چهارشنبه ۰۶ مهرساعت ۱۸:۳۶Sep 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتحادیه اروپا»

پایگاه خبری ذاکر   ۳۸ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا از زمان آغاز جنگ اوکراین و کاهش عرضه گاز از روسیه هر روزه با مشکلات جدیدی مواجه شده و تلاش می کند با راهکارهای مختلف بر این چالش ها غلبه کند.
نشریه پلتیکو گزارش داد که ممکن است اتحادیه اروپا تحریم های خود علیه روسیه را کاهش دهد.
راهبرد معاصر   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
صدراعظم سابق آلمان از مقامات اتحادیه اروپا خواست هشدار های هسته ای پوتین را جدی بگیرند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۴ ساعت پیش    
هزینه های فزاینده انرژی و کود تولید سبزیجات و میوه ها در اتحادیه اروپا را دچار مشکل کرده است.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا تحقیقات خود دربارۀ نشت دو خط لولۀ گازی روسیه که باعث بروز مشکلاتی در دریای بالتیک شده را آغاز کرده است. هنوز مقصری برای این مساله شناسایی نشده، اما مقامات کشورهای اروپایی از جمله دانمارک و سوئد می گویند احتمال خرابکاری و حملات هدفمند وجود دارد ...
هم اندیشی   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا که در مقابل تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ملت ایران سکوت پیشه کرده، این روزها با نقض اصل حاکمیت ملی ایران، با صدور بیانیه های مداخله جویانه درباره اوضاع داخلی ایران نظر می دهد و تهران را تهدید هم می کند.
شعار سال   ۴ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
با اعلام پیروزی روسیه در همه پرسی برگزار شده در چهار منطقه جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک به همراه منطقه خرسون و بخشی از منطقه زاپوریژیا در جنوب اوکراین ،حاشه های زیادی ایجاد شده و اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است ...
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
پادشاه اردن در دیدار با رئیس شورای اروپا گسترش همکاری میان کشورهای منطقه و اتحادیه اروپا در بسیاری از زمینه ها را خواستار شد.
شفقنا   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا رسانه- بر اساس قانونی تازه در اتحادیه اروپا، افراد و شرکت هایی که به علت عملکرد پهپادها، ربات ها و سایر محصولات یا خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی آسیب می بینند، برای دریافت غرامت راحت تر شکایت می کنند. ...
پترو تحلیل   ۶ ساعت پیش    
پتروتحلیل-براساس داده های صندوق بین المللی پول در چشم انداز اقتصاد جهانی آوریل 2022، چین براساس برابری قدرت خرید، 18.8 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی در سال 2022 را تشکیل خواهد داد. ...
ایلنا   ۶ ساعت پیش    
مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفت که حادثه نشت خط لوله نورد استریم اتفاقی نیست.
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید که این اتحادیه نشت گاز از خطوط لوله نورد استریم را تصادفی نمی داند.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد درحالیکه صندوق بین المللی پول به دنبال راه هایی برای ارسال پول به کی یف است، آمریکا به اتحادیه اروپا فشار وارد می کند تا حمایت مالی از اوکراین را افزایش داده و تسریع ببخشد.
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
تهران – ایرنا- وزارت دفاع دانمارک اعلام کرد این کشور پس از گذشت سه دهه بار دیگر در عملیات نظامی اتحادیه اروپا شرکت خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و رئیس شورای اروپا همه پرسی الحاق مناطق شرقی اوکراین به روسیه را محکوم کردند و نتایج آن را ساختگی و غیرقابل قبول خواندند.
ایلنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه پولیتیکو گزارش داد که کمیسیون اروپا بناست نشستی برای نمایندگان اتحادیه اروپا برگزار کرده تا طرحی برای اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه تدوین کند.
قدس آنلاین   ۷ ساعت پیش    
پیروزی راست گراها در انتخابات پارلمانی ایتالیا چند هفته پس از روی کار آمدن دولت راست گرا در سوئد، زنگ خطر را برای اتحادیه اروپا به صدا درآورد.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: حوادث در خطوط لوله گاز نورد استریم تصادفی نیستند، زیرا اطلاعات به اقدامات عمدی اشاره می کند وزیر خارجه سوئد نیز این رخداد را نتیجه یک انفجار دانسته است.
شفقنا   ۸ ساعت پیش    
شفقنا- آژانس مرزبانی اتحادیه اروپا(فرونتکس)، دیروز(سه شنبه) اعلام کردکه شمار روس هایی که پس از اعلام بسیج عمومی پوتین وارد کشورهای اتحادیه اروپا شده اند جهش داشته است. ...
به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از ایسنا، افزایش هزینه های انرژی در اروپا، کسب و کارها را تعطیل کرده و اتحادیه اروپا را در معرض خطر رکود قرار داده است. با این حال، همه این سرنوشت را نمی پذیرند. بعضی از شرکتها به مناطق ارزان تر می روند ...
ایلنا   ۸ ساعت پیش    
مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا، به برگزاری و اعلام نتایج همه پرسی در شرق اوکراین واکنش نشان داد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
تهران – اتحادیه اروپا اعلام کرد همه پرسی در چهار منطقه دونباس واقع در شرق اوکراین که از چند روز پیش آغاز و نتایج نهایی آن روز گذشته اعلام شد را به رسمیت نمی شناسد.
جام جم   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ابراز خصومت ها و اشکال مختلف دشمنی کشور های اروپایی و آمریکا با نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران پدیده جدیدی نیست. تقریبا از ابتدای پیروزی انقلاب ما شاهد مواضع غیرمعقول غرب در برابر ایران بودیم. ...
جام جم   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
پس لرزه های این رخداد، قطعا محدود به ایتالیا نخواهد شد و کل اروپای واحد را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. نکته مهم تر این که به واسطه استقرار یک نخست وزیر وابسته به جریان ملی گرای افراطی در ایتالیا، قطعا رم باردیگر به کانون حمایت از ایده های ضدساختاری در اروپا تبدیل می شود ...
عطنا   ۱۰ ساعت پیش    
عطنا - این روزها، زمان وقوع اتفاقاتی است که در تحلیل های صاحب نظران مطلع پیش بینی شده بود؛ از جمله نابودی اروپای متحد توسط آمریکا با هدف مقابله با روسیه و چین. ...
وزارت امور خارجه   ۱۰ ساعت پیش    
فوندرلاین، رئیس کمیسیون اروپا در سخنرانی سالانه خود در پارلمان اروپا در 14 سپتامبر 2022 با اشاره به افزایش سرسام آور قیمت حامل های انرژی در اتحادیه اروپا، بر ضرورت همبستگی بین اعضای اتحادیه در تامین انرژی یکدیگر تاکید کرده است. ...
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۲۳:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
با پایان رای گیری و پس از شمارش 22.48 درصد آراء، 98.35 درصد رای دهندگان در دونتسک به پیوستن به روسیه رای داده اند. در لوهانسک با شمارش 21.11 درصد آراء میزان حمایت از الحاق به روسیه 97.83 درصد بوده است. این میزان در زاپوریژیا با شمارش 29 درصد آراء، 97.79 درصد بوده است ...
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۲۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان روز سه شنبه از اتحادیه اروپا خواست پیش ازآنکه خیلی دیر شود درباره تحریم های اعمال شده علیه روسیه با واشنگتن رایزنی شود. وی تاکید کرد که در پی تحریم های اعمال شده علیه روسیه، ساکنان اتحادیه اروپا فقیرتر شده اند. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۲۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
صدای پای راست افراطی در اروپا بلندتر از هر زمان دیگری شنیده می شود ؛ تا اتحادیه اروپا بیش از گذشته نگران بازگشت فاشیسم باشد. همین هفته گذشته بود که راست گرایان در کشور سوئد به موفقیت دست پیدا کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۷:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – اتحادیه اروپا روز سه شنبه اعلام کرد که سازمان دهندگان همه پرسی های غیرقانونی الحاق به روسیه در چهار منطقه اوکراین را تحریم می کند.
آمارهای یورواستات نشان می دهد تورم نان در اتحادیه اروپا طی یک سال گذشته 6 برابر شده و قیمت نان در کشورهای عضو این اتحادیه از 3.9 درصد تا 65.5 درصد افزایش یافته است.
نواندیش   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۵:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
نواندیش : با نزدیک شدن به فصل زمستان دغدغه و نگرانی اروپایی ها برای تامین انرژی هم بیشتر می شود، در حال حاضر کشورهای اتحادیه اروپا به میزان فزاینده ای به واردات انرژی از آمریکا متکی شده اند؛ با این حال تولیدکنندگان نفت شیل هشدار دادند که امکان افزایش تولید نفت و گاز برایشان میسر نیست. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۴:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
سفر صدراعظم آلمان به منطقه غرب آسیا با هدف جلب حمایت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در حوزه انرژی از برلین و اتحادیه اروپا بود که نتایج قابل توجهی برای هیات آلمانی در پی نداشت.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۲   + ۱۶ سایت دیگر  
فارس: وزارت خارجه آمریکا مدعی شده مذاکرات هسته ای با ایران در وضعیت خوبی نیست. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش گفته که چشم اندازی برای رسیدن به توافق زودهنگام با ایران نمی بیند. او گفته که واشنگتن مذاکرات را ادامه خواهد داد. ...
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۴۸    
انحراف ایتالیا به سمت راست افراطی واقعیت ژئوپلیتیک اروپا را تغییر داده و یک حزب بدبین به اتحادیه اروپا را در موقعیتی رهبری یکی از بنیان گذاران این اتحادیه و سومین اقتصاد بزرگ آن قرار می دهد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
کشورهای اتحادیه اروپا سرگرم تحقیق درباره نشت نامعلوم گاز از دو خط لوله گازی روسیه هستند که در بستر دریای بالتیک از نزدیک سوئد و دانمارک می گذرند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
بعد از اعلام بسیج محدود پوتین برخی اتباع روسی که حاضر به اجرای این طرح نبودند به فکر ترک این کشور و مهاجرات به اروپا افتادند و این در حالی است که درباره پذیرش این اتباع روس بین کشورهای اروپایی اختلافات زیادی شکل گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر مجارستان با انتقاد شدید از تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه، هشدار داد که بوداپست باید آماده جنگی طولانی در اوکراین باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی فاش کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای دستیابی به توافق بر سر اعمال سقف قیمت نفت روسیه با مشکل مواجه شده اند و احتمالاً این ایده را تا زمانی که بسته گسترده تری از تحریم ها مورد تصویب قرار نگرفته است، به عقب می اندازند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
با امضای پروتکل همکاری میان صربستان و روسیه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، اتحادیه اروپا گفت که "سوالات جدی" دارد و سفیر آمریکا در بلگراد هم خواستار توضیح صربستان شد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۳۶   + ۴۰ سایت دیگر  
علی باقری در توییتی نوشت: سکوت کرکننده و فراپایبندی اتحادیه اروپا در برابر تحریم های یک جانبه غیرقانونی آمریکا و نقض گسترده و نظام مند حقوق بشر مردم بی گناه ایران که توسط گزارشگر ویژه سازمان ملل مستند شده است، بیانگر استانداردهای دوگانه این نهاد در حوزه حقوق بشر است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
پیتر استانو سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه اروایی تیراندازی روز دوشنبه در مدرسه ایژفسک روسیه را محکوم می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۴:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر مجارستان از برگزاری همه پرسی درباره تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه در کشورش خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۳:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
بلومبرگ اعلام کرد که به دلیل اختلاف میان اعضای اتحادیه اروپا بر سر تعیین سقف قیمت نفت روسیه، دستیابی به توافق بر سر این موضوع به تعویق افتاده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یونان از مواضع دوگانه اتحادیه اروپا نسبت به پناهجویان انتقاد و اعلام کرد که متأسفانه اتحادیه اروپا در مقطعی تصمیم گرفت که کشورهای ورودی مانند پارکینگ برای پناهندگانی که می خواهند به اروپا بیایند استفاده شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۳:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با فصل برداشت محصولات جالیزی در اروپا، کمیسیون کشاورزی اتحادیه اروپا از تداوم روند کاهش تولید این محصولات آب بر خبر داد و بر لزوم تامین نیاز قاره از طریق واردات تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پیتر استانو سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه اروایی تیراندازی روز دوشنبه در مدرسه ایژفسک روسیه را محکوم می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۲:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی پس از گفتگو درباره بحران اوکراین با اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا در بروکسل گفت: زمان امضای بیانیه جدید اتحادیه اروپا و ناتو فرا رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۲:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو بعد از دیدار با رئیس کمیسیون اروپا در بروکسل، خواستار تدوین بیانیه و اظهارنامه جدیدی بین ناتو و اتحادیه اروپا شد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
علی باقری کنی، معاون وزیر خارجه در توییتی به بیانیه اتحادیه اروپا درباره حوادث اخیر ایران و مرگ مهسا امینی واکنش نشان داد. علی باقری در توییتی نوشت: سکوت کرکننده و فراپایبندی اتحادیه اروپا در برابر تحریم های یک جانبه غیرقانونی آمریکا و نقض گسترده و نظام مند حقوق بشر مردم بی گناه ایران که توسط ...