پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۱۲:۵۳Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هیئت علمی»

ایکنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، سلسله صوت هایی با عنوان از گلستان سعدی تا گلستان قرآن توسط حمید ایماندار، عضو هیئت علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شیراز در اختیار خبرگزاری ایکنا قرار گرفته است. بخش نخست آن به مسئله تقسیم استعدادها در میان افراد اختصاص یافته است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۰:۰۴    
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: نقدینگی در کشور به درستی توزیع نشده است، 73 درصد نقدینگی کشور در دست 8 درصد مردم است، بازار تولید بعضی از محصولات در کشور اشباع شده و باید به دنبال صادرات از طریق پول های محلی باشیم.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۳:۲۹    
رکنا: یک دانش آموز پسر به 2 عضو هیئت علمی بزرگسال در دبیرستان دنور تیراندازی کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۳۲    
ابراهیم رحیمی گفت: جذب 41 هسته و شرکت فناور جدید و حمایت های مادی و معنوی از صاحبان ایده و اعضای هیئت علمی ازجمله اقدامات مؤثر دانشگاه آزاد شهرکرد در راستای تحقق شعار سال 1401 محسوب می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۳۴    
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی جلوگیری از اضافه برداشت بانک ها به ویژه بانک های خصوصی و هدایت نقدینگی به سمت تولید را دو راهکار اساسی برای تحقق شعار مهار تورم و رشد تولید عنوان کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه قم بر لزوم تلاش برای رونق و رشد تولید در سایه مهار و کنترل تورم تاکید کرد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محمد ملک زاده، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری به معرفی چهار کتاب خواندنی برای مطالعه در ایام تعطیلات نوروزی پرداخته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۹:۰۶    
ایسنا/اصفهان عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان با بیان اینکه نوروز به عنوان یک آیین فرهنگیِ ایرانی نسبت به هر جشن دیگری در جهان ماندگاری بیشتری دارد، گفت: در ایران باستان، چیدن نمادهایی از هفت امشاسپند بر روی سفره نوروزی نوعی از پرستش و نیایش خدا همراه با شادمانی بوده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
نوروز سه هزارساله پس از گذر از فراز و فرودهای بسیار همچنان در فرهنگ ایرانیان می درخشد، این آیین اسرار آمیز علاوه بر درونمایه سراسر نشاط و سرزندگی، دربردارنده پیام ها و کارکردهای بسیار است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۱:۱۱    
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به نامگذاری سال 1402 از سوی رهبر انقلاب به نام سال مهار تورم، رشد تولید گفت: فراوانی تولید منجر به کاهش سطح قیمت ها و به طور کلی کاهش تورم خواهد شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۰:۳۷    
عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب بیان کرد: در نوروز امسال یعنی 1402 تازگی های چندگانه با همدیگر هماهنگی پیدا کرده اند؛ یعنی بهار طبیعت و بهار قرآن را داریم و نیمه شعبان هم در نزدیکی عید نوروز اتفاق افتاده است بنابراین بهار انسان هاِ یعنی امام زمان، (عج) پا به عرصه وجود گذاشته اند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۵:۲۶    
عضو هیئت علمی دانشگاه قم تصریح کرد: در شرایط کنونی از جمله مهم ترین الزامات غلبه بر معضلات فرهنگی، همفکری و هم افزایی مدیران و نخبگان در راستای حل مشکلات اولویت دار کشور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۲:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به ارائه توصیه های تغذیه ای برای حفظ سلامتی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان پرداخت.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۳۴    
عضو هیئت علمی برتر ارتباط با صنعت معتقد است که اقتصاد بحران زده و بیمار مانع فعالیت پژوهشگران می شود. انگیزه و دانش بالایی پژوهشگران هم در این زمینه راهگشا نخواهد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن ارائه توضیحاتی درباره ریزش موی سکه ای، در عین حال بر درمان پذیر بودن این بیماری تاکید کرد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، وحید شقاقی شهری؛ عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا ، اظهار کرد: بخشی از نوسانات و افزایش قیمت دلار به واسطه انتظارات تورمی بوده و کاملا مشخص بود که قیمت های بازار که نزدیک 60 هزار تومان نیز رسیده بود، با شرایط کلان اقتصاد ایران همخوانی ندارد ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۳۳    
حجت الاسلام والمسلمین حسین هوشمند، عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه برخی فقها حق طلاق به خاطر عدم پرداخت نفقه را به زن داده اند، گفت ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۵۵    
عضو هیئت علمی دانشگاه حضرت معصومه(س) گفت: هنر ما باید این باشد زمینه و شرایطی فراهم کنیم که بهترین محتواهای فرهنگی در مساجد تولید و عرضه شود .
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
دبیر امور هیئت علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی از تصویب و ابلاغ دستورالعمل جدید پرداخت فوق العاده تمام وقت جغرافیایی اعضای هیات علمی به منظور بهره گیری از خدمات تمام وقت اعضای هیئت علمی و ارتقاء سطح فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اجرایی این اساتید خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی پایان انحطاط تاریخی ایران بود، گفت: اگر بخواهیم نسبت پایان انحطاط تاریخی خودمان را با بیانیه گام دوم انقلاب بسنجیم، حتما به یک نگاه تمدنی نیازمندیم.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۰۱    
عضو هیئت علمی برتر ارتباط با صنعت معتقد است که برخی قراردادها هزینه های ناعادلانه ای را به طرح های دانشگاهی تحمیل می کنند. همچنین مواجهه با افرادی است که توانایی و دانش کافی در پست اجرایی خود ندارد، مانع از اجرای شایسته طرح های تحقیقاتی می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۰۹    
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: در قوانین مالیاتی، معافیت ها به شکل عجیب و غریبی تعریف شده اند که تشدید تبعیض ها، آسیب به رشد اقتصادی و بی عدالتی را به دنبال دارد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۱:۴۱    
متن نامه ی جمعی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی به کمال صالح زاده برای شکستن امساک او در غذا خوردن نوشته شده است با این توضیح که این نامه پیش از منتشر شدن متن صالح زاده مبنی بر شکستن اعتصاب غذا نوشته شده است: ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
قم- عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم بر ضرورت توجه جامعه به نخبگان و در اختیار قرار دادن امکانات لازم به آنان در راستای پیشبرد اهداف و مقاصد علمی و در جهت حل مشکلات کشور تاکید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
بیستمین نشست مجموعه برنامه های زبان شناخت با حضور حبیب الله فاضلی (عضو هیئت علمی گروه سیاسی دانشگاه تهران) عصر سه شنبه 23 اسفند 1401 در سالن طاهره صفارزاده حوزه هنری برگزار شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۰۲    
عضو هیئت علمی برتر ارتباط با صنعت معتقد است که سیستم بروکراتیک جاری در واگذاری پروژه های صنعتی با مشکلاتی مواجه بوده و نیازمند بازنگری است، چرا که در برخی مواقع سبب می شود انجام یک طرح تحقیقاتی–تخصصی به افرادی واگذار شود که فاقد صلاحیت، تجربه و دانش تخصصی هستند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
حبیب الله فاضلی، عضو هیئت علمی گروه سیاسی دانشگاه تهران تاکید دارد که ایران کشوری است که جنگ زبانی نداشته و نیازی به یکسان سازی زبانی در آن نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی تهران گفت: نوشتن پروپوزال بخشی از عملکرد هر عضو هیئت علمی محسوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم گفت: موضوع آمایش سرزمینی در جذب اساتید دانشگاه ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل نوسازی مدارس گیلان از انجام طرح پژوهشی اداره کل نوسازی مدارس توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه بقیه الله، آسیب های استنشاقی را اصلی ترین آسیب های ممکن در حوادث خانه تکانی پایان سال دانست.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۲۱    
عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی گفت: قوانین باید در خصوص مسائل آموزشی و پژوهشی اصلاح شده و امکانات نوینی برای تحقیقات کاربردی در دانشگاه ها مستقر شوند تا بتوانند تولیدات نوین دانش بنیان ها را پایه گذاری کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: وزارت علوم و مرکز مرتبط قرآنی آن لازم است طی یک آمایش جدید، میزان نیاز به فارغ التحصیل علوم قرآن و حدیث را برآورد کنند چراکه به نظر می رسد میزان خروجی این رشته، هیچ تناسبی با نیازهای عمومی و تخصصی کشور ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۶:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
یک فوق تخصص بیماری های کلیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در خصوص سلامت کلیه ها به گفتگو پرداخت.
سینما خانه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دکتر احمد دلبری متخصص طب سالمندی به استودیو می آید. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، سالمندان از لحاظ جسمی، روحی و روانی نیازمند حمایت های ویژه ای هستند و باید در ایام نوروز برای این گروه ها ملاحظات خاصی داشته باشیم ...
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
محسن برهانی، حقوق دادن و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در توئیتی به نرخ دیه سال 1402 واکنش نشان داد. اقتصاد24
ریواس جنوب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۸:۳۱    
به گزارش ریواس جنوب از یاسوج در این بیانیه آمده است؛ بسمه تعالی مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد سلام و عرض ادب و احترام با توجه به شروع عملیات احداث انحراف سد آب رودخانه بشار(سد خرسان) از استان به استان های مرکزی و برخوردار ایران ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
محسن برهانی، حقوق دادن و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در توئیتی به نرخ دیه سال 1402 واکنش نشان داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی تهران با بیان ویژگی اعضای هیئت علمی گفت، نگاه جهاد دانشگاهی به اعضای هیئت علمی نگاهی مولد دانشگر است که باید علاوه بر تولیدات علمی مانند مقاله و کتاب به تولید دانش فنی و محصول مبتنی بر نیازهای کشور توجه کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: عضو هیات علمی دانشگاه شهرکرد به عنوان داور بازی های پاراالمپیک 2024 انتخاب شد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۳۴    
4 نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی پژوهشگر برتر استان کهگیلویه و بویراحمد شدند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۶:۱۸   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، دکتر آزاده گودرزی درباره ریزش مو تیپ سکه ای، گفت: این نوع از ریزش مو طیف ها و شدت های مختلف دارد و امکان بروز آن در هر فردی با هر سنی وجود دارد. اگر فردی با مشخصات ریزش موی سکه ای به پزشک مراجعه کند، سابقه استرس، بیماری های خودایمنی و... باید از او پرسیده شود. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۴:۲۱    
دکتر رسول صادقی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران: آنچه به عنوان پیمایش علمی افزایش میل به مهاجرت در ایران توسط رصدخانه مهاجرت ایران ادعا می شود ،صرفا یک نظرسنجی در سایت این مرکز بوده که اصلا اصول افکار سنجی در آن رعایت نشده و قابل تعمیم به مردم ایران نیست.
برترین ها / عصر خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۱:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تشریح جزئیات دو مطالعه انجام شده پیرامون بویایی، بازگشت آن در افراد بیمار و تاثیر آن بر تصمیم گیری افراد، گفت ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۴۳    
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص جلیقه خنک کننده با جریان آب خنک، گفت: برای تولید این جلیقه ها دانش فنی داریم، اما نیاز به سرمایه گذاری و تبلیغات رسانه ای داریم، نمونه خارجی آن هزار دلار قیمت دارد که به این دلیل هیچ گاه عملاً در سبد مصارف ما نبوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه تهران از ایجاد گرنت بین المللی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران از سال 1402 خبر داد و گفت: منابع مالی این گرنت از محل شهریه دانشجویان بین الملل تأمین می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
یک فوق تخصص روانپزشکی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اهمیت خواب و تاثیرات آن بر سلامت، در سنین مختلف، به برخی دلایل بروز اختلال خواب در کودکان و نوجوانان پرداخت.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۴۵    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد با تاکید بر اینکه اصلاح الگوی کشت، اقدام موثری در جهت کاهش مصرف آب است و در این طرح گیاهان کم آب بَر جایگزین کشت مرسوم منطقه می شوند، گفت: با توجه به اصول اولیه اکولوژیک ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۳۳    
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تنها نتیجه مورد تأیید پژوهشی که انجام دادیم این بود که افرادی که بیش از پنج سال از زمان ابتلای آن ها به دیابت گذشته بود، به مقدار بیشتری دیابت کنترل نشده داشتند و آمارشان سه برابر بود.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب بارداری و زایمان تألیف عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در چهلمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی در گروه علوم پزشکی به عنوان اثر برگزیده شناخته شد.