چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۰۸:۰۹Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بورس انرژی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
بورس انرژی ایران امروز (چهارشنبه) میزبان عرضه بیش از 87 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری است.
معدن24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
طی مراسمی با حضور وزیر نیرو، از تابلوی برق سبز در بورس انرژی با انجام اولین معامله از سوی شرکت فولاد آلیاژی ایران رونمایی شد. به گزارش معدن24، روز دوشنبه اول خرداد ماه 1402، علی اکبر محرابیان ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۳۹    
خبرگزاری میزان _ گواهی سپرده نفت خام، اوراق بهاداری است که مالکیت فرد بر یک بشکه نفت خام را نشان می دهد. این گواهی سپرده به عنوان یک ابزار مالی در بورس انرژی و بورس کالای ایران عرضه می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۸:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
بورس انرژی ایران امروز (سه شنبه) میزبان عرضه 25 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری است.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۰۸    
بعد از سال ها تحمل ناترازی صنعت برق، سیاست گذاران با راه اندازی تابلوی سبز در بورس انرژی به دنبال تسهیل سرمایه گذاری در این صنعت برآمده اند و با قرار گرفتن بانک تجارت در این معاملات ضریب اطمینان سرمایه گذاری و انجام معاملات برق تجدیدپذیرها افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناس نفت گفت: عرضه نفت در بورس انرژی از طریق اوراق گواهی سپرده نفت خام، اقدامی مناسب برای تنوع بخشی به مبادی تجاری و حضور مردم در تجارت نفت است و بخش خصوصی می تواند از فرصت پیش آمده بیشترین استفاده را داشته باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۵۶    
در هفته گذشته با راه اندازی بورس انرژی تابلوی سبز راه اندازی شد که کم نظیر بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بورس انرژی ایران در هفته معاملاتی منتهی به 10 خرداد 1402 ، میزبان دادوستد هایی به ارزش نزدیک به 31 هزار و 597 میلیارد ریال بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۸:۰۹    
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: شرکت ملی نفت حواله های عرضه نفت در بورس انرژی را به نام بخش خصوصی صادر کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۷:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
بورس انرژی ایران فردا (شنبه 13 خرداد) میزبان عرضه 30 هزار تن گاز مایع مجتمع گاز پارس جنوبی است.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه انرژی تامین گفت: عرضه اولیه نیروگاه توس را در دست اجرا داریم که امیدواریم در سال 1402 بتوانیم آ ن را عرضه کنیم.
حمیدرضا صالحی، نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با بیان اینکه در هفته های اخیر اقداماتی انجام شده است تا از ظرفیت های بورس انرژی برای تکمیل پروژه های نیروگاه سازی و تعریف پروژه های جدید استفاده شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تأثیر عرضه نفت در بورس انرژی از طریق اوراق گواهی سپرده کالایی نفت خام پرداخت.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۰۸    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام ناصری نژاد گفت: سرمایه گذاری در بورس انرژی باعث شفافیت در فروش نفت می شود و نتیجه آن یک رقابت سالم است که موجب تحرک اقتصادی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بورس انرژی ایران امروز (چهارشنبه) میزبان عرضه بیش از 65 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بورس انرژی ایران امروز (سه شنبه) میزبان عرضه بیش از 57 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق با برشمردن چالش های صنایع در زمینه تامین برق، تقویت بورس انرژی را از موارد کارساز بر بهبود شرایط توصیف کرد.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
رینگ های بورس انرژی ایران امروز (دوشنبه) میزبان عرضه حدود 80 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بورس انرژی ایران امروز دوشنبه میزبان عرضه بیش از 99 هزار و 573 تن فرآورده صادراتی است که از این میزان 27هزار و 724 تن آن به حلال 402 شرکت نفت ستاره خلیج فارس اختصاص دارد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۲:۳۶    
علی اصغر خانی عضو، کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با تعادل ، درباره میزان موثر بودن عرضه نفت در بورس انرژی از طریق اوراق گواهی سپرده کالایی و ورود بخش خصوصی به حوزه خرید و فروش نفت گفت ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۲۲    
بازار فیزیکی و بازار گواهی سپرده کالایی، بازارهای نقد بورس انرژی ایران به شمار می روند. منظور از بازار نقد بازاری است که در آن پس از معامله محموله، فرآیند تحویل آغاز می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل بورس انرژی ایران گفت: با راه اندازی تالار برق سبز بورس انرژی از ابتدای خرداد، نخستین خرید های این برق را شرکت های فولادی انجام دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۷:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
بورس انرژی ایران امروز (یکشنبه) میزبان عرضه بیش از 15 هزار و 408 تن فرآورده هیدروکربوری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
در بازار های بورس انرژی در هفته ای که گذشت انواع حامل های انرژی و اوراق مبتنی بر آن به ارزش بیش از هزار و 700 میلیارد تومان معامله شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نقوی، مدیرعامل بورس انرژی گفت: این گواهی برای صنایعی که نیاز به گاز دارند در بازار قابل معامله خواهد بود و با این چارچوب بخشی از مشکل ناترازی گاز در کشور کاهش می یابد.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان، راه اندازی تابلوی برق سبز در بورس انرژی به تامین مالی پروژه های تجدیدپذیر و راه اندازی و توسعه بیشتر این نیروگاه ها کمک خواهد کرد و این امر تولید بیشتر برق، پایداری شبکه و در نتیجه کاهش خاموشی ها را به همراه دارد.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۶:۰۲    
بازار آتی یک مرکز مالی برای انجام قراردادهای آتی استاندارد است که شامل توافق نامه ای قانونی با حدومرز مشخص است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۸:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
بورس انرژی ایران شنبه (6 خرداد) میزبان عرضه 52 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری بعلاوه 7 میلیون و هشتاد هزار لیتر انواع حلال است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
در دومین ماه سال جاری در تابلو های معاملاتی بورس انرژی ایران دادوستد بیش از 59 هزار میلیارد ریال حامل انرژی رقم خورد.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۵۱    
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، آئین رونمایی از تابلوی برق سبز در بورس انرژی با هدف ایجاد بازار عرضه و تقاضای مستقیم، مردمی سازی اقتصاد تجدیدپذیر و ایجاد فضای رقابتی تبادل برق تجدیدپذیر، یکشنبه اول خرداد برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
نقوی، مدیرعامل بورس انرژی ایران گفت: بازار انرژی های تجدیدپذیر در دنیا بازاری روبه رشد است و ایران نیز اول خرداد 1402، به عنوان نخستین کشور غرب آسیا تالار برق سبز را راه اندازی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
بورس انرژی ایران امروز چهارشنبه میزبان عرضه 85 هزار تن فرآورده هیدروکربوری است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۵:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
در چارچوب برنامه هفتم توسعه، برای قطع وابستگی صنعت برق به بودجه عمومی دولت، وزارت نیرو موظف است به گونه ای عمل کند که با عرضه برق تولیدی نیروگاه های کشور در بورس انرژی تا پایان سال دوم برنامه سهم معاملات را به حداقل 30 درصد و در انتهای برنامه به حداقل 60 درصد از کل معاملات برساند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۳:۱۳    
مدیرعامل بورس انرژی ایران در مورد اثرات اقتصادی معاملات برق سبز در بورس می گوید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر عامل بورس انرژی گفت: با توسعه انرژی های تجدید پذیر در بورس به رشد اقتصادی خوبی خواهیم رسید و منفعت کشور از محل صادرات گازوئیل به حدود 6 میلیارد دلار رسیده است.
پاون   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۵۱    
معاون وزیر نیرو با اشاره به برنامه رونمایی تابلوی برق سبز در بورس انرژی همزمان با روز یکم خرداد، گفت: خریدار برق تجدیدپذیر از بورس موظف است به موقع هزینه برق را به عرضه کننده برق پرداخت کند و همین موضوع سبب خواهد شد مشکل مطالبات سرمایه گذاران حوزه تجدیدپذیر مرتفع شود.
پاون   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۵۱   + ۳۳ سایت دیگر  
آئین رونمایی از تابلوی برق سبز در بورس انرژی با هدف ایجاد بازار عرضه و تقاضای مستقیم، مردمی سازی اقتصاد تجدیدپذیر و ایجاد فضای رقابتی تبادل برق تجدیدپذیر، فردا برگزار می شود.
پاون   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۵۱   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو و رئیس ساتبا ضمن تشریح شرایط عرضه برق تجدیدپذیر در بورس انرژی گفت: سرمایه گذاران اگر به هر دلیلی نتوانند برق خود را در بورس به فروش برسانند، ساتبا با 70 درصد نرخ کشف شده در نیروگاه، مطالبات این افراد را تسویه خواهد کرد.
پاون   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل بورس انرژی ایران با بیان اینکه نخستین معامله برق تجدیدپذیر در بورس انرژی امروز با قیمت 1995 تومان به ازای هر کیلووات ساعت صورت گرفت، گفت: زیرساخت های فنی معاملات برق سبز بلافاصله پس از ابلاغ دستورالعمل توسعه مبادلات در اسفند سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و این فرآیند با همراهی شرکت های ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه بخش اداری کشور مکلف شد طی چهار سال 20 درصد برق مورد نیاز خود را از طریق انرژی تجدیدپذیر تامین کند، گفت: بورس سبز امکان رقابت را برای تولیدکنندگان برق تجدیدپذیر با یکدیگر فراهم می کند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مجموع حجم معاملات قراردادهای گواهی ظرفیت در بورس انرژی، از ابتدای راه اندازی بازار گواهی ظرفیت (1398) تا پایان اردیبهشت1402 به 2147 مگاوات رسید.
دومین روز از معاملات برق تجدیدپذیر در تالار برق سبز بورس انرژی ایران با استقبال صنایع همراه بود به نحوی که به دنبال دادوستد 10 هزار و 661 کیلووات ساعت برق به قیمت 20 هزار و 264 ریال به ازای هر کیلووات ساعت، معاملاتی به ارزش 160 میلیارد و 728 میلیون ریال رقم خورد که بیانگر 1 ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
تالارهای بورس انرژی امروز (سه شنبه) میزبان عرضه بیش از 154 هزار تن انواع فراورده هیدروکربوری است.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۱۲   + ۶۳ سایت دیگر  
نخستین معامله ی برق تجدیدپذیر در مراسم رونمایی از تابلو برق سبز در بورس انرژی ایران با عاملیت کارگزاری بانک تجارت به انجام رسید.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
نقدینه - نخستین معامله برق تجدیدپذیر در بورس انرژی ایران با قیمت یک هزار و 995 تومان و در حجم 670 کیلووات ساعت صورت گرفت که تقریبا نصف قیمت برق حرارتی است. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
این تحلیلگر بازار سرمایه در خصوص رونمایی از تالار برق سبز بورس انرژی ایران نیز گفت: یکی از اهدافی که تابلویی که دیروز به نام تابلوی برق سبز در بورس انرژی رونمایی شد دنبال می کند، پوشش دادن انرژی در بخش ناترازی برق و گاز است ...