یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۱۶:۵۱Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارت بازرگانی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
هم اکنون هزار و 93 مجوز بهره برداری صنعتی در چهارمحال و بختیاری صادر شده که برابر 1.3 مجوز های کل کشور است.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۶    
در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که امروز پنج شنبه 30 شهریور در اتاق بازرگانی برگزار شد، همه مقامات استان از رئیس دادگستری، استاندار، رئیس مجمع نمایندگان استان و رئیس پارلمان بخش خصوصی حاضر بودند تا شاید گرهی از مشکلات بازرگانان استان باز شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۴    
مهدی عبقری؛ دبیر انجمن واردکنندگان موبایل بیان کرد:بهره گیری از ارز حاصل از صادرات خود به نوعی اجهاف در حق شرکت های واردکننده به شمار می رود؛ چون واردکنندگان ما شرکت های صادراتی نبودند و مجبور به استفاده از کارت بازرگانی شدند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۰۴    
آبادان- مولوی، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر نفت درخواست شد پالایشگاه آبادان برای دریافت کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی این شهر، اقدام کند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- ابوالفضل نصیری اظهار کرد: در جلسه کارگروه امضای الکترونیک که با حضور مدیران سامانه اعتبارسنجی و متولی امضای دیجیتال از مرکز سازمان توسعه تجارت در ارتباط با مواد 16 الی 19 قانون تجارت برگزار شد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
اکوایران: از ابتدای سال جاری تاکنون سازمان توسعه تجارت کارت بازرگانی 440 صادرکننده را تعلیق کرد. این درحالی که آمار صادرات غیرنفتی ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته در وزن و ارزش کاهشی بوده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۲۱    
گروه کسب و کار: واردات کالا بدون کارت بازرگانی یکی از انواع روش هایی است که می توان از آن برای حضور در بازار کار صادرات و واردات استفاده کرد. اگر نمی دانید که چگونه از این روش استفاده کنید، در این مطلب با ما همراه باشید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: سازمان با استفاده از ظرفیت کارگروه سوءرفتار تجاری که در آیین نامه قانون مقررات صادرات و واردات پیش بینی شده، کسانی که رفع تعهد آن ها انجام نشده، بعد از سررسید قانونی که حداقل 4 ماه است، شناسایی و اعمال قانون می شوند.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۳۶   + ۲۳ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به سوءاستفاده از کارت های بازرگانی در رویه صادرات گفت: تا کنون حدود 440 کارت بازرگانی که بالای یک میلیون دلار صادرات رفع تعهد نشده دارند، شناسایی و تعلیق شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- رییس اداره بازرگانی خارجی اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: آن دسته از فعالان اقتصادی این استان که کارت بازرگانی آنان به دلیل عدم رفع تعهدات ارزی سال 1401 تعلیق شده است تا پایان شهریور ماه فرصت دارند با بهره گیری از شیوه های مختلف تعهدات ارزی خود را رفع کنند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۴:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت در نامه ای نسبت به تعلیق کارت های بازرگانی صادرکنندگان دارای تعهد ارزی رفع نشده هشدار دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - محمد آزاد : مساله در نظر نخست ساده است؛ دفاتر اصلی بسیاری از شرکت های ایران در تهران مستقر است؛ هرچند فعالیت آنها در حیطه جغرافیایی شهرستان دیگری واقع شده است و در نظر نخست طبیعی است که برای تسهیل انجام امور تجاری، از اتاق تهران کارت بازرگانی دریافت کنند ...
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگار مهر، امیر کشانی شامگاه سه شنبه، در جلسه فعالان بخش خصوصی استان اصفهان با وزیر صمت اظهار کرد: کارت بازرگانی بیشتر صادرکنندگان کشور تا پایان شهریورماه منقضی می شود؛ در این شرایط با بخشنامه بانک مرکزی برای رفع تعهدات ارزی، شاهد مسدود شدن کارت بازرگانی تجار هستیم ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۵۷    
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تنها از مجموع درخواست446 کارت بازرگانی تنها یک درخواست صادر شده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
نصر: مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: براساس مصوبه ستاد استانی تسهیل و رفع موانع تولید مقرر شده است به صاحبان صنایعی که دارای کارت بازرگانی معتبر هستند برای ارائه برنامه و رفع تعهدات ارزی از سال 97 تا 1401 فرصت یک ماهه داده شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۰:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: در شورای روسای اتاق های استانی پیشنهاد شد که اتاق ایران در راستای تقویت دیپلماسی اقتصادی کشور در منطقه و در ارتباط با سایر کشورها، برنامه ای دقیق و کارآمد پیشنهاد دهد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۲۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: واردات 5 هزار دستگاه اتوبوس در قانون بودجه امسال می تواند در صورت تحقق تحولی را در این زمینه برای کشور داشته باشد و شرکت هایی که دارای کارت بازرگانی هستند، می توانند نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند که البته مباحث رعایت استانداردهای سازمان استاندارد، محیط زیست، گمرک و .. ...
بازار مشترک   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: واردات 5 هزار دستگاه اتوبوس در قانون بودجه امسال می تواند در صورت تحقق تحولی را در این زمینه برای کشور داشته باشد و شرکت هایی که دارای کارت بازرگانی هستند، می توانند نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند که البته مباحث رعایت استانداردهای سازمان استاندارد، محیط زیست ...
جهت آگاهی شما عزیزان سعی براین داشته کلیه فرایند های اجرا و موارد مربوط به ثبت شرکت و ثبت برند و اخذ کارت بازرگانی را به روز آوری نمائیم به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۳:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی اظهارکرد: طی 4 ماهه نخست سال جاری برای تسهیل صادرات و واردات در استان 512 فقره کارت بازرگانی صادر و یا تمدید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی استان یزد: کارت بازرگانی شرکت ها باید در داخل استان باشد تا منافع آن به استان برسد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
عبدیان، رئیس اتاق قزوین با اشاره به اینکه کارت بازرگانی بخش زیادی شرکت های فعال در این استان، در مرکز صادر شده است، بر ضرورت حل وفصل این مسئله و برگشت عایدی این شرکت ها به استان محل فعالیت تأکید کرد.
در روزهای اخیر تصویری از بخشنامه سازمان توسعه تجارت منتشر شده بود که بر اساس آن مصوبه نهمین جلسه کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات مبنی بر رفع محدودیت از کارت های بازرگانی صادرکنندگان سال 1401 به منظور ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات به روش واردات از محل صادرات خود در قبال اخذ تعهدنامه محضری با ...
کنفدراسیون صادرات ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: روش واردات در مقابل صادرات کماکان یکی از روش های مورد پذیرش دولت در رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان می باشد و هیچ تغییری در روشهای رفع تعهد ارزی حاصل نشده است.
اقتصاد آنلاین / بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۳:۰۴   + ۳۵ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان توسعه تجارت، از تاریخ 27 تیر ارز حاصل از صادرات باید به بانک ارائه شود تا رفع تعهد ارزی انجام پذیرد و در قبال صادرات، واردات نمی توان انجام داد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۴:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
بر مبنای لایحه ای که به امضای رئیس جمهور نیز رسیده است، کسانی که ارز حاصل از صادرات خود را بازنگردانند، با تنبیهاتی همچون محدودیت در ارائه خدمات بانکی، عدم صدور گواهی ثبت آماری و عملیات حساب بانکی، تعلیق یا عدم تمدید کارت بازرگانی رو به رو خواهند بود.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۲:۴۲    
اعظم رضایی بزرگ ترین چالش دریافت کارت بازرگانی را مدارک مالکیت به عنوان محل فعالیت بازرگانان عنوان و اظهار کرد: در آیین نامه جدید تأکید شده است محل کسب متقاضیان باید کاربری اداری داشته باشد که این بند، هفت معضل ایجاد کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۲۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: 3600 واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری در استان قزوین وجود دارد اما کارت های بازرگانی صادر شده به نسبت این تعداد پایین و تنها 400 مورد است.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تا چندی پیش ارسال فهرست گزارش فصلی، یکی از دغدغه های اصلی صاحبان کسب و کار بود. این تکلیف از ماده 169 قانون مالیاتی اتخاذ شده است. بر اساس این ماده، سازمان امور مالیاتی کشور اجازه خواهد داشت که برای اشخاص حقیقی و حقوقی، کارت بازرگانی و شناسه ملی صادر کند ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، نایب رییس هیأت مدیره سندیکا قطعه سازان موتورسیکلت کشور ضمن تاکید بر لزوم معافیت تولیدکنندگان از ارایه کارت بازرگانی برای واردات کالاهای صنعتی اظهار داشت ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۲:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
فرارو - تعرفه واردات خودرو کارکرده شامل هزینه های جانبی هم می شود. یعنی علاوه بر تعرفه 20 تا 175 درصدی واردات خودرو های کارکرده، بحث 9 درصد مالیات و چیز هایی مثل هزینه نقل و انتقال خودرو به عنوان عوارض شهرداری هم مطرح می شود. ...
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم از برنامه ریزی جهت اجرای دوره های آموزشی برای فعالان اقتصادی دارای کارت بازرگانی و پروانه کسب و پیشه در جزیره قشم خبر داد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: متأسفانه منابع مالی برخی شرکت ها و واحدهای تولیدی استان مرکزی در تهران گردش می کند لذا این مجموعه ها باید تمامی حساب ها، بیمه های تجاری و کارت بازرگانی خود را در استان متمرکز کنند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
طبق بررسی های مرکز پژوهش های مجلس، عملکرد کارت بازرگانی نه در تحقق اهداف و نه در کاربردها قابل قبول نبوده است. طبق اعلام این مرکز کارت بازرگانی در تمام سال های اخیر تبدیل به مانعی برای تجارت و افزایش عدم شفافیت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۲:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به رونق فعالیت های تجاری در استان، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه هفت کارت بازرگانی در بخش تولیدی و 29 کارت بازرگانی در بخش تجاری در قم صادر شده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۲:۳۲    
کسب وکارهای دانش بنیان مدت زمان زیادی برای دریافت کارت بازرگانی با موانع متعدد روبه رو بودند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۰۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: اگرچه کارت بازرگانی به عنوان یک تسهیل گر در زمینه فعالیت های تجاری تلقی می شود، در حال حاضر ادعا می شود که کارت های بازرگانی هوشمند هستند و قسمت عمده فرآیند صدور آنها نیز به صورت الکترونیکی انجام می شود و صدور هوشمند باعث جلوگیری از بروز برخی تخلفات شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان گفت: به جدیت به دنبال فعال سازی کارت فعالیت بازرگانی شرکت های بزرگ در هرمزگان هستیم.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل، معاون حمل و نقل و تشکل های صنفی و رانندگان بخش مسافری گلستان با حضور در وبینار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با استان هاجهت تعیین تکلیف واردات 19 دستگاه اتوبوس عمومی استان به بحث و بررسی پرداختند. ...
در گردهمایی آموزشی دو روزه مدیران عضویت اتاق های سراسر کشور که در اتاق تهران برگزار شد، آخرین تغییرات در روند صدور و تمدید کارت های بازرگانی و عضویت مورد بررسی قرار گرفت تا مشاوره به فعالان اقتصادی برای دریافت کارت بازرگانی به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۰:۳۲   + ۲۳ سایت دیگر  
در فاصله حدود 40 روز مانده به اربعین 1402 ، نشست هم اندیشی برای تسریع در تامین 2000 دستگاه اتوبوس از طریق واردات برگزار شد.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۰:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
امیرزاده گفت: صدور کارت بازرگانی یک بار مصرف فضاسازی است اما نکته قابل توجه در مورد اتفاقات پیرامون سوءاستفاده از کارت بازرگانی از جمله مواردی که ممکن همیشه در همه جا صورت بگیرد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۶:۴۶    
درحالی که تا پیش از این تصور بر این بود که واردات مدل های دست دوم خودرو توسط تمام افراد حقیقی و حقوقی امکان پذیر است، در نامه رئیس مجلس به هیات دولت مشخص شد برای واردات، داشتن کارت بازرگانی معتبر الزامی است. ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
سیاه کلی گفت: برخی کسب و کارها نیاز به مجوز دارند و تایید محور هستند. به عنوان مثال در مورد داروخانه نیاز است که مقامی صلاحیت آن را تایید کند اما مشاغلی نظیر ساندویچی و بقالی نیاز به مجوز تاییدی ندارند بلکه ثبت محور هستند و به محض ثبت، به فرد درخواست کننده مجوز می دهند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۰:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران بیان کرد: تقریبا کارت بازرگانی در اغلب کشورها حذف شده است و اصولا منعی برای تجارت وجود ندارد و فقط کافی است فرد یک فعال تجاری باشد و پرونده مالیاتی داشته باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۴:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم ارومیه در مجلس، گفت: دولت برای ثبات در صادرات سیب و تامین نیاز بازار داخلی باید شرایط معامله کالا به کالای سیب را فراهم کند و در مقابل صادرات این محصول سایر محصولات و میوه های وارداتی مورد نیاز بازار داخلی را فراهم کند.
برترین ها / تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۰۱:۰۲   + ۲۳ سایت دیگر  
از صحبت های اخیر رئیس مجلس می توان این طور برداشت کرد که شخص حقیقی که قصد واردات خودرو دارد باید دو نوع ابزار صلاحیت داشته باشد: اول اینکه دارای کارت بازرگانی معتبر باشد و دوم باید محل تامین ارز برای واردات را تعیین کند.