پنجشنبه ۰۷ مردادساعت ۰۳:۳۳Jul 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بارندگی»

ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: خشکسالی و تنش آبی، گرمای شدید هوا، بارندگی بد موقع و... خسارت زیادی به باغات انگور وارد کرده و پیش بینی خسارت 40 تا 50 درصدی به این محصول را داریم.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استاد گروه هیدرولوژی و منابع آب دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: بعضی از پدیده ها، مثل تکرار شب و روز، آمدن فصول و ... تکرار پذیر و قابل پیش بینی هستند و پیش بینی های کوتاه مدت عوامل هواشناسی نظیر بارندگی در کوتاه مدت به طور نسبی فراهم شده است اما برخی پدیده ها نظیر ترسالی و خشکسالی برای ...
تصاویر هوایی از سدهای گلستان و وشمگیر و همچنین آب بندان های استان به خوبی نشان می دهد در منابع آبی استان گلستان چیزی جز دشتی از خاک دیده نمی شود. کاهش بارندگی و تداوم خشکسالی در کنار افزایش میانگین دما در گلستان که طی نیم قرن اخیر بی سابقه بوده و همچنین مصرف بی نظارت منابع آبی در بخش کشاورزی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۹ ساعت پیش    
بارندگی های شدید 24 ساعت گذشته در پاکستان باعث بروز سیل در برخی از شهر های پاکستان شد.
کاهش بارندگی و در پی آن خشکسالی شرایط بسیار سختی را برای اهالی و ساکنین تالاب هورالعظیم به وجود آورده است. مرگ گونه های آبزی، گیاهی و بومی منطقه و به جا ماندن بقایای آنها در رودخانه های خشک شده منتهی به هورالعظیم در جای جای این منطقه مشاهده می شود ...
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- فرماندار شهربابک گفت: این شهرستان در سال های اخیر با توجه به خشکسالی های پی در پی و کاهش شدید بارندگی با کمبود جدی آب مواجه است.
شبستان   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
متولی زاده گفت: صنعت برق کشور امسال با توجه به گرما ، خشکسالی، کاهش بارندگی و کمبود تولید انرژی با مشکلاتی روبرو شد اما با تدبیر و تلاش دستگاهها بویژه بسیج مستضعفان خوشبختانه با کمترین مشکل عبور کردیم .
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۴۹    
23 روستای شهرستان راز و جرگلان با 5 هزار و 984 خانوار در این شهرستان است به دلیل کاهش بارندگی و گرمای شدید با تنش آبی مواجه هستند که به گفته مسئولان شهرستان برای رفع تنش آبی در روستاهای این شهرستان 525 میلیارد و 520 میلیون ریال اعتبار نیاز است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاروزی گیلان گفت: بارندگی های امروز و فردا رنج و سختی ها را در برداشت برنج از شالیزارها بیشتر می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۳    
ایسنا/گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان، رعد و برق، بارش شدید باران و جاری شدن روان آب، بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها و رانش زمین را از جمله پدیده های پیش بینی شده دانست و اظهار کرد: بارندگی های شدید از عصر امروز آغاز می شود و تا فردا ادامه دارد لذا همه شهرستان های گیلان درگیر خواهند شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۱۴    
بجنورد- فیروزه ای، رئیس اتحادیه میوه و تره بار خراسان شمالی دلیل افزایش قیمت میوه و تره در بازار استان را عرضه پایین در ایام تعطیل و کاهش بارندگی ها دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
شدت بارش امروز و فردا در استان های گیلان، مازندران و گلستان خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۲۳    
زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، بیشترین میزان بارندگی در این استان در ارتفاعات شهرستان طارم و منطقه ماهنشان، رخ خواهد داد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۳:۵۱    
همدان- معاون شرکت آب منطقه ای همدان گفت: در سال آبی گذشته (از مهر سال 99 تا 31 شهریور سال جاری) 271 میلیمتر بارش داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن که 457 میلیمتر بوده، 41 درصد کاهش داشته ایم.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تغییرات اقلیمی، کاهش بارش ها و خشک سالی؛ آنچه امسال از آن ها به عنوان عوامل اصلی کمبود آب در حوزه ی کشاورزی استان خوزستان نام برده می شود. در دو دهه ی گذشته بروز خشک سالی های پی در پی بر اثر کاهش بارندگی ها صنعت کشاورزی و اقتصاد و زیست طبقه ی کشاورزان را خوزستان به شدت متأثر کرده است ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۷:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
کاهش بارندگی و خشکسالی شرایط بسیار سختی را برای تالاب هورالعظیم به وجود آورده است. خشکسالی در تالاب هورالعظیم باعث تلف شدن گاومیش ها، بزرگترین سرمایه اهالی این منطقه شده است و شرایط بسیار سختی را برای ادامه معیشت در این منطقه به وجود آورده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: با توجه به کاهش شدید بارندگی ها در کشور، امسال نسبت به متوسط 52 ساله گذشته خشک ترین و گرمترین سال است.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ "منوچهر فخری" امروز در جلسه بررسی طرح مواجهه با تنش آبی و مقابله با بحران کم آبی ناشی از خشکسالی و کاهش بی سابقه بارندگی ها ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
در پی بارندگی های اخیر، حدود 2.2 میلیون متر مکعب ورودی آب به سد کوثر صورت گرفته و حجم کنونی مخزن این سد به 488 میلیون مترمکعب رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: مقدار بارندگی تجمعی متوسط در استان نسبت به آمار بلند مدت، 29 درصد کاهش داشته است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
استان خوزستان در سال های گذشته با بحران شدید کم آبی رو به رو بوده است. از عوامل کم آبی می توان به تغییرات اقلیمی، کاهش بارندگی ها و غیره اشاره کرد که در همین راستا دولت تصمیمات جدیدی از جمله احداث سامانه های نمک زدایی برای رفع این مشکل اتخاذ کرده است.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
محمدرضا روستا نژاد با اشاره به کاهش بارندگی ها، ایجاد خشکسالی و همچنین سرمازدگی گفت: در سال زراعی جاری 10500 هکتار از اراضی این شهرستان به صورت آبی، 2500 هکتار نیز به صورت دیم به کشت محصول گندم اختصاص داشت که از این سطح اراضی زیر کشت در مجموع تاکنون حدود 13 هزار تن محصول گندم تحویل مراکز خرید شده ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مرادی به صدور اطلاعیه هشدار سطح نارنجی برای چهارشنبه و پنجشنبه و بارش شدید باران در گیلان خبر داد و گفت: تمهیدات مقابله با مشکلات احتمالی ناشی از وقوع بارش های شدید باران به فرمانداران، بخشداران و کلیه دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهدیشهر گفت: 30 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان، به دلیل کاهش بارندگی و رطوبت نسبی هوا، فصل های تابستان و پاییز به لحاظ خطر آتش سوزی در شرایط فوق بحرانی قرار دارد.
شمال نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت راه های مازندران وضعیت محور سوادکوه در محدوده کارسالار را همراه با بارندگی ذکر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از آغاز بارندگی ها در استان های شمالی و البرز مرکزی در استان های تهران، زنجان، قزوین و سمنان از فردا خبر داد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۰۲    
سد اکباتان همدان، ظرفیت مخزن 36 میلیون مترمکعب دارد، که در حال حاضر 53 درصد آن پُر است که برای مصارف شرب و کشاورزی استفاده می شود. در سال جاری همدان سیزدهمین استان به لحاظ کمبود بارش بوده که نسبت به سال گذشته 41 درصد کاهش بارندگی داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فراشبند گفت: بارندگی های اخیر بیش از 41 میلیارد ریال به زیربخش های کشاورزی خسارت وارد کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۷:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
سد اکباتان همدان، ظرفیت مخزن 36 میلیون مترمکعب دارد، که در حال حاضر 53 درصد آن پُر است که برای مصارف شرب و کشاورزی استفاده می شود. در سال جاری همدان سیزدهمین استان به لحاظ کمبود بارش بوده که نسبت به سال گذشته 41 درصد کاهش بارندگی داشته است. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۷:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
محسن روشنی، در گفتگو با تازه ترین ها به نقل از مهر در خصوص علل کاهش کیفیت هوای تهران در نیمه نخست سال و افزایش تعداد روزهای ناسالم هوا نسبت به سال های گذشته گفت: در شرایطی قرار داریم که هم دمای هوا بالاست و هم با کاهش بارندگی مواجه بوده ایم، و این شرایط برای تولید آلاینده ازن و ذرات معلق فراهم است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: ما کشور کم آبی هستیم در سال جاری حجم بارندگی کمتر از نصف بوده به طوری که همه رودخانه ها خشک شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران برای روزهای پایانی هفته جاری بارش رگباری باران و وزش بادهای شدید همراه با کاهش دما در اغلب مناطق استان پیش بینی کرد و نسبت به آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح رودخانه ها هشدار داد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۰:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی صنعت برق گفت رکورد نیاز مصرف برق به 66هزار 887 مگاوات رسید در حالی که سال گذشته رکورد مصرف برق 58 هزار مگاوات بود. به گزارش ایرنا، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه روز بسیار سختی را سپری کردیم، افزود: مجموع توان تولید نیروگاه های حرارتی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در استان گفت: دستگاه های خدمت رسان و مردم آمادگی لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی و وقوع بارندگی های شدید و سیلاب داشته باشند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۷:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
یاسوج (پانا) - استاندار کهگیلویه و بویراحمداعلام کرد پنج شهر یاسوج، مادوان، باشت، لیکک و دیشموک و 125 روستا و منطقه عشایری این استان درگیر مشکل تنش آبی است . ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۶:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: خشکسالی و کاهش بارندگی سال اخیر بیش از سه هزار و 100 میبلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان وارد شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۶:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
نصف جهان: مدیر بهره برداری و نگهداری سدها و نیروگاه های شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: ذخیره آب فعلی سدهای این استان در مقایسه با متوسط بلند مدت(دوره 52 ساله) 58 درصد کاهش داشته است. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار طرقبه و شاندیز گفت: تامین کننده آبخوان ها و منابع آب زیرزمینی و چاه های آب شرب مشهد، متاثر از کاهش بارندگی ها از جریان افتاده اند و رودخانه های مج و مغان نیز خشکیده و رودخانه های کردینه، ازغد و دهبار نیز اکنون آبی ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۲۵    
ایسنا/کرمان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: بارندگی های شدید هفته پایانی تیرماه خسارات فراوانی به بخش کشاورزی شهرستان کرمان وارد کرده است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس اداره محیط زیست شهرستان کرمانشاه گفت: تالاب هشیلان تا 20 روز آینده خشک خواهد شد. محمدحسین فلاحتی، با اشاره به تاثیر جدی کاهش بارندگی ها بر دبی سراب سبزعلی به عنوان منبع اصلی تامین آب تالاب هشیلان، اظهار کرد: سراب سبزعلی با کاهش قابل توجه دبی مواجه شده و در آستانه خشک شدن است. ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۰۱    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم بید گفت: بارندگی های تابستانه روزهای اخیر به زیر بخش های مختلف کشاورزی این شهرستان 5 میلیارد ریال آسیب وارد کرد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه درگز گفت: کاهش بارندگی و به تبع آن کاهش سطح آبهای زیرزمینی، تداوم پدیده خشکسالی، حفر چاه در حریم قناتها و عدم لای روبی به موقع از جمله عوامل کاهش آبدهی قنات ها می باشند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۳۷    
میزان بارندگی در تیرماه امسال رکورد بارش های فصول مختلف در سیستان و بلوچستان را شکست و طبق آمار اداره کل هواشناسی، تیرماه امسال 45 برابر زمستان در استان باران باریده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فنوج گفت: بارندگی و طوفان کام کشاورزان فنوجی را تلخ کرد و 50 درصد از محصول خرمای آنان را از بین برد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
هرمزگان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از خسارت 380 میلیارد ریالی به بخش های کشاورزی، امور زیربنایی برق، تاسیسات شهری و اماکن نظامی طی بارندگی های اخیر در هرمزگان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
بارندگی ها و وزش باد شدید چند روزگذشته در هرمزگان، 38 میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: بارندگی هفته پیش باعث شد آبشخورهای حیات وحش در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه پر آب شود. به گزارش فکرشهر از روابط عمومی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان با اشاره به بارش باران در هفته آخر تیر ماه ...
همدان پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیر عامل آب شرکت منطقه ای استان با اعلام اینکه همدان با توجه به کمبود بارندگی وارد تنش آبی شده است، گفت: سداکباتان از مهرماه قادر به تامین آب نبوده و احتمالا در آبان ماه خشک می شود | کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک دنیا قرار گرفته و از طرفی، توزیع بارش نیز در کشور به لحاظ مکانی و زمانی ناهمگون است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نوربخش داداشی: از بارندگی قابل ملاحظه و کاهش دما در روزهای آخر هفته جاری در استان خبرداد
هورگان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۰۱    
بارندگی و باد شدید در عصر روز شنبه دوم امرداد خساراتی را به مزارع و باغات کشاورزی بنه کلاغی وارد نمود.