دوشنبه ۱۰ مهرساعت ۲۲:۲۱Oct 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارت های بازرگانی»

اول فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۷:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش اول فارس ، روزنامه فرهیختگان در گزارشی با عنوان:روایتی از شگرد جدید فرار مالیاتی در استان فارسنوشت: حتما پیش از این، هنگام مراجعه به مطب برخی پزشکان یا خرید مایحتاج زندگی در بازار با شنیدن جمله هایی مثل دستگاه کارتخوان نداریم، نقد حساب کنید ...
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان در نامه ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار توقف روند تعلیق کارت های بازرگانی شد و افزود: ادامه این روند مانع از واردات ماشین آلات و مواد اولیه بنگاه های تولیدی شده و رونق مجدد کارت های یکبار مصرف را به همراه می آورد ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مقرر شده که کارت های بازرگانی تعلیق شده به مدت 6 ماه با دریافت تضامین لازم، رفع تعلیق شوند و تاثیر این تصمیمات در روزهای آینده بر صادرات پسته و سایر محصولات کشاورزی نمایان خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : 440کارت بازرگانی با بدهی بالای یک میلیون دلار تعلیق شد؛ این خبری بود که مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت چندی پیش مطرح کرد. اما در پی آن محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از مهلت 6ماهه به کارت های بازرگانی تعلیق شده خبر داد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
اکوایران: مشکل تعلیق کارت های بازرگانی برخی از کشاورزان به یکی از عمده مشکلات فعالان این بخش بدل شده، بطوریکه در حال حاضر به دلیل مشکلاتی که رفع تعهدت ارزی برای صادرکنندگان به وجود آورده شاهد ورود صادرکنندگان محصولات کشاورزی از سوی تجار افغانی و پاکستانی هستیم.
خانه خشتی   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار رفسنجان گفت: در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور استاندار کرمان، موانع صادراتی برطرف و رفع تعلیق از کارت های بازرگانی انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی با انتقاد از تعلیق پیش از موعد کارت های بازرگانی صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی خود را انجام نداده اند، از پیگیری به منظور حل این موضوع از سوی اتاق بازرگانی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
در نشست مسئولان اقتصادی،استانداردهای سختگیرانه صادرات پسته تعدیل و محدودیت کارت های بازرگانی رفع شد .
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۳:۱۶    
کرمان – ایرنا – چالش های استانداردهای سختگیرانه صادرات پسته و محدودیت کارت های بازرگانی در نشست مشترک استاندار کرمان با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و وزیر اقتصاد، تعدیل و رفع شد. منبع
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از توافق با بانک مرکزی برای رفع تعلیق کارت های بازرگانی به منظور صادرات محصول پسته خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی فارس با اشاره به بخشنامه اخیر سازمان توسعه تجارت ایران مبنی تعلیم کارت های بازرگانی گفت: برخی بخشنامه ها بدون پشتوانه کارشناسی صادر می شود و همین موضوع موجب وارد شدن صدمات جدی به اقتصاد، تولید و صادرات کشور شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی کرمان گفت: در حال حاضر مشتریان چینی متقاضی و خریدار پسته ایران هستند و اگر وضعیت کارت های بازرگانی و تعهدات ارزی تعیین تکلیف نشود، صادرکننده معتبر و خوشنام نمی تواند پسته را صادر کند.
ندای استان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ندای استان ،خورشید گزدرازی روز سه شنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر اظهار کرد: برخی از دستگاه های اجرایی این استان به دلایل مختلف از اجرای مصوبه های شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی این استان کوتاهی می کنند که چنین رویکردی شایسته فضای کسب و کار استان نیست. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: اجرای بخشنامه جدید مبنی بر "تعلیق کارت های بازرگانی با بازگشت ارز کمتر از 60 درصد و عدم رفع این تعهد در مدت یک ماه"، بیش از 50 درصد کارت های بازرگانی استان را باطل می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: اجرای بخشنامه جدید مبنی بر "تعلیق کارت های بازرگانی با بازگشت ارز کمتر از 60 درصد و عدم رفع این تعهد در مدت یک ماه"، بیش از 50 درصد کارت های بازرگانی استان را باطل می کند.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ضیغمی گفت: سهل گیری های پیشین وزارت صمت و نهادهای نظارتی با توجه به شرایط تحریمی در این زمینه موجب افزایش سوءاستفاده ها از کارت های بازرگانی موسوم به یک بار مصرف شده است.
معدن24   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۸    
واگذاری پهنه های معدنی در استان کرمان ابعاد تازه ای پیدا کرده است. محمد مهدی فداکار استاندار کرمان عنوان کرده که این محدوده های معدنی در مواردی به نام پیرزن ها به ثبت رسیده که مسیله عجیبی است! ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
بنابر اعلام رئیس سازمان توسعه تجارت، مطابق تبصره 3 و 4 ماده 10 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، وزارت صمت موظف شده کلیه دارندگان کارت بازرگانی را رتبه بندی کرده و سقف میزان واردات و صادرات را بر اساس رتبه هر فرد تعیین کند.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۳۶   + ۲۳ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به سوءاستفاده از کارت های بازرگانی در رویه صادرات گفت: تا کنون حدود 440 کارت بازرگانی که بالای یک میلیون دلار صادرات رفع تعهد نشده دارند، شناسایی و تعلیق شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: مشکل اصلی که در بحث کارت های بازرگانی و تعهد ارزی داریم، قیمت ارز و تعهدات ایفا نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۴۹    
استاندار کرمان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت در آستانه فصل برداشت پسته و خرما، تعلیق کارت های بازرگانی فعالان بخش کشاورزی را فعلا به تعویق بیندازد.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۵۳    
اخیراً طی نامه ای از معاونت برنامه ریزی و مقررات سازمان توسعه تجارت خطاب به مدیران سازمان های صمت خواسته شده تا کارت های بازرگانی که بازگشت ارزش آنها کمتر از 60 درصد باشد، تعلیق شوند ...
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه سهم کالا های صادراتی این استان از کل صادرات کشور 25 درصد است درباره پدیده کارت های بازرگانی اجاره ای گفت: این مسئله برای 3 الی 4 سال پیش است و اکنون با سامانه ای شدن روند صدور این کارت، ما دیگر شاهد چنین پدیده ای نیستیم.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در حال حاضر بانک مرکزی با وجود تلاش های بسیاری که ما انجام دادیم صادرات ریالی را به رسمیت نمی شناسد و توافقی صورت گرفته است که براساس آن کارت های بازرگانی اجاره ای به زودی بسته می شوند و احتمالا از یکی دو هفته آینده روند بسته شدن این کارت ها صورت می ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان توسعه تجارت از بسته شدن کارت های بازرگانی اجاره ای خبر داد.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۳:۴۷    
سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرده که کارت های بازرگانی اجاره ای به دلیل عدم تشخیص بانک مرکزی از صادرات ریالی به زودی بسته می شوند. این تصمیم احتمالاً در یک تا دو هفته آینده اجرا خواهد شد و برای کسانی که ریالی صادر می کنند، چالش هایی را ایجاد خواهد کرد
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۲:۴۲   + ۲۹ سایت دیگر  
رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در حال حاضر بانک مرکزی با وجود تلاش های بسیاری که ما انجام دادیم صادرات ریالی را به رسمیت نمی شناسد و توافقی صورت گرفته است که براساس آن کارت های بازرگانی اجاره ای بزودی بسته می شوند و احتمالا از یکی دو هفته آینده روند بسته شدن این کارت ها صورت می گیرد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۴:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت در نامه ای نسبت به تعلیق کارت های بازرگانی صادرکنندگان دارای تعهد ارزی رفع نشده هشدار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۲:۱۳   + ۳۵ سایت دیگر  
تعلیق سیستمی کارت های بازرگانی دارای رفع تعهد ارزی کمتر از 60 درصد و اعطای مهلت یک ماهه جهت رفع تعهد ارزی، ابلاغ شد.
صدای زرند   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه بعد از تحریم ها هند جای ایران را در بازار جهانی فرش دستباف گرفت، گفت: مهم ترین مانع صادرات فرش در حال حاضر تحریم است. همچنین از سال 1397 تعهد ارزی مطرح شد که مشکلات بسیاری برای صادرات فرش ایجاد کرده است ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۸:۳۴   + ۴۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه بعد از تحریم ها هند جای ایران را در بازار جهانی فرش دستباف گرفت، گفت که آمار صادرات فرش دستباف به دلیل کاهش قیمت پایه صادراتی در راستای کمک به تولیدکنندگان و صادرکنندگان و همچنین وجود اقتصاد پنهان در این بخش، واقعی نیست. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
امیری مدیر کل امور معدنی وزارت صمت با بیان اینکه نبود برق باعث شده برای بسیاری از عرضه ها در بورس مشتری وجود نداشته باشد، گفت: عوارض صادراتی باید متناسب با نیاز بازار داخلی و ظرفیت تولید تعیین شود.
در روزهای اخیر تصویری از بخشنامه سازمان توسعه تجارت منتشر شده بود که بر اساس آن مصوبه نهمین جلسه کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات مبنی بر رفع محدودیت از کارت های بازرگانی صادرکنندگان سال 1401 به منظور ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات به روش واردات از محل صادرات خود در قبال اخذ تعهدنامه محضری با ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی قزوین گفت: تعداد کارت های بازرگانی در قزوین تنها 400 مورد است که این رقم متناسب با ظرفیت های اقتصادی استان که بیش از 3500 واحد تولیدی بهره بردار دارد، نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۲۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: 3600 واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری در استان قزوین وجود دارد اما کارت های بازرگانی صادر شده به نسبت این تعداد پایین و تنها 400 مورد است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۲۱:۳۹    
عبدیان عنوان کرد: با توجه به تعداد بالای کارت های بازرگانی در سایر حوزه های بخش تولید و کشاورزی و صنایع تبدیلی و معدن، متاسفانه تعداد کارت های بازرگانی فعال استان ما بسیار پایین است. این تعداد حدود چهارصد کارت فعال بازرگانی در رشته های مختلف است.
آرتان پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن نوردکاران گفت: با تصمیم دولت صادرات با استفاده از کارت های بازرگانی برای عموم آزاد شد و این اتفاق موجب شده بسیاری از کشورهای خارجی با استفاده از این کارت ها به صادرات کشور لطمه بزنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۰۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: اگرچه کارت بازرگانی به عنوان یک تسهیل گر در زمینه فعالیت های تجاری تلقی می شود، در حال حاضر ادعا می شود که کارت های بازرگانی هوشمند هستند و قسمت عمده فرآیند صدور آنها نیز به صورت الکترونیکی انجام می شود و صدور هوشمند باعث جلوگیری از بروز برخی تخلفات شده است ...
در گردهمایی آموزشی دو روزه مدیران عضویت اتاق های سراسر کشور که در اتاق تهران برگزار شد، آخرین تغییرات در روند صدور و تمدید کارت های بازرگانی و عضویت مورد بررسی قرار گرفت تا مشاوره به فعالان اقتصادی برای دریافت کارت بازرگانی به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مصوبه رفع محدودیت از کارت های بازرگانی صادرکنندگان سال 1401 به منظور ایفای تعهد ارزی از محل صادرات خود در قبال اخذ تعهدنامه محضری با آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات مغایر است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۴:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-مدیرکل امور مالیاتی فارس با بیان اینکه در بخش کارت های بازرگانی 123 مورد با رقم یک هزار و 500 میلیارد تومان مطالبه در حوزه پرداخت مالیات داریم، گفت: در بخش دلالان ارزی نیز 75 مورد کشفیات داشته ایم و نظارت لازم بر این حوزه انجام می شود.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۶:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
رکنا: معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در این آیین ،با اشاره به اینکه حمایت از فعالان اقتصادی برای حضور در رویدادها و نمایشگاه های خارجی، حمایت از EMCها ...
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۲۲:۰۶    
خدائیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مطالبات معوق مالیاتی بالغ بر 7 هزار و 310 میلیارد تومانی با پیگیری سازمان بازرسی از محل شرکت های صوری و کارت های بازرگانی استیجاری وصول شد. برخی از خودروسازان طی سال گذشته اقدام به عرضه خودرو در بورس کرده اند که این کار منجر به افزایش قیمت خودرو در کشور شد ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۲۶   + ۲۷ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز از بازداشت یک کارمند در امور گمرکی با در اختیار داشتن 19 کارت بازرگانی و استفاده غیرمجاز از آن ها خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: تا پایان امسال کارت های بازرگانی از 650 مرود به هزار مورد می رسد.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۲   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری فارس گفت: پرونده های تشکیل شده با موضوعات سوءاستفاده از کارت های بازرگانی، حساب های اجاره ای، فاکتورسازی ها و دستکاری اسناد مالی و همچنین عدم تبعیت برخی از اقشار در استفاده از کارت خوان ها در جهت شفاف سازی های مالی در شعب ویژه این استان رسیدگی می شود.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۴:۰۹    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: روند صدور دریافت کارت بازرگانی در این استان موجب گلایه بسیاری از صنعتگران شده است که در تلاش هستیم تا این روند تسهیل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۵:۴۹   + ۳۶ سایت دیگر  
خضریان گفت: شرکت های صوری و کارت های بازرگانی بدون پشتوانه معضل اصلی مالیات ستانی در کشور است، برخی شرکت های بزرگ در کشور فرارهای مالیاتی بزرگی را داشته و یکی از واردکنندگان خودرو براساس گزارش خاندوزی با برخورد به موقع اعمال قانون شده است.
پیام خاوران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: با پیگیری های مستمر واحد خدمات بازرگانی این اتاق و با همکاری شرکت سیمان قاین، انتقال کارت بازرگانی این شرکت از اتاق تهران به اتاق بیرجند انجام پذیرفت.