شنبه ۲۸ فروردینساعت ۰۳:۱۹Apr 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کودک همسری»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۸:۱۹    
تهران- ایرنا- گاف اثر سارا گریانلو روایتگر زندگی اقشار فرودست جامعه است و به مسائلی از جمله: اعتیاد، آسیب های جسمی و روانی، کودک همسری و همچنین به پیامدهای شکاف طبقاتی و رنج حاصل از آن که قشر محروم جامعه با آن دست به گریبانند اشاره دارد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۰۲    
در این شماره به مواردی همچون؛ اسکیزوفرنی با تب امپراتوری؛ شرحی بر احوال یک همسایه خواب زده، پرسه در مه؛ نگاهی اجمالی به نقش رسانه ها در دوران امام سجاد، خروج؛ ورود حاتمی کیا به جهانی تجربه نشده، دربست قبرستان، من کیستم؟ (قسمت سوم)، هویت انسانی با دو چهره؛ توهمی گذرا یا واقعیتی انکارناپذیر؟ ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۹    
در راستای طرح مقابله با آسیب کودک همسری در شهرستان زاوه جلسه ای با جانشین دادستان ویژه روحانیت درمشهد برگزار گردید .
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۰۱    
هر منطقه یا هر جایی از دنیا که انسان ها زیست می کنند به شدت در معرض تفاوت های فرهنگی یا حتی تفاوت های ژنتیکی هستند، ازدواج هم تابعی از فرهنگ محل زندگی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد کودک همسری روایت کودکانی است که هنوز از لالایی مادر به قدر کافی بهره نبرده اند اما باید برای فرزندان خود لالایی بخوانند؛ کودکانی که یک شبه کوله بار سنگین بزرگسالی را بر دوششان می گذارند و آنان را بدون مهارت و آموزش در جاده زندگی بدرقه می کنند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
همشهری از زندگی دردناک برخی زنان کرد از کودک همسری گرفته تا کودک بیوگی و کولبری روایت می کند.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۲۰:۴۶    
کودک_همسری در کدام بستر؟ فکر می کنم یکی از اقشاری که در جامعه ما بیش از همه مورد ستم واقع شده اند، کودک دخترانی است که به دلیل فقر، هنجارهای اجتماعی و انگارهای فرهنگی برخی از خانواده ها، اجتماعات و قوانین حاکم ازدواج آنان مشروع تلقی شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۷:۳۰   + ۳۰ سایت دیگر  
در حالی لایحه منع ازدواج کودکان زیر 13 سال چند سالی است از سوی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری به کمیسیون لوایح دولت ارائه شده است که بیش از 9000 کودک 10 تا 14 ساله در تابستان 99 ازدواج کرده اند اما همچنان این لایحه به تصویب نرسیده و سرنوشت آن مشخص نیست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۸:۰۶    
از آن پرونده های در دلِ بحران بود که دغدغه ای از جنس آینده و جمعیت دارد. آینده کشورمان، که طی 30 سال گذشته، بالاترین رکورد سرعت کاهش موالید را از آن خود کرده است. اما محور هایی از جمله؛ فرزندآوری، ازدواج و کودک همسری و امنیت زنان و خانواده نیز مورد بررسی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۹:۱۴    
ایسنا/فارس مدیرگروه علوم رفتاری جهاد دانشگاهی فارس گفت: ایجاد روابط انسانی یکی از نیازهای عاطفی بشر بوده و ازدواج، یکی از صمیمی ترین نوع رابطه در پاسخ به این نیاز است اما در این شکل از برقراری رابطه، چنانچه یکی از طرفین کمتر از 18 سال داشته باشد با مقوله کودک همسری مواجه هستیم.
قلم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
صدها دختر در جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه به دلیل شیوع همه گیری و بحران های اقتصادی آن مجبور به ترک تحصیل و ازدواج شده اند. کنشگران هشدار داده اند ممکن است این نسل را به کلی از دست بدهیم.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۰:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبر آنلاین: در چند روز گذشته انتشار تصویری از دو کودک دهه نودی در شهر کازرون، بحث های را شبکه های اجتماعی به دنبال داشت. در این تصاویر دو کودک که گفته می شود افغانستانی هستند، در کنار یکدیگر دیده می شوند ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۰    
یک ازدواج در سن بسیار پائین – که کودک همسری نیز نامیده می شود و به عنوان یک آسیب اجتماعی مطرح است – بین عروس 7 ساله و داماد 6 ساله با انتشار سندی که امکان ازدواج را از آنها سلب می کند، منتفی شد. ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۴:۲۶   + ۲۹ سایت دیگر  
پیرو اخبار منتشر شده در فضای مجازی در رابطه با ازدواج دو کودک مبنی بر کودک همسری در شهرستان کازرون فارس، دادستان این شهرستان این موضوع را تکذیب کرد. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
حوادث رکنا: جنجال کودک همسری در کازرون با اطلاعیه دادستانی وارد مرحله جدیدی شد چرا که طبق قانون هیچ محضرداری اجازه صدور نامه آزمایش ازدواج ندارد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۹:۴۵    
تئاتر شورایی با عنوان کودک همسری، با همت مرکز ندای مهر لبخند تحت نظارت معاونت اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه و با همکاری انجمن چهره سان مشیانه در محله فتعلی خان برگزار گردید.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - چهل میلیون گرفتند تا زهرای 13 ساله را عروس کردند. دو سال از آن روز می گذرد، اما حالا زهرا با بغض سنگین از این 24 ماه می گوید. زهرا قربانی فقر بود، همان طور که مادر و خواهرش بودند. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: تصویری از درخواست نامه ازدواج دو کودک خردسال در استان فارس خبر از یک فاجعه دارد.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۲۲:۴۴    
یونیسف اعلام کرد که همه گیری ویروس کرونا موجب افزایش 10 میلیون نفری تعداد دخترانی می شود که طی دهه جاری در خطر ازدواج در سن کودکی قرار دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: در سال جاری 24 مورد کودک همسری در شهرستان اسدآباد گزارش شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۲:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
یونیسف اعلام کرد: تاثیر شیوع بیماری کووید-19 به مفهوم ثبت میلیون ها مورد جدید از کودک همسری در کشورهای مختلف جهان است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۷:۰۰    
علی بابایی کارنامی گفت: پرداخت وام ازدواج 100 میلیون تومانی به دختران کمتر از 23 سال و پسران کمتر از 25 سال به کاهش سن ازدواج در جامعه کمک می کند بنابراین با صحبت هایی مبنی بر افزایش کودک همسری کاملا مخالف هستم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
ازدواج زودهنگام و آسیب اجتماعی کودک همسری پس از کرونا مهم ترین انگیزه مزمن برای ترک تحصیل دختران به ویژه در مناطق محروم است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون حقوق بشر وزارت دادگستری گفت: کودک همسری موضوع عمده جامعه ایران از حیث کمیت نیست زیرا به ندرت و انگشت شمار اتفاق می افتد اما در این حوزه باید تابع قوانین باشیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان، کودک همسری را برخلاف حقوق کودک دانست و گفت: والدین را باید نسبت به تبعات منفی این اقدام آگاه کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
کتاب گاف نوشته سارا گریانلو که توسط نشر صاد منتشر شده است روایت زن و شوهری است که تصمیم می گیرند به یک گروه جهادی برای کمک به اقشار محروم جامعه بپیوندند و در این بین با مسائلی مانند واعتیاد و کودک همسری مواجه می شوند.
برترین ها / رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۰۸   + ۵۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: بیش از نیمی از جمعیت ایران را جامعه مردان تشکیل می دهند که از این تعداد 34 میلیون نفر بیش از 10 سال سن دارند و از این تعداد 21 میلیون نفر دارای همسر هستند، اما نکته قابل توجه اینجاست که به طور میانگین حدود 2 درصد از پسران 10 تا 18 ساله یعنی معادل 60 هزار نفر متاهل اند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
یک جامعه شناس گفت: مساله دیروز خانواده ها ترشیدگی دختران و مساله امروز آنها ازدواج زود هنگام است. امروزه خانواده ها حاضر نیستند دختران را در سنین کمتر از 18 سال به ازدواج در آورند ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
دستیار حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: مساله ما افزایش سن ازدواج نیست بلکه در جامعه با ازدواج دختران 8 و 9 ساله ای مواجه ایم که به نوعی جنایت محسوب می شود چراکه دختر هشت ساله جسما و افکارا کودک است، مساله ما این است که نمی خواهیم کودکان بیوه داشته باشیم. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۹:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
یک متخصص سلامت باروری اظهارکرد: کودک همسری در آسیا و افریقا آمار بالایی نسبت به سایر قاره ها دارد به طوری که در قاره آسیا حدود 30 درصد ازدواج در سن کمتر از 15 سال دیده می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس انجمن علمی مامایی ایران گفت: کودک همسری سقوط از زندگی کودکانه به منجلاب بزرگسالی است چراکه این ازدواج به قدری شوک آور است که آثار آن ممکن است تا یکی دو نسل دیگر خود را نشان دهد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری از طولانی شدن روند بررسی لایحه اصلاح ماده 1041 قانون مدنی و منع ازدواج کودکان زیر 13 سال ابراز نگرانی کرد و گفت ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مخالفت با کودک همسری را موافقت با افزایش سن ازدواج ندانست و با تأکید بر اینکه این دو مقوله از هم جدا هستند، گفت: نگران تأثیر کرونا بر ترک تحصیل دختران هستیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
قاب پیش چشمانِ ما، زندگی و اشتغال فاطمه بانو، مادر سرپرستِ خانواده به همراه دخترانش است. مادری که به نمایندگیِ بیش از 3 میلیون زنِ سرپرست، به روایت زندگی اش می نشیند و از پستی و بلندی های آن می گوید.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره بهزیستی شهرستان زاوه: با تلاش اورژانس اجتماعی شهرستان زاوه کودک همسری در برخی از روستاهای این شهرستان به طور چشمگیری کاهش یافته است.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۲:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
رکنا: فرماندار خداآفرین از افزایش طلاق در این شهرستان ابراز نگرنی کرده و از 37 کودک همسری خبر داد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: متأسفانه اکثر عقدهای کودک همسری در سال های اول منجر به طلاق شده و موجب مخدوش شدن چهره فرهنگی شهرستان نمین شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
یک فعال حقوق کودک گفت: عمده عقد دختربچه ها صرفا با اذن پدر در دفاتر ازدواج انجام می شود و عملا سردفتر خود را مکلف به دریافت حکم تجویز ازدواج در دادگاه نمی بیند این در حالیست که عدم نظارت کافی بر دفاتر رسمی ازدواج حاشیه امنی را برای سردفتران فراهم کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۷:۵۶    
تهران-ایرنا- ناهید بابایی جامعه شناس و پژوهشگر اجتماعی معتقد است که؛ فرهنگ سازی، نظارت کافی بر قوانین و تصویب جرایم سنگین برای افرادی که در پدیده کودک همسری دخیل هستند، می تواند راهکاری مناسب برای جلوگیری از بروز آن باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۷:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: فقر اقتصادی و فقر فرهنگی خانواده ها 2 عامل اصلی ایجاد مساله کودک همسری در کشور است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
پدر مددکاری اجتماعی می گوید، کودک همسری برای کسانی که در فرهنگ متناسب با آن رشد کردند و زندگی می کنند، آسیب زا نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اجرای پروتکل های الحاقی برجام منوط به پایبندی طرفهای مقابل،فردا ؛ رزمایش کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه ،خیز دوباره کرونا، نقش داروهای رقیق کننده خون در درمان کرونا، کودک بیوگی پیامد کودک همسری ، هرات،ستون تجارت افغانستان فلج شد،کشف ساز18 هزار ساله درفرانسه، بارش برف به ارتفاع یک متر درروسیه..
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان کودک بیوگی را از پیامدهای کودک همسری دانست و گفت: با توجه به شرایط موجود، ازدواج دیگر نمی تواند فقط تابع رشد و بلوغ جسمانی یا حتی جنسی باشد بلکه در ازدواج، بلوغ عقلی و فکری ضرورت پیدا می کند.
وقت صبح   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۴۶   + ۳۵ سایت دیگر  
اغلب در جوامع سنتی تری که در آنها باورهای جنسیتی، تقسیم کار جنسیتی، هنجارهای مبتنی بر جنسیت، ارزش ها و نظم جنسیتی بسیار رواج دارد، کودک همسری یا ازدواج کودکان نیز قوی تر است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۵۲   + ۲۲ سایت دیگر  
چندی پیش رئیس سازمان امور اجتماعی و معاون وزیر کشور با بیان اینکه در ایران کودک همسری جایگاهی ندارد بلکه با ازدواج پیش رس مواجه هستیم، گفته بود که در روستاها دخترانی داریم که در سن 13سالگی آمادگی ازدواج را دارند و با مراجعه به دادگاه و اثبات مستندات می توانند ازدواج کنند ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۷:۰۳    
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت:تاکنون هیچ تماسی از کودک همسری در استان اصفهان با مراکز اورژانس اجتماعی بهزیستی استان اصفهان برقرار نشده است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز :اخیراً اظهارنظرهایی از برخی از مسئولان کشور در مورد کودک همسری منتشر شده است که می توان آن را نشان دهنده نگاه سطحی آنان به پدیده ازدواج کودکان دانست. ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
دکتر سمیه فریدونی اطهار کرد:اغلب در جوامع سنتی تری که در آنها باورهای جنسیتی، تقسیم کار جنسیتی، هنجارهای مبتنی بر جنسیت، ارزشها و نظم جنسیتی بسیار رواج دارد، کودک همسری و یا ازدواج کودکان نیز قوی تر است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز به اظهارات معاون وزیر کشور پیرامون وضعیت کودک همسری روستاها واکنش نشان داد.
برترین ها / اینتیتر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۷:۵۶   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یک روانشناس با اشاره به اثرات کودک همسری گفت: امروزه در عین حال که سن بلوغ جنسی کاهش یافته اما نوجوانان مهارت های لازم برای زندگی مشترک را ندارند و ازدواج زودهنگام مضاعف بر آثار روحی و روانی بلوغ برای نوجوان، اثرات سوئی بر سلامت، رشد و حقوق کودکان به ویژه دختران بر جای می گذارد. ...