یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۱۴:۲۴Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بهبود تغذیه جامعه»

جماران   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از بهترین مواد غذایی برای میان وعده دانش آموزان شیر است و والدین این ماده غذایی را در میان وعده فرزند خود فراموش نکنند.
ایسکانیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: قطع مصرف نان و برنج در مبتلایان به دیابت اقدام نادرستی است و حتی این امکان وجود دارد که با قطع این مواد غذایی اختلالات و عوارض ناشی از دیابت تشدید شود.
معاون بهداشت وزیر بهداشت در پی درگذشت مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر، پیام تسلیتی صادر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در آستانه بازگشایی مدارس، گفت: دانش آموزان باید بدانند آنچه که می تواند نیازهای آنها را تأمین سازد، خوراکی های دارای ارزش غذایی است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۳۹   + ۴۵ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان نکاتی در مورد تغذیه سالم دانش آموزان در مدارس، به مصرف شیر به عنوان یکی از بهترین مواد غذایی برای میان وعده دانش آموزان توصیه کرد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
کودکان بعد از یک سالگی، رشد سریع و فعالیت زیادی دارند و مقاومت کافی در مقابل بسیاری از بیماری ها را ندارند. از طرفی حجم معده آنان کم و دندان هایشان نیز کامل نشده است. برای بهبود رشد در این گروه سنی حساس، لازم است نکات زیر در غذا دادن به کودکان، مورد توجه قرار گیرد. مریم تقی پور ...
برترین ها / خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
در شرایط ناشتایی کوتاه مدت معمولا سطح قند خون به نحوی تنظیم می شود که به عملکرد طبیعی مغز لطمه وارد نشود اما اگر مدت زمان ناشتایی طولانی تر باشد، به دلیل افت قند خون، مغز قادر به فعالیت طبیعی خود نیست و در نتیجه یادگیری و تمرکز حواس مختل می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد و عضو کمیته بهداشت ستاد دهه پایانی ماه صفر این دانشگاه، گفت: به زائران پیاده امام رضا(ع) توصیه می کنیم که در زمان پیاده روی به سمت مشهد ضمن رعایت کامل نکات بهداشتی و تغذیه ای ...
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۳:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه: ویتامین D اگرچه بسیار مهم است ولی مصرف زیاد آن مسمومیت زاست. خاطرنشان کرد: تجویز ویتامین D و آمپول مگادوز بدون انجام آزمایشات ممنوع است مگر اینکه آزمایش خون نشان دهد که کودک دچار کمبود این ویتامین است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۶:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
به گفته دکترای علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شیراز، عادات غذایی افراد یکی از عوامل مرتبط با افسردگی است که می تواند در کنترل و یا تشدید این بیماری نقش داشته باشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۱:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به نحوه تغذیه سالم در سفر اربعین گفت: غذاهای گرم از سلامت بیشتری نسبت به غذاهای سرد برخوردار هستند زیرا حرارت غذا منجر به از بین رفتن میکروب های موجود در مواد غذایی می شود و احتمال مسمومیت آن را کاهش می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان گفت: در مراقبت تغذیه ای بیماری های عفونی، اولویت با تامین پروتئین است و سپس باید ویتامین ها، املاح و کربوهیدرات تامین شود. پروتئین در منابع حیوانی در انواع گوشت، تخم مرغ، شیر و لبنیات و در منابع گیاهی در حبوبات و غلات یافت می شود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به تمامی زائران پیاده اربعین حسینی توصیه می شود که برای دوری از مشکلات گوارشی به توصیه های تغذیه ای عمل کنند و در ایام سفر زیارتی مراقب سلامت خود باشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به شیوه درست تغذیه بیماران تنفسی، توصیه هایی برای مراقبت تغذیه ای این بیماران در سفر اربعین ارائه کرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان گفت: هم زنان با کمبود وزن و هم زنان دارای اضافه وزن، دچار سیکل های قاعدگی نامنظم هستند و تخمک گذاری در آن ها رخ نمی دهد یا به اندازه کافی نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۲:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان گفت: زائران برای تقویت سیستم ایمنی بدن، روزانه از منابع غذایی حاوی آهن و روی مانند گوشت قرمز، مرغ، ماهی، تخم مرغ، انواع سبزی ها، حبوبات، میوه های تازه و خشک و غلات کامل استفاده کنند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۵:۲۸    
نیشابور (پانا) - مدیر گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی نیشابور از برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مدیران و مراقبان سلامت در مدارس نیشابور خبر داد. مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی نیشابور بیان کرد: کارگاه مذکور با حضور حدود 50 نفر از مدیران و معلمان در مدرسه میرایش برگزار شد. ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۳:۵۲    
سپهرغرب، گروه سلامت - فاطمه صنیعی وحید: رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: بهترین، مناسب ترین و ارجح ترین نوشیدنی برای برطرف کردن نیاز مایعاتی بدن، آب است ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۱:۵۶    
رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اهمیت تغذیه صحیح مادر شیرده، گفت: در صورت تغذیه نادرست و ناکافی در دوران شیردهی، مادر بیش از شیرخوار متضرر می شود و با عوارضی مانند پوکی استخوان، مشکلات دندانی، کم خونی و موارد دیگر مواجه خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۸:۲۳   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اهمیت تغذیه صحیح مادر شیرده، گفت: در صورت تغذیه نادرست و ناکافی در دوران شیردهی، مادر بیش از شیرخوار متضرر می شود و با عوارضی مانند پوکی استخوان، مشکلات دندانی، کم خونی و موارد دیگر مواجه خواهد شد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۲۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: گرمازدگی یا حمله های ناشی از گرمازدگی، زمانی اتفاق می افتند که بدن قادر به خنک کردن مناسب خود نباشد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۹:۵۶    
با توجه به افزایش دمای بی سابقه هوا طی روزهای اخیر و ادامه روند آن در روزهای آینده، مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، نکاتی را در رابطه با پیشگیری از گرمازدگی بیان کرد. برای دسترسی سریع تر به اخبار داغ، تلگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۴:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به آثار و عوارض گرمازدگی، نکاتی را برای پیشگیری از گرمازدگی مطرح کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: گرمازدگی یا حمله های ناشی از گرمازدگی، زمانی اتفاق می افتند که بدن قادر به خنک کردن مناسب خود نباشد.
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان این که گرمازدگی یا حمله های ناشی از گرمازدگی، زمانی اتفاق می افتند که بدن قادر به خنک کردن مناسب خود نباشد، گفت: صرف نظر از اینکه چقدر فعال هستید، مایعات بیشتری بنوشید. برای نوشیدن صبر نکنید تا تشنه شوید.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۳:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه سلامت:مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: گرمازدگی یا حمله های ناشی از گرمازدگی، زمانی اتفاق می افتند که بدن قادر به خنک کردن مناسب خود نباشد. احمد اسمعیل زاده، با اشاره به نکات تغذیه ای که در گرمازدگی باید رعایت شود، افزود: مایعات بیشتری بنوشید و منتظر تشنگی نمانید. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۰:۴۴   + ۵۹ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به آثار و عوارض گرمازدگی، نکاتی را برای پیشگیری از گرمازدگی مطرح کرد.
دکتراحمد اسمعیل زاده مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه با بیان اینکه که هرچند که از قدیم، دیابت به بیماری قند معروف بوده است
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: مصرف آزادانه میوه، بدون اصلاح شیوه زندگی، باعث کاهش وزن موثر نمی شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مسوول بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت شهرستان زنجان گفت: تحقیقات نشان می دهد مصرف لبنیات تخمیر شده به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم می تواند سلامت روده را بهبود ببخشد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در روزهای گرم سال توصیه بر خوردن بیشتر میوه داریم، زیرا انجام این کار موجب بالارفتن ذخایر آب بدن می شود و بهتر است آب همراه با مواد فیبری نگه دارنده مصرف شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان گفت: فشار خون بالا از آنجا که علل ارثی و محیطی دارد باید از دوران کودکی با اصلاح شیوه زندگی و پیروی از رژیم غذایی سالم و فعالیت جسمی مداوم در جهت پیشگیری از آن اقدام شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۹:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
برای نخستین بار در کشور، گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با برگزاری جلسات متعدد با دادگستری استان فارس، موفق به جلب حمایت و تصویب مجوز صدور آرای جایگزین در همه نهاد های قضایی استان، با هدف تأمین سبد غذایی شد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با توجه به شواهد اخیر تغییرات ساده در سبک زندگی، مانند پیروی از یک رژیم غذایی سالم، می تواند از 40 درصد همه سرطان ها پیشگیری کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مردم از مصرف نمک دریا، نمک صورتی و آبی به طور جدی پرهیز کنند چون مصرف این نمک ها، به علت یُد کم و وجود ناخالصی ها عوارض جبران ناپذیری دارد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
نحوه تغذیه، نقش مهمی در کارایی و عملکرد بدن به ویژه مغز دارد و می تواند در موفقیت افراد در دوران امتحانات نقش موثری ایفا کند. به گزارش سینا پرس فارس ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سه هزار و 50 کودک زیر پنج سال و هزار و 550 مادرباردار و شیرده در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) تحت پوشش برنامه حمایت تغذیه ای قرار گرفتند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال گذشته 200 هزار کودک و 250 هزار مادر باردار که دچار سوءتغذیه بوده اند، شناسایی شده و به بنیاد برکت و کمیته امداد معرفی شده اند، گفت: امسال سازمان برنامه و بودجه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۴:۲۱    
رییس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان : تغذیه مناسب برای داشتن یک سبک زندگی سالم ضروری است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
دکتری تخصصی علوم تغذیه گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گفت:میگرن نوعی بیماری مزمن و ناتوان کننده است که شیوع بالایی در جهان دارد و در زنان سه برابر بیشتر از مردان دیده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۷:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از تدوین و تصویب سند امنیت غذایی کشور خبر داد و با اشاره به آمار سوء تغذیه در استان های مختلف، گفت: برای بهبود وضعیت تغذیه در جامعه حدود 1500 کارشناس بهداشت تغذیه در مراکز جامع خدمات سلامت به کار گرفتیم که خدمات رایگان انجام می دهند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۸:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
میگرن یکی از بیماری های شایع است که معمولا افراد زیادی درگیر آن می شوند. طبق اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، باید توجه کرد که یکسری غذاها برای مبتلایان به میگرن، ممنوع است و رعایت برخی نکات تغذیه ای می تواند شدت درد این بیماری را در افراد کاهش دهد.
سلام نو / روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۹:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
در تصویر اینفوگرافی زیر به معرفی روش هایی برای تضمین سلامت روده پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۲:۱۱   + ۲۶ سایت دیگر  
دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، برای افزایش سلامت روده 5 راهکار ارائه کرد که در ادامه مطلب زیر می توانید با این راهکارها آشنا شوید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۱:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به چگونگی برگشت به روند معمول تغذیه بعد از روزه داری، گفت: نداشتن تعادل و تنوع برنامه غذایی با رژیم پرچرب موجب ذخیره دوباره چربی ها و منجر به افزایش چربی و فشار خون، اضافه وزن، سکته مغزی و قلبی و سایر بیماری ها می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۳:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روزه بدون سحری نه تنها موجب کاهش وزن نمی شود، بلکه موجب اَفت شدید قند خون در طی روز و پرخوری در وعده افطار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۱:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: در روزهای ماه رمضان کرونایی نباید در وعده های غذایی گوشت، دوغ شیرین، چای پررنگ و غذاهای پرچرب استفاده کرد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
بر اساس اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در ایام روزه داری به دلیل تغییر سبک زندگی و تغییر الگوی غذایی، افراد روزه دار ممکن است دچار مشکلاتی شوند که برخی از آن ها در ادامه می آید: افت فشارخون: ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۵:۲۹   + ۵۴ سایت دیگر  
بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، اثرات سوء این نوشیدنی ها از قبیل افزایش استرس، ایجاد رفتارهای تهاجمی مانند دعوا، افزایش فشار خون، افزایش خطر چاقی و دیابت نوع 2، کیفیت پایین خواب و تحریک معده و... است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۰۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: افطار مناسب بهتر است مانند یک وعده صبحانه کامل یا یک وعده شام سبک باشد.