یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۰۶:۰۶May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقوام ایرانی»

ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به انسجام غیر قابل انکار همه اقوام ایرانی با فرهنگ و هویت ملی گفت: به رسمیت شناختن پدیده اقوام در نظام اسلامی از جمله مسائلی است که به آن توجه ویژه ای شده است.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۴۴    
فرهنگسرای شهید حاج قاسم سلیمانی با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و نمایشگاه اقوام ایرانی در بوستان بهاران میزبان شهروندان است.
جهانی پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
فرهنگسرای شهید حاج قاسم سلیمانی با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و نمایشگاه اقوام ایرانی در بوستان بهاران میزبان شهروندان است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۵۳    
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از پخش فیلم مستند تاراز با موضوع آشنایی با اقوام ایرانی به مناسبت روز ایران شناسی و هفته میراث فرهنگی خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مرتضی سعیدی زاده گفت: بنیاد در مأموریت خود به توسعه فرهنگ رضوی مبادرت کرده و عرض ارادت تمام اقوام ایرانی را در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه پیگیری می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
استاندار چهارمحال و بختیاری با گرامی داشت 31 اردیبهشت ماه روز شهرکرد، گفت: شهرکرد رنگین کمان اقوام ایرانی با فرهنگ زندگی مسالمت آمیز توأم با قومیت های فارس، ترک قشقایی و لر بختیاری است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
برنامه زرجامه روز دوشنبه یکم خرداد، با موضوع بررسی پوشش ایرانی و نقش آن در طراحی لباس از رادیو فرهنگ پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه زرجامه این هفته دکتر ربابه غزالی، عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا (س) درباره پوشش ایرانی مطالبی را بیان می کند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
کانون همیاران سلامت با همکاری کانون مطالعات تربیت معلم پردیس امیر کبیر البرز، جشنواره سوغات و اقوام ایرانی را برگزار می کند.
محمدمهدی اسماعیلی با اعلام اینکه خانه اقوام با هدف معرفی شایسته اقوام مختلف ایرانی در فرهنگسرای نیاوران راه اندازی می شود، گفت: خانه اقوام به دنبال نشان دادن تنوع فرهنگی ایران عزیز و وحدت در عین کثرت اقوام ایرانی خواهد بود زیرا ایرانیان با همه تفاوت های زبان، لهجه قومیت ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۰:۲۴    
پارک ملی ایران کوچک پارک ملی ایران کوچک در زمینی به مساحت هفت هکتار، زیست بوم 12 منطقه گردشگری و فرهنگی مهم کشور را توسط 12 گروه هنری شبیه سازی کرده و در معرض نمایش قرار داده است. در این پارک برخی از سکونتگاه های اقوام ایرانی و برخی از مکان های تاریخی و گردشگری کشور بازسازی شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
حسن انوری زبان شناس و استاد زبان و ادبیات فارسی در نمایشگاه کتاب تهران گفت: زبان فارسی به اقوام ایرانی هویت بخشیده است و هویت ایران به زبان فارسی وابسته است.
شهر اوز در سال 1397 برای اولین بار در جنوب کشور میزبان جشنواره طرح،رنگ،لباس در حمایت از تولیدات داخلی بود که این جشنواره باعث رونق گرفتن پوشش بومی محلی با تلفیق سنت و مدرنیته و ساماندهی و توجه بیشتر به هنر خوس بافی و هنر دست بانوان و مردان اوزی شد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
در راستای افزایش نشاط اجتماعی و معرفی غذاهای سنتی جشنواره غذای اقوام در شهر مهرگان برگزار شد.
دانشگاه هنر اصفهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۴۸    
حضور انجمن های علمی و کانون های فرهنگی دانشگاه هنر اصفهان در هفدهمین نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و اقوام ایرانی هفدهمین نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و اقوام ایرانی در اردیبهشت ماه سالجاری در مکان نمایشگاه بین المللی برگزار گردید ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از معرفی پوشاک سنتی استان در نشست تخصصی پوشاک اقوام ایرانی در شیراز خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۵:۳۵    
شهردار منطقه 6 تهران از برگزاری جشنواره فرهنگی اقوام ایرانی نیز بلوار کشاورز خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این جشنواره را بازیابی حیات شهری بلوار کشاورز و ارتقاء همبستگی و همگرایی ملی شمرد.
افتتاحیه نشست ملی تخصصی پوشش ایرانی با موضوع استاندارسازی محتوای آموزشی لباس اقوام در تاریخ 17 اردیبهشت ماه به میزبانی تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از ساعت 9 تا 12 برگزار شد.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۶:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس گفت: اولین نشست ملی تخصصی پوشش ایرانی با موضوع استانداردسازی محتوای آموزشی لباس اقوام 17 و 18 اردیبهشت در شیراز برگزار می شود.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۵:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
فرهنگسرای بهمن با اجرای نوزدهمین جشنواره گل و گلاب تهران در قالب نمایشگاه صنایع دستی، سوغات محلی و موسیقی اقوام در کنار آیین گلاب گیری، به مدت دو هفته میزبان شهروندان است.
اولین نشست ملی تخصصی پوشش ایرانی با موضوع استاندارسازی محتوای آموزشی لباس اقوام 17 و 18 اردیبهشت ماه جاری به میزبانی تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از ساعت 9 تا 19 برگزار حواهد شد
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه صنایع دستی و سوغات اصفهان در اردیبهشت 1402 با حضور هنرمندان کشور و اصفهان در حالی برگزار شد که انتقادات و گلایه های قابل توجهی نیز به همراه داشت.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۱۱    
اصفهان- ایران پرس: هفدهمین نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و اقوام ایرانی با هدف معرفی توانمندی های هنرمندان ایرانی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اصفهان برگزار شد.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا ایزدی، مشاور وزیر و مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از هفدهمین نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و اقوام ایرانی بازدید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۰۱:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
علاقه احمد خلیلی فرد به فرهنگ بومی کشورمان و اقوام ایرانی غیرقابل انکار بود. در آثار این هنرمند که صبح پنجشنبه 14 اردیبهشت ماه پس از گذران دوره ای بیماری جان خود را از دست داد، این ویژگی به وضوح نمایان است ...
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
هفدهمین نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و اقوام ایرانی با حضور نمایندگانی از استان های مختلف کشور در اصفهان آغاز به کار کرد.
دانشگاه هنر اصفهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
هفدهمین نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و اقوام ایرانی با رویکرد معرفی توانمندی های هنرمندان ایرانی در حوزه صنایع دستی و همچنین محصولات سوغات اقوام ایرانی از روز دوشنبه 11 اردیبهشت و ساعت بازدید 15 تا 21 میزیان شهروندان، علاقه مندان به صنایع دستی و کارهای هنری و سوغات خواهد بود. ...
مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند از حضور هنرمندان عرصه صنایع دستی در هفدهمین نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و اقوام ایرانی که در استان اصفهان در حال برگزاری است، خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۸:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
محسن پرویز دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران معتقد است که نمایشگاه کتاب فضایی فراهم می کند تا همه اعضای خانواده بزرگ ایران بتوانند اندیشه ها، نگاه و هنرشان را عرضه کرده و نوعی تبادل فرهنگی بین اقشار مختلف صورت گیرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۶:۴۱    
دبیر محفل ادبی فضولی خوانی ارومیه گفت: ملا محمدفضولی شاعر سه زبانه فارسی، ترکی و عرب بوده و جزو شاعران حوزه اتحاد امت اسلامی و اقوام ایرانی است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۹:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، آیین تقدیر از عوامل مجموعه تلویزیونی نون خ 4 با حضور رییس، جمعی از مدیران رسانه ملی و عوامل سریال نون خ در سالن خورشید مرکز همایش های صداوسیما برگزار شد. ...
هفدهمین نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و اقوام ایرانی از تاریخ 11 تا 15 اردیبهشت ماه و ساعت بازدید 15 تا 21 میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۶:۳۴   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس رسانه ملی گفت: در دوره جدید و تحولی صداوسیما تاکید ما بر نشان دادن سنت های شیرین اقوام ایرانی است و نون خ 4 در این امر موفق بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۸:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
تعدادی از هنرمندان شناخته شده کشورمان طی روزهای سیزدهم تا شانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری نمایشگاه عکسی را با موضوع موسیقی در زندگی اقوام ایرانی در شهر رن فرانسه برگزار می کنند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۲۳:۱۵    
شفقنا_معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خلیج فارس را نماد همبستگی ایرانیان دانست و گفت: گرامیداشت نام و پاسداشت تمامیت این عرصه آبی عامل پیوند غرور آفرین همه اقوام ایرانی است. ...
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۲۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
آثار منوچهر تتری هنرمند برجسته عکاسی استان ایلام در نمایشگاه "رن میر" فرانسه به نمایش درآمد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۷:۲۳    
رکنا: ایل بختیاری از اصیل ترین اقوام ایرانی و یکی از دو شاخه قوم لر محسوب می شود. این ایل به خاطر رشادت ها و جوانمردی هایی که در طول تاریخ از خود نشان داده است، همواره به غیرت و مردانگی زنان و مردان خود شهره است. بختیاری ها در مناطق وسیعی از کشور اسکان دارند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
رضاخان در طول سلطنت خود اقدامات بسیاری برای از بین بردن قدرت اقوام مختلف ایران صورت داد که روایت کتاب ماتی خان یکی از هزاران روایت ناگفته از آن دوران است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: یکی از بخش های جنبی جشنواره ملی پوشش اقوام جشنواره عکاسی است که با هدف ثبت و معرفی لباس سنتی اقوام ایرانی برگزار می شود و در پایان بصورت کتاب مصور زیر چاپ خواهد رفت.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب تاثیر فرهنگ آشوری بر مانناها بر پایه ی نتایج کاوش های باستان شناسی اسماعیل یغمایی در محوطه ی قلایچی در بوکان پس از گذشت 40 سال از سوی انتشارات دادکین منتشر شد. ماجرای کاوش محوطه ی قلایچی براساس یک گزارش آغاز شد.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۲۲:۰۲    
بطور معمول، دامن و پیراهن دو جز مهم پوشاک محلی زنان ایران هستند. معمولا بیشتر این لباسها با زیورآلات مختلف تزیین شده و قیمت بسیار بالایی دارند، چرا که لباسهای محلی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و هنرهای مختلف مانند سوزن دوزی بر روی آنها بکار رفته است ...
روزنامه البرز فردا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۹:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون پارلمانی رئیس جمهور :گفت روز فرهنگی کرج فرصتی برای توسعه فرهنگ و هنر در سایه همگرایی همگانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
بخش جشنواره افطار اقوام ایرانی در نمایشگاه قرآن کریم با ارائه غذاهای سنتی و بومی اقوام مختلف ایران پذیرای بازدید کنندگان نمایشگاه است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۲۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، امسال درحالی در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می شود که برای اولین بار در حاشیه آن شاهد اجرای برنامه ای با عنوان جشنواره افطار اقوام ایرانی هستیم ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
امیر سهیلی، بازیگر این نقش را پیش از این در سریال ها، فیلم ها و بر نامه هایی همچون کوبار، ما چند نفر، محله گل و بلبل، کلبه عمو پورنگ، آهوی پیشونی سفید، سر سفره خدا و... دیده ایم. با او در باره نقش تازه اش در قاب تلویزیون گپ زده ایم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۲:۲۲    
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ مجموعه های فرهنگی تاریخی سعدآباد، نیاوران، گلستان برای آشنایی با تتنوع فرهنگ ها و آداب رسوم و صنایع دستی کشورمان 50 غرفه در چهار بخش نمایشگاه صنایع دستی برپا کردند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در شرایطی که به دلیل تغییر سبک زندگی طی سال های اخیر، شاهد فراموش شدن لباس اقوام ایرانی و حتی هنرهای سنتی آن ها هستیم، بنابراین کار بانوان هنرمند سیستان وبلوچستانی در زمینه خامه دوزی، کاری ارزشمند در راستای ترویج هنرهای سنتی ایران زمین است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
در نوروز 1401 شاهد شکست رکورد حضور در جشنواره نوروزانه با حضور گروه های موسیقی ملی و بومی در استان های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی بودیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
روز طبیعت یا جشن بدرقه نوروز از مهم ترین رسوم مشترک در میان اقوام ایرانی است که طی سال های اخیر روز آشتی با طبیعت نیز تلقی می شود و مردم با حضور در طبیعت زیبا مراسم طبیعت را با نشاط و شادمانی اجرا می کنند ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۱۶:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
گورستان خون در شهرستان ماسال یکی از قدیمی ترین، جذاب ترین و تاریخی ترین مناطق دیدنی و از کهن ترین گورستان های به جای مانده تاریخی در ایران است که قدمت آن به هزاره نخست پیش از میلاد تا اوایل دوران تاریخی پس از اسلام باز می گردد ...