موضوع توضیح می دهد.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۱۴:۲۰    
سالم خبر: مدیرعامل انجمن SMA خبر داد: با وجود گذشت 9 ماه از دستور رئیس جمهوری برای لزوم تأمین داروی بیماران SMA و بیش از یک ماه از ورود نخستین محموله داروی بیماران به ایران هنوز داروی این بیماران به دست شان نرسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۰۹:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
با گذشت 10 ماه از واردات داروی بیماران SMA این داروها به دست این بیماران نرسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۴:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر داروی بیماران SMA در مراکز توزیع شده است اما مشکل ما پاسکاری پوشش هزینه های این دارو بین سازمان بیمه سلامت و برنامه و بودجه است
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۲:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
بیماران S.M.A از وعده های مدیران سازمان غذا و دارو برای تأمین داروی مورد نیازشان خسته شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
بعد از سال ها پیگیری بیماران SMA برای واردات دارو به کشور و پس از دستور ویژه رئیس جمهور، داروی مورد نیاز وارد ایران شده اما تاکنون در اختیار بیماران قرار نگرفته است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد که حل مشکل تامین داروی بیماران خاص به ویژه بیماران SMA یکی از اولویت های کمیسیون بهداشت است که به طور جد پیگیری می شود. ...
نماینده   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۲:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مشکل تامین داروی بیماران SMA را در نشست آتی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با حضور مسئولان مربوطه پیگیری و بررسی خواهم کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۱:۵۵    
شفقنا- سنگ کلیه و آلزایمر در زمره بیماری های شایع در ایران به شمار می رود به گونه ای که گفته می شود حداقل 10 درصد جمعیت کشور مبتلا به سنگ کلیه هستند و البته راه هایی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها و یا روند کندشدن آن ارائه شده است. 10 تا 15 درصد ایرانی ها سنگ کلیه دارند ...