جمعه ۳۱ شهریورساعت ۰۴:۲۶Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شرکت های بزرگ نفتی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
فاز 11 پارس جنوبی که در 20 سال اخیر بلاتکلیف مانده بود و حتی با وجود اجرای برجام و انعقاد قرارداد با شرکت های بزرگ نفتی جهانی، کاری برای توسعه آن انجام نشد در دولت سیزدهم علی رغم تحریم ها و با تکیه بر توان داخلی فاز 11 تکمیل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۹:۵۶   + ۲۶ سایت دیگر  
فاز 11 پارس جنوبی در همه این سال ها بلاتکلیف مانده بود و حتی با وجود اجرای برجام و انعقاد قرارداد با شرکت های بزرگ نفتی جهانی، کاری برای توسعه آن انجام نشد اما در دولت سیزدهم علی رغم تحریم ها و با تکیه بر توان داخلی فاز 11 تکمیل شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۲۳:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا : در میان شرکت های روسی، 17 پالایشگاه نفت این کشور از جمله پالایشگاه های وابسته به شرکت های بزرگ نفتی لوک اویل و گازپروم نفت، در فهرست تحریم های اوکراین قرار گرفته اند.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۱۳:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
گروه انرژی- فاز 11 پارس جنوبی پس از 22 سال بلاتکلیفی بالاخره به نتیجه رسید، این طرح که حتی با وجود اجرای برجام و انعقاد قرارداد با شرکت های بزرگ نفتی جهانی، کاری برای توسعه آن پیش نرفته بود، اگر این بار هم نبود تکنولوژی و شرایط پیچیده توسعه و تحریم های بین المللی دستاویزی برای تعلل در اجرایش می شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم شرق هرمزگان خواستار پرداخت مالیات شرکت های بزرگ نفتی مستقر در شرق این استان از معاون اول رئیس جمهور شد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۶    
خبرگزاری میزان - رئیس کل دادگستری همراه با رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان بوشهر در نشست با نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، با تبریک دهه مبارک کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع)، اظهارکرد: نقش و عملکرد اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان بسیار مطلوب و قابل تقدیر است. ...
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۲    
تهران-ایران پرس: روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون رئیس جمهور گفت: روز شنبه در نمایشگاه صنعت نفت قرارداد 16 میلیون دلاری نهایی و عملیاتی میان شرکت های دانش بنیان و شرکت های بزرگ نفتی امضا خواهد شد.
سبا724   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۰۸   + ۳۸ سایت دیگر  
به گزارش سبا 724، علی محمدی با اشاره به انعقاد این قرارداد همزمان با برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران اظهار کرد: شرکت فولاد اکسین یکی از مهمترین تامین کننده های بزرگ ورق های API مورد نیاز وزارت نفت است که با توجه به حضور شرکت های بزرگ نفتی داخلی و خارجی ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران می گویند 14 هزار چاه گاز و نفت که مهر و موم نشده اند، آب و هوا و اکوسیستم های دریایی را در معرض خطر قرار می دهد، این در حالی است که بستن این چاه های غیرفعال بیش از 30 میلیارد دلار هزینه دارد و شرکت های بزرگ نفتی مسئول آن هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
آبادان- معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند از حضور هیات عراقی متشکل از مدیران بزرگترین شرکت های نفتی این کشور در ایران اکسپو 2023 با دعوت سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سید احسان خاندوزی با اشاره به نامه ای مبنی بر بخشودگی عوارض آلایندگی شرکت های بزرگ نفتی و غیر نفتی تصریح کرد: حق الناس مردم خوزستان را نمی توانیم به نیابت ببخشیم و اساسا در دولت مردمی این عدم توازن ها را بهم زدیم.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۳:۲۹   + ۶۲ سایت دیگر  
سید احسان خاندوزی با اشاره به نامه ای مبنی بر بخشودگی عوارض آلایندگی شرکت های بزرگ نفتی و غیر نفتی تصریح کرد: حق الناس مردم خوزستان را نمی توانیم به نیابت ببخشیم و اساسا در دولت مردمی این عدم توازن ها را بهم زدیم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی گفت: اگر تحریم لغو شود و شرایط ایران روبه راه شده و ارتباطمان با کشورهای دنیا برقرار شود؛ مسلما عراق برای جذب سرمایه و حضور شرکت های بزرگ نفتی قابل مقایسه با ایران نخواهد بود.
نفت آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۸:۳۲    
در حالی که بر اساس بخشنامه دولت و ابلاغ استانداری ها ، ساعات کاری در ماه مبارک رمضان کاهش یافته است، بر اساس پیام های ارسالی مخاطبین ، شرکت های بزرگ نفتی از جمله مناطق نفتخیز جنوب ، شرکت ملی حفاری و ... از بخشنامه تغییر ساعات کاری دولت تمکین نکردند!
ایفنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – شرکت های بزرگ شل و بریتیش پترولیوم از درآمدهای هنگفت خود پرده برداری کردند و به ترتیب سود سالانه 23 و 32 میلیارد پوندی را اعلام کردند که ناشی از افزایش قیمت سوخت های فسیلی و افزایش تقاضای پس از همه گیری در سال گذشته بود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که مردم آمریکا و اروپا به شدت هزینه های سبد خانوارشان بالا رفته شرکت های بزرگ نفتی بین المللی سود های فراوانی را به جیب زده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۰:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- کیش : دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، گفت: پالایشگاه های بزرگ کشور مانند اصفهان، شازند و بندرعباس با برنامه ریزی کامل در راستای حرکت به سوی شرکت های بزرگ پترو پالایشی، بیش از 12 طرح بزرگ را به صورت مصوب در دستور کار خود دارند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۰:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
در حالی که مردم کشورهای غربی در پرداخت قبوض برق و گاز خود مانده اند، شرکت های بزرگ نفتی از محل افزایش قیمت حامل های انرژی در 2022، 200 میلیارد دلار سود کرده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۰:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
شرکت های بزرگ نفتی در سال گذشته نزدیک به 200 میلیارد دلار درآمد داشتند در حالی که خانواده ها برای پرداخت قبوض انرژی خود با مشکل مواجه هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - اهواز - محمد علاف پور : مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با بیان اینکه این شرکت اکنون می تواند ادعا کند در مسیر دانش بنیان شدن قرار گرفته است، گفت: نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۳:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با بیان اینکه این شرکت اکنون می تواند ادعا کند در مسیر دانش بنیان شدن قرار گرفته است، گفت: نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
انتظار می رود پنج شرکت های بزرگ نفتی جهان در روزهای آینده سودهای بی سابقه ای را برای سال 2022 گزارش کنند که به لطف جهش قیمت نفت و گاز در سال گذشته، حدود 200 میلیارد دلار درآمد سالانه دارند.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۶:۱۲    
مترجم: محمود نواب مطلق غول نفتی آمریکایی اِکسون موبیل قصد دارد از برقراری مالیات اروپا بر منافع سرشار شرکت های بزرگ نفتی در اروپا ممانعت کند. این غول نفتی آمریکا به قانون کمک موقت به همبستگی اروپا مبنی بر وضع مالیات بر منافع سرشار شرکتهای بزرگ تولید انرژی معترض است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
کمیته بازبینی و اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا، شرکت های بزرگ نفتی را به دروغ گویی درباره طرح های کاهش انتشار گازهای گلخانه ای متهم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۲:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیران شرکت های بزرگ نفتی معتقدند اگرچه ممکن است اروپا زمستان پیش رو را کم دردسر پشت سر بگذارد، اما کار اتحادیه اروپا در تأمین گاز در زمستان بعدی بسیار سخت تر خواهد بود. از سوی دیگر همین حالا نیمی از درآمد مردم اروپا صرف پرداخت قبوض برق وگاز می شود.
پترو تحلیل   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۱:۱۲    
پتروتحلیل-در فصل درآمدی شگفت آور، تقریباً عملکرد تمام شرکت های بزرگ نفت از انتظارات فراتر رفته و آن ها به سهام داران خود با سود سهام بیشتر و بازخرید آن پاداش می دهند، و در این بین کاخ سفید از این شرایط ناراحت است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
رییس جمهور آمریکا از کنگره این کشور خواسته یک جریمه مالیاتی برای شرکت های نفتی با سوددهی بیش از 10 درصد وضع کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۲۸ - ۰۰:۱۲    
در دورانی که سمت دبیر کلی اوپک را برعهده داشتم، شرکت های بزرگ نفتی بر تمامی جنبه های صنعت نفت تسلط داشتند و هیچ توجهی به حقوق و منافع بحق کشورهای تولیدکننده نفت نمی شد ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۰۳:۱۲    
صف های وسائل نقلیه در بیرون از پمپ بنزین های فرانسه به علت کاهش عرضه سوخت به علت اعتصاب بر سر دستمزد در پالایشگاه های شرکت های بزرگ نفتی توتال انرژیز و اکسون موبیل طولانی تر می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۰۹:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
با ادامه اعتصاب کارگران در پالایشگاه های شرکت های بزرگ نفتی فرانسه ابعاد و تبعات این اعتصاب هر چه بیشتر بر بخش توزیع سوخت این کشور تاثیر می گذارد.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده اسبق ایران در اوپک با اشاره به سفر وزیر نفت به ژاپن و توافق با شرکت های بزرگ نفتی در این کشور گفت: ایران مانعی برای فروش نفت به ژاپن ندارد و در صورت دریافت مجوز خرید نفت ایران، ژاپن که از خریداران سنتی نفت ایران است دوباره به چرخه خرید نفت از ایران باز خواهد گشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مقامات شرکت های بزرگ نفتی از بیم خسارت های احتمالی طوفان یان ، نیروهایشان را از برخی سکوهای نفتی در خلیج مکزیک تخلیه و تولید را در آن سکوها متوقف کردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۲۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- استاندار بوشهر خواستار انتقال حساب های پتروشیمی ها و شرکت های بزرگ نفتی و گازی به داخل استان های میزبان شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
استاد دانشگاه صنعتی شریف گفت: وقتی با شرکت های بزرگ نفتی جهان قرارداد منعقد می کنیم مکمل هم هستیم ما منابع سوخت فسیلی داریم و آنها فناوری و بازار مصرف دارند، اما وقتی کنار روسیه قرار می گیریم رقیب هم هستیم، هیچکدام مصرف کننده نیستیم.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۵:۳۵    
ترجمه: سلیم حیدری دو شرکت بزرگ نفتی ایالات متحده، آکسون موبیل (Exxon Mobil Corp) و شورون (Chevron Corp)، روز جمعه رکورد درآمدی را ثبت کردند. این رکورد با افزایش قیمت نفت خام و گاز طبیعی و نتایج مشابه برای شرکت های بزرگ اروپایی در روز گذشته همراه بود. ...
شرکت های معتبر نفت و گاز روسیه امروز تفاهم نامه بزرگترین سرمایه گذاری خارجی در تاریخ اقتصاد ایران را امضا کردند، روس ها هم اکنون در حال اجرای 4 میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران هستند که قرار است 10 برابر شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۲۷ - ۱۳:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
شرکت های بزرگ نفتی در ایالات متحده اخیراً تحت فشارهای زیادی برای افزایش تولید قرار گرفته اند زیرا قیمت ها در بازار در حال جهش است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۰۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
شرکت های بزرگ نفت و گاز دنیا در حال اختصاص بودجه برای راه اندازی کمپین هایی هستند که در بحران انرژی فعلی، وجهه خود را ارتقا دهند. شرکت شل، یک مدیر رسانه های اجتماعی استخدام کرده تا از این طریق بر نسل جوانی که از ویدئوهای کوتاه تیک تاک استفاده می کنند، تاثیر بگذارد ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، با این حال هنوز هم مسائلی وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می شوند. یکی از آن ها موضوع مصرف گرایی است. شاید این واقعیت را شنیده باشید که نوع غذا های مصرفی و حجم آبی که در تهیه آن ها مصرف می شود با واقعیت هایی که درباره آب وهوای زمین می دانیم سازگاری ندارد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک - ایرنا - جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در حالیکه با بحران های مختلف از جمله انرژی دست و پنجه نرم می کند، در نامه ای به شرکت های بزرگ نفتی کشور، از آنها خواسته است تولید بنزین، گازوئیل و سایر محصولات پالایشی را افزایش دهند تا بتواند با روند افزایشی قیمت سوخت مقابله کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- به نظر می رسد عراقی ها با کنترل بیشتر شرکت های چینی بر طرح های توسعه ای نفت و گاز خود مخالف هستند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز؛ وزارت نفت عراق در سال گذشته سه قرارداد احتمالی را که به شرکت های چینی کنترل بیشتری بر میادین نفتی این کشور می داد ...
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۲۰:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش تابا، رضا امینی شهردار اهواز ظهر امروز در پنجاهمین جلسه شورای شهر که در تاریخ 19 اردیبهشت ماه برگزار شد، عنوان کرد: شهروندان انتظار دارند زمانی که شرکت های بزرگ نفتی در شهرشان مستقر شده اند از مزایای این حضور بهره ببرند و این یک خواسته بر حق است. ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
قیمت های بالای نفت و گاز باعث شد شرکت های بزرگ نفتی شل و بی پی با خروج از روسیه یا اخذ مالیات، دردسر تازه ای نداشته باشند و انتظار می رود در این هفته افزایش سود خود را گزارش کنند.
شانا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
امروزه به همه ثابت شده که اوپک در بازار جهانی نفت دارای نقش کلیدی است و می توان آن را مدیریت بازار شناخت. در شرایط کنونی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نقش سازنده ای در مدیریت بازار ایفا می کند و می تواند ثبات لازم را در بازار نفت به وجود آورد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۱۲:۲۶    
استان خوزستان به عنوان خاستگاه نفت کشور و خاورمیانه، با وجود ظرفیت های فراوان طبیعی، موقعیت راهبردی، تمرکز میدان های بزرگ نفت و گاز، وجود شرکت های بزرگ نفتی و برخورداری از ظرفیت لازم برای ایجاد بازار بزرگ تجهیزات صنعت نفت توانسته است عنوان قطب انرژی و پایتخت نفتی ایران را به خود اختصاص دهد و نقشی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : شرکت توتال انرژی فرانسه در جریان مهاجرت گسترده شرکت های بزرگ نفتی غربی از روسیه پس از تهاجم به اوکراین، در این کشور باقی ماند، اما به نظر می رسد از سرمایه گذاری های خود در روسیه دست کشیده، هرچند هیچ تحریمی چنین سرمایه گذاری هایی را منع نکرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ - ۱۶:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
صنعت نفت ایران که در جنگ اقتصادی تمام عیار آمریکا علیه کشورمان در خط مقدم قرار داشته و دارد، امروز به خودکفایی در بومی سازی 85 درصد از تجهیزات موردنیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی رسیده است.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۳ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
در پرتو تحولات در اقتصاد سیاسی چین، درب های بازار انرژی این کشور به روی شرکت های بزرگ نفتی بین المللی و مشارکت در پروژه های کلان ملّی و دسترسی به بازارهای چین گشوده و عرصه برای رقابت و بازیگری شرکت های بزرگ چینی نیز در این خصوص باز شد.