شنبه ۲۰ خردادساعت ۱۷:۴۸Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سال زراعی»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
ساری - ایرنا - احیای آب بندان ها به عنوان منابع آبی ماندگار با سرمایه گذاری 60 میلیارد تومانی دولت طی یکسال گذشته سبب دلگرمی ویژه ای برای کشاورزان استان مازندران در سال زراعی جاری شده است.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر هواشناسی شهرستان کلات از کاهش 67 میلیمتری بارش ها نسبت به سال زراعی قبل خبر داد و افزود: 95 تا 100 درصد شهرستان درگیر خشکسالی شده است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی جاری حدود 100 هکتار از اراضی کشاورزی این استان به زیر کشت چغندر علوفه ای رفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس از رهاسازی بیش از 400 میلیون متر مکعب آب از سد درودزن به منظور تولید در اراضی پایاب این سد در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: پیش بینی می شود 400 هزار تن گندم از مزارع پایاب سد درودزن برداشت شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۸:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل غله استان بوشهر گفت: نیاز گندم مصرفی این استان 96 هزار تن است که با افزایش 6 برابری خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال زراعی جاری؛ در این زمینه خودکفا شده ایم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از رشد حدود 50 درصدی تولید گندم در سال زراعی جاری نسبت به گذشته خبر داد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش پیش بینی کرد امسال حدود 3 هزار تن سیب زمینی تولیدی خاش به بازار عرضه شود . شیرزاد کمالی در گفت وگو با ایسنا- اظهار کرد: خردادماه سال جاری کار برداشت سیب زمینی در شهرستان شروع شده است . ...
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان اعلام کرد: از ابتدای سال زراعی 1402 تا نیمه خردادماه جاری 73هزار و 732 تن از محصول سیب زمینی استان طی 8 هزار و 154 سفر به اقصی نقاط کشور حمل و نقل شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۰:۲۰    
میزان بارندگی در مشهداز 189 میلی متر در سال زراعی گذشته به 82.9 میلی متر در سال زراعی جاری رسیده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: مجری طرح گندم گفت: میزان خرید تضمینی گندم در کشور از مرز 3 میلیون و 400 هزار تن گذشته است. به گزارش خبر گزاری تسنیم، سهرابی مجری طرح گندم در کشور گفت: سطح کشت گندم آبی و دیم کشور در سال زراعی جاری 5 میلیون و 950 هزار هکتار است ...
خبر دیشموک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر ؛ اظهار کرد: میزان سطح زیرکشت گندم و جو دیم در سال زراعی جاری در شهرستان بالغ بر 45 هزار هکتار بوده که از این مقدار 32000هکتار زیر کشت گندم و 13000هکتار تحت پوشش کشت جو قرار گرفت. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۳:۰۰    
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از کاهش 45 درصدی خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در استان در مقایسه با سال زراعی قبل خبر داد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۱:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: تاکنون در سطح حدود 40 هزار هکتار مبارزه با ملخ های بومی در کشور در سال زراعی جاری صورت گرفته و همه چیز تحت مدیریت است . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
میانگین برداشت محصول جو در گناباد به 2 هزار و 800 کیلوگرم در هکتار طی سال زراعی رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۷:۲۵    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی موجود پیش بینی می کنیم در سال زراعی جاری 400 هزار تن گندم در استان تولید شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در خوزستان به علت خشکسالی و نارسایی بارش های پاییزی، نسبت به سال زراعی گذشته 45درصد کاهش داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۶:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان البرز گفت: : در استان البرز برای سال زراعی 1402-1401 حدود 9 هزار و 600 هکتار گندم و هفت هزار و 90 هکتار جو و همچنین 472 هکتار کلزا در اراضی زراعی این استان کشت شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان ایلام در خصوص وضعیت خرید گندم از کشاورزان استان، گفت: در سال زراعی جاری تاکنون میزان خرید گندم در استان ایلام 60 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
سیدمحمود حسینی پور، بااشاره به این که تدابیر لازم برای سال زراعی آینده برای تامین آب در حال تمهید است، گفت: با وجود مشکلات کشاورزان مازندرانی که برای تامین امنیت غذایی کشور در تلاش شبانه روزی هستند، با متولیان امور آب تعامل و همکاری تنگاتنگی داریم تا بحران کم آبی را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
میزان خرید تضمینی گندم در کشور از مرز 3 میلیون و 400 هزار تن گذشته است. به گزارش صبح ساحل، مجری طرح گندم در کشور گفت : سطح کشت گندم آبی و دیم کشور در سال زراعی جاری 5 میلیون و 950 هزار هکتار است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: میزان برداشت گندم در اراضی کشاورزی استان به لطف خداوند، بارندگی های خوب و تلاش کشاورزان، در قیاس با سال زراعی گذشته، 55 درصد رشد را نشان می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۵:۱۷    
در سال زراعی جاری تاکنون 600 هزار تن چغندر در خوزستان برداشت شده است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج گفت: با توجه به خرید توافقی و توزیع برنج با قیمت معقول در فروشگاه های زنجیره ای، نرخ هرکیلو برنج ایرانی 15 درصد کاهش یافته است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۵:۲۵    
در سال زراعی جدید تاکنون مقدار 21 هزار تن گندم از کشاورزان خراسان رضوی خرید تضمینی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان در سال زراعی جاری از مرز 250 هزار تن گذشت.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۳۱    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: از ابتدای سال زراعی جاری انواع بلایای طبیعی اعم از خشکسالی، سرمازدگی و یخ بندان، سیل و تگرگ، باد و طوفان 18 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی شهرستان های گرمی و انگوت خسارت زده است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۲۶    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران بیان داشت : در منطقه گرمسیری دهلران در سال زراعی جاری، بیش از 230 هزار تن گندم در این شهرستان تولید شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی جاری مقرر است بر اساس ابلاغیه طرح الگوی کشت 24 هزار و 400 هکتار از مزارع کشاورزی این استان به زیر کشت ذرت علوفه ای برود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی استان زنجان گفت: در سال زراعی جاری حدود یک هزار و 400 هکتار از راضی زراعی این شهرستان به کشت این محصول اختصاص یافته است که پیش بینی می شود از این سطح، حدود 30 هزار و 800 تن محصول سیب زمینی برداشت شود.
خلخالیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره هواشناسی خلخال گفت: میزان بارندگی های سال زراعی جاری در این شهرستان در مقایسه با میزان بارندگی دوره بلند مدت 0.1 درصد افزایش نشان می دهد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران گفت: در سال زراعی جاری بیش از 230 هزار تن گندم در شهرستان دهلران تولید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد سال زراعی جاری، رتبه اول استان آذربایجان غربی را در زمینه پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان کسب کرده است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر گفت: در سال زراعی جاری سطحی بالغ بر 5860 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به کاشت یونجه اختصاص یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: در سال زراعی جاری با اجرای طرح جهش تولید در دیمزار های استان میزان 163 هکتار به کشت محصولات دیم استان اختصاص یافته است.
کاوش اخبار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۵۱   + ۲۷ سایت دیگر  
تکمیل ظرفیت این سدها، نویدبخش سال زراعی پررونق هم برای صنعت نیشکر و هم کشاورزان خوزستانی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
یاسوج- مدیرکل شرکت غله کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از 65 هزار تن گندم از کشاورزان کهگیلویه و بویراحمدی خریداری شود.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از شروع عملیات برداشت جو از سطح 38 هزار و 335 هکتار از مزارع کشاورزی این استان در سال زراعی جاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
کشاورزان خضرآبادی در سال زراعی جاری از دو هکتار از مزارع خود بیش از سی تن خیار سبز برداشت می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
در 6 ماهه سال زراعی جاری صندوق بیمه کشاورزی چهارمحال و بختیاری 15 هزار هکتار محصولات باغی، بیش از 82 هزار هکتار محصولات زراعی پاییزه و بیش از دو هزار و 400 هکتار تنه درختان را بیمه کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
محمدرضا جلالی، شهرستان لنگرود را دارای 9100 هکتار اراضی شالیزاری دانست و اظهار کرد: کاهش نزولات جوی و کمبود ذخیره سد سفیدرود برای کشاورزان دل نگرانی هایی را ایجاد کرده است. ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
معاون بازرگانی تعاون روستایی هرمزگان از افزایش 50 درصدی خرید تضمینی گندم توسط شبکه تعاون روستایی این استان از کشاورزان هرمزگانی خبر داد . به گزارش صبح ساحل، محمدرضا ماندگاری ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان قزوین گفت: 24 هزار فقره بیمه نامه در سال زراعی 1401-1402 برای بخش کشاورزی این استان صادر شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ایلام- شریفی، مدیرکل غله ایلام گفت: 120 میلیارد تومان میزان مطالبات کلزاکاران ایلامی طی سال زراعی جاری است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، بارش نرمال چهار ماهه پایانی سال زراعی تهران معادل 10 درصد بارش یک سال زراعی یعنی حدود 28 میلی متر است که در صورت دریافت، نمی تواند کم بارشی فصل های قبل را جبران کند. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سرپرست موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور عنوان کرد، در سال گذشته ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در راستای جهش تولید یارانه مطلوبی برای بذرهای علوفه در نظر گرفت. این موضوع باعث شد پیش بینی میزان بذر علوفه تولیدی در سال جاری بیش از دو برابر سال زراعی گذشته باشد. ...
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: از ابتدای سال زراعی 1402 تا اوایل خردادماه جاری میزان 116 هزار و 460 تن از انواع محصولات کشاورزی استان به اقصی نقاط کشور و در استان جابه جا و حمل و نقل شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از تولید 11هزار و 912 تن بذر گندم و جو در سال زراعی جاری در مزارع کشاورزی استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه به عنوان قطب برتر نخود کشور طی سال زراعی جاری 145 هزار هکتار نخود با میزان تولید 105 هزارو 640 کیلوگرم کشت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۶:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل گفت: قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال زراعی گذشته افزایش 23 درصدی داشته است.
استاندار مازندران با اشاره به رونق نسبی بازار عرضه و تقاضای برنج با انعقاد تفاهم نامه خرید این محصول کشاورزی، گفت: تحرکات مرموزانه دلالان و مافیای محصولات زراعی و باغی در استان رصد و با قاطعیت با این افراد مُخل اقتصادی برخورد خواهد شد.