پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۱۹:۰۲Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم های نفتی»

دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس آمار، در دولت گذشته و به دلیل مشکلات در فروش میعانات گازی، حجمی معادل 78 میلیون بشکه میعانات روی دریا ذخیره شده بود و چالش نگهداری از میعانات روی آب بسیار پررنگ شده بود، اما امروز براساس اعلام وزیر نفت، این رقم به صفر رسیده است و دیگر هیچ میعانات گازی روی آب وجود ندارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس موسسه مطالعات بین المللی انرژی وزارت نفت گفت: ایران نیازمند الگوهای نوین در حوزه صادرات نفت است و با الگوهای قدیمی سنتی و کلاسیک نمی توان در مقابل فشارهای تحریمی ایستاد و اتفاقا الگوهای نوین در بازارسازی نفت اجرایی شده و جواب داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: وقتی ما می گوییم صنعت نفت را ایرانی کنیم، یعنی شرکت های اکتشاف و تولید، این کار را انجام دهند و اگر شرکت های اکتشاف و تولید ایرانی نبودند، تحریم ها سهمگین تر بود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۳:۱۰    
برای خنثی کردن تحریم های نفتی، بهترین راه حل، متنوع سازی مبادلات تجاری و صادرات از طریق راهکار های دیگر است که از بخش خصوصی کشور نیز پشتیبانی می شود. در حال حاضر، بسیاری از قطعات اقتصادی ایران، با توجه به ساختار وابستگی به صادرات نفت، به دنبال راهکار های جایگزین برای نفت هستند
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۹:۱۲    
شبکه خبری بلومبرگ مدتی طی گزارشی نوشت اتحادیه اروپا با وجود تحریم ها همچنان اقتصاد خود را با نفت روسیه تقویت می کند. اکنون گفته می شود که کشورهای عضو، سوخت تحریم شده این کشور را با واسطه و از طریق هند خریداری می کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- پیمان قناعتی فرد : چندی است هندوستان به برنده اصلی تحریم های نفتی غرب علیه روسیه تبدیل شده است. این کشور به واسطه خرید نفت تخفیفی روسیه و عرضه آن در قالب سوخت های فرآوری شده به اروپا، به سودهای کلانی دست یافته است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۷:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
اکتبر امسال شورای امنیت سازمان ملل باید تعهدات خود مبنی بر لغو کامل برخی از تحریم های نفتی و بانکی ایران را اجرایی کند و راهبردی که طرف اروپایی برای جلوگیری از مساله انتخاب کرده، نهایتا منجر به استفاده از سازوکار مکانیسم ماشه خواهد شد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۲:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
با وجود همه تحریم ها، نفت روسیه در حال یافتن راه های بازگشت به اروپا است و آنچه از طریق هند می گذرد این مسئله را نشان می دهد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۴:۱۶    
زمزمه هایی شنیده می شود مبنی بر اینکه آمریکا تمایل دارد بخش دیگری از تحریم های نفتی ونزوئلا را لغو کند.
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۲:۱۵    
گزارش ها حاکی از این است که پس از سفر یک هیات بلند پایه از آمریکا به کلمبیا، واشنگتن در راستای رفع تحریم ها علیه ونزوئلا در حوزه نفت ممکن است تمایل به امتیاز دادن به این کشور داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
به گفته شبکه خبری بلومبرگ، با وجود تحریم های نفتی غرب علیه روسیه که در ماه فوریه اجرایی شد، این کشور در حال حاضر در مسیر ثبت بالاترین نرخ صادرات محصولات نفتی خود در 7 سال گذشته پیش می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۹:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: ورود تحقیق و توسعه به صنعت نفت و کمک شرکت های دانش بنیان به صنعت با سیاست تولید بار اول منجر به ارتقای بهره وری صنایع بزرگ، ایجاد ارزش افزوده، سودآوری صنایع درگیر این سیاست و افزایش درآمدزایی ارزی می شود.
عیار آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۴:۵۶    
کارشناس بازار سرمایه و بورس گفت: یکی از مهمترین مزایای انتشار اوراق گواهی سپرده نفت خام، حرکت به سمت اصلاح و متنوع سازی مبادی فروش نفت کشور است که نه تنها اثر تحریم ها را خنثی خواهد کرد بلکه بازارهای جدیدی نیز در اختیار کشور قرار خواهد داد.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- اوپک همیشه در مسیرهای مرموز حرکت کرده است و این بار با اعلام کاهش تولید غیرقابل پیش بینی، بازارها را غافلگیر کرد. این بلوک به رهبری عربستان سعودی، حداقل بازار ماه مارس را سردرگم کرده و اصطلاح رکود تورمی پس از یک وقفه کوتاه به تیتر اخبار بازگشته است. ...
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
تحریم های بین المللی که به سرکردگی آمریکا علیه روسیه به اجرا درآمده و باعث شده بیشتر معاملات مسکو با هند که به یکی از بزرگترین مشتریان نفت این کشور تبدیل شده است، با استفاده از ارزهای دیگر انجام شود، سلطه چند دهه ای دلار بر تجارت بین المللی نفت را به لرزه درآورده است. به گزارش
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
تحریم های بین المللی که به سرکردگی آمریکا علیه روسیه به اجرا درآمده و باعث شده بیشتر معاملات مسکو با هند که به یکی از بزرگترین مشتریان نفت این کشور تبدیل شده است، با استفاده از ارزهای دیگر انجام شود، سلطه چند دهه ای دلار بر تجارت بین المللی نفت را به لرزه درآورده است.
ایفنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - بر اساس داده های Vortexa و ردیابی کشتی های گردآوری شده توسط بلومبرگ، چهار ناو بسیار بزرگ نفت کش اکنون در نزدیکی سئوتا، منطقه ای اسپانیایی در شمال آفریقا لنگر انداخته اند. آنها می توانند حدود 8 میلیون بشکه نفت ذخیره کنند. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ترکیه 860 هزار تن نفت اورال روسیه را در فوریه علیرغم تحریم های نفتی این کشور وارد کرده که بالاترین رقم طی 4 ماه گذشته را نشان می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۸:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مهم ترین مسئله پیش روی دولت جهت پیشبرد ساخت پتروپالایشگاه های کشور تدوین برنامه های تأمین منابع مالی این پروژه ها است؛ با توجه به سفر اخیر رئیس جمهور به چین و سابقه روابط با این کشور، بخشی از برنامه تأمین مالی این طرح های راهبردی می تواند سرمایه گذاری و اخذ فاینانس چین باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۲:۳۱    
وزیر خارجه آمریکا بر تعهد واشنگتن به تشدید تحریم های نفتی اعمال شده علیه ایران تاکید کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۵۵    
قیمت بر اساس سال های پایه 1381 و 1391 بسیار کمتر است. این مسئله نشان دهنده اهمیت تحریم های نفتی و بانکی است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۸:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مرتضی ایمانی راد در سرمقاله روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: با آغاز تحریم های نفتی در ابتدای دهه1390، تورم به سطح بی سابقه ای رسید؛ اما با انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهور، تورم آرام گرفت و طی پنج سال به کمتر از 10درصد رسید. از سال97 به بعد تاکنون تورم به مرور و با میزان بالایی در حال افزایش بوده است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
بزرگترین واردکننده نفت خام جهان و مشتری اصلی نفت ایران، چین، به دنبال روابط نزدیکتر با ایران است در حالی که ایالات متحده فشار بر صادرات نفت جمهوری اسلامی را افزایش می دهد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
گزارش جدید بانک مرکزی نشان می دهد صادرات نفتی کشور در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 60 درصد افزایش یافته و موفقیت دولت سیزدهم در مقابله با تحریم های نفتی کاملا موثر بوده است.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۸:۲۲   + ۲۴ سایت دیگر  
گزارش جدید بانک مرکزی نشان می دهد صادرات نفتی کشور در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 60 درصد افزایش یافته و موفقیت دولت سیزدهم در مقابله با تحریم های نفتی کاملا موثر بوده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه روسیه از سوی کشورهای غربی هدف تحریم های نفتی قرار گرفته اما به نظر نمی رسد تأثیر منفی چندانی روی صنعت نفت این کشور داشته باشد چرا که نه تنها خود روسیه بلکه کشورهای دیگری هم هستند که در بی اثر کردن تحریم ها سهیم هستند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران دارای وجاهت قانونی ندارد، گفت: هیچ کشوری برای اجرای تحریم های یکجانبه ایالات متحده اجبار و الزامی ندارد زیرا این محدودیت ها دارای پشتوانه بین المللی نیست.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۹:۴۶    
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها می دانند که یکی از راه های درآمدزایی ایران از فروش نفت و مشتقات آن حاصل می شود لذا تلاش می کنند این مسیر را مسدود کنند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۹:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
از زمانی که تحریم های نفتی ایران شدت گرفت، فعالیت کشتی های موسوم به ارواح در ایران افزایش پیدا کرد. این کشتی ها برای بارگیری کالا موقعیت مکانی خود را به نهاد های بین المللی اعلام نمی کنند، اسم و مشخصات واحدی ندارند و فعالیت آن ها به نوعی پنهان است ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۲۰:۰۴    
خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی و به نقل از چهار منبع مطلع، از قرارداد شرکت های نفت دولتی ایران و ونزوئلا برای بازسازی بزرگ ترین پالایشگاه ونزوئلا خبر داده است.
برترین ها / کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۲:۴۱   + ۲۴ سایت دیگر  
به نوشته فایننشال تایمز در ماه گذشته میلادی 9 میلیون بشکه نفت روسیه با 16 نفتکش ناوگان ارواح ایرانی جابجا شده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۲۰    
با این حال، بخشی از معامله گران باور دارند که دشوار است اسکناس آمریکایی در سال جاری رشد بیشتری را تجربه کند و افزایش قیمت این ارز در صورتی ادامه خواهد یافت که گشایش سیاسی خاصی در مورد مسائل هسته ای رخ ندهد و تحریم های نفتی ایران سنگین تر دنبال شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۸:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
در حالی که پس از خروج آمریکا از برجام صادرات نفت کشورمان به شدت کاهش یافت، اما طی ماه های گذشته به اذعان موسسات بین المللی صادرات نفت ایران به بالای 1.2 میلیون بشکه در روز رسید که نشان از بی اثر شدن تحریم ها دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به اینکه تحریم فرآورده های نفتی روسیه از فردا اجرایی می شود، وزارت انرژی مجارستان در خصوص افزایش قیمت سوخت و کمبود آن هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
درحالی که سرمایه گذاران در تلاش برای یافتن جزیئات تحریم های نفتی روسیه هستند، نمی دانند که باید نگران رکود اقتصادی باشند یا نگران سیاست های بانک مرکزی آمریکا که این شرایط سبب کاهش قیمت نفت به 79.94 دلار شده است.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بیشتر نفت خام روسیه از طریق شبکه های خاکستری عبور می کنند که سقف قیمت را به رسمیت نمی شناسند، اما غیرقانونی هم نیستند، زیرا از لجستیک غیرغربی استفاده می کنند و به کشورهایی که بخشی از محاصره نیستند، این نفت را تحویل می دهند.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۶:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
پیش بینی از افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی تحت تاثیر کاهش عرضه روسیه، بازگشت تقاضای چین و تغییر ندادن مواضع اوپک در عرضه نفت قوت گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۴    
رونق اقتصاد چین و تلاش امریکا برای پر کردن ذخایر نفتی اش دو عامل مثبت برای افزایش قیمت نفت است اما دو عامل ترس از رکود و تحریم های مشروط روسیه عاملی برای کنترل قیمت است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- فرزین محمدی : قیمت نفت در روز جمعه به سبب امیدهایی که در سمت تقاضا ایجاد شد، یک درصد افت کرد و نفت خام آمریکا وارد کانال 70دلار شد. میزان شیوع کرونا در چین کاهش پیدا کرده و امیدها به جهش تقاضا در سال جاری میلادی عملا معامله گران را به سمت خرید و پاسخ به این تقاضا سوق داده است ...
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۷:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفتی ایران گفت: اگر حرکات و رفتار ما طوری باشد که چین و روسیه را از دست بدهیم، آن ها با تحریم ها و فشارها همراهی کنند.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
خبر ها در مورد افزایش چشمگیر صادرات نفت ایران در ماه پایانی سال 2022 با واکنش دولت امریکا مواجه شده است. پایگاه خبری بلومبرگ به نقل از دو موسسه آماری ورتکسا و کپلر ...
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۵:۰۲   + ۴۰ سایت دیگر  
گروه سیاسی: ابتدای هفته جاری خبر پس گرفتن پرچم های مصلحتی پاناما از 136 نفتکش ایرانی منتشر شد. با توجه به اینکه بیشترین کشتی های ثبت شده در جهان متعلق به این کشور است، این اقدام پاناما صادرات نفت ایران را در شرایط تحریمی سخت تر از گذشته هم می کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
یک شرکت انگلیسی اعلام کرد که وزارت خزانه داری آمریکا این شرکت را به مدت دو سال دیگر از تحریم های ایرانی میدان گازی دریای شمال معاف کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ادامه حضور نظامیان آمریکایی در رومانی، سفر احتمالی وزیر دفاع آلمان به کی یف، هشدار درباره تحویل تانک های مدرن غربی به ارتش اوکراین و اعتراف وزیر خزانه داری آمریکا به مشکلات مربوط به اعمال تحریم های نفتی روسیه، از مهمترین رویدادها پیرامون جنگ هستند.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۹:۳۷   + ۴۱ سایت دیگر  
پاناما اعلام کرده است که 136 نفتکش را که طی چهار سال گذشته مستقیما در کار دور زدن تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران بوده، از فهرست شرکت های ثبت شده حذف کرده و آنها دیگر قادر به دریانوردی با پرچم این کشور نیستند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رویترز در گزارشی از پس گرفتن پرچم های مصلحتی پاناما از نفتکش های ایرانی خبر داد. اقدامی که چالش های متعددی به ویژه در مسیر دور زدن تحریم های نفتی ایران ایجاد می کند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۶:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
انتخاب : اداره دریانوردی پاناما اعلام کرده است که 136 نفتکش را که طی چهار سال گذشته مستقیما در کار دور زدن تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران بوده، از فهرست شرکت های ثبت شده حذف کرده و آنها دیگر قادر به دریانوردی با پرچم این کشور نیستند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۳:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه دیلی تلگراف گزارش داد که لندن با واسطه هند تحریم های نفتی روسیه را دور می زند.
سلام نو / فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۲۲:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
بخش قابل توجه این صادرات مربوط به چین است. پالایشگاه های غیردولتی و کوچک چین به دنبال اعمال سقف قیمت برای نفت روسیه از سوی هفت کشور صنعتی جهان و اتحادیه اروپا اقدام به واردات نفت ایران کردند.