چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۳:۳۵Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تسلیحات هسته ای»

باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
وزارت خارجه بلاروس تحریم های غرب و حضور ناتو در مرز های این کشور را دلیل استقرار تسلیحات هسته ای روسیه در خاک این کشور دانست.
نگرانی بایدن از وعده پوتین درباره استقرار تسلیحات هسته ای در بلاروس، کمک مالی مضاعف کانادا به کی یف، عدم انتقال جنگنده و پهپادهای آمریکایی به اوکراین و درخواست لاوروف از واشنگتن برای از سرگیری گفتگوی متمدنانه، از مهمترین رویدادها پیرامون جنگ هستند.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری ایالات متحده به خبرنگاران گفت که به نظر او، روسیه هنوز تسلیحات هسته ای تاکتیکی خود را در بلاروس مستقر نکرده، اما او با چنین برنامه هایی نگران شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۱:۵۰    
واشنگتن به مسکو اطلاع داد اشتراک گذاری اطلاعات تسلیحات هسته ای با روسیه را به حالت تعلیق درآورده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۸:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه بلاروس اعلام کرد که درپی اقدامات خصمانه ناتو در خاک این کشور، ناگزیر به پذیرش استقرار تسلیحات هسته ای روسیه شده است.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۶:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یون سوک یئول رییس جمهوری کره جنوبی تاکید کرد در صورتی که کره شمالی همچنان بدنبال توسعه تسلیحات هسته ای خود باشد، حتی یک وون -واحد پول کره جنوبی- را هم نباید در اختیار آن قرار داد. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مشاور پیشین کاخ سفید تصمیم مسکو برای انتقال تسلیحات هسته ای به بلاروس را یک تصمیم واقعی و نه فریبنده توصیف کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور پیشین آمریکا به تصمیم روسیه برای استقرار تسلیحات هسته ای در بلاروس واکنش نشان داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی، رهبر این کشور خواستار آن شده که دانشمندان کشورش تولید "مواد هسته ای در رده تسلیحاتی" را افزایش داده و تسلیحات قدرتمندتری بسازند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
روسیه اعلام کرد که ایالات متحده درخواست های مسکو برای خروج تسلیحات هسته ای از خارج از کشورش را نادیده می گیرد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۲:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
ما از زمان اعلام خبر استقرار تسلیحات هسته ای روسیه در بلاروس هیچ حرکتی از سلاح های هسته ای تاکتیکی یا چیزی از این دست ندیده ایم و مطمئناً هیچ نشانه ای ندیده ایم که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به نوعی تصمیم به استفاده از سلاح های کشتار جمعی گرفته باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طرح ادعاهایی مانند تولید تسلیحات اتمی از سوی جمهوری اسلامی فرافکنی و فرار رو به جلو است؛ آمریکایی ها اگر نگران تسلیحات هسته ای هستند، نسبت به نابودی کلاهک های هسته ای صهیونیست ها اقدام کنند.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش رسانه های انگلیس، موشک های اسکندر برای تشدید تنش ها در جنگ اوکراین به بلاروس فرستاده شده اند که رهبر آن متحد نزدیک پوتین به شمار می رود. موشک های ماخ 7 می توانند ورشو و ویلنیوس، پایتخت کشورهای ناتو، لهستان و لیتوانی را در عرض دو دقیقه مورد اصابت قرار دهند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۵:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین : رییس جمهور روسیه اعلام کرده است که روسیه قصد دارد تسلیحات هسته ای تاکتیکی خود را در کشور همسایه و متحد خود بلاروس مستقر کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۱:۲۷    
شرط مسکو برای ایجاد منطقه امن در اطراف نیروگاه زاپروژیا، امکان درخواست غرامت روسیه به دلیل تخریب نورد استریم، اعمال فشار اروپا بر صربستان، تلفات ارتش اوکراین در جبهه باخموت و حمله پهپادی به منطقه تولای روسیه، از مهمترین رویدادها پیرامون جنگ هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه فرانسه تصمیم مسکو برای استقرار سلاح های هسته ای روسیه در بلاروس را محکوم و خواستار عقب نشینی روسیه از تصمیم خود شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : ایالات متحده معتقد است به واسطه مواضع پوتین در جنگ اوکراین، جهان با بزرگ ترین خطر هسته ای از زمان بحران موشکی کوبا در سال 1962 مواجه است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که تصمیم مسکو برای استقرار تسلیحات هسته ای تاکتیکی در بلاروس غیرمسئولانه بوده و تهدیدی برای امنیت اروپا به شمار می آید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ناتو پس از آمریکا، به استقرار تسلیحات هسته ای روسیه در بلاروس واکنش نشان داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۰:۰۸    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا استقرار تسلیحات هسته ای تاکتیکی روسیه در بلاروس را محکوم و آن را اقدامی غیرمسئولانه توصیف کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، روز شنبه 25 مارس (5 فروردین) گفت که مسکو قصد دارد تسلیحات هسته ای تاکتیکی خود را در کشور همسایه و متحد خود بلاروس مستقر کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
پنتاگون اعلام کرد دولت ایالات متحده هیچ گونه اطلاعاتی که نشان دهنده تمایل روسیه برای استفاده از تسلیحات هسته ای داشته باشد، در اختیار ندارد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
پنتاگون این بیانیه را در پاسخ به تصمیم مسکو برای به کار گیری تسلیحات هسته ای تاکتیکی در بلاروس و به درخواست خود این کشور، صادر کرد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۴۲    
گروه بین الملل: مشارکت روسیه و بلاروس در حال گسترش است. در تازه ترین رویداد، روسیه اعلام کرده است تا ماه ژوئیه تسلیحات هسته ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد. پوتین مدعی است، توافقنامه منع گسترش سلاح های هسته ای را نقض نخواهد کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
پوتین با بیان اینکه روسیه تسلیحات هسته ای تاکتیکی در بلاروس مستقر می کند، به ناتو به دلیل حمایت های نظامی اش از اوکراین و دامن زدن به بن بست با غرب هشدار داد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۱۹    
ایران پرس: رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که در پاسخ به تشدید تحرکات نظامی غرب و حمایت روزافزون آنها از ارتش اوکراین، مسکو بخشی از تسلیحات هسته ای تاکتیکی خود را در کشور بلاروس مستقر می کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا به خبر استقرار تسلیحات هسته ای تاکتیکی در بلاروس توسط روسیه واکنش نشان دادو
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۰:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
پوتین گفت همان گونه که آمریکا اقدام به استقرار تسلیحات هسته ای خود در کشورهای اروپایی کرده روسیه نیز بخشی از این تسلیحات را در کشور همسایه مستقر خواهد کرد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز شنبه اعلام کرد که این کشور در بلاروس که در همسایگی آن قرار دارد، تسلیحات هسته ای تاکتیکی مستقر می کند. به گزارش ایرنا از "رویترز", پوتین اعلام کرد که این تصمیم پس از توافق با بلاروس گرفته شده و قعطنامه های عدم اشاعه تسلیحات هسته ای سازمان ملل را نقض نمی کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
روسیه در حال رایزنی برای استقرار تسلیحات هسته ای با بلاروس است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۲:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رسانه های روس از استقرار 10 جنگنده قادر به حمل تسلیحات هسته ای تاکتیکی در کشور بلاروس به دستور پوتین خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۲:۲۷   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه اعلام کرد در پاسخ به تشدید تحرکات نظامی غرب و حمایت روزافزون آنها از ارتش اوکراین، مسکو بخشی از تسلیحات هسته ای تاکتیکی خود را در کشور بلاروس مستقر می کند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: عالی ترین مقام نظامی آمریکا گفت: پنتاگون در صورت ساخت بمب هسته ای از سوی ایران، گزینه های متعددی آماده است. ژنرال مارک ای. میلی، گفت:برای مقابله با وضعیتی که ایران شروع به ساخت تسلیحات هسته ای کند، پنتاگون گزینه های نظامی متعددی را برای رئیس جمهور بایدن آماده کرده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
روسیه ارسال گلوله های تانک حاوی اورانیوم به اوکراین را مصداق استفاده از تسلیحات هسته ای و بمب های کثیف دانست و اعلام کرد درصورت استفاده از این گلوله ها روسیه واکنش هسته ای نشان خواهد داد.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
پوتین می گوید غرب تصمیم گرفت تا آخرین اوکراینی با روسیه بجنگد؛ نه در حرف بلکه در عمل. اگر غرب از تسلیحات هسته ای استفاده کند روسیه مجبور خواهد شد واکنش نشان دهد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی یکشنبه شب گفت که حکومت وی با سه جنگ روبه روست، در عین حال با تکرار ادعای خود علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران، ادعا کرد: هرگز به تهران اجازه دستیابی به تسلیحات هسته ای را نخواهیم داد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۱:۱۳    
پکن تاکید دارد آمریکا و انگلیس با امضای توافق AUKUS و انتقال مقادیر بسیار زیاد تسلیحات و مواد هسته ای به استرالیا پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای را نقض می کنند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
با تشدید تنش ها بین پیونگ یانگ و سئول و تقویت شرایط امنیتی در سایه جنگ اوکراین، شهردار کره جنوبی گفته که متقاعد شده سئول برای مقابله با تهدید کره شمالی نیاز به سلاح هسته ای دارد. ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۵    
روسیه دارای بزرگترین موجودی تسلیحات هسته ای در جهان است، اما بسیاری از آنها نیاز به مدرن سازی دارند. در این ویدیو زرادخانه ولادیمیر پوتین را در حالی که مسکو در بحبوحه جنگ در اوکراین قرار دارد بررسی می کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
یک مقام ارشد کره جنوبی خواست تا برای مقابله با اقدامات پیونگ یانگ از تسلیحات هسته ای استفاده شود.
سلام نو / اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۵   + ۲۱ سایت دیگر  
ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، با تاکید بر اینکه ما تعهد داریم که ایران هیچ گاه به سلاح اتمی دست پیدا نکند گفت: اولین چیزی که در قبال ایران به آن متوسل می شویم، دیپلماسی است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۱:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
در گزارش ضد ایرانی جامعه اطلاعاتی آمریکا اذعان شده است: ایران در حال حاضر فعالیت های کلیدی توسعه تسلیحات هسته ای را که برای تولید یک سلاح هسته ای قابل آزمایش لازم است، انجام نمی دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر کره جنوبی گفت که سئول هیچ برنامه ای برای دستیابی به سلاح هسته ای ندارد و در اتحاد با ایالات متحده بر بازدارندگی گسترده علیه کره شمالی تکیه می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر کره جنوبی گفت که سئول هیچ برنامه ای برای دستیابی به تسلیحات هسته ای ندارد و بر بازدارندگی گسترده کره شمالی به آمریکا تکیه خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۸:۱۶    
کاخ سفید از توافق واشنگتن و تل آویو به منظور جلوگیری از دستیابی تهران به تسلیحات هسته ای خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی سابق آمریکا گفت، از نظر او واشنگتن اکنون باید به جای وارد شدن به دیپلماسی بیشتر بر سر تسلیحات استراتژیک "درباره این مساله اساسی که زرادخانه تسلیحات هسته ای آن چقدر باید در راستای مواجهه با دو رقیبش بزرگ باشند" تصمیم بگیرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی سابق آمریکا خواستار تقویت زرادخانه تسلیحات اتمی این کشور شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مشاور سابق امنیت ملی آمریکا به واشنگتن هشدار داد که در معادلات جدید نظام هسته ای در حال ظهور، تسلیحات اتمی بسازد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کره شمالی، ایالات متحده را مقصر فروپاشی نظام های بین المللی کنترل تسلیحات دانست و تسلیحات هسته ای خود را تضمین صلح و ثبات در شبه جزیره کره خواند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که مسکو مجبور شده مشارکت خود در معاهده کنترل تسلیحات هسته ای موسوم به "استارت جدید" را به حالت تعلیق درآورد، چون واشنگتن از آن برای کمک به اوکراین برای حمله به سایت های استراتژیک روسیه استفاده می کند.