چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۳:۵۷Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوراق سلف»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان، با اوراق سلف مسکن افراد می توانند با سرمایه خرد در حوزه مسکن سرمایه گذاری کنند و ریسک های موجود را در مقابل نوسانات این حوزه پوشش دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیر پژوهش توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس گفت: قرار است که فروش متری مسکن در قالب اوراق سلف در بازار سرمایه رقم بخورد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۹:۲۸   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیر بازار های مالی بورس کالای ایران گفت: یکی از برنامه های مهم بورس کالا انتشار اوراق سلف ارزی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۱:۲۲   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس گفت: از هفته آینده فراخوان خواهیم داد که وراث افراد فوت شده برای انتقال سهام عدالت به دفاتر کارگزاری ها مراجعه کنند البته که روند تدریجی خواهد بود.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۱:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: رئیس سازمان بورس گفت: سهم بخش مسکن در بازار سرمایه کم است و باید توسعه پیدا کند صندوق های املاک و مستغلات راه اندازی شد و در حال توسعه است و اوراق سلف مسکن در حال نهایی شدن است تا منابع به شکل مستقیم به سمت تولید برود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۱:۰۱    
افزایش سرسام آور قیمت مسکن در سال های گذشته، خانه دار شدن را برای قشر عظیمی از جامعه به آرزو تبدیل کرده؛ آرزویی که این بار بورس کالا با طرح اوراق سلف مسکن یا همان پیش فروش متری مسکن تحققش را اندکی آسان تر کرده است.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۴    
مسئله اوراق سلف موازی یا فروش متری که طرح و ایده آن از طرف شرکت سرمایه گذاری مسکن به سازمان بورس داده شد منتظر دستورالعمل نهایی است که هنوز تدوین و ابلاغ نشده و طبق قول های ریاست قرار است در کوتاه مدت عملیاتی شود.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۴:۴۵    
انتشار اوراق سلف موازی استاندارد میلگرد فولاد آتیه خاورمیانه که روز چهارشنبه 29 شهریور انجام شد به ارزش 250 میلیارد تومان در بورس کالای ایران با موفقیت به پایان رسید.
انتشار اوراق سلف موازی استاندارد میلگرد فولاد آتیه خاورمیانه که روز چهارشنبه 29 شهریور انجام شد به ارزش 250 میلیارد تومان در بورس کالای ایران با موفقیت به پایان رسید. بدین ترتیب روند تامین مالی تولید زنجیره ارزش فولاد از مسیر بورس کالا ادامه یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
انتشار اوراق سلف موازی استاندارد میلگرد فولاد آتیه خاورمیانه به ارزش 250 میلیارد تومان در بورس کالای ایران با موفقیت به پایان رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
شرکت بورس کالای ایران در اطلاعیه ای از عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد میلگرد شرکت فولاد آتیه خاورمیانه خبر داد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سیدجواد جهرمی، مدیرعامل بورس کالای ایران در همایش تاب آوری در صنعت فولاد گفت: از سال 94 تاکنون تعداد عرضه کنندگان فولاد در بورس کالا از 15 به 200 شرکت رسیده است. صنایع فولادی سهم 34 درصدی از بورس کالا را به خود اختصاص داده اند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۲۱   + ۴۱ سایت دیگر  
مدیرعامل بورس کالا گفت: رونق قراردادهای بلندمدت برای تسهیل تامین مواد اولیه تولید، راه اندازی اوراق سلف ارزی و راه اندازی قراردادهای آتی فولاد از جمله اقدامات توسعه ای بورس کالا به شمار می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
شرکت ملی نفت ایران از طریق بورس انرژی ایران 240 هزار میلیارد ریال اوراق سلف نفت خام، میعانات گازی و فرآورده های نفتی منتشر کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۱۷    
از ابتدای امسال تاکنون 11 نماد اوراق سلف موازی استاندارد به ارزش 164 هزار و 250 میلیارد ریال تسویه نهایی شده است. این خبر و خبر های بیشتر در بسته امروز اخبار کوتاه بهابازار.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر تسویه معاملات کالایی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از تسویه نهایی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی به ارزش 92 هزار و 797 میلیارد ریال خبر داد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۴:۴۳    
مدیر پژوهش توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس گفت: با استفاده از اوراق سلف مسکن، متقاضیان می توانند مسکن مورد نظر خود را به صورت متری خریداری کنند.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۰:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر پژوهش توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس افزود:در حال حاضر تامین سرمایه بانک مسکن متقاضی استفاده از این اوراق برای تامین مالی برخی پروژه های ساخت مسکن است و احتمالا با توجه به چنین درخواستی این اوراق تا پایان سال منتشر خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۲:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
بازار مالی بورس کالا در مرداد امسال، انعقاد 37 میلیون گواهی سپرده کالایی، 743 میلیون واحد صندوق سرمایه گذاری و 28 اوراق سلف موازی استاندارد به ارزش 5.2 همت را ثبت کرد.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۰:۳۸    
اوراق سلف متری ساختمان، از نظر کاربردی به نوعی یک شیوه تأمین مالی میان ابزاری است به گونه ای که می توان گفت هم ویژگی های ابزارهای و هم مشارکتی را به صورت توامان دارد. در زمان انتشار شرایط و ویژگی های اصلی پروژه به طور کاملا شفاف در امیدنامه، پیش از پذیره نویسی اطلاع رسانی خواهد شد.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۳۳    
اوراق سلف مسکن از سال 1399 پیشنهاد شده بود و با موافقت بورس کالا و سازمان بورس مواجه شد و دستورالعمل های لازم از همان زمان در دست تدوین قرار گرفت.
شهاب الدین شمس گفت: اشخاصی که توان مالی برای خرید کامل یک ملک را ندارند یا آنکه می خواهند از رشدهای بازار مسکن بهره مند شوند می توانند از اوراق سلف مسکن استفاده کنند.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران گفت: یکی از مزایای پیش فروش متری مسکن، نقدشوندگی بالای اوراق سلف موازی مسکن است. محمد حسین رحمتی در بیان نحوه کارکرد این اوراق گفت: سازندگان مسکن می توانند برای ساخت یا تکمیل یک پروژه ساختمانی با انتشار اوراق سلف موازی مسکن در بورس کالا ...
شمال نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۵:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران گفت: یکی از مزایای پیش فروش متری مسکن، نقدشوندگی بالای اوراق سلف موازی مسکن است.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۲۰:۳۲   + ۳۴ سایت دیگر  
معاون بورس کالای ایران در توضیح جزییات پیش فروش متری مسکن، گفت: شرط خانه دار شدن مردم در این روش، رساندن تعداد اوراق سلف مسکن به اندازه حداقل متراژ واحدهای ساخته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۴:۴۵   + ۸۱ سایت دیگر  
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران گفت: یکی از مزایای پیش فروش متری مسکن، نقدشوندگی بالای اوراق سلف موازی مسکن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۹:۴۰   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون تامین مالی و خدمات مشاوره تامین سرمایه بانک مسکن گفت، اوراق سلف متری مسکن یک شیوه تامین مالی است که فرصت سرمایه گذاری برای بهره مندی از ارزش افزوده صنعت ساختمان را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان بورس، افراد حتی با سرمایه خرد می توانند اقدام به خرید اوراق سلف مسکن کنند و سرمایه خود را در برابر نوسانات ناشی از تورم در حوزه مسکن پوشش دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
حامدی مدیر پژوهش توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس با اشاره به پوشش ریسک نوسانات نرخ مسکن با اوراق سلف مسکن از عرضه این اوراق تا قبل از پایان سال خبر داد.
نشست تخصصی تامین مالی مسکن؛ فرصت ها و چالش ها با حضور سعید شیرزادی، مدیرعامل گروه مالی بانک مسکن، میثم حامدی، مدیر پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس، شهاب الدین شمس، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن، حجت الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم، رئیس کمیته فقهی سازمان بورس، محمدرضا جواهری ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پژوهش توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: پرداخت وجوه به اندازه متراژ پایه در زمان خرید اوراق و مالکیت ملک به میزان سرمایه گذاری، قابلیت تحویل و امکان جذب سرمایه های خرد برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن از دیگر مزایای اوراق سلف مسکن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
موضوع راه اندازی اوراق سلف مسکن در اولویت سازمان بورس، نقش بورس کالا در توسعه صنایع غیرقابل انکار است و خریداران خودرو 43 میلیارد ریال خسارت تاخیر در تحویل دریافت کردند از رویداد ها و اظهارنظر های مهم هفته گذشته درباره بورس کالای ایران بود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۹:۴۲   + ۲۶ سایت دیگر  
در سنوات اخیر یکی از طرح هایی که در بازار سرمایه برای کمک به تأمین نیاز مردم به مسکن مطرح شده، عرضه اوراق سلف استاندارد مسکن در بورس یا در اصطلاح عموم همان پیش فروش متری مسکن است.
مهدی قلی پور گفت: اشخاص می توانند به واسطه اوراق سلف مسکن به صورت متری در مسکن سرمایه گذاری کرده و با وجود معاملات ثانویه و بازارگردان از نقدشوندگی مناسبی هم برخوردار شوند. انتشار اوراق سلف مسکن افزون بر اثرگذاری بر سمت تولید، از منظر افزایش تامین مالی مسکن، بر تقاضای خرید مسکن نیز تاثیر خواهد داشت.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار، از انجام اقدامات لازم برای راه اندازی معاملات اوراق سلف مسکن در بورس کالا خبر داد.
سخنگوی سازمان بورس از انجام اقدامات لازم برای راه اندازی معاملات اوراق سلف مسکن در بورس کالا خبر داد و گفت: راه اندازی این معاملات در اولویت فعالیت های سازمان بورس قرار گرفته و پیش بینی می شود اصلاحات لازم در دستورالعمل این معاملات تا شهریورماه به تصویب هیات مدیره سازمان بورس برسد.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۰:۳۶   + ۵۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه در فروش متری مسکن در بورس همه موارد لازم انجام شده است، گفت: برای عرضه مسکن در بورس باید یک بخشنامه یا دستورالعمل از سمت سازمان بورس ابلاغ شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۴:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران درباره آخرین وضعیت فروش متری مسکن در تهران گفت: در این زمینه منتظر صدور اوراق سلف اسلامی هستیم؛ به محض اینکه مجوزهای لازم از سوی وزارت اقتصاد داده شود، این طرح به صورت پایلوت عملیاتی و اجرا خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۷:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
صندو های کالایی و اوراق سلف موازی استاندارد در بهار امسال در مقایسه با سال گذشته با افزایش 219 درصدی در حجم و 225 درصدی در ارزش معاملات همراه بود
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
افزایش قیمت مسکن به ویژه در ماه های گذشته، خانه دار شدن را به دغدغه طیف وسیعی از افراد جامعه تبدیل کرده است. در این شرایط که امید به تحقق وعده اصلی دولت مبنی بر ساخت سالی یک میلیون واحد مسکونی نیز وجود ندارد، شهرداری تهران از مکانیزم جدیدی به نام فروش متری مسکن خبر داده است.
سلام نو / تازه ترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۱:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
برای خرید و فروش متری مسکن در بورس متقاضیان باید در سامانه سجام ثبت نام کنند و سپس در یک کارگزاری ثبت نام کنند تا معاملات را انجام دهند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۷:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
خبرآنلاین : خاندوزی با بیان اینکه همیشه حوزه مسکن به عنوان معضلی جدی در جامعه مطرح بوده است، گفت: دولت ها هم در برابر این معضل به سمت کشف راهکارها پیش رفته اند، با تقویت این زاویه در بورس کالا می توان مسیری را فراهم کرد تا دسترسی به اوراق سلف متری مسکن فراهم شود.
بانک ملی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۹:۳۹   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران ، بمنظور رفاه حال دارندگان اوراق و طی هماهنگی با بانک مرکزی، تحویل سکه با وکالتنامه ، در شعب منتخب بانک ملی ایران امکانپذیر شده است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
در هفته گذشته رویدادهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که از مهم ترین عناوین آنها می توان به اوراق سلف موازی ارزی، فروش متری مسکن و صندوق های کالایی جدید در دستور کار بورس کالا ، معامله 100دستگاه کامیون کشنده و کمپرسی ، 500دستگاه خودرو کارآ عرضه می شود ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۰:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دارندگان اوراق سلف بانک مرکزی از امروز تا 31 اردیبهشت می توانند با شناسنامه و کارت ملی در ساعات اداری به شعب مربوطه جهت دریافت سکه مراجعه کنند.
طبق آنچه روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرده است، به دارندگان اوراق سلف بانک مرکزی از فردا سکه تحویل داده می شود.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۶:۲۴   + ۱۶۱ سایت دیگر  
دارندگان اوراق سلف سکه مرکزی از تاریخ 23 الی 31 اردیبهشت ماه سال جاری می توانند طی زمان بندی اعلام شده برای دریافت سکه طلا به شعب منتخب بانک ملی ایران در شهر تهران مراجعه کنند.