دوشنبه ۰۳ آبانساعت ۰۴:۲۰Oct 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت پاییزه»

خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
پنجاه درصد اراضی کشاورزی خلیفان تاکنون زیرکشت گندم پاییزه رفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۹ ساعت پیش    
امسال برای کشت پاییزه در استان گلستان 47هزار تُن بذر گندم و جو تهیه و تدارک دیده شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۵۰    
مدیر جهاد کشاورزی قروه با یادآوری اینکه کشت پاییزه گندم و جو از اول مهرماه تا پایان نیمه اول آبان در مزارع این شهرستان انجام می شود، از اختصاص 197 هزار هکتاراز اراضی قروه به کشت گندم و جو پاییزه در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی میامی گفت: کشت پاییزه دانه روغنی کلزا در سطح 460 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۷:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: مجوز کشت پاییزه در سطح 29 هزار هکتار زمین کشاورزی در این شهرستان صادر شده این در حالی است که سطح مجوز کشت در پاییز پارسال 47 هزار هکتار بود.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۴۳    
جلسه شورای کشاورزی شهرستان ترکمن با محوریت کشت پاییزه با حضور فرماندار و سایر اعضا امروز شنبه اول آبان در محل فرمانداری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرعامل آب منطقه ای استان البرز از رفع پلمب برخی از چاه های کشاورزی با دستور قضایی برای آبیاری کشت پاییزه محصولات کشاورزی خبر داد و گفت: 10 میلیون مترمکعب آب مصرفی البرز از منابع زیر زمینی بر اساس برنامه ابلاغی باید کاهش یابد.
احتساب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
احتساب-جلسه بررسی موانع و مشکلات اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی شهرستان سمنان با حضور مدیر تعاون روستایی استان سمنان، رئیس ادارات ستادی، مدیرعامل اتحادیه شهرستان سمنان و اعضای هیئت مدیره در اتاق جلسات مدیر تعاون روستایی استان برگزار شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- ناظر طرح جهش تولید در دیم زارهای آذربایجان غربی گفت: 140 هزار هکتار از مزارع استان از ابتدای کشت پاییزه تاکنون به زیر کشت گندم رفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کشت پاییزه غلات با محوریت گندم و جو در سطح حدود 8هزار و 500هکتار از اراضی آبی بخش رخ آغاز شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۷:۰۳    
قزوین- در حالی که قزوین با داشتن کمتر از یک درصد از مساحت کل کشور سهمی نزدیک به 5 درصدی از کل تولیدات حوزه کشاورزی کشور را عهده دار است، حالا با چالش جدی تامین آب مورد نیاز مواجه است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۰    
رییس سازمان جهاد کشاورزی تهران روند کشت پاییزه محصولات کشاورزی با محوریت کشت کلزا در شهرستان اسلامشهر را مورد بازدید قرار داد.
روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان به نقل ازمحمدرضا عباسی، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گلستان با بیان این مطلب گفت: اعتبارات سرمایه در گردش برای خرید این نهاده ها برای کشت پاییزه ابلاغ شده است . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۵    
الگوی کشت محصولات پاییزه از 20 تا 80 درصد به دلیل کمبود آب در خوزستان کاهش پیدا کرده است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: معمولا مناطق سردسیر زودتر کشت انجام می دهند و تا اواخر آبان ماه در اکثر نقاط استان کشت پاییزه به پایان می رسد اگر شرایط کشت نرمال باشد ما بالغ بر حدود 130 هزار هکتارگندم و جو در پاییز کشت می کنیم حدود 30 هزار هکتار از کشت گندم و جو به ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین؛ عباس رسولی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین اعلام کرد؛ روز گذشته 50 تن کود اوره پتروشیمی مرودشت جهت کارگزاران شهرستان آوج ارسال و در انبار آنان تخلیه شد ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ خدارحم امیری زاده با اشاره به کشت پاییزه در خوزستان اظهار کرد: بیش از 90 درصد آب مصرفی در حوزه کشاورزی در خوزستان از رودخانه های بالادست تامین می شود و این مساله در حالی است که در استان های بالادست با کاهش حدود 50 درصدی بارش ها مواجه هستیم. ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۲:۰۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان شمالی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان شمالی در جلسه فنی ستاد کشت پاییزه که در شهرستان فاروج برگزار گردید شرکت داشتند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: کشت پاییزه محصولات کشاورزی گندم، جو و کلزا در بیش از 80 هزار هکتار مزارع استان تهران آغاز شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز در مجلس از وزرای جهاد و نیرو خواست تا نسبت به صدور دستور کشت پاییزه خوزستان اقدام کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۰    
آبادان- دشتی نژاد، مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: به علت محدودیت های منابع آبی ناچار به تاخیر انداختن کشت پاییزه هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با اشاره به تأمین و تدارک به موقع نهاده های مورد نیاز برای اجرای عملیات کشت های پائیزه، گفت: سطح ابلاغی کشت پاییزه غلات از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای استان البرز 18 هزار هکتار اعلام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی آبادان از کشاورزان خواست کشت پاییزه را به تاخیر بیاندازند.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس به نقل از ایرنا، سال آبی استان بوشهر در حالی آغاز می شود که پیش بینی کارشناسان هواشناسی حکایت از کاهش میزان بارش های مورد انتظار کشاورزان برای آغاز کشت پاییزه دارد و گویا قرار نیست زمین های تشنه لب با باران سیراب و با کشت گندم سرسبز شود.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۷:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: به دلیل کاهش بارندگی ها و تداوم خشکسالی و کاهش حجم ذخیره سد طالقان در فصل جاری قادریم فقط 30 درصد از آب مورد نیاز کشت پاییزه استان را تامین کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
حقابه کشت پاییزه در خوزستان ظرف یک هفته تا 10 روز آینده تامین شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۲:۵۱    
رئیس جهاد کشاورزی گلستان گفت: کشاورزان در زمان هایی که با کاهش بارندگی در استان مواجه هستیم حتما رطوبت خاک را قبل از کشت پاییزه بررسی کنند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۱:۰۴    
قاسم رحمانی فصل کشت پاییزه فرا رسیده و از مدتی قبل، بحث کم آبی دوباره داغ شده است. بر اساس آنچه اعلام شده میانگین بارش در کشور کمتر از سال گذشته بوده است ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این مطلب که یکی از شرایط اعطای نهاده های کشاورزی به کشاورزان بیمه محصولات خواهد بود، گفت: به جز چهار حوضه کارون، مارون، دز و کرخه در هیچ حوضه ای محدودیت کشت پاییزه وجود ندارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در اولین روز کاری خود در جمع مردم شهر ورزنه حضور یافت و از نزدیک در جریان مشکلات مردم آن منطقه قرار گرفت.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با حضور وزیر جهاد کشاورزی آخرین وضعیت نهاده های دامی و همچنین نهاده های کشاورزی برای کشت پاییزه را بررسی می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه عمده محدودیت ها به کشت کلزا و چغندرقند مربوط می شود، گفت: به دلیل خشکسالی و کمبود منابع آبی، محدودیت هایی در کشت پاییزه اعمال می شود اما این موضوع متناسب با حوضه های آبریز متفاوت است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۲:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تامین آب برای فصل کشت پاییزه گفت: باید مدیریت لازم انجام شود تا تامین کالای اساسی و کشاورزان دچار مشکل نشوند.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۳:۱۸    
به گزارش خبر فوری ؛ مجتبی یوسفی در پایان سفر یک روزه محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در جلسه ای که با حضور استاندار و مدیران کشوری و استانی در استانداری خوزستان برگزار شد ، اظهار کرد: تنش های آبی در ماه های گذشته باعث آسیب به معیشت مردم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از آغاز کشت پاییزه محصولات کشاورزی در استان خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت که در راستای حمایت از کشاورزان برای زراعت محصولات پاییزه ، تسهیلات سرمایه درگردش به فعالان این بخش پرداخت می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر سه هزار هکتار از مزارع آبی و دیم این استان در فصل کشت پاییزه در سال زراعی جاری به زیر کشت محصول جو رفته است.
خبر روز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
10 هزار اصله درخت در کاشت پاییزه به مجموعه فضای سبز مرکز دفن مهندسی و بهداشتی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز اضافه می گردد
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: کشت پاییزه امسال در سطح 198 هزار هکتار اراضی کشاورزی این استان هدفگذاری شده است و با توجه به شرایط خشکسالی توصیه های لازم در حوزه کاشت محصولات به بهره برداران ارایه می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۷:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: 26هزار تن انواع بذر آبی و دیم گندم برای کشت پاییزه امسال بین کشاورزان استان توزیع می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۰:۴۶    
بیش از 80 درصد نهاده های کشاورزی بخصوص انواع کودهای شیمیایی تامین شده است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان گفت:توسعه کشت پاییزه و زمستانه انواع حبوبات لوبیا نخود عدس ماش در سطح 500 هکتار و کشت گلرنگ در سطح 200 هکتار در جنوب کرمان هدف گذاری گردیده است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۵    
با آغاز فصل پاییز و سرد شدن هوا، کشاورزان به کشت محصولات پاییزه روی می آورند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مشهد مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: کشت پاییزه محصولات کشاورزی گندم، جو و کلزا در مزارع خراسان رضوی آغاز شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۱:۰۵    
خرم آباد- در حالی به گفته مسئولان بارندگی های پاییزه لرستان ناچیز خواهد بود که همچنان کشاورزان این استان چشم به سخاوت آسمان برای کشت پاییزه خود دوخته اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۰:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: برنامه کشت پاییزه امسال باید بر روی محصولات کم مصرف که امکان کشت با تاخیر آن ها وجود دارد، تمرکز داشته باشد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۱۸    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم، معاون سازمان جهاد کشاورزی استان قم جهت بررسی وضعیت تامین و تدارک کودهای شیمیایی و برنامه ریزی جهت کشت پاییزه و همچنین بررسی روند صدور حواله الگترونیکی کودهای شیمیایی ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم، حسین زند مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم در صفحه رسمی سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به این که تامین انواع کود در قم روند مناسبی دارد، گفت: با وجود همه محدودیت های مالی، ارزی و اجرایی به ویژه درگیری با بیماری منحوس کرونا ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۴    
ریس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی دربیست و چهارمین جلسه شورای هماهنگی کشت پاییزه در شهرستان کاشمر بر تولید محصولات استراتژیک مانند جو و گندم تأکید کرد
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان گفت: براساس ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی، امسال 555 هزار هکتار از اراضی گلستان به زیر کشت محصولات پاییزه خواهد رفت.