یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۲۲:۴۴May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف گوشت»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: به دلیل اینکه تب خونریزی دهنده کریمه کنگو؛ یک بیماری تابستانی در دام، علامت واضح و ماندگاری ندارد، باید از مصرف گوشت تازه خودداری شود.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در طول سالیان ستاره های مشهور زیادی اعتراف کرده اند که برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام خود از روش های غیرعادی و بسیار عجیبی استفاده می کنند. از خوردن خاک رس یا یک استکان سرکه سیب هر روز صبح گرفته تا مصرف گوشت خام و روزه گرفتن 18 ساعته ...
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۳۵   + ۱۷ سایت دیگر  
هر چند سهم هزینه های خوراک در سبد هزینه ای خانوار ایرانی افزایش یافته است اما بررسی ها نشان می دهد کالری دریافتی ایران ها روندی کاهشی را در یک دهه شاهد بوده است. مصرف گوشت در سال 1390 اندکی کمتر از 600 گرم در ماه گزارش شده است. این رقم در سال 1400 به کمتر از 400 گرم رسیده است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
مصرف گوشت بلدرچین برای افرادی که دچار کم خونی هستند، مفید است. زیرا ترکیب آهن آن برای ساخت هموگلوبین و انتقال اکسیژن خون مفید است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز و ماهی به عنوان کالاهای جانشین گوشت مرغ، خانوارها به سمت تامین پروتئین از طریق مصرف گوشت مرغ روی آورده اند که یکی از عوامل مهم افزایش قیمت این کالا در اثرافزایش تقاضا است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز و ماهی به عنوان کالاهای جانشین گوشت مرغ، خانوارها به سمت تامین پروتئین از طریق مصرف گوشت مرغ روی آورده اند که یکی از عوامل مهم افزایش قیمت این کالا در اثرافزایش تقاضا است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فردوس گفت: مردم برای پیشگیری از شیوع تب کریمه-کنگو از خرید و مصرف گوشت ذبح غیرمجاز خودداری کنند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- موسسه آمار ترکیه اعلام کرد که از هر یکصد نفر، هفده نفر در ترکیه زیر خط فقر شدید هستند و نرخ فقر در مقایسه با سال گذشته 14 درصد افزایش یافته است. ...
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۳۹    
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی به مسافران عبوری از این استان توصیه کرد که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از خرید و مصرف گوشت تازه کشتار شده بین راهی به جد خودداری کنند.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۸:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
قیمت گوشت امروز 17 اردیبهشت 1402 در مقایسه با سال گذشته 175 درصد گران شده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۲۱    
مصرف گوشت قرمز در ایران سال گذشته کاهش یافته است. بر اساس گزارش فائو که در 2022 منتشر شده، سرانه مصرف گوشت قرمز برای هر ایرانی به 6 کیلوگرم رسیده که نسبت به سرانه مصرف جهانی، 17.1 درصد کمتر است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهبودات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه در هفته جاری بازار مرغ به حالت تعادل خود بازمی گردد، گفت: مصرف گوشت مرغ در این استان به صورت روزانه بیش از 100 تن است .
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
شهروندان توصیه های بهداشتی دامپزشکی در خصوص عدم خرید از مراکز غیرمجاز گوشت را جدی بگیرند
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۹:۰۳    
افزایش قیمت گوشت در ماههای اخیر باعث شده بسیاری از خانواده ها توان خرید این کالا را نداشته باشند.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۶:۴۲    
در بین سه زیرگروه گوشت قرمز، مرغ و ماهی بیشترین نابرابری غذایی مربوط به گوشت قرمز است؛ به طوری که در سال 1400 دهک دهم 10 برابر دهک اول برای مصرف گوشت قرمز هزینه کرده است.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۷:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
قیمت گوشت قرمز امروز 15 فروردین 1402 در میادین تره بار اعلام شد. قیمت گوشت در مقایسه با روز گذشته تغییر خاصی نداشته است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۴:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
در بین سه زیرگروه گوشت قرمز، مرغ و ماهی بیشترین نابرابری غذایی مربوط به گوشت قرمز است؛ به طوری که در سال 1400 دهک دهم 10 برابر دهک اول برای مصرف گوشت قرمز هزینه کرده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه سلامت:دانشمندان در جدیدترین مطالعات خود میزان مصرف گوشت در هفته را بررسی کردند.برخی از متخصصان بهداشت توصیه می کنند که از گوشت قرمز استفاده نکنید. به گفته برژنیا ، گوشت گاو و گوسفند به عنوان گوشت قرمز شناخته میشود. در این محصولات مواد مفید زیادی وجود دارد ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۲:۰۸    
رییس شورای تامین کنندگان دام کشور خواستار خرید حمایتی دام توسط دولت با هدف جلوگیری از ضرر و زیان دامداران شد. منصور پوریان روز دوشنبه با تاکید بر اینکه مصرف گوشت قرمز به دلایل زیادی در کشور کاهش یافته است اظهارکرد برای جلوگیری از ضرر و زیان دامداران ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۲۰:۱۹   + ۲۰ سایت دیگر  
تحقیقات جدید نشان می دهد که انتخاب رژیم غذایی ناسالم با افزایش نرخ دیابت نوع 2 در سراسر جهان مرتبط است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۸:۴۶    
در این پست دستور تهیه کتلت قارچ که یک غذای رژیمی است آورده شده است.مرحله به مرحله با ما پیش بروید. نکته مهم: کتلت را در نان بولکی و با پیاز و جعفری خردشده و خیارشور بخورید که لذتی بالاتر از این نیست! ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
یکی از تهدیدات خاموش برای افراد جامعه ، مصرف گوشت و آلایش خوراکی مربوط به دام های آلوده شده با ویروس عامل بیماری تب کریمه کنگو می باشد . بیماری ای که نه در سطح بدن دام زنده و نه در سطح لاشه دام ، علائم بالینی و علائم کالبدگشایی واضحی ، از خود برجای نمی گذارد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۲۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بسیاری از مردم می خواهند رژیم غذایی سالمی داشته باشند اما بیشتر مواقع نمی دانند مصرف گوشت برای آنها مفید است یا مضر و در این زمینه کاملا گیج شده اند.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۲۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
بعضی از انواع چربی ها، مخصوصا چربی های اشباع، باعث افزایش سطح کلسترول خون می شوند. بنابراین، زیاده روی در مصرف گوشت های قرمز چربی دار و حتی شیر پرچرب باعث افزایش LDL یا کلسترول بد خون خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- احمدی، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی فروشان گرگان از افزایش 10 درصدی قیمت مرغ در استان خبرداد و گفت: با توجه به افزایش قیمت ها در سال گذشته، مصرف گوشت مرغ و تخم مرغ در استان 50 درصد کاهش یافت.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۴:۱۲    
نوسان قیمت گوشت مرغ طی20 روز اخیر به کمبود عرضه این محصول پروتئینی در خراسان رضوی به عنوان یکی از استان های تولیدکننده آن انجامید و بار دیگر موجب نگرانی مصرف کنندگان از بابت چگونگی تامین هزینه های مرغ گرم شد و این در شرایطی است که افزایش قیمت گوشت قرمز نیز بخش اعظمی از جامعه را به سمت مصرف گوشت مرغ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: روزانه بین 80 تا 90 تن مصرف گوشت مرغ گرم در استان داریم .
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۲:۲۵    
بعضی از انواع چربی ها، مخصوصا چربی های اشباع، باعث افزایش سطح کلسترول خون می شوند. بنابراین، زیاده روی در مصرف گوشت های قرمز چربی دار و حتی شیر پرچرب باعث افزایش LDL یا کلسترول بد خون خواهد شد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۷:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
سپهبد ریاحی، وزیر وقت کشاورزی، 30 فروردین 1343 طی سخنانی که روزنامه اطلاعات همین روز آن را منتشر کرده بود، اظهار داشت: من تصور می کنم که در سال جاری باید همه مردم گوشت کمتری بخورند ...
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۰:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: با نزدیک شدن به فصل گرما مصرف گوشت کاهش می یابد و از طرف دیگر میزان عرضه گوشت توسط عشایر زیاد می شود و همین مسئله زمینه افت بیشتر قیمت گوشت را فراهم می کند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۰:۰۳    
مصرف گوشت قرمز می تواند برای سلامتی بدن افراد مفید یا مضر باشد. در اینجا به بررسی فواید و مضرات مصرف گوشت قرمز می پردازیم: منبع عالی پروتئین: گوشت قرمز منبعی بسیار خوب از پروتئین است. پروتئین که یکی از مواد مغذی اساسی برای ساخت بافت های بدن محسوب می شود، برای رشد و تعمیر بافت های بدن ضروری است ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۱:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
گروه سلامت: التهاب مزمن منجر به افزایش خطر بیماری هایی مانند دیابت و بیماری های قلبی می شود؛ بنابراین توصیه می شود از رژیم غذایی ضد التهابی بهره ببرید.به گزارش برنا، رژیم غذایی ضد التهابی بسیار مفید است و غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان یا اسیدهای چرب امگا 3، ضد التهاب هستند. ...
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
در حال حاضر قیمت ها به نحوی است که با منطق مصرف کننده ها جور نیست و لذا یا از خرید امتناع می کنند و یا میزان خرید را به حداقل رسانده اند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
امروزه به دلیل تزریق آمپول های استروئیدی به مرغ ها برای تسریع رشد آن ها، مصرف گوشت مرغ عوارض و بیماری های خطرناکی برای افراد ایجاد می کند.
برترین ها / تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۲۱:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
با گرانی و کمبود نهاده های دامی، بازار با افزایش قیمت محصولات پروتئینی مواجه است و کارشناسان می گویند بعید است قیمت ها بیش از این بالا برود، چون بازار دیگر کشش افزایش قیمت و همچنین خریدار ندارد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۱:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
گروه سلامت: گوشت مرغ، یکی از گوشت های پرکاربرد در آشپزی و پرطرفدار در میان بسیاری از افراد است. به گزارش سلامت نیوز، از آنجایی که شما می توانید از گوشت مرغ در انواع سالادها، سوپ ها، ساندویچ ها یا خوراک ها استفاده کنید ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۰۴:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
شهری دورافتاده در ژاپن برای دفع حملات خرس های سیاه آسیایی مزاحم، راه حلی پیدا کرده اند. آنها این خرس ها را به دام انداخته و گوشت شان را با استفاده از دستگاه فروش خودکار می فروشند.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
در طول سالیان ستاره های مشهور زیادی اعتراف کرده اند که برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام خود از روش های غیرعادی و بسیار عجیبی استفاده می کنند. از خوردن خاک رس یا یک استکان سرکه سیب هر روز صبح گرفته تا مصرف گوشت خام و روزه گرفتن 18 ساعته ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۴:۴۸   + ۱۷ سایت دیگر  
کنه استار در کارولینای شمالی، غرب میانه و جنوب ایالات متحده یافت می شود. در برخی موارد، ممکن است ماه ها بعد از گزش کنه طول بکشد تا فرد پس از مصرف گوشت احساس بیماری کند.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۰:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
گوشت یکی از منابع اصلی پروتئین است و اگر یکباره از رژیم غذایی تان حذف شود، بدن تان ممکن است در واکنش به آن وارد حالت بقا شود. اگر مصرف گوشت را به کلی کنار بگذارید، ممکن است به سیر کردن خودتان با هر خوراکی نه چندان سالمی که در دسترس باشد، روی آورید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: بنابر اعلام مرکز آمار، سرانه مصرف گوشت قرمز بعد از اصلاح نظام یارانه از 12 کیلو به 6 کیلو رسیده است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۴:۰۱    
مصرف گوشت قرمز در پیشروی امراض کلیوی و شدت یافتن آن ها در مبتلایان به بیماری های کلیوی بسیار تاثیرگذار می باشد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۱۹   + ۳۵ سایت دیگر  
یک بررسی جدید نشان می دهد که اجتناب از مصرف گوشت قرمز، لبنیات و غذاهای فرآوری شده به نفع سبزیجات، میوه ها، آجیل، روغن زیتون فوق بکر و غلات کامل برای قلب یک زن مفید است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۹:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
مطالعه ای جدید که 164 کشور و منطقه را پوشش می دهد تعدادی از راه های کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از ضایعات مواد غذایی را بررسی می کند که شامل کاهش 50 درصدی مصرف گوشت و انتخاب کمپوست به جای استفاده از دفن زباله است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با توجه به افزایش سرانه مصرف گوشت سفید نسبت به گوشت قرمز به دلیل قیمت کمتر بایستی تمهیدات مورد نیاز در تنظیم بازار در نظر گرفته بشود.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۱:۳۲   + ۲۱ سایت دیگر  
که دچار کم خونی هستند، مفید است. زیرا ترکیب آهن آن برای ساخت هموگلوبین و انتقال اکسیژن خون مفید است.
وبگاه خبری قلم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: کاهش مصرف گوشت قرمز در ایران به دلیل گرانی این ماده پروتئینی موضوعی است که در چندسال اخیر به آن بسیار اشاره می شود. طبق اعلام فائو در سال 2022 سرانه مصرف گوشت قرمز برای هر ایرانی 6 کیلوگرم است ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو اتحادیه صنف سوپر مارکت و مواد پروتئینی: در مقایسه با سال گذشته 30 درصد کاهش خرید داشته ایم