سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۰۶:۵۴Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کودک همسری»

سلام نو / رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
یک مسئول در آموزش و پرورش گفت : شاهد ازدواج دانش آموزان 9 و 10 ساله هستیم و متارکه سرانجام بسیاری از کودک همسری ها است!
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
سالیانه تعداد زیادی ازدواج اجباری و کودک همسری به دلایل مختلفی درکشور ثبت می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان گفت: جز یکی دو استان، بحث کودک همسری واقعاً در کشور ما مطرح نیست و در چند استان محدود بر اساس فرهنگ و بومی که دارند ازدواج ها اتفاق می افتد.
سلام نو / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان گفت: جز یکی دو استان، بحث کودک همسری واقعا در کشور ما مطرح نیست و در چند استان محدود بر اساس فرهنگ و بومی که دارند ازدواج ها اتفاق می افتد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مهین و کلثوم، هرچند در زمان ها و مکان های متفاوتی دست به جنابت زدند ولی هردوی آنها در یک چیز مشترک هستند. آن ها تجربه تلخ کودک همسری داشته اند. مهین در سن 14 سالگی و کلثوم در 11 سالگی ازدواج کردند و هیچکدام زندگی بسامانی نداشتند.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ستاره سعیدی همسر بیژن مرتضوی بعد از تحمل یک دوره بیماری شامگاه 10 شهریور بر اثر مرگ مغزی درگذشت.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۲:۱۷    
ازدواج به عنوان یکی از رسوم دیرینه به شمار می رود که زوجین متعهد می شوند تا زندگی، امکانات و آینده خود را با یکدیگر شریک شوند. با این حال وقتی ازدواج در سن مناسب صورت نگیرد منجر به آسیب های فردی و پیامدهای اجتماعی خواهد شد ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۸:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
34 هزار دختر 10 تا 14 سال در حدود سال 1352 همزمان همسر هم بودند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری زنجان گفت: مسائل شهرستان ها در مورد فرزندآوری با هم متفاوت است به طوری که مسئله شهر زنجان به عنوان مرکز آستان فاصله زیاد بین ازدواج و فرزندآوری است در حالیکه مسئله یکی از شهرستان ها کودک همسری و آسیب های ناشی از آن است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۱۴    
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ناگفته های جالبی از وضعیت کتابخوانی دارد از ماجرای پیرزن بی سوادی که هر هفته برای امانت گرفتن کتاب در صف کتابخانه سیار می ایستد تا دختر دانش آموزی که در نقد کودک همسری رمان نوشت.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۴:۰۷   + ۲۰ سایت دیگر  
احمد وحیدی، وزیر کشور: سن و سال اندک برخی از امامان ما نشان می دهد کودکان در مکتب اهل بیت می توانند به درجات بلند حتی امامت برسند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۷:۲۲    
آکادمی نقطه نشست مجازی کودک همسری در دوره قاجار را برگزار می کند. در این نشست وضعیت زنان در دوره قاجار بررسی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۰۰:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان از کاهش قابل توجه میزان کودک همسری و کودکان بازمانده از تحصیل، کاهش رتبه خودکشی استان از 10 به 16 و کاهش نسبی وضعیت طلاق در این استان خبر داد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۰۹:۰۳   + ۳۷ سایت دیگر  
.. دختر 15 ساله شان را که قربانی کودک همسری بود به دلایلی نامشخص خفه کرده اند و به قتل رسانده اند. سپس دور گردن او شالی گره زده اند و جسدش را گوشه ای از حیاط داخل طویله رها کرده اند. بعد هم به کوچه رفته اند و فریاد کشیده اند که دخترشان راحله خودکشی کرده است ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۲۲:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: کودک همسری در برخی شهرستان های استان و در حاشیه شهر جنبه و ریشه فرهنگی دارد به طوری که در برخی شهرستان ها مانند زاوه با آمار بالاتری نسبت به سایر شهرستان ها مواجه هستیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۴:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: 1111 واحد مسکونی طی سال1401 به جامعه هدف بهزیستی استان تحویل داده شد و امسال هم قرار است 1400 واحد به مددجویان تحویل داده شود.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
بعد از کودک آزاری و کودک همسری شاهد پدیده جدیدی به نام کودک مالیاتی در ایران هستیم که ماجرایش را در ویدئوی زیر می توانید تماشا کنید.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
به زبان خیلی ساده و عامیانه هم در عرف جامعه ما ازدواج یک دختر 10 تا 14ساله را با پسری که سن او بین 25 تا 35 سال یا بالاتر است، کودک همسری می گویند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۰۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: شرق در یادداشتی به پیامدهای کودک همسری در ایران پرداخت.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
فاصله سنی مهدیه با دختر بزرگش تنها 12 سال است. دوستش دارد، اما خودش را سرزنش می کند. حالا که دیگر خودش دختربچه آن روز ها نیست، 25 سالش شده و در کارگاهی فرش می بافد...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۲۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد در 6 سال گذشته، حدود 184 هزار ازدواج برای زنان کمتر از 15 ساله ثبت شد. حدود 27 هزار مورد کودک همسری ثبت شده فقط مربوط به سال گذشته است.
برترین ها / راه امروز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۹:۱۰   + ۴۱ سایت دیگر  
بررسی های شرق مبتنی بر آمار رسمی منتشرشده در رسانه ها از قتل حداقل 165 زن در کشور توسط مردان خانواده شان در دو سال گذشته خبر می دهد
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۹:۲۲   + ۳۵ سایت دیگر  
گاهی اوقات موضوعات پرونده های دادگاه خانواده به قدری عجیب است که برای قضات دادگاه هم با آن سابقه و تجربه ای که دارند، تعجب آور می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۹:۰۷    
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت: براساس کنوانسیون حمایت از حقوق کودکان، تمامی افراد زیر 18 سال، طفل محسوب شده و از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران نیز جزء امضاکنندگان این لایحه است، در نتیجه قوانین حاکم بر جامعه امروزه نباید در تناقض با آنچه که از آن حمایت شده است، باشد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۲۳:۳۵    
روزنامه اعتماد نوشت: بررسی ها نشان می دهد که از میان چهار زن و دختری که در خرداد ماه جاری جان باختند یکی را برادرش کشته و دیگری را شوهرش به دلایلی نامشخص خفه کرده است. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۸:۵۱   + ۲۴ سایت دیگر  
هشتم الی سیزدهم خرداد ماه جاری، چهار زن و دختر قربانی کودک همسری و مسائل خانوادگی شده اند
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۸    
کن پامنار عنوان نخستین ساخته اشکان درویشی در مقام تهیه کننده و کارگردان است که با محوریت مسائل و معضلات کودکان کار در محلات فقیرنشین تهران ساخته شده است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
لیستی از مادران باردار در یکی از مراکز درمانی منتشر شده که در آن نام یک دختر بچه 11 ساله مشاهده می شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- هفته گذشته مرکز آمار ایران از افزایش ازدواج دختران زیر 15 سال یا آن چه کودک همسری نامیده می شود گزارش داد. بنابر آمار این مرکز، از زمستان سال 1400 تا آخر پاییز سال 1401 دست کم 27 هزار و 448 مورد ازدواج دختران زیر 15 سال در نقاط مختلف ایران به وقوع پیوسته ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۳۸    
طیف غرب گرا در سال های گذشته وقتی پسری جوان، دختری نوجوان را پس از برقراری رابطه دوستانه به قتل رسانده و بدن وی را مثله کرده بود، از قاتل این دختر نوجوان دفاع کرده و مدعی بودند این قاتل نباید اعدام شود!
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
به گفته معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده آمار کودک همسری نسبت به سال گذشته 12 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۴۸   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از کاهش 12 درصدی کودک همسری در کشور طی سال گذشته خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۰:۲۶    
اعتماد در گزارشی با عنوان چهار فصل کودک همسری نوشت: بررسی های اعتماد نشان می دهد که از زمستان سال 1400 تا پایان پاییز 1401 دست کم 27 هزار و 500 دختر در سنین زیر 15 سال ازدواج کرده اند ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۹:۱۹   + ۳۰ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد که از زمستان سال 1400 تا پایان پاییز 1401 دست کم 27 هزار و 500 دختر در سنین زیر 15 سال ازدواج کرده اند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۱:۰۵    
شفقنا- سازمان یونیسف در گزارشی، امروز(چهارشنبه) اعلام کرد: میانگین نرخ کودک همسری در جهان در دهه اخیر به ویژه در دختران با روند بسیار آهسته ای به کاهش خود ادامه می دهد؛ اگر وضعیت به همین منوال باشد پایان دادن به پدیده ازدواج کودکان بیش از 300 سال طول خواهد کشید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۷:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
شبکه ایران اینترنشنال که در ایام اغتشاشات سال گذشته به تریبون تجزیه طلبان و گروهک های تروریستی تبدیل شده بود، در ادامه مصاحبه هایش با چهره های ضدانقلاب به سراغ ترویج کودک همسری و آزادی جنسی در سنین پایین رفته است.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش توسعه ایرانی؛ مرکز آمار ایران در یکی از تازه ترین گزارش های خود اعلام کرد که در 9 ماهه نخست سال گذشته بیش از 20 هزار مورد ازدواج دختران کمتر از 15 سال ثبت شده است ...
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
کودک همسری، یکی از اصلی ترین آسیب های اجتماعی به شمار می رود که آبستن بسیاری از معضل های دیگر در سطح جامعه است. از این ضروری به نظر می رسد تا مسئولان و نهادهای آموزشی و فرهنگی به مسایل مربوط به سلامت اهمیت بیشتر دهند و از کنار پدیده ای مانند ازدواج که آینده را رقم می زند به سادگی عبور نکنند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
با ابتکار یونسیف، بیش از 100 نماینده حکومت ها، جامعه مدنی و کودکان از کشورهای افغانستان، بنگلادیش، بوتان، نیپال، هند، پاکستان، مالدیو و سریلانکا در کتماندو، پایتخت نیپال، گردهم آمدند و خواستار پایان یافتن کودک همسری شدند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
روز جمعه 25 فروردین جاری خبر به قتل رسیدن یک زن 34 ساله که قربانی کودک همسری هم بود در فضای مجازی و رسانه ها وایرال شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۴:۱۹    
خورشید کیایی: عدد کودک همسری در ایران همچنان سیر صعودی را نشان می دهد. شاهد این مدعا هم آمارهایی است که نشان می دهد طی 9 ماه اخیر بیش از 20 هزار کودک دارای همسر شده اند. ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۹   + ۳۱ سایت دیگر  
این آقا برای کار به خانه آن ها می رفت که عکس های داخل گوشی او را برداشته بود. به او گفته بود اگر با من نباشی، عکس هایت را پخش خواهم کرد. چند روز به او مهلت داده بود و بعد عکس ها را پخش کرد. او سه تا بچه دارد. (منظورش از او ، خواهرش است ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۵:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
همین چند روز پیش بود که مرکز آمار ایران اعلام کرد در فاصله بهار تا پاییز سال گذشته بیش از 20 هزار مورد ازدواج دختران کمتر از 15 سال و هزارو 85 مورد ولادت توسط مادران کمتر از 15 سال در کشور انجام شده است. همان معضل همیشگی کودک همسری و کودک مادری که کمی بعد می تواند ختم شود به کودک بیوگی ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۰:۳۸    
اگر تصور می کنید با حمایت از کودک همسری به رشد جمعیت جوان کشور کمک می کنید سخت در اشتباه هستید.تا به حال راجع به تبعات منفی کودک همسری، دلایل سقط جنین خودخواسته و...تحقیق کرده اید؟
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
در گزارش وضع فرهنگی و اجتماعی ایران در تابستان 1401 هم تعداد ازدواج و طلاق به ترتیب 112610 و 49648 واقعه بوده است
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۴:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
یک جامعه شناس می گوید: آمار کودک همسری بالاست، چون در سطوح کلان تصمیم گیری ازدواج کودکان مساله مهمی تلقی نمی شود و در راستای سیاست افزایش جمعیت از آن دفاع می شود. از طرف دیگر زمینه های اقتصادی و فرهنگی کودک-همسری بدون تغییر باقی مانده اند، بنابراین نمی توان انتظار داشت آمار کاهش یابد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
سیمین کاظمی، پزشک و جامعه شناس: آمار ازدواج دختربچه ها نشان می دهد که با وجود هشدارها و اطلاع رسانی های مکرر کارشناسان درباره خطرات و تبعات فردی و اجتماعی کودک همسری، هنوز این مساله توسط مسوولان جدی گرفته نشده و بعضا از آن دفاع یا حتی تشویق می کنند. ...