یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۴:۳۸Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تبعیض نژادی»

شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا – گزارشی در تایم و آسوشیتدپرس منتشر شده که نشان می دهد همچنان تبعیض نژادی در آمریکا قربانی می گیرد و از جمله این موارد تبعیضی است که نسبت به زنان باردار سیاهپوست اعمال می شود که منجر به مرگ و میر یا تحمل درد و رنج بی دلیل است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
امروزه یکی از معضلات جوامع بشری تبعیض نژادی است هرچند تلاش شده با این مفهوم ناپسند مبارزه شود اما به نظر می رسد بی توجهی جوامع به آموزه های دینی باعث به وجود آمدن تبعیض نژادی شده است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۲۳    
دیده بان مبارزه با افراطی گری الازهر، نسبت به وجود گرایش های تبعیض نژادی به عنوان یکی از مشکلات پیش روی مسلمانان در بازار کار کشورهای اروپایی هشدارداد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۳۵    
کتاب جدید انتشارات دانشگاه کمبریج با عنوان اقتصاد نژادپرستی ساختاری: اقتصاد طبقاتی و بازار کار آمریکا از مجموعه مطالعات این دانشگاه در زمینه اقتصاد طبقاتی است که به بررسی تبعیض نژادی ساختارمند در اقتصاد آمریکا می پردازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۸:۴۵    
سه سال پس از قتل جورج فلوید، تبعیض نژادی در آمریکا به صورت سیستماتیک ادامه دارد و هر از چندگاهی تصاویر قتل سیاه پوستان به دست پلیس منتشر می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۱:۳۱    
نژادپرستی در برخی از کشورهای جهان همچنان ادامه دارد.
شارا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۸:۵۱    
به گزارش وبسایت نیچر که روی معرفی تحقیقات علمی و آکادمیک تمرکز می کند، پژوهش جدید اطلاعات انتشار و ارجاع به بیش از یک میلیون مقاله منتشر شده در بیش از 500 ژورنال علمی بین سال های 2001 و 2020 را بررسی کرد ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – دانمارک از جمله کشور های اروپایی مدعی حفظ و پیشگامی حقوق بشر است، اما نگاهی به پرونده این کشور نشان می دهد که موارد متعددی از نقض حقوق بشر در این کشور رخ می دهند. موارد نقض حقوق بشر در دانمارک متعدد بوده و ابعاد و وجوه مختلفی را در برمی گیرند. قتل زنان ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۲:۲۸    
گزارش های متعددی وجود دارد که تبعیض نژادی در آمریکا را به صورت نهادینه شده و ساختاری نشان می دهد. وضعیت آشفته و ضد حقوق بشری که با وجود اعتراضات و جنبش های مدنی گسترده در آمریکا اما همچنان بر سیاهپوستان این کشور تحمیل می شود. ...
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، امیر علی ابوالفتح تحلیلگر مسائل آمریکا در توئیتر نوشت:
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۱:۰۶   + ۴۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، امیر علی ابوالفتح تحلیلگر مسائل آمریکا در توئیتر نوشت: وقتی قطار تبعیض نژادی در آمریکا علیه ملتی راه بیفتند، تمامی اعضای آن ملت را زیر می گیرد؛ به عنوان مثال، ایرانی هایی که قصد داشته باشند در فلوریدا ملکی خریداری کنند. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
این روزها در حالی مردم آمریکا در اعتراض به خفه شدن یک شهروند سیاه پوست به دست تفنگدار دریایی سفیدپوست راهی خیابان ها شده اند که تبعیض نژادی به عنوان میراث دوران برده داری هنوز پررنگ است؛ نژادپرستی سیستماتیک و نهادینه شده ای که هشت سال ریاست جمهوری اوباما هم از عمق آن نکاست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رهبران بومی دوازده کشور عضو حامعه مشترک المنافع از چارلز سوم، پادشاه بریتانیا خواسته اند تا به خاطر آنچه که قرن ها تبعیض نژادی استعماری، برده داری، نسل کشی و سرقت فرهنگی دولت های بریتانیا نامیده اند از این ملل رسما عذرخواهی کند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۱:۲۸    
کارشناسان در یک برنامه رادیویی به تحلیل ماجرای محاکمه مدیران نرم افزار تیک تاک در آمریکا پرداختند. علیرضا داودی، کارشناس علوم شناختی و رسانه در مصاحبه با برنامه انعکاس رادیو ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
آمریکا به عنوان کشور مدعی حقوق بشر با کمتر از 5 درصد جمعیت جهان حدود 20 درصد از کل جمعیت زندانی کره خاکی را در خود جای داده است؛ ضمن اینکه آتش تبعیض نژادی سیستماتیک، دامن اقلیت های قومی-نژادی همچون سیاه پوستان را گرفته تا این اقلیت 14 درصدی، یک سوم جمعیت زندانی آمریکا را تشکیل دهند.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کمیته زنان و برابری پارلمان بریتانیا در گزارشی با اعلام اینکه خطر مرگ زنان باردار سیاه پوست در این کشور چهار برابر زنان سفیدپوست است، نسبت به دستکم گرفتن تبعیض نژادی از سوی دولت ابراز نگرانی کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۶:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه روحیه نژادپرستی و تبعیض نژادی یهود بیش از هزاران سال است که در این قوم حاکم است، افزود: روحیه سلطانه جویانه و نژادپرستانه از دلایل دشمنی رژیم صهیونیستی با اسلام و مسلمانان است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۴:۲۰    
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با تفسیر آیه 20 سوره روم تفاوت خلقت ظاهری انسان ها را از نشانه های خداوند عنوان کرد نه بهانه ای برای حامیان تبعیض نژادی.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
با معرفی برندگان هشتادو هشتمین دوره جوایز کتاب آنسفیلد-وولف بهترین کتاب هایی که در زمینه تبعیض نوشته شده و با نژادپرستی مقابله می کنند انتخاب شدند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۷:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
پس از رسوایی های اخلاقی در پلیس انگلیس حالا دامنه رسوایی ها به سازمان آتش نشانی این کشور هم رسیده است. بررسی های صورت گرفته نشان می دهد فساد اخلاقی و تبعیض نژادی در سازمان آتش نشانی انگلیس، کار را به جایی کشانده که برخی از کارکنان آن مجبور به کنار گذاشتن شغل شان شده اند تا در امان باشند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۵:۳۳    
شفقنا-علیرغم اینکه قوانین اسرائیل بر ممنوعیت هرگونه تبعیض میان دانش آموزان تصریح دارد اما واقعیت چیز دیگری است و بسیاری از مدارس وابسته به جریان حریدی بر اعمال تبعیض اصرار دارد و اقدام به جداسازی کلاس های دانش آموزان یهودی شرقی(سِفارادی ها) از یهودیان غربی (اشکنازی ها) می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۲۱:۲۶    
رانندگان سیاه پوست در انگلیس، سالانه 300 پوند بیش از رانندگان سفیدپوست، بابت بیمه خودرو می پردازند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۶:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
خودروسازی تسلا با محاکمه جدیدی از سوی کارمندی که مورد آزار و اذیت نژادی قرار گرفته مواجه شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۴:۰۵    
شهرداری لوون در بلژیک برای مبارزه با تبعیض نژادی و اجتماعی، یک بازی را طراحی کرده است که با انجام آن، افراد در نقش های مختلفی قرار می گیرند و باید تصمیم بگیرند که باید در مقابل رفتار تبعیض آمیز و ناعادلانه سکوت کنند یا واکنش به موقع انجام دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۷:۲۸    
رنگین پوستان در آلمان به طور پیوسته تبعیض نژادی را تجربه می کنند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
روز جهانی مبازره با تبعیض نژادی هر سال در روز 21 مارس برگزار می شود، با این وجود هنوز هم بسیارند افرادی که در جوامع مختلف به ویژه در آمریکا از بی عدالتی و نژادپرستی رنج می برند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۷:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
روز 21 مارس یا اول فروردین هر سال از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی مبارزه با نژادپرستی نامگذاری شده است. همه ساله چنین روزی به عنوان روز جهانی مبارزه با تبعیض نژادی شناخته شده است. همچنین از این روز، هفته همبستگی با ملت های در حال مبارزه علیه نژاد پرستی و تبعیض نژادی نیز آغاز می گردد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۷:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
زنگین پوستان در انگلیس، سه برابر بیشتر از سفیدپوستان این کشور، در خانه های نامناسب زندگی می کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عفو بین الملل تشدید حملات جنایتکارانه شهرک نشینان صهیونیست علیه فلسطینیان را ناشی از نظام تبعیض نژادی در این رژیم خواند و گفت که پدیده فرار شهرک نشینان از مجازات گسترش یافته است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
این وسترن با نام باس ریوز وارد مرحله تولید می شود و در کنار لحن رئالیستی خود، داستانی واقعی را درباره غرب وحشی و تاریخ دوردست آمریکا تعریف می کند. سازندگان مجموعه کار فیلمبرداری را بدون سروصدا در حوالی تگزاس آغاز کرده اند و قرار است به مدت سه ماه، تمام صحنه های آن را در این مکان فیلمبرداری کنند ...
مرآت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۶:۲۳    
بانوی مسلمان شده ژاپنی گفت:در جامعه آمریکا تبعیض نژادی بسیار زیاد است و برخلاف ادعای آن ها که حامی آزادی و عدالت هستند هیچ عدالتی وجود ندارد، اما در اسلام همه انسان ها با یکدیگر برابرند و تنها برتری در اعمال انسان ها است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری پیشین آمریکا هشدار داده بود که در صورت عدم حل نزاع میان رژیم صهیونیستی و فلسطین، این رژیم راه تبعیض نژادی را در پیش خواهد گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
براساس اعلام سازمان های مربوطه 87 درصد از صاحبان مسکن شخصی در فرانسه برای اجاره دادن ملک خود از تبعیض نژادی پیروی می کنند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
وبسایت بلومبرگ در گزارشی به قلم آلیس کانتور اعلام کرد: تبعیض نژادی مسلمانان فرانسه را مجبور می کند به دنبال جستجوی مکان های امن تر در خارج، این کشور را ترک کنند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۹:۵۱    
ایران پرس: رنگین پوستان در کشورهای اروپایی سال هاست به رغم همه تبلیغات کشورهای غربی، با انواع تبعیضات دست به گریبان هستند. نتایج تازه ترین نظرسنجی شورای نمایندگی انجمن سیاهپوستان فرانسه (کران) نشان می دهد 90 درصد سیاهپوستان این کشور قربانی تبعیض نژادی هستند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۲۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
آدا کولاو، شهردار بارسلون در یک کنفرانس خبری با اعلام این خبر، دلیل این اقدام را واکنش به جنایت های تبعیض نژادی در حق فلسطینی ها و نقض مکرر حقوق مردم فلسطین اعلام کرد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۱:۰۴    
تبعیض نژادی در بحث داده های پزشکی و مراقبتی در کانادا علیه سیاهپوستان اعمال می شود. خبرگزاری میزان – براساس یک بررسی جدید از مرکز بین رشته ای سلامت سیاهپوستان دانشگاه اتاوا کانادا، هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی تاثیر 20 سرطان رایج در این کشور بر سیاهپوستان وجود ندارد. ...
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
ایران پرس: طی ماه های گذشته کشف گورهای جمعی و پیدا شدن اجساد صدها کودک در کانادا، موضوع کشتار بومیان و تبعیض نژادی را در کانادا بیش از پیش آشکار کرده است؛ به طوری که باعث شرمساری بسیاری از فعالان جامعه مدنی، مقامات سیاسی و نمایندگان افکارعمومی خارج از کانادا شده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۵۳    
قطبی گفت: نمایش جزیره با موضوع تبعیض نژادی تا 11 بهمن ماه در تماشاخانه استاد فرخ منش مجتمع فرهنگی هنری ارشاد قزوین اجرا می شود.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۳:۵۳    
ایران پرس: هر سال در سومین دوشنبه ماه ژانویه روز مارتین لوترکینگ در آمریکا برگزار می شود، مردم این کشور تلاش های وی در مسیر مبارزه با تبعیض نژادی با ایجاد جنبش حقوق مدنی را گرامی می دارند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰۳    
آپارتاید نظام تفکیک و تبعیض نژادی میان سفید پوستان و غیر سفید پوستان است. آپارتاید یعنی جدا کردن افرادی که نژاد غیر سفید دارند و مجبور کردن آنها به اقامت در مناطق خاص و محروم کردن آنها از سایر امتیازات، امکانات رفاهی، حداقل های زندگی و تحقیر توسط سفید پوستان ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۲۰:۳۱    
شفقنا- رامی حیدر ، سخنگوی سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: تصمیم اسرائیل در ممانعت از برافراشته شدن پرچم فلسطین در اماکن عمومی در چارچوب تنبیه دسته جمعی و بر اساس اهداف نژادپرستانه است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۲۲:۵۶   + ۳۳ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: عدم تعقیب نشریه هتاک فرانسوی، نقض آشکار کنوانسیون بین المللی رفع هر نوع تبعیض نژادی و کنوانسیون اروپایی حقوق بشر در کنار قوانین داخلی فرانسه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۳:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
یک مرد ساکن نیویورک مدعی است اکسیژن سنج اپل واچ با تبعیض نژادی علیه افرادی با رنگ پوست تیره تر کار می کند و درهمین راستا شکایتی دسته جمعی علیه شرکت سازنده ثبت کرده است.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۳:۴۱    
هدف قرار دادن و پیگرد نژادپرستانه افراد از سوی پلیس آلمان مشکلی دیرینه و نهادینه در این کشور است. خبرگزاری میزان – برای مدت طولانی در آلمان، هدف قرار دادن نژادپرستانه افراد از سوی پلیس به عنوان یک مشکل تلقی می شود. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۰۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: فرانسه خشونت عریان علیه مردم این کشور را که به تبعیض نژادی معترضند، متوقف کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۲۳:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی دولت خواستار توقف خشونت در فرانسه علیه معترضان به تبعیض نژادی در آستانه سال نو میلادی شد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۴:۴۸    
جمهوری چک در حالی مدعی پیشگامی حقوق بشر می شود که سابقه حقوق بشری سیاهی دارد که خود تداوم نقض حقوق بشر در این کشور را تسهیل و تسریع می کند. خبرگزاری میزان – نقض حقوق بشر در جمهوری چک در زمینه های مختلف به صورت سیستماتیک ادامه دارد. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۰۰:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه ای را در مبارزه با اشکال مختلف تبعیض نژادی و مبارزه با نازیسم تصویب کرد.