چهارشنبه ۰۶ مهرساعت ۲۰:۰۸Sep 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار سرمایه»

می متالز   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - در آخرین روز کاری هفته معاملات بورس و فرابورس تهران، شاهد رشد چشمگیر شاخص سهام بانک ها و موسسات اعتباری در بازار سرمایه بودیم.
بازار نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
شاخص کل بازاربورس با مجموع ریزش 8680 هزار واحدی در پایان آخرین روز کاری بازارسرمایه تا سطح یک میلیون و 400هزار واحدی بالا آمد.
امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 6 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 226 میلیارد تومان رسید و به نظر می رسد بورس به روند صعودی نزدیک تر شده است.
خبرگزاری صنایع   ۴ ساعت پیش    
شاخص کل بورس تهران امروز (چهارشنبه، ششم مهرماه) با 12 هزار و 115 واحد افزایش، در ارتفاع یک میلیون و 346 هزار واحدی ایستاد. *** بررسی بازار سرمایه در پایان معاملات امروز ...
شادا   ۴ ساعت پیش    
اطلاعات فروش اوراق متعهد پذیره نویسی به مبلغ 55 هزار میلیارد ریال توسط دولت به نهادهای فعال در بازار سرمایه در روز 30 شهریور ماه در گزارش بانک مرکزی از مرحله هجدهم عرضه اوراق اسلامی درج نشده بود.
تحلیل بازار   ۵ ساعت پیش    
هیچ یک از بازارها در نیمه نخست امسال نتوانسته اند رشدی معادل نرخ تورم عمومی که 42درصد اعلام شده را داشته باشند. در این میان بازار سرمایه زیانده ترین بازارها و مسکن سود ده ترین آنها شناخته شده است.
سلام نو   ۶ ساعت پیش   + ۲۸ سایت دیگر  
بورس تهران در جریان پایان معاملات امروز در بازار سرمایه با رشد 12 هزار واحدی به یک میلیون و 346 هزار واحد رسید و شاخص کل فرابورس 178 واحد صعود کرد.
آنا   ۶ ساعت پیش    
شاخص کل بورس در معاملات امروز بازار سرمایه با افزایش 12 هزار واحدی به رقم یک میلیون و 364 هزار واحد صعود کرد.
احمد مهدوی ابهری گفت: در جلسه سازمان بورس مقرر شد موضوع بازنگری قیمت خوراک متانولی ها پیگیری شود و مشکلات از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار و انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی به دولت منتقل شود تا در نهایت چاره اندیشی شده و شوکی به بازار سرمایه وارد نشود.
نبض بورس   ۸ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: تا زمانی که نااطمینانی بر فضای بازار سرمایه حاکم باشد، رغبت زیادی برای خرید سهم وجود نخواهد داشت و نقدینگی تمایلی به سوی بازار از خود نشان نمی دهد.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان اینکه مسایل متعددی در روند نزولی اخیر بازار سهام اثر گذار بوده است، گفت: نمی توان چنین ادعایی را داشت که افت اخیر شاخص بورس ناشی از اقدامات دولت سیزدهم و یا سازمان بورس است.
نبض بورس   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
4 روزی است که پاییز 1401 از راه رسیده است و شاهد دو روز معاملات بورس در این فصل از سال بوده ایم. در گفتگو با احمد اشتیاقی از کارشناسان بازار سرمایه به بررسی بورس در پاییز 1401 پرداخته ایم. آیا بورس در این فصل صعودی می شود؟
خبرگزاری صنایع   ۹ ساعت پیش    
بانک مرکزی با وجود اجرای کاهش سیاست های انقباضی همچنان نتوانسته است جلوی ریزش بورس را بگیرد. *** 8 چالش عمده در بازار سرمایه به گزارش صنایع ، اخیرا رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور با بررسی شرایط کنونی بازار سهام، از 8 چالش عمده در بازار سرمایه رونمایی کرد ...
نبض بورس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
مجتبی سلطانی تحلیلگر بازار سرمایه در تشریح عوامل موثر بر ریزش بازار سهام و پیش بینی روند آتی بازار، اظهار کرد: بازار سرمایه بر اساس سابقه تاریخی خود به طور معمول در مهر ماه شرایط معقولی نداشته و با بررسی بازار سال های اخیر خواهیم دریافت که بیشتر شرکت ها پس از اتمام مجمع سالانه و تقسیم سود نقدی ...
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش    
ایسنا/همدان یک فعال بازار سرمایه با بیان اینکه بازار سرمایه به علت اغتشاشات اخیر و اخبار ناامیدکننده از برجام فضای مبهمی دارد، گفت: نااطمینانی از وضعیت بازار باعث می شود ترس مردم نسبت به آینده بیشتر شود و راحت دست به فروش بزنند.
تجارت نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
در شش ماهه نخست امسال بورس عملکرد ضعیفی داشت و نقدینگی زیادی از بازار سرمایه خارج شد و به واسطه همین عملکرد انتظار می رود که درآمد کارگزاری ها کاهش یابد. درآمد شش ماهه نخست سال کارگزاری ها چقدر شد؟
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
زمان معارفه آنلاین شرکت 110 میلیارد تومانی مشخص شد تا عرضه اولیه 20 درصد از سهام آن در آینده نزدیک انجام شود. مشخصات این شرکت چیست و زمان معارفه این شرکت چه زمانی است؟
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۷:۵۳    
ایسنا/مرکزی یک فعال بازار سرمایه گفت: برای بازار سرمایه ایران آینده و افق بلندمدت خوبی قابل پیش بینی است اما فعلا شرایط کشور و بازار سرمایه درگیر انجام شدن یا نشدن برجام شده و منتظر فرجام برجام است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۵:۵۹    
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در شرایط تورمی افزایش نرخ بهره بین بانکی گریزناپذیر است، گفت: ساده ترین راهکار مهار تورم، بالابردن نرخ بهره بین بانکی است که بر بازار سرمایه تأثیر منفی دارد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
حسین جعفری، دانشجوی دکتری اقتصاد: در بین اهالی قدیمی بازار سرمایه در ایران و به نوعی ریش سفیدان این بازار، بازار سرمایه یک بازار تورم دوست شناخته می شود و با افزایش نرخ تورم، سهامداران انتظار افزایش قیمت سهام های خود را دارند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۳:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می رسد با منتشر شدن صورت های مالی 6 ماهه شرکت ها شرایط آن طور که باید تفاوتی نخواهد کرد، زیرا P/E بازار پایین است و دلیل افت بازار P/E بالای شرکت ها نیست.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۲:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
در نیمه اول سال در بازار بورس اتفاق افتاد ستاره صبح – سپهرپارسایی: برخلاف وعد ه های انتخاباتی و مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری سال 1400 مبنی بر مثبت شدن شاخص بورس و جبران ضررهای مالی مردم در عمل بازدهی نیم سال نخست بورس پس از 6 سال مجدداً منفی شد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، می تواند موجب تسهیل روند مبادلات تجاری و افزایش درآمد شرکت های بورسی شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۰:۳۳    
محمدشکری / کارشناس بازارسرمایه ریزش 27 هزار واحدی شاخص کل در نخستین روز معاملاتی هفته، حاکی از یک نکته مهم بود. قرارگرفتن نماگر مذکور در کف کانال یک میلیون و 328 هزار واحدی به وضوح نشان می دهد این وضعیت می تواند با استناد به چند ابرمتغیر اثرگذار بر قیمت سهام، کف های حمایتی بیشتری را بشکند ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۲۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
فروش فروردین تا مرداد سال 1401 شرکت آریاساسول نسبت به دوره مشابه خود در سال 1400 همگی با رشد همراه بوده است. این رشد ناشی از افزایش در مقدار فروش و نیز مبلغ فروش بوده است. بنابراین انتظار می رود روند مثبت فروش در ماه شهریور نیز تکرار گردد ...
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۸:۲۵    
آمارهای مردادماه بانک مرکزی، حاکی از کاهش سیاست های انقباضی این بانک است که به نظر می رسد این عمل آنچنان هم به داد بازار سرمایه نرسیده و نتوانسته آنطور که باید و شاید جلوی ریزش بورس را بگیرد.
برترین ها / نبض بورس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۲:۰۹   + ۶۸ سایت دیگر  
تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان از مهم ترین موضوعاتی است که وراث این افراد مدت هاست چشم انتظار آن هستند، با این حال زمان نهایی آن همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - عملکرد 109 کارگزاری فعال در بازار سرمایه از ثبت 184 همت دادوستد در شهریورماه حکایت می کند که نسبت به سال گذشته نصف شده است.
پرسش   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۳   + ۲۲ سایت دیگر  
در پایان این نامه 7 صفحه ای پیشنهادهایی برای مدیریت نااطمینانی ها در بازار سهام نیز در 6 محور با عنوان تثبیت نرخ سود بین بانکی در کانال از پیش تعیین شده ، حذف نرخ هاب اروپایی از فرمول قیمت گذاری نرخ خوراک و سوخت گاز ، حذف قیمت گذاری دستوری ، شفاف شدن روابط مالی فیما بین دولت و بنگاه های اقتصادی ...
آنا / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۴   + ۹۱ سایت دیگر  
ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صبح امروز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور تشکیل جلسه داد و به بررسی و تصمیم گیری درباره مهمترین مسائل اقتصادی روز پرداخت.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۳    
نقدینه - مهدی دانایی گفت: تا زمانی که حجم معاملات بازار سهام پایین باشد و فضای دقیق تری از اتفاقات سیاسی و بین المللی برای فعالان اقتصادی مشخص نشود و قیمت ارز هم به نرخ تثبیت شده ای نرسد، وجود چنین وضعیتی را نه تنها در بازار سرمایه بلکه در سایر حوزه های اقتصادی شاهد خواهیم بود. ...
آفتاب یزد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۰   + ۷۵ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه مدت زمان صدور مجوز در بازار سرمایه کاهش یافته است، گفت: امسال 60 مجوز برای نهادهای مختلف در بازار سهام صادر شده است.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
نقدینه - ثبت الکترونیکی قرارداد های تسهیلات بانکی که در چارچوب سند تحول دولت برای هوشمندسازی نظارت بانکی دنبال می شود، علاوه بر شفافیت، به جلوگیری از اعمال سلیقه و برقراری عدالت تسهیلاتی منجر می گردد. ...
صدای ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، بورس تهران روز کاری گذشته بیش از 6 هزار واحد مثبت شد تا اندکی از افت 27 هزار واحدی روز شنبه را جبران کند. خیلی از اهالی بازار انتظار بازار رِنج و بی رمقی را برای این هفته نیمه تعطیل داشتند اما با خبر نرخ بهره در امریکا و تغییرات قیمتی در کامودیتی ها در بازارهای جهانی شاهد افت ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۸:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه مسئولان اقتصادی به شدت فرایند شکل گیری ایجاد فضای مثبت در بورس را تحت کنترل دارند تا فضای سال 99 ایجاد نشود، گفت: در سال 1401 بالغ بر 25 هزار میلیارد تومان پول از بازار سرمایه خارج شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۲:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: اولین گام در راستای بهبود وضعیت بازار سرمایه، اصلاح سیاست های نادرست و غیرکارشناسی شده ای مانند قیمت گذاری دستوری خواهد بود. ارز دو نرخی هم زمینه ساز رانت و فساد است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۰:۰۰    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ریسک بسیاری از عوامل اقتصادی بازار سرمایه را سرد کرده است.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
یا توافق برجام امکان اینکه در کوتاه مدت یکسری انتظارات مثبت را ایجاد کند، دور از انتظار نیست و اقتصاد نیازمند تحلیل بنیادی، شناخت مشکلات اساسی و بهبود شرایط است.
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۸   + ۳۵ سایت دیگر  
مهدی دانایی عضو کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران، آینده بازار سرمایه را روشن پیش بینی کرد و گفت: تا زمانی که تحولات سیاسی و اقتصادی رویکرد مشخصی نداشته باشد بازار سرمایه همچنان تحت تاثیر این فضا خواهد بود.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - پس از مانع تراشی های بسیار زیاد بالاخره اولین استارتاپ وارد بازار سرمایه شد و به گفته کارشناسان ورود استارتاپ ها به بازار سرمایه به وضعیت این استارتاپ ها و اقتصاد کشور کمک شایانی می کند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۳۱   + ۳۷ سایت دیگر  
در ادامه سلسله جلسات مستمر قبلی، نشستی میان سرمایه گذاران نهادی و حقوقی های بزرگ و مدیران تامین سرمایه بازار برای بررسی مهم ترین دلایل وضعیت فعلی بازار سرمایه برگزار و تشکیل کارگروه برای مدیریت ریسک های احتمالی بودجه سال آینده مطرح شد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۲۸   + ۳۲ سایت دیگر  
مجید پیره دبیر کمیته فقهی سازمان بورس گفت:صندوق وقف ابزار مالی اسلامی نوینی است که واقفان می توانند با خریداری واحد های این صندوق حتی با مبالغ خرد و اندک از طریق بازار سرمایه جامه عمل بپوشانند.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: بازیگران اصلی بازار سرمایه همین نهاد های مالی هستند که با افزایش آن ها رقابت بیشتر شده و بار مسئولیت از روی دوش آنان برداشته خواهد شد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۵۳   + ۳۲ سایت دیگر  
شاخص کل بورس تهران امروز (دوشنبه، 4 مهرماه) با 6 هزار و 262 واحد افزایش، در ارتفاع یک میلیون و 334 هزار واحدی ایستاد. *** افزایش یک هزار و 514 واحدی شاخص هم وزن ...
پیام فوری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد 6هزار واحدی روبه رو شد. به گزارش پیام فوری به نقل از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 319میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 2هزار و 390میلیارد تومان در بیش از 237هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با ...
موج   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که تورم و نقدینگی روندی صعودی دارند، اما شاخص کل بورس همچنان در یک روندی نزولی نوسان دارد، از این رو بسیاری از کارشناسان با انتقاد از سیاست های اقتصادی کشور، تاکید کردن دولت به وعده های خود برای حمایت از بورس عمل نکرده است.
عصر خودرو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۳   + ۷۴ سایت دیگر  
عصر خودرو- رئیس سازمان بورس در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور با بررسی شرایط کنونی بازار سهام 8 چالش عمده و 6 پیشنهاد برای مدیریت نا اطمینانی ها را اعلام کرد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
با ریزش سنگین شاخص بورس در روز شنبه، برخی از تحلیلگران در یک برنامه تلویزیونی ریزش بورس را به اعتراضات خیابانی نسبت دادند. این ادعا چقدر با واقعیت بازار سرمایه نسبت دارد؟
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
دومین روز معاملاتی پاییز برای بورس آفتابی بود و معامله گران و فعالان بازار سرمایه امروز و پس از هفته ها بالاخره شاهد یک روز سبز و صعود شاخص کل تا ارتفاع یک میلیون و 334 هزار واحدی و صعود شاخص هم وزن تا ارتفاع 388 هزار واحدی بودند؛ روندی که باید دید آیا ادامه پیدا می کند؟ ...