شنبه ۰۸ مهرساعت ۱۹:۰۴Sep 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه گردشگری»

خبرگزاری میراث آریا   ۴ ساعت پیش    
مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خوسف گفت: توسعه گردشگردی در شهرستان خوسف نیازمند حضور پررنگ بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این زمینه است.
خبرگزاری میراث آریا   ۴ ساعت پیش    
نشست تخصصی سرمایه گذاران حوزه گردشگری شهرستان بوانات با رویکرد سرمایه گذاری سبز و توسعه گردشگری بوانات در بوم گردی هرمنگان برگزار شد.
برترین ها / ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۲۷ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از ورود خودروهای عراقی به منطقه آزاد اروند براساس مجوز "کارنه دو پاساژ" خبر داد و گفت: تردد آزاد خودرویی دو منطقه مجاور در استان های خوزستان و بصره عراق تحولی بزرگی در حوزه های مختلف به دنبال خواهد داشت.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۳:۰۶    
این روزها که به نوعی در هفته گردشگری قرار داریم، بسیاری از مسئولان و کارشناسان از اهمیت پرداختن به گردشگری سخن به میان می آورند. در واقع اگر توسعه گردشگری به معنای واقعی کلمه در اولویت برنامه های مسئولان قرار گیرد، می توان بسیاری از مشکلات کنونی جامعه را برطرف کرد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به تلاش ویژه شرکت توسعه سیاحتی سپاهان برای توسعه گردشگری اصفهان و ایران گفت: این شرکت برای توسعه شهر اصفهان که نگین گردشگری جهانی است، عزم جدی دارد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان خواف گفت: معرفی ویژگی های فرهنگی و تاریخی این محور در کنار امکانات و تاسیسات رفاهی و گردشگری آن می تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار برای شهرستان های تربت حیدریه و خواف داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
فارس به لحاظ پیشینه تاریخی و قومی با دارا بودن حدود 30 درصد از آثار، غنی ترین استان کشور رسالتی بزرگ در توسعه گردشگری ایران بر عهده دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۳:۴۳   + ۷۰ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی و هنر های سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دیدار با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد، درباره جایگاه صنایع دستی در ایجاد جذابیت برای گردشگران گفتگو کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گفت: راه های رفع موانع توسعه روابط گردشگری ایران و عربستان بررسی شد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گفت: راه های رفع موانع توسعه روابط گردشگری ایران و عربستان بررسی شد. به گزارش صبح ساحل به نوشته ایرنا، مریم جلالی دهکردی که برای شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری به ریاض پایتخت عربستان سعودی رفته است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
شاهرخی گفت: باید فرایند ها و فعالیت های مستمر و دائمی در زمینه گردشگری داشته باشیم و نگاه علمی و کارشناسی را در راس این فعالیت ها قرار دهیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۷:۴۰   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی گفت: اتاق ایران می تواند در راه اندازی ایرلاین ها و خرید هواپیما های جدید نقش مهمی ایفا کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
گناباد-ایرنا- معاون گردشگری مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: ثبت هفت کاروانسرای این استان در فهرست آثار جهانی سازمان یونسکو ظرفیت مهم و بسترساز توسعه گردشگری منطقه است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۴:۴۴    
صبح امروز پنجشنبه ششم مهرماه مهدی بقائی معاون خدمات شهری و کمال حیدری معاون فرهنگی شهردار اصفهان و مامیشف نظامی عادل خانوویچ معاون رئیس کمیته روابط خارجی سن پترزبورگ وگویچیانا مارگوشانا معاون رئیس کمیته توسعه گردشگری سن پترزبورگ با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس کمیته توسعه گردشگری سن پترزبورگ گفت:حضور در نمایشگاه گردشگری شهر اصفهان فرصت مناسبی بود، اما باید توجه داشت در حوزه گردشگری نباید به تولید بروشورهایی بسنده کرد، چراکه می توان حتی کتابچه هایی از تاریخ 20 ساله خواهرخوانده اصفهان و سن پترزبورگ تهیه کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۱    
ثبت یک اثر در فهرست میراث جهانی سبب می شود علاوه بر محافظت و نگهداری و معرفی ارزش های آن به جهانیان به عنوان هدف اصلی، نوعی تبلیغات برای مقصد محسوب شود که به واسطه آن فعالیت های گردشگری در محوطه نیز افزایش می یابد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۰    
رئیس گروه بازاریابی و توسعه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از برگزاری و تشکیل کمیته سامان دهی سرویس های بهداشتی برای اولین بار با هدف ارتقای خدمات به گردشگران در این اداره کل خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با توجه به افزایش روند جذب گردشگران داخلی و خارجی، توسعه گردشگری نظام مند با رویکرد دانش محور در دستور کار معاونت گردشگری قرار دارد.
آبادان نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر توسعه گردشگری منطقه آزاد اروند از نصب تابلوهای مزین به تصاویر شهدای والا مقام به مناسبت 5 مهر ماه؛ سالروز شکست حصر آبادان و هفته گردشگری در گلزار شهدای این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
امروزه برگزاری جشنواره های گردشگری و رویدادهای فرهنگی در فصول مختلف سال نقش مهمی در جذب گردشگر و کسب درآمد دارند.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ایلنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی کشورمان، برای توسعه گردشگری به تحول در نگاه همه نیاز داریم. عزت الله ضرغامی (وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) گفت: نسبت به توانمندی گردشگری کشور، درصدد افزایش آمار واقعی و درست گردشگری هستیم. مشکلات را هم آرام آرام برطرف خواهیم کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی ابراز اطمینان کرد که با ثبت کاروانسراهای کشورمان در فهرست آثار سازمان فرهنگی - جهانی "یونسکو" فصل جدیدی بر روی گهواره تمدن ایران زمین گشوده شده و قطعا توسعه گردشگری منطقه را به دنبال دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان با تاکید بر این که باید زیرساخت هایی را برای توسعه گردشگری خوزستان فراهم کنیم، گفت: طرح جامعی را ستاد گردشگری استان به دستور استاندار خوزستان و با همکاری محوری اداره کل میراث فرهنگی ارایه داده که تا هفته آینده تدوین می شود.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۰:۵۷    
“گردشگری سلامت” در حال حاضر در زمره رو به رشدترین انواع گردشگری محسوب شود؛ برای توسعه گردشگری سلامت در کشورمان و ارائه خدمات هرچه بهتر به توریست های سلامت، قطعاً نیازمند تجهیز زیرساخت های مربوطه به خصوص بهسازی هتل ها هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
استاندار مازندران گفت: لغو روادید با کشورهای CIS از برنامه مهم استان بوده که به منظور توسعه گردشگری تحقق یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
"گردشگری سلامت" در حال حاضر در زمره رو به رشدترین انواع گردشگری محسوب شود؛ برای توسعه گردشگری سلامت در کشورمان و ارائه خدمات هرچه بهتر به توریست های سلامت، قطعاً نیازمند تجهیز زیرساخت های مربوطه به خصوص بهسازی هتل ها هستیم.
صدای جویا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
با واگذاری 216 دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدماتی در سراسر استان، آمار واگذاری این ماشین آلات به شهرداری های استان در سال های 1401 و 1402 به 413 دستگاه رسید. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سفر 22 هزار گردشگر روسی با ویزا در شش ماهه نخست سال به ایران خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
توسعه گردشگری مخاطراتی از جمله افزایش گازهای گلخانه ای ناشی از سیستمهای حمل و نقل دارد از این رو گردشگران آگاه در سالهای اخیر به موضوع گردشگری سبز بیشتر توجه کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
استاندار مازندران با بیان اینکه حفاظت و صیانت از آثار تاریخی حوزه ها و سایت موزه های مازندران از مهم ترین دارایی های استان است،گفت: توسعه گردشگری تندرستی در مازندران نیز جزو اولویت های ماست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ثبت کاروانسرای فرسفج در فهرست آثار جهانی فرصتی کم نظیر برای توسعه گردشگری در همدان ایجاده کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون گردشگری مجلس: توسعه گردشگری کار تیمی است و باید از آموزش و پرورش و از زمان رشد کودکان فرهنگ کار تیمی را نهادینه کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه بین المللی استان اصفهان، مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی در افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه گردشگری، صنایع دستی و هتلداری با تاکید براینکه استان اصفهان نقش کلیدی در توسعه گردشگری دارد ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۵۱    
حضور اقوام مختلف در ایران که هر کدام دارای آداب و رسوم و آیین های خاص خود هستند، امتیاز ویژه ای است که زمینه را برای توسعه گردشگری در کشورمان فراهم می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کیش – ایرنا – مدیر توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه پرونده شهر تاریخی حریره به طور موقت در یونسکو ثبت شده است، گفت: حضور نمایندگان یونسکو برای بررسی آخرین وضعیت این مکان تاریخی، ملزم به ایجاد برخی زیرساخت ها در این منطقه است.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۱۴    
تعداد بازدید: 28 مدیرکل شیلات استان مازندران روز دوشنبه 3 مهرماه 1402 و در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس، از دو واحد پرورش ماهی ( مزرعه پرورش ماهی اورلند فیش و نیز مزرعه کپور طلایی) در روستای پنبه چوله شهرستان ساری ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان استان کردستان از دو منظر طبیعی و فرهنگی برای گردشگران جذاب است و اورامانات با نمایش محور توسعه گردشگری در کردستان محسوب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی گفت: اولین گردشگران روسی پس از انعقاد قرارداد ایران با روسیه مبنی بر لغو روادید گردشگری دو طرفه به کشور ما آمدند.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۷    
با توجه به ظرفیت های غنی مذهبی، فرهنگی، تاریخی و فضای سبز در خراسان رضوی و مشهدمقدس رونق گردشگری و فراهم کردن زیرساخت های لازم در تحقق این مهم ضرورت دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
بابلسر- مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی از ورود اولین گروه گردشگران روسی پس از عقد قرارداد حذف روادید به ایران خبر داد.
تیک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
تسنیم: سفارت ایران در مسکو اعلام کرد با سفر متقابل اولین گروه گردشگران روسی به ایران، روند اجرایی شدن موافقتنامه لغو روادید گروهی میان دو کشور تکمیل شد. با سفر متقابل اولین گروه گردشگران روسی به ایران، روند اجرایی شدن موافقتنامه لغو روادید گروهی میان دو کشور تکمیل شد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: شعار جدید سازمان جهانی گردشگری در مورد سرمایه گذاری های سبز است و رویکردشان این است انرژی های تجدیدپذیر را جایگزین بسیاری از انرژی ها کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه حاج قاسم متعلق به استان کرمان است، گفت: توسعه گردشگری مقاومت در کشور در دستور کار است و فرهنگ مقاومت در بین مردم ایران همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی بم با بیان اینکه برای توسعه گردشگری باید زیرساخت های آن فراهم شود، گفت: 10 خانه تاریخی در مجموعه ارگ تاریخی بم در حال بازسازی است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۵۱    
کرمان استان هزار اقلیم و هزار رنگ و بو و دارای معادن زیادی است. استانی که پتانسیل گردشگری بسیار بالایی دارد و با رونق و توسعه گردشگری می توان بسیاری از مشکلات این استان را برطرف کرد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- استان خوزستان در حالی دارای ظرفیت های متعددی در حوزه گردشگری است که متاسفانه برای توسعه در این زمینه فقط شعارپردازی، موازی کاری و فرموشکاری در بین مسئولان جریان دارد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به گزارش همشهری، اختلاف بر سر پرونده توسعه گردشگری در جزیره متروکه آشوراده با ورود قوه قضاییه برطرف شد. توسعه گردشگری و همزمان حفاظت از محیط زیست، چشم اندازی است که نه تن ها سازمان حفاظت محیط زیست، بلکه قوه قضاییه و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری به دنبال آن هستند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری بین فرودگاه رشت و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با هدف توسعه گردشگری منعقد شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۴۳    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فردوس گفت: جلسه توجیهی و آگاه سازی مدیران و فعالان حوزه گردشگری و بوم گردی شهرستان برگزار شد و مسائل و مشکلات و راهکارهای توسعه گردشگری شهرستان فردوس مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۴۳    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: طبیعت بکر شهرستان کیار زمینه سرمایه گذاری برای توسعه گردشگری در این شهرستان را فراهم کرده است.