پنجشنبه ۲۰ مردادساعت ۱۰:۲۲Aug 2022 11
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ناتو»

خبرگزاری مهر   ۵۳ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
معاون هیئت روسیه در کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح های اتمی ان پی تی درباره توجیه استفاده از سلاح هسته ای توسط کشورهای عضو ناتو هشدار داد.
در شرایطی که اتحادیه اروپا پیشنهادی برای ممنوعیت صدور "ویزای شینگن" برای شهروندان روس دریافت و این موضوع در دستورکار بروکسل قرار دارد، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: روس ها می توانند برای دریافت روادید به نمایندگی های ایالات متحده در جهان مراجعه کنند.
معاون هیأت روسیه در کنفرانس بررسی معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای گفت که اسناد دکترین آمریکا استفاده از تسلیحات اتمی را به بهانه تهدید منافع حیاتی خود یا متحدانشان مجاز می داند.
اقتصاد نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ژانگ هانهویی گفت که آمریکا با گسترش مکرر ائتلاف ناتو و حمایت از نیروهایی که به دنبال همسویی اوکراین با اتحادیه اروپا به جای مسکو بودند، سعی کرد روسیه را به حاشیه بکشاند.
صدا نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بمب افکن استراتژیک رادارگریز “پاک دا” (مجتمع هوانوردی دوربرد پیشرفته) کلید آینده بازدارندگی هسته ای هواپایه روسیه است. پروژه این هواپیما در سال 2008 ظاهر شد. علیرغم اینکه روسیه هنوز مدل فیزیکی این هواپیما را ارائه نکرده است، جهان هرگز توجه خود را به این پروژه کم نکرده است ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۱:۰۳    
بحران انرژی در اروپا روز به روز جدی تر شده و کشورهای اتحادیه اروپا در تلاشند تا وابستگی به انرژی روسیه را کاهش دهد. قیمت گاز نیز در سال جاری تقریباً چهار برابر شده است که دلیل اصلی آن کاهش جریان گاز روسیه، تامین کننده اصلی این قاره است ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۸:۰۸    
شفقنا- لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در سخنانی گفت که آمریکا و ناتو قصد درگیری با روسیه را ندارند، اما حداکثر تجهیزات را در اختیار اوکراین قرار می دهند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۷:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
معاون اول رئیس کارکنان نهاد ریاست جمهوری روسیه گفت کل بلوک ناتو در حال جنگ علیه روسیه در خاک اوکراین و به دست اوکراینی هاست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا بار دیگر بر رویکرد جنگ طلبانه این کشور و دیگر متحدان غربی آن برای تداوم درگیری ها در اوکراین تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا با بیان اینکه واشنگتن هر مقدار که لازم باشد تسلیحات به اوکراین می دهد، اما مدعی شد که ناتو در فکر تقابل با روسیه نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در حال تقویت خود در سمت شرقی ناتو و مرزهای روسیه است.
رسا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۴:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
" گسترش ناتو یعنی گسترش نفوذ آمریکا، ایجاد ناامنی و ایجاد تنش و آمریکا در هر منطقه ای که پا گذاشته است به جز ایجاد ناامنی و بی ثبات کردن و تنش زایی کار دیگری نکرده است."
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۳:۲۳    
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (سه شنبه) تفاهم نامه های الحاق فنلاند و سوئد به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را امضا کرد. این اقدام در بحبوحه ادامه حملات روسیه به اوکراین، عضویت دو کشور ثروتمند فنلاند و سوئد به پیمان ناتو را هموارتر می کند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
فرستاده پیشین آمریکا در ناتو از روابط دوستانه رئیس جمهوری روسیه با برخی اعضای این ائتلاف نظامی ابراز نارضایتی کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کل ناتو پیش بینی زمان پایان جنگ در اوکراین را غیرممکن توصیف کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو معتقد است پیش بینی زمان پایان درگیری های نظامی در اوکراین و ارزیابی پیامدهای آن غیرممکن است، ولی مسئله مهم حمایت از کی یف است که با وجود هزینه سنگین آن ادامه خواهد داشت، برای اینکه بهای عدم حمایت از اوکراین به مراتب بیشتر خواهد بود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۹:۰۵    
نشست شورای امنیت درباره بمباران نیروگاه هسته ای زاپوریژیا، کشته شدن یک سرکرده ارشد داعش در جنوب سوریه و امضای مصوبه الحاق سوئد و فنلاند به ناتو از سوی جو بایدن از جمله مهم ترین اخبار جهان در 12 ساعت گذشته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۷:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا ضمن امضای پروتکل های عضویت فنلاند و سوئد در ناتو، تاکید کرد که درهای این ائتلاف نظامی به روی همه کشورهایی که شرایط پیوستن به آن را دارند، باز است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۴:۳۲    
وزیر خارجه آمریکا در پی امضای مصوبه الحاق سوئد و فنلاند به ناتو، این اتفاق را تاریخی خواند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا به طور رسمی مصوبه پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو را امضا کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا اسنادی را امضا کرد که بر اساس آن ایالات متحده رسما از پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو حمایت کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۰:۰۵    
رئیس جمهور آمریکا با ادعای این که در های ناتو به روی هر کشوری باز است، انضمام کشور های فنلاند و سوئد به پیمان ناتو را تأیید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا اسناد و پروتکل های الحاق فنلاند و سوئد به ناتو را امضا کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۲۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سنای آمریکا هفته گذشته لایحه عضویت فنلاند و سوئد در ناتو را تصویب کرد و با این کار به بایدن اجازه داد تا تاییدیه آمریکا برای عضویت این دو کشور در ائتلاف ناتو را به طور رسمی اعلام کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۲۳:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا شامگاه سه شنبه پس از امضای سند پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو گفت که درهای این ائتلاف نظامی برای تمام کشورهایی که شروط پیوستن را داشته باشند، باز است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۲۳:۱۹    
نیویورک - ایرنا- جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی لایحه مصوب سنا را امضا کرد که بر اساس آن عضویت فنلاند و سوئد به ناتو از سوی ایالات متحده آمریکا تایید نهایی می شود.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۲۲:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
بعد از آنکه نمایندگان هر دو حزب مهم آمریکا طرح ورود سوئد و فنلاند به ناتو را تصویب کردند، اکنون رئیس جمهور آمریکا در آستانه امضای این طرح جنجالی است.
میهن نوین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
هنگامی که تنش ها بین کوزوو و صربستان در روز یکشنبه بالا گرفت، ترس از خشونت جدی واکنش شدیدی را از سوی ماموریت حافظ صلح به رهبری ناتو در پایتخت کوزوو، پریشتینا، برانگیخت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا : یک مقام روسیه در دهمین کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (ان.پی.تی) گفت: ناتو به صورت علنی خود را یک ائتلاف هسته ای اعلام کرده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۰۷    
در یک سالگی خروج نیروهای ناتو به شمول بریتانیا شش ترجمان باقی مانده در افغانستان علیه دولت بریتانیا پرونده قانونی باز کرده اند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- ایوو دالدار سفیر سابق ایالات متحده در ناتو و رئیس شورای امور جهانی شیکاگو. او در دوران ریاست جمهوری "بیل کلینتون" یکی از کارکنان شورای امنیت ملی ایالات متحده و یکی از مشاوران سیاست خارجی "باراک اوباما" رئیس جمهور سابق امریکا در طول کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری او در سال 2008 میلادی بود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
کاخ سفید اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا امروز اسناد پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو را امضاء می کند و در این باره سخنرانی خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
یک روزنامه انگلیسی نوشت که اروپا که از تعمیق روابط ترکیه و روسیه نگران است در تلاش است تا از رئیس جمهور ترکیه که عضو ناتو است انتقام بگیرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۲۹    
وزیر دفاع کانادا اعلام کرد، دولت این کشور و کاخ سفید درباره تقویت جناح شرقی ناتو از جمله تبدیل رزم گروه لتونی به یک تیپ را بررسی کردند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو هشدار داد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در صورت پیروزی در اوکراین، احتمالا جنگ های بیشتری علیه ناتو به راه خواهد انداخت.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا امروز (سه شنبه) پروتکل های الحاق سوئد و فنلاند به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را به امضا می رساند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو می گوید نباید اجازه داد روسیه در جنگ اوکراین پیروز شود، جنگی که خطرناک ترین لحظه را برای اروپا از زمان جنگ جهانی دوم به وجود آورده است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، وزیر خارجه روسیه گفت: کاملا روشن است که پیمان امنیتی اوکوس بین کشورهای آمریکا، انگلیس و استرالیا در راستای پیمان ناتو و برای تقویت آن امضا شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۲۳:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو گفت که تاکنون 23 کشور از 30 کشور عضو ناتو موافقت خود را با عضویت فنلاند و سوئد در این سازمان اعلام کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۲۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو از حمایت کامل و طولانی این سازمان از اوکراین خبر داد و اعلام کرد به همین خاطر مجبور هستند با شرکت های تولید کننده سلاح همکاری کنند.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۹:۰۳    
مجلس سنای ایالات متحده با رای قاطع، پیوستن سوئد و فنلاند به پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو را به تصویب رساند. جو بایدن این تصمیم سنا را تاریخی خواند و گفت که آمریکا به امنیت سوئد و فنلاند پایبند خواهد ماند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۶:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو امروز (پنجشنبه) تاکید کرد، جنگ اوکراین خطرناک ترین لحظه برای اروپا از زمان جنگ جهانی دوم محسوب می شود و نباید اجازه داد روسیه در این جنگ پیروز شود.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۶:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو شکست روسیه در مقابل اوکراین را در راستای سیاست های اروپا ارزیابی کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۵:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
صد و شصت و دومین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های زیادی را به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
سلام نو / خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۳:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
با توجه به رابطه چین و روسیه از آغاز درگیری اوکراین بسیاری از شرکای تجاری چین او را تحت فشار قرار داده اند، حالا زلنسکی خواستار مذاکره مستقیم با رئیس جمهور چین است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
صد و شصت و دومین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های زیادی را به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز پنجشنبه گفت: نباید به روسیه اجازه دهیم در جنگ اوکراین پیروز شود. به گزارش شفقنا از ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی ناتو، استولتنبرگ در سخنانش در نروژ گفت: به نفع ما است که این نوع از سیاست تهاجمی موفق نشود. ...
تابش کوثر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۲:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
سنای آمریکا به بهانه پیامدهای عملیات روسیه در اوکراین، با 95 رأی موافق و فقط 1 رأی مخالف، عضویت سوئد و فنلاند در ناتو را تصویب کرد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
سنای آمریکا با اکثریت، به دو پروتوکل پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو رای داد.