جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۶:۴۷Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «باغی»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه 30 درصد اقتصاد و اشتغال استان همدان به کشاورزی تعلق دارد، گفت: سطح زیرکشت محصولات باغی و زراعی همدان یک میلیون هکتار است و سالانه 4.5 تا پنج میلیون تن محصول کشاورزی در این استان تولید می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۰۶    
در پی بارش شدید تگرک در چایپاره به بیش از 100 هکتار از اراضی زراعی و باغی این شهرستان خسارت وارد شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۳۵    
هنگام خرید مبلمان برای باغ یکی از اصلی ترین مسائل هارمونی ظاهری و رنگ منحصر به فرد مبل دلخواه است.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادتهران: عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، از فروش332 میلیون تومانی در نخستین حراج خرده فروشی برخط این سازمان خبر داد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان مشهد گفت: دختر بچه ای 16 ماهه در پی سقوط در استخر آب یک باغ در محدوده بلوار توس دچار غرق شدگی شده و جان خود را از دست داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رشت - معاون حفظ کاربری مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر لزوم توجه به قانونمندسازی اراضی باغی و زراعی، گفت: 80 درصد باغات روستایی گیلان سند مالکیت ندارند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۱۷    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلسله گفت: 5 مورد تغییر کاربری غیرمجاز به مساحت یک هزار و 50 مترمربع درسه روز گذشته قلع و قمع و به حالت اول اعاده وضع شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان پنجمین همایش ملی "انگور و کشمش" با محورهای فرصت ها و چالش های بومی و اقلیمی، به نژادی و به باغی انگور، مدیریت منابع و بهره وری عوامل تولید، صنایع تبدیلی و تکمیلی اقتصاد و تجارت و پایداری و سلامت تولید در مرکز همایش های شهید حیدری دانشگاه ملایر برگزار شد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بخش تحقیقات حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاه موسسه تحقیقات خاک و آب از تدوین بیش از 50 عنوان دستورالعمل کاربردی مصرف کود برای محصولات زراعی و باغی خبرداد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
صومعه San Lorenzo de Trasouto که در حال حاضر به نام Pazo de San Lorenzo شناخته می شود، مجموعه ای از ساختمان های قدیمی با خاستگاه مذهبی است که در سانتیاگو د کومپوستلا کشور اسپانیا قرار دارد. سابقه این بنا به سال 1216 باز می گردد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام گفت: از سوی سازمان جهادکشاورزی 38 محصول عمده استان جهت تخصیص دریافت سبد کودهای یارانه ای در طی سالجاری انتخاب شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: با هدف توسعه باغات پسته استان و انجام عملیات پیوندزنی، 41 هکتار از اراضی باغی شهرستان هلیلان به تولید پسته اختصاص یافته است .
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۵۲    
درباره کوچه آیت ا... شیرازی 24 و کوچه باغی که روزگاری محل هم نشینی افشار ها و تیموریان بود و نامش حکایتی مهربان دارد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ایلام- سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام گفت: به تازگی 38 محصول زراعی و باغی ایلام در قالب طرح الگوی کشت قرار گرفته اند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۴    
رئیس شورای شهر گلمکان در خراسان رضوی گفت: خرید تضمینی محصولات تولیدی باغی و زراعی توسط صنایع تبدیلی و کارخانه ها در این شهر گردشگری ضروری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
مسئول اداره بحران جهاد کشاورزی استان همدان گفت: بیش از 428 هزار هکتار از باغات استان همدان دچار خسارت سرمازدگی و خشکسالی شده است.
اخبار ملکان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۲۱    
مدیر جهادکشاورزی ملکان از اجرای طرح صدور سند مالکیت برای 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باغی در شهرستان ملکان خبر داد و گفت: کشاورزان عزیز میتوانند با پرداخت مبلغ ناچیز 90 هزار تومان نسبت به سندار کردن اراضی خود اقدام و از مزایای آن بهره مند شوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران منطقه کجور مستعد رشد، تولید و پرورش 250 نوع گیاهان دارویی است که در اغلب مناطق به صورت خودرو می روید. کشت گل محمدی هم یکی از گیاهانی است که از سال 1391 در این منطقه پرورش یافت و بیش از یک دهه جای خود را در بین سایر محصولات باغی در غرب مازندران باز کرده است به نوعی اردیبهشت و خرداد که ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
در 6 ماهه سال زراعی جاری صندوق بیمه کشاورزی چهارمحال و بختیاری 15 هزار هکتار محصولات باغی، بیش از 82 هزار هکتار محصولات زراعی پاییزه و بیش از دو هزار و 400 هکتار تنه درختان را بیمه کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۹:۲۳    
در راستای حمایت از تولید ، ایجاد اشتغال و افزایش بهره وری، بسیج سازندگی سپاه ناحیه مشگین شهر اقدامات ارزنده ای را در عرصه های مختلف زراعی، باغی و صنعتی انجام می دهد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور گفت: بیمه محصولات کشاورزی برای حوزه باغی نقش حمایتی را ایفا می کند و در صورت خسارت احتمالی از باغدار حمایت خواهد کرد.
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دادگستری البرز، حسن مددی با تشریح اقدامات انجام شده در زمینه مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی در روستای کلوان واقع در بخش آسارا گفت: با توجه به درخواست اعمال تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
سنندج- فرماندهی انتظامی سنندج از پیگیری پلیس برای دستگیری عامل حریق و قطع درختان در باغی در ننله سنندج خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سازمان جهاد کشاورزی استان قم با حکم مقام قضایی و تخریب بنا، از افزایش تفکیک غیرمجاز اراضی زراعی و باغی و تغییر کاربری های غیرمجاز در اراضی کشاورزی بخش دستجرد به مساحت 35 هزار متر مربع جلوگیری کرد.
معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان قزوین گفت: پیش بینی می شود سطح زراعی استان به دلیل خشکسالی 104 میلیارد تومان و سطح باغی به دلیل سرمازدگی 24 میلیارد تومان خسارت ببیند که در مجموع 127 میلیارد تومان باید غرامت پرداخت شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۳۶    
یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه آویشن باغی یک ضدعفونی کننده مناسب برای عفونت های عمقی سینه است که با خلط غلیظ و زرد مشخص می شود، گفت: گیاه آویشن باغی ضدالتهاب بوده و در عطردرمانی موجب انبساط خاطر، رفع افسردگی و ایجاد آرامش می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۱۰    
رئیس مرکز تحقیقات محصولات زراعی و باغی استراتژیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان از تولید 2000 اصله نهال در این مرکز تحقیقاتی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
برداشت آویشن باغی از 20 هکتار زمین های کشاورزی جهرم آغاز شد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، سعید غلامی باغی معاون بهره برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی درباره میزان اموال فروخته شده در سال گذشته گفت: در سال 1400 حدود 7 هزار میلیارد تومان کالا تعیین تکلیف شد، اما در سال 1401 این عدد به بیش از 31 هزار میلیارد تومان رسید ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
در اثر بارش تگرگ در بخش فیرورق و صفاییه شهرستان خوی به 900 هکتار از اراضی این مناطق خسارت وارد شده است. 840 هکتار از اراضی شهر فیرورق که 140 هکتار آن زراعی و 700 هکتار آن باغی شامل محصولاتی چون آلبالو و گیلاس است که در اثر بارش تگرگ دچار خسارت شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی سامان از تداوم تخریب تغییر کاربری های غیرمجاز در سطح شهرستان خبر داد و گفت: طی 2 هفته اخیر 12 فقره تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی باغی شناسایی و به موجب قانون تخریب شد.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
قاسم محمدی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: تعامل خوبی را با رسانه ها و صاحبان فکر و اندیشه دانشگاهی و پژوهشی انجام دادیم تا کشت و صنعت را در تقویت زنجیره ارزش و انجام مأموریت های حساس در بخش های زراعی، باغی و دامپروری کمک کنند. وی تصریح کرد: تمام تلاش ما بر [...]
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۰۷    
مدیر جهادکشاورزی شهرستان هوراند از خسارت سیل به محصولات زراعی، باغی و تاسیسات کشاورزی این شهرستان خبر داد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۰۳   + ۲۰ سایت دیگر  
الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان به همراه همسرش مهربان علیوا و فرزندانش پس از بازسازی و مرمت مسجد گوهر آقا یوخاری در شوشا در مراسم افتتاح آن شرکت کردند.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۵۰   + ۲۶ سایت دیگر  
ایسنا نوشت:معاون بهره برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: مهمترین پرونده سال 1401 سازمان اموال تملیکی، پرونده فروش 1062 دستگاه خودرو سواری وارداتی بود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی گتوند از شناسایی و ثبت 11 تخلف تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی در این شهرستان خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: فرآیند اعطای شناسنامه های باغی در استان در حال انجام است.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۴   + ۱۵ سایت دیگر  
استاندار مازندران با اشاره به رونق نسبی بازار عرضه و تقاضای برنج با انعقاد تفاهم نامه خرید این محصول کشاورزی، گفت: تحرکات مرموزانه دلالان و مافیای محصولات زراعی و باغی در استان رصد و با قاطعیت با این افراد مُخل اقتصادی برخورد خواهد شد.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور با اشاره به پرداخت بالغ بر پنج همت غرامت بیمه به خسارت دیدگان بیمه شده در بخش کشاورزی در سال گذشته گفت: بیشترین غرامت پرداخت شده مرتبط با حوزه های محصولات زراعی و باغی است.
عصر توس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
17 سال داشتم که با همایون تحت عنوان دوست اجتماعی رابطه برقرار کردیم و یک شب او مرابه باغی برد و مرا بی آبرو کرد و از آن پس با من سرد رفتار میکرد تا اینکه خانواده ها در جریان قرار گرفتند...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
محمد حسن کیانی فر در گفت وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه شرایط آب و هوایی لرستان است را برای کشت گردو مستعد کرده است، اظهار کرد: در حال حاضر 14 هزار هکتار از اراضی باغی استان به کشت گردو اختصاص پیدا کرده است و سالانه 22 هزار تن گردو برداشت می شود. وی عنوان کرد: لرستان [...]
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- نظیفی، رئیس هیئت مدیره و معاون کشاورزی و دامپروری شرکت کشت و صنعت مغان گفت: 800 هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی، باغی و صنعتی در کشت و صنعت مغان تولید و روانه بازار هدف می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت امور اراضی استان از تخریب و قلع و قمع دو بنای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی شهرستان بروجرد خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: سالانه 500 هزار تن محصولات باغی در کردستان تولید می شود که در تولید برخی محصولات مانند توت فرنگی به برندی در کشور تبدیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۳:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل از اجرای طرح فراخوان عمومی سنددار کردن اراضی زراعی و باغی در شهرستان اردبیل خبر داد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
کاخ نیاوران از دیدنی های معروف شهر تهران در باغ نیاوران منطقه شمیرانات است. این کاخ در شمال شرقی باغ نیاوران قرار دارد و از آخرین اقامتگاه های پادشاهی در ایران به شمار می رود ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۱۸   + ۲۸ سایت دیگر  
خودکفایی کشور در تامین نهاده های دام و طیور از متغیرهای عمده در دستیابی به امنیت غذایی کشور است، وابستگی به واردات خوراک دام و طیور، سال ها پاشنه آشیل این صنعت در کشور بوده و نوسانات آن در امنیت غذایی و تأمین سفره مردم تاثیر مستقیم دارد.