پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۱۸:۰۷Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاخ گلستان»

خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، از برگزاری نمایشگاه های میراث فرهنگی در نقاط مختلف تهران با بهره گیری از آرشیو اسنادی کاخ گلستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مرمت تالار برلیان، سبب خیر شد تا کاشی های هفت رنگ کف این عمارت تاریخی در دل کاخ جهانی گلستان کشف شوند. زمانی که کمدهای تالار برلیان در کاخ گلستان قرار بود مشابه گذشته کاربری پیدا کند ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۸    
کمدهای تالار برلیان در کاخ گلستان، کاشی های هفت رنگی را در دل خود پنهان کرده بودند که از زمان پهلوی دوم خبری از آن ها در دست نبود. تالار برلیان را که برای سالگرد نهضت مشروطه آماده می کردند، به شکلی تصادفی به کاشی های قاجاری کاخ گلستان رسیدند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۳:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
: کمدهای تالار برلیان در کاخ گلستان، کاشی های هفت رنگی را در دل خود پنهان کرده بودند که از زمان پهلوی دوم خبری از آن ها در دست نبود. تالار برلیان را که برای سالگرد نهضت مشروطه آماده می کردند، به شکلی تصادفی به کاشی های قاجاری کاخ گلستان رسیدند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۸:۰۲    
پایتخت مملو از جاذبه های گردشگری و فرهنگی است از این رو با ما همراه باشید و درباره کاخ گردی در کاخ گلستان تهران بدانید.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: ویدیو منتشر شدع در فضای مجازی معماری زیبا از کاخ گلستان را به نمایش گذاشته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رویداد جلوه ای از صلح در شاهنامه فردوسی به مناسبت روز جهانی صلح در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزار می شود.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۳۲    
آینه های دکوراتیو برای ما ایرانی ها چیز جدیدی نیست. ما تالار آینه واقع در کاخ گلستان را داریم که برای آینه کاری آن 4 سال زمان صرف شد. آینه باشکوه است و می تواند فضای موجود را مجلل و زیبا کند ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۵:۵۵    
نان گران شد. از 5 شاهی به 20 شاهی رسید. شوخی بردار نبود. نان سفره مردم، قوت غالب خانواده بازیچه دست مردان درباری عهد قاجار قرارگرفته بود. این بارزنان به کوچه و خیابان ریختند و مقابل کاخ گلستان فریاد و شیون به راه انداختند.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، رمز و رازهای کاخ گلستان برای مردم جذاب شده است. آفرین امامی (مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان) با اشاره به آنکه این مجموعه سالانه مخاطبان متعددی را جذب میکند، گفت: در دوران کرونا با کاهش بسیار زیادی در تعداد بازدید کنندگان روبرو شدیم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۰:۲۷    
از چهار قرآن نفیس خطی به مناسبت ماه صفر در کاخ گلستان رونمایی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کاخ گلستان به همراه تعدادی از مدیران موزه ها، امین اموال ها و راهنمایان کاخ از موزه های دفینه دیدن کرده و به تبادل تجربه با مدیران و راهنمایان این پردیس موزه ای پرداختند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان به دلیل برگزاری مراسم مذهبی در مسجد ارگ تهران، روز چهارشنبه 15 شهریورماه 1402 مصادف با اربعین حسینی تعطیل است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
عکس هایی که اخیرا از شمس العماره در کاخ گلستان منتشر شده، ابهام هایی را ایجاد کرده است. ورودی این بخش از کاخ گلستان به روی بازدیدکنندگان بسته شده است و مدتی پیش هم بخش هایی از آن پوشانده شده بود. پیگیری از مسئولان کاخ گلستان حاکی از این است که مرمت کاشی ها و دیگر تزئینات شمس العماره آغاز شده است.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایلنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، ارائه توضیحاتی درباره چگونگی پیدا شدن کاشی های قاجاری در تالار برلیان کاخ گلستان صورت گرفت. آفرین امامی (مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان) با اشاره به تاریخی که از انجام تغییرات در عمارت برلیان در دوره پهلوی حکایت دارد ...
همگردی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۳۸    
ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، برگزاری نمایشگاه قرآن بلندای آسمان در کاخ گلستان صورت پذیرفت. نسرین مرجانی (رئیس و امین اموال گنجینه نسخ خطی) با اشاره به آنکه بیش از 200 قرآن خطی نفیس از خطوط کوفی صدر اسلام تا خطوط نسخ و نستعلیق و تعلیق و شکسته و خفی و جلی در این مجموعه نگهداری می شود ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۴:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
چهار قرآن نفیس خطی به مناسبت ماه صفر در کاخ گلستان رونمایی شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۵:۴۰    
کاخ گلستان که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده از آثار دوره قاجار است و با قدمتی بیش از 440 سال جزو منحصر به فردترین مجموعه های تاریخی ایران است و هنوز هم زیبایی های خود را دارد. دلیل نام گذاری این مجموعه نیز به خاطر قرار گرفتن در میان باغی با درختان چنار و سرو است که گلستان انتخاب شده است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دختری نوجوان که ظاهرش با معیار های زیبایی آن زمان متناسب بود. برای همین خیلی زود مهرش به دل شاه نشست. شرایط دراماتیک (!) تا آنجا پیش رفت که دختر چوپان، چاره ای جز راهیِ تهران و کاخ گلستان و همراه شدن با خدم و حشم ندید.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۰:۰۱    
اگرچه شهر تهران را به عنوان پایتخت ایران، شهری شلوغ و پر از ترافیک میدانیم، اما این شهر در روزهای خاصی از سال، بسیار دیدنی و لذت بخش است. کافی است این روزها را پیدا کنید و بعد از اطلاع از اماکن دیدنی آن مانند برج میلاد یا کاخ گلستان ، یک روز را برای وقت گذرانی در تهران سپری کنید ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۵:۱۷    
مراسم معارفه و تکریم مسئولین یگان حفاظت مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با حضور سردار حسن مهری فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شنبه 28 مردادماه 1402 برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۵:۱۷    
نمایشگاه عکس های قدیمی مساجد و اماکن متبرکه ایران و عراق به مناسبت 31 اَمُرداد، روز جهانی مسجد در کاخ گلستان برپا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۳:۰۵    
کاشیکاری های کاخ گلستان، تنها بنای میراث جهانی تهران، خبرساز شد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۴:۵۸    
بناهایی که متعلق به حکمرانان ایران بوده بدون شک دیدنی است از این رو با ما همراه باشید و درباره کاخ گلستان تهران؛ پرده ای از داستان های شاهان و وقایع تاریخی بدانید.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۲۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
تصویری از مراسم سلام در کاخ گلستان را اینجا ببینید .
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۶:۱۱    
در بخش نخست در برنامه ی صد سال پیش با پروفسور حسن امین به جمعیت شیر و خورشید سرخ ایران و بنیان گذار آن امیرخان امیراعلم که حدود 100 سال پیش در چنین روزهایی تاسیس شد، می پردازیم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۶:۳۱    
تالارِ مشروطه در عمارتِ برلیانِ مجموعه جهانی کاخِ گلستان گشایش یافت.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۵۸    
کاخ گلستان تهران یکی از مجموعه های فرهنگی در مرکز این شهر زیبا است که دارای چندین تالار و موزه و بخش های فرهنگی دیگر است. دسترسی به کاخ گلستان تهران از طریق مترو، اتوبوس و خودروی شخصی قابل دسترسی است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تالار برلیان یادمان نهضت مشروطه ایران با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور ظهر چهارشنبه 18 مردادماه 1402 در چادرخانه میراث جهانی کاخ گلستان افتتاح شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کاخ گلستان:در جریان مرمت تالار برلیان، بخشی از کاشی هایی که در معماری اولیه این بنا به کار رفته بود، پیدا شد. زمانی که قصد داشتیم بخشی از صفحه تخته ای را ترمیم کنیم، با برداشتن کفه ها، بخش گمشده ای از معماری تالار برلیان پیدا شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۰:۵۲    
کشف کاشی های پنهان در کاخ گلستان،سفر وزیر میراث به پاکستان،اعلام اولویت های پژوهشگاه میراث فرهنگی و نشستی درباره اصالت نقش برجسته از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
کشف کاشی های پنهان در کاخ گلستان،سفر وزیر میراث به پاکستان،اعلام اولویت های پژوهشگاه میراث فرهنگی و نشستی درباره اصالت نقش برجسته از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۱:۵۳   + ۲۱ سایت دیگر  
مراسم بازگشایی تالار برلیان در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، پیش از ظهر چهارشنبه (18 مرداد 1402) با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در کاخ گلستان برگزار شد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۰:۴۴    
مراسم بازگشایی تالار برلیان در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، پیش از ظهر چهارشنبه (18 مرداد 1402) با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در کاخ گلستان برگزار شد.
لالی نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مراسم بازگشایی تالار برلیان در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، پیش از ظهر چهارشنبه (18 مرداد 1402) با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در کاخ گلستان برگزار شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: در جریان مرمت تالار برلیان، بخشی از کاشی هایی که در معماری اولیه این بنا به کار رفته بود، کشف شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۸:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
قائم مقام میراث فرهنگی گفت: امیدواریم شاهد افتتاح رسمی دو موزه امیرکبیر و مشروطه باشیم، چرا که مجموعه کاخ گلستان با امیرکبیر و مشروطه معنا و مفهوم کامل خود را باز می یابد.
سلام نو / ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۶:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
علی دارابی که اکنون قائم مقام وزیر میراث فرهنگی و گردشگری است در مراسم بازگشایی تالار برلیان در مجموعه کاخ گلستان تهران از برنامه این وزات خانه برای تاسیس دو موزه مشروطه و امیرکبیر خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
اختتامیه همایش نهضت مشروطه ایران روز چهارشنبه 18 مردادماه در کاخ گلستان برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۴:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
تالار برلیان یادمان نهضت مشروطه ایران با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور ظهر امروز چهارشنبه 18 مردادماه 1402 در چادرخانه میراث جهانی کاخ گلستان افتتاح شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۹:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
موزه های مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان امروز چهارشنبه 18 مرداد از ساعت 14 تا 19 پذیرای گردشگران است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۲:۰۴    
نشست ادبیات مشروطه از مجموعه برنامه های همایش نهضت مشروطه ایران به مناسبت یکصد و هفدهمین سالگرد نهضت مشروطه، در سالن مردم شناسی مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزار شد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۰:۱۰   + ۵۰ سایت دیگر  
مدیر کاخ گلستان گفت: در جریان مرمت تالار برلیان، بخشی از کاشی هایی که در معماری اولیه این بنا به کار رفته بود، پیدا شد.
وانا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
همزمان با یکصد و هفدهمین سالگرد نهضت مشروطه همایش نهضت مشروطه ایران از 14 مرداد ماه در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۲۱:۰۲    
عکس هایی دیده نشده از مجموعه آلبوم خانه کاخ گلستان در نمایشگاهی با عنوان با یاد مشروطه به نمایش درمی آید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۲۱:۰۲    
تالار برلیان کاخ گلستان با وسایل قاجاری، و با چیدمان دوره مظفرالدین شاه به نمایش در می آید.