دوشنبه ۰۳ آبانساعت ۱۷:۴۵Oct 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار سرمایه»

اقتصاد آنلاین   ۱۵ دقیقه پیش    
اروجلو، کارشناس بازار سرمایه گفت: پیشنهاداتی پیرامون ورود نفت خام به بورس انرژی و کالا وجود دارد که طبق آن قرار است دولت نفت خام را در بورس انرژی عرضه کند و از سوی دیگر، پالایشگاهی ها تمام محصولات را در بورس انرژی و کالا، خرید و فروش کنند.
راهبرد معاصر   ۱۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان بازار سرمایه معتقدند یکی از دلایل ریزش شاخص بورس به درازا کشیدن مذاکرات برجام است.
پول نیوز   ۴۰ دقیقه پیش    
داشتن برنامه ریزی جامع برای رشد متعادل بازار توسط سازمان بورس و داشتن برنامه ریزی جامع برای بازگشت اعتماد به بازار در شرایط کنونی نیاز است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
کارشناس بازار سرمایه گفت: انتشار اوراق دولتی لطمات زیادی برای بازارسرمایه به همراه دارد.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
در دو ماه خیر که بازار سهام وارد فاز اصلاحی شده است، خریداران حقیقی، بیشتر سرمایه خود را از سهام ها و صندوق های سهامی، به صنوق های با درآمد ثابت منتقل کرده اند که این نشان از کاهش قدرت پول در بازار دارد؛ اکثر نمادهای اصفهانی بازار سرمایه نیز با افت شاخص کل ...
دانا   ۲ ساعت پیش    
یک کارشناس ارشد بازار سرمایه وضعیت امروز بورس را حاصل آثار به جا مانده از دولت قبل دانست و گفت: اشتباهات دولت روحانی آن قدر زیاد بود که باعث بی اعتمادی مردم به بازار سرمایه شد و تا زمانی که این اعتماد به بازار بازنگردد، مشکلات بورس کم نخواهد شد.
رکنا   ۲ ساعت پیش    
رکنا: کشف ماینر در شرکت بورس تهران ، پلمب ساختمان بورس و امروز انتشار یک فایل صوتی منتسب به یکی از کارمندان این سازمان که خبر از دستکاری بازار سرمایه می دهد. این اخبار چه راست و چه دروغ، بازار سرمایه را با بحران مواجه ساخته است.
کارشناس بازار سرمایه گفت: بخشی از نوسانات اخیر بازار سرمایه بدلیل نداشتن ابزار های لازم در زمان افت بازار سرمایه است که باید ابزار های بورسی متنوع تر شود.
دانا   ۲ ساعت پیش    
بازار سرمایه که این هفته را با تداوم روند نزول آغاز کرده بود؛ امروز هم قرمز پوش ماند و شاخص کل بورس امروز با ثبت افت 23 هزار و 647 واحد، دوباره کانال 1.4 میلیون واحد را از دست داد.
با حذف ارز ترجیحی، بازار سرمایه به عنوان ویترین بازار مالی کشور، از کاهش رانت و حذف نرخ های دستوری و در نهایت شکل گیری سرمایه گذاری ارزش محور و مبتنی بر تقاضای واقعی برخوردار خواهد شد.
ایلنا   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار یک توئیت نسبت به عرضه مداوم اوراق دولتی در بازار سرمایه واکنش نشان داد.
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
در سال های اخیر سرمایه گذاری در بورس و بازارهای مالی مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. برخی از سرمایه گذاران این بازارها موفقیت های زیادی در بازار سرمایه کسب کرده اند و برخی هم در رسیدن به بازدهی مدنظرشان موفقیت چندانی نداشته اند.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه؛3 آبان) با 23 هزار و 647 واحد معادل 1.68 درصد کاهش به یک میلیون و 384 هزار و 111 واحد رسید. کارشناسان معتقدند فردا بازار سرمایه روند بهتری را در پیش خواهد گرفت.
هشدار نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
26 مهر 1400 - 17:08 رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس درباره نصب ماینر در بورس تهران گفت: ماینر ها از خرداد 1399 به مدت چند ماه در بورس نصب و حدود 3 بیت کوین نیز استخراج شده است.
ایسکانیوز   ۳ ساعت پیش    
کارشناس بازار سرمایه و بورس گفت: دولت از طریق فروش اوراق، تامین مالی میکند و تمایلی چندانی به مثبت شدن بازار ندارد گرچه به نظر میرسد که این روش تداوم نخواهد داشت.
صدای بورس   ۳ ساعت پیش    
گروه سرمایه گذاری یکی از گروه های متوسط بازار سرمایه بوده که شامل نمادهای متنوعی بوده که در زمره سرمایه گذاری ها تعریف شده است، به علت مشخص نبودن وضعیت کلی اقتصاد کشور PبهE این صنعت منفی 12.91 است، اما در این گروه هم مانند گروه های دیگر نمادهای ارزنده با PبهE پایین وجود دارد.
نبض بورس   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
روند منفی شاخص هم وزن و افت شاخص کل امروز در بازار سرمایه باعث افت چشمگیر در سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت شد. ارزش سهام عدالت امروز چقدر شد؟
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
روند نزولی پی در پی در بازار سرمایه باعث شد شاخص کل بورس برای چندمین مرتبه در ماه های گذشته به کانال یک میلیون و 300 هزار واحد عقب گرد کند.
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت 23هزارواحدی مواجه شد.
تحلیل بازار   ۴ ساعت پیش    
عباسی، تحلیلگر بازار سرمایه نوشت: در یکی دو ماه اخیر شاهد خروج گسترده منابع از حساب سپرده بانکی به سمت اوراق دولتی هستیم زیرا سود اوراق بیشتر از سود سپرده بانکی است.
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه از افزایش نرخ رشد سرمایه گذاری در صندوق های با درآمد ثابت خبر داد و گفت: ارزش صندوق های با درآمد ثابت له 500 هزار میلیارد تومان رسید.
نبض بورس   ۴ ساعت پیش    
این روز ها بورس مدام در حال سقوط است و سهامداران از این وضعیت به ستوه آمده اند. دلیل سقوط بورس چیست و چه راهکار یا راهکار هایی را می توان برای خروج از این وضعیت ارائه کرد. این دو پرسش در گفتگوی نبض بورس با 14 کارشناس بازار سرمایه پاسخ داده شد.
راه پرداخت   ۵ ساعت پیش    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. اولین بار در نمایشگاه بانک، بورس و بیمه سال 1388، معاملات آنلاین به اطلاع عموم رسید و از همان سال پنج، شش درصد معاملات به صورت آنلاین اتفاق افتاد تا اینکه به مرور این نوع از معاملات همه گیر شد ...
تحلیل بازار   ۵ ساعت پیش    
لرستان- ندری، کارشناس بازار سرمایه گفت: نوسانات بورس به اخبار مربوط به مذاکرات هسته ای بستگی دارد و هر خبر منفی یا مثبت در این رابطه بر بازار بورس، اثرگذار است.
خبرگزاری صنایع   ۵ ساعت پیش    
سهامداران حقیقی شرکت ایران خودرو دیزل شکایت خود را از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این شرکت و مدیرعامل ایران خودرو به عنوان سهامدار عمده شرکت مذکور، در اداره رسیدگی به شکایات و حمایت های حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادر، شرکت فرابورس ایران و اداره دیدبان سلامت بازار سرمایه ثبت کردند. ...
پیام فوری   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
حمیدرضا مهرآور گفت: با عرضه سیمان تولیدی کشور در بورس کالا و حمایت دولت از عرضه بورسی این محصول استراتژیک، بسترهای استفاده از مزایای بازار سرمایه برای تولیدکننده ها و خریداران این محصول فراهم شده است؛ در واقع پذیرش و افزایش عرضه سیمان در بورس کالا برای تنظیم بهینه بازار این محصول ...
اتاق نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۲۱ سایت دیگر  
با توجه به بازدهی های قابل توجه بازار سرمایه در سال 1399، شاخص سال جاری نیز با شاخص سال قبل مقایسه می شود. بررسی ها نشان می دهد که بازدهی برخی صنایع بیش از 50 درصد مثبت و بازدهی برخی از صنایع بیش از 50 درصد منفی بوده، اما بااین وجود شاخص کل حدود 9 ...
نبض بورس   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: گزارش 6 ماهه شرکت ها مورد انتظار سهامداران نبود. این عامل در کنار نبود پول برای خرید سهام در ریزش امروز نقش داشته است.
مشرق نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
موانع موجود در راه ورود استارتاپهای ایرانی به بورس را می توان یکی از مهم ترین موانع رشد و توسعه آنها به حساب آورد.
رکنا   ۶ ساعت پیش    
رکنا: امروز دوشنبه 3 آبان 1400 بورس باز هم در مسیر قرمز قرار گرفت و با افت بیش از 17 هزار واحد در کانال یک میلیون و 389 قرار گرفت.
یکی از دغدغه های مهم این روزهای اهالی بازار سرمایه حول محور رشد نرخ سود بانکی می چرخد؛ به عبارتی زمزمه های افزایش نرخ بهره یا نرخ سود از دلایلی است که بین سهامداران هراس ایجاد کرده و نسبت به آن شتابزده دست به تصمیم گیری گرفتند.
راه پرداخت   ۷ ساعت پیش    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. حبیب آرین / تأمین مالی جمعی در ایران به مراحل جدیدی رسیده است، حالا چند سکو یا چند پلتفرم تأمین سرمایه جمعی در ایران با همراهی نهادهای مالی مجوز فعالیت پیدا کرده اند ...
نقدینه   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
نقدینه - یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه تخصیص ارز 4200 تومانی به درستی اجرا نشد، گفت: به نظر می رسد که این ارز تنها زمینه ساز ایجاد رانت برای افرادی بود که توانایی استفاده از آن را برای واردات داشتند. ...
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه، بحران انرژی مستقیما روی کامودیتی ها اثر گذار است، گفت: با توجه به رشد قیمت گاز، قیمت محصولات پایه گازی مانند متانول، اوره و محصولات پتروشیمی افزایش می یابند و می توانیم شاهد ادامه رشد صنایع پتروشیمی باشیم.
فرادید   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
با این حال همه آنان بر یک مساله اتفاق نظر دارند؛ قریب به اتفاق تحلیلگران و کارشناسان بازار سرمایه تاکید دارند که با توجه به قیمت های جهانی و نرخ ارز و عوامل اقتصادی و بنیادی دیگر، بازار ارزنده است و فروش سهام در قیمت های فعلی منطقی نیست.
در پی انتشار فایل صوتی درباره شرایط بازار سرمایه و انتساب آن به کارمندان سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار، طی اطلاعیه ای انتساب صوت مزبور به هر یک از کارکنان این سازمان را رد کرد و محتوای این فایل را خلاف واقع دانست.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بورس در مهرماه، روزهایی پرنوسان را پشت سرگذاشت، حاشیه های مربوط به کشف ماینر، تغییرات مدیریتی در سازمان بورس، خروج نقدینگی، جدل بر سر حذف یا تداوم قیمت گذاری دستوری و احتمال حذف ارز 4200 تومانی از عواملی بودند که به تلاطم و نوسانات بازار سرمایه در نخستین ماه از فصل پاییز دامن زدند.
موج   ۸ ساعت پیش    
از ابتدای امسال تاکنون قیمت دلار به عنوان یکی از تاثیر گذارترین عوامل در وضعیت بورس ایران از 23 هزار تومان به محدوده 28 هزار تومان رسیده است، از طرف دیگر گزارش هایی شش ماهه شرکت ها حکایت از رشد سودسازی آنها بوده ببا این حال در شش ماهه گذشته به جز نمادهای دو گروه شیمیایی و پالایشی بقیه نمادها با افت ...
دنیای خودرو   ۸ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
بازار سرمایه هفته جاری را با چراغ قرمز آغاز کرد، به طوری که شاخص کل بورس روز شنبه بیش از 28 هزار واحد کاهش یافت.
مشرق نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: ناظران بازار می توانند در برخی شرایط نسبت به ابطال معاملات حداکثر تا روز معاملاتی بعدی اقدام کنند.
اخبار بانک   ۸ ساعت پیش    
10 کارشناس بازار سرمایه در قالب یک نظرسنجی، روند بازار و شاخص بورس در هفته جاری را پیش بینی و علت انتخاب گزینه ها را اعلام کردند.
بورس نیوز   ۸ ساعت پیش    
متولیان بازار سرمایه معاملات بازار را زیر ذره بین گذاشته اند تا مشخص شود کدام سفارشات، دستی و کدام سفارشات با الگوریتم ثبت شده است. حال آنکه معتقدم تمرکز مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار باید بر انجام معاملات(چه بصورت دستی و چه با استفاده از الگوریتم) در چارچوب قوانین و مقررات بازار سرمایه باشد.
خلیج فارس   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: یکی از مهم ترین مسائلی که طی این چند وقت اخیر بازار سهام را اذیت کرده، خروج پول بوده است، به نحوی که پول های درشت و هوشمندی از بازار سرمایه بیرون رفته و ترجیح داده نظاره گر باشد، به بیان دیگر برخی از فعالان سرمایه در این مدت با توجه به وضعیتی که بازار با آن روبرو بوده ...
جهان اقتصاد   ۸ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بازار سرمایه فقط محل تامین مالی دولت نیست و متعلق به همه بنگاه های اقتصادی است اگر حضور دولت در این حوزه انحصاری باشد در بازار بورس تحولی ایجاد نمی شود. ...
بورس به رکود و رخوت نشسته است. ارزش معاملات به سطح پائینی رسیده و موج خروج سرمایه ادامه دارد. حتی گزارش های 6 ماهه مثبت و رشد قیمت دلار نیز نتوانست بازار را بالا بکشد. آیا بورس طلسم شده؟
میزان   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
سعید کرداری در گفت وگو با میزان، در رابطه با روش های بازگشت اعتماد به بازار سرمایه گفت: زمان یکی از مهم ترین مولفه ها در بازگشت اعتماد به بازار سرمایه است در کنار آن نیز دولت باید اقدامات پیشنهادی سال گذشته برای رونق بازار سرمایه را عملی کند. ...
تازه نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بورس تهران در روز شنبه با ریزش مواجه شد؛ پیش بینی بازار سرمایه برای روز های آینده به چه صورت است؟
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۶:۴۴    
بررسی میزان اوراق بدهی منتشر شده در سال 1399 و پنج ماهه نخست سال جاری، تاثثیر انتشار این اوراق بر کنترل تورم و همچنین فرصت های توسعه بازار بدهی برای بازار سرمایه را نشان می دهد
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۶:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
یکی از اصلی ترین فاکتورها در شکوفایی اقتصادی، وجود ثبات است. این ثبات باید در تمام زمینه ها، از قوانین و مقررات تنظیم بازار گرفته تا سیاست های کلی کشور، وجود داشته باشد. بازار سرمایه نیز به عنوان دماسنج اقتصاد هر کشور، آینه تمام نمای اقتصادی است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسید با ورود به هشتمین ماه سال و همزمان با انتشار گزارش 6 ماهه شرکت ها بازار تغییر مسیر دهد اما با وجود پیش بینی ها شاخص در روز اول آبان عقب نشینی کرد.