سه شنبه ۰۹ خردادساعت ۲۰:۲۰May 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مزد کارگران»

بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۳   + ۱۹ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: دو ماه از شب تعیین سرنوشت کارگران گذشت؛ در آخرین روز از سال 1401 بعد از نشست های طولانی شورایعالی کار، حداقل دستمزد کارگران فقط 27 درصد افزایش یافت ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۱:۰۲    
در قطعنامه گردهمایی روز کارگر آمده است: جهت بهبود وضع معیشت شاغلین و مستمری بگیران برابر قوانین موجود و مشخصاً ماده 41 قانون کار، مزد کارگران را بر اساس سبد معیشت و تورم رسمی اعلام شده، بازنگری کرده تا آرامش نسبی به جامعه بازگردد.
گفتارنو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۳۵   + ۵۳ سایت دیگر  
دبیرکل خانه کارگر با اشاره به ماده 63قانون کار گفت: روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود و کارفرمایان حق ندارند در این روز کارگران را وادار به کار کنند. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۲۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل خانه کارگر گفت: در جشنواره نشان خدمت به قانون کار گفت: ما در موضع گیری خود بر سر مزد کارگران و بازنشستگان محکم ایستاده ایم. از کارگران و بازنشستگان می خواهیم در روز کارگر که روز همه ی ماست حضور داشته باشند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۰:۰۶    
گردهمایی کارگران قراردادی و پیمانی به مناسبت هفته کارگر، عصر امروز در محل دفتر مرکزی خانه کارگر در تهران برگزار شد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۳:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
طبق اخباری که طی 5 هفته اخیر در خبرگزاری های کشور منتشر شده، تعداد زیادی از کارگران پیمانکاری و پروژه ای که در بخش صنایع در 28 شهر کشور مشغول به کار بوده اند، با برگزاری تجمعات صنفی به صراحت اعلام کرده اند که به دلیل سبقت گرفتن نرخ تورم کالاهای اساسی از مزد دریافتی از اولین روزهای سال جدید ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۰:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
به عقیده کارگران، اگر میزان تورم از مقدار تورم پیش بینی شده در سال 1402 فراتر رود، جلسه شورای عالی کار مجدداً تشکیل و نسبت به اصلاح مزد کارگران اقدام خواهد شد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۱:۳۲    
معاون دبیرکل خانه کارگر تصریح کرد: در سال گذشته با اینکه نرخ تورم اعلامی دولت از طریق بانک مرکزی 43 درصد بود و باوجود اینکه طبق آمار بانک مرکزی تورم نقطه به نقطه در اسفندماه به 63 درصد بود، افزایش حداقل دستمزد 27 درصدی حداقل بگیران و 21 درصدی متوسط بگیران را شاهد بودیم ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مصوبه شورای عالی کار منطبق با قانون نیست چرا که بند یک ماده 41 قانون کار به صراحت می گوید حداقل مزد کارگران با توجه به درصد تورمی که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می شود تعیین می شود و بند 2 این قانون نیز بر سید معیشت اشاره دارد که متاسفانه شورای عالی کار در تعیین مزدسال جاری هیچ یکی ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: دولت برای جبران دستمزد پایین کارگران، باید خود و کارفرماها را مکلف به پرداخت سبد یک میلیونی کالا به کارگران کند در غیر این صورت جامعه هدف فقیرتر از سال گذشته خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت:به دلیل ناعدالتی و ظلمی که با افزایش 27 درصدی مزد کارگران در حق این قشر زحمت کش انجام گرفت استیضاح وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی را امضا کردم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۹:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
طبق آخرین تحلیل اتاق بازرگانی ایران در سال جدید، مشوقی که بتواند نیروی کار را برای ورود به بازار ترغیب کند وجود ندارد. پیش بینی می شود که کاهش نرخ بیکاری از طریق کاهش نرخ مشارکت اقتصادی تکرار شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
طبق آخرین تحلیل اتاق بازرگانی ایران در سال جدید، مشوقی که بتواند نیروی کار را برای ورود به بازار ترغیب کند وجود ندارد. پیش بینی می شود که کاهش نرخ بیکاری از طریق کاهش نرخ مشارکت اقتصادی تکرار شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۸:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
اعتماد نوشت: با گذشت دو هفته از تصویب افزایش 27 درصدی مزد کارگران در شورای عالی کار، هم تجمعات اعتراضی بازنشستگان و کارگران در شهر های مختلف کشور شدت گرفته و هم خانه کارگر برای شکایت از مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت اداری آماده شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۸:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر کل خانه کارگر با بیان این که مصوبه شورای عالی کار برای تعیین حد اقل مزد کارگران به اندازه
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۲:۲۶   + ۳۹ سایت دیگر  
تعیین حداقل دستمزد در شورای عالی کار برای کارگران شاغل و بازنشسته ی کشور اهمیت بسیار دارد.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از اقتصاد24، دبیر کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه تعیین حداقل مزد کارگران شاغل برای ما بازنشستگان اهمیتی حیاتی دارد گفت: حقوق و دریافتی بازنشستگان مستمری بگیر از نظر قانونی از مصوبه تعیین حداقل دستمزد شورای عالی کار تبعیت می کند.
سلام نو / اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۵:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مبلغ حقوق بازنشستگان همیشه موجب نارضایتی اکثریت بازنشستگان است زیرا بازنشستگان بر این باورند که میزان حقوقشان بسیار کم است.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
واحدهای مشمول قانون کار به منظور ایجاد رابطه هر چه بیشتر بین مزد و مزایا با بهره وری و تولید و ایجاد انگیزه در بین کارکنان خود، علاوه بر اجرای این مصوبه می توانند نسبت به افزایش و برقراری مزد و مزایا در قالب موافقت نامه های کارگاهی و پیمان های دسته جمعی و پس از تأیید وزارت کار اقدام نمایند.
بخشنامه حداقل دستمزد سال 1402 و دستورالعمل های تبعی آن از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۸:۱۸   + ۵۳ سایت دیگر  
علیرضا محجوب گفت: در موضوع تعیین حداقل دستمزد باید به این نکته توجه داشت که طبق ماده 41 قانون کار، افزایش به ماخذ تورمی گرفته می شود که بر ما وارد شده و توسط جامعه تجربه شده و نه تورمی که قرار است در آینده تجربه شود !
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۵۴    
آقایان که سنگ عدالت به سینه می زنند چرا در شهریور ماه سال گذشته که یک میلیون تومان به حقوق کارمندان دولت اضافه شد عدالت را درباره کارگران نیز اجرا نکردند؟
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۲۷   + ۴۱ سایت دیگر  
به گزارش ایلنا، علی اصغر نجاری (دبیر اجرایی خانه کارگر زنجان) در رابطه با بحث حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار اظهار کرد: به نظر من باوجود افزایش حداقل دستمزد عجیب امسال و اضطراری که در روند حل مسئله سفره کارگران وجود دارد ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۸:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
حسن ایزدی گفت: متاسفانه دولت عادت کرده است که مشکلات خود را به گردن تحتانی ترین لایه ها و اقشار جامعه از جمله کارگران بیاندازد و تئوری تاثیر کامل افزایش حداقل دستمزد در تورم را مطرح کند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی کار که از عصر روز گذشته (یکشنبه) شروع شده بود که در ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد امروز (دوشنبه 29 اسفند ماه) بعد از هشت ساعت جلسه و مذاکره، مزد کارگران برای سال آینده تعیین شد.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۴:۰۷   + ۲۴ سایت دیگر  
در نتیجه جلسه شورای عالی کار بعد از هشت ساعت جلسه و مذاکره، مزد کارگران برای سال آینده تعیین شد.
سلام نو / روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۹   + ۳۴ سایت دیگر  
به دنبال افزایش 27 درصدی حداقل دستمزد 1402 پایه حقوق کارگران از چهار میلیون و 179 هزار تومان به 5 میلیون و 307 هزار و 330 تومان رسید و با محاسبه مبلغ حق مسکن، بن خواربار و حق اولاد به 8 میلیون تومان افزایش پیدا کرد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۷:۵۷   + ۳۴ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره دستمزد سال آینده کارگران گفت: اقلام مصرفی کارگری و کمک هزینه مسکن به گونه ای افزایش یافت که حداقل دریافتی کارگران با افزایش یک میلیون و 775 هزار و 243 تومان تعیین شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
314 امین جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی و سه وزیر دولت برای تعیین حداقل مزد کارگران آغاز شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۹:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
سیصد و چهاردهمین جلسه شورای عالی کار با حضور نماینده کارگران، کارفرمایان و برای تعیین دستمزد کارگران برای سال 1402 عصر یکشنبه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۲۹   + ۵۷ سایت دیگر  
امروز 28 اسفند ماه 1401 روز سرنوشت سازی برای کارگران است زیرا دستمزد کارگران برای سال 1402 امروز تعیین می شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۳:۱۰    
مهمتر از درصد افزایش حداقل مزد کارگران که مطابق گمانه زنی ها بین 20 الی 24 درصد خواهد بود، رفع تبعیض تاریخی میان کارگران و کارمندان است.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی کار که با حضور شرکای اجتماعی بدون نتیجه پایان یافت و قرار شد جلسه نهایی در این خصوص روز یکشنبه با حضور اعضا برگزار شود. =
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۲:۳۱   + ۸۲ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از نبض بازار، طبق قانون کار حداقل دستمزد کارگران بر اساس دو مولفه سبد معیشت میانگین یک خانوار کارگری و نرخ تورم سال جاری در یک فرایند تعیین حد اقل مزد کارگران ملاک قرار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۴۳   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت کار با تکذیب گمانه زنی ها از دستمزد کارگران و سبد معیشت گفت: هیچ آماری از دستمزد کارگران در سال آینده به طور رسمی اعلام نشده است و همچنان جلسه شورای عالی کار ادامه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل مزد کارگران ادامه دارد و هنوز توافقی حاصل نشده است.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۳۸   + ۳۰ سایت دیگر  
نشست دستمزد شورای عالی کار همچنان با چانه زنیهای فشرده میان گروه کارگر و کارفرما در حال برگزاری است. سناریوهای تعیین دستمزد نیز در دست بررسی است ولی تا این لحظه روی عدد و رقم مشخصی درباره درصد افزایش دستمزد توافق نشده است.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: تصمیم سال جاری شورای عالی کار بر بیش از 21 میلیون نفر از جامعه کارگری تاثیر مستقیم دارد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
بحث بر سر میزان افزایش دستمزدِ کارگران بین نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت همچنان ادامه دارد. پیش بینی ها حاکی از این است که جلسه امروز شورای عالی کار، میزان دستمزد سال 1402 را تعیین خواهد کرد. مذاکرات هنوز ادامه دارد و تا این لحظه عددی برای افزایش مزد 1402 نهایی نشده است.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۱۶   + ۳۷ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار با بیان اینکه سبد معیشت کارگران فردا تعیین می شود، گفت: روز جمعه جلسه شورای عالی کار برگزار می شود و به احتمال زیاد رقم نهایی برای افزایش دستمزد کارگران اعلام خواهد شد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۲۰   + ۵۱ سایت دیگر  
درخواست جامعه کارگری این است که دولت حداقل هر 6ماه با استفاده از قاعده فورس ماژور دستمزد کارگران را ترمیم کند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان کارگری در شورای عالی کار معتقدند که پیشنهاد افزایش 25 تا 30 درصدی حداقل مزد کارگران که از سوی یکی از نمایندگان کارفرمایی عنوان شده است، غیرمنطقی است و به هیچ عنوان جای مذاکره ندارد.
صنایع   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون کارگری مجلس ضمن تشریح آخرین وضعیت تعیین مزد کارگران در سال 1402، تاکید کرد اعداد و ارقام پیشنهادی در شورای عالی کار پاسخگوی نیاز کارگران نیست.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، حمیدرضا سیفی نماینده کارفرمایان دوشنبه شب در گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: پپیش بینی برای تعیین دستمزد کارگران، در این شرایط اقتصادی افزایش بین 25 تا 30 درصد است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، علی خدایی عصر دوشنبه در گفت وگوی تلویزیونی به صورت برخط از جلسه شورای عالی کار اظهار داشت: جامعه کارگری، کارفرمایی و نماینده دولت به یک عدد واحد در تعیین سبد معیشت نرسیده است. وی افزود: سبد معیشت، حداقل های زندگی برای خانوارهاست که بر روی آن بحث می شود. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران، در نامه ای خطاب به ریاست شورای نگهبان، خواستار حل مشکل دستمزد کارگران دولت شد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر کار با اشاره به اینکه فردا جلسه شورای عالی کار برگزار می شود، گفت: هنوز زمان تعیین دست مزد کارگران مشخص نیست.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از نبض بازار، وزیر کار درباره جلسات کمیته دستمزد گفت:اشتباه برخی افراد این است که فکر می کنند وزیر کار دستور می دهد تا حداقل مزد کارگران مشخص شود.
سلام نو / نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۴۶   + ۲۸ سایت دیگر  
صولت مرتضوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، از تعیین دستمزد کارگران در جلسه فردای شورای عالی کار خبر داد و گفت: تعیین میزان دستمزد کارگران در اختیار من نیست.