سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۴:۳۵Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرجع تقلید»

دنیای اقتصاد   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا : آیت الله العظمی جوادی آملی خطاب به طلاب تاکید کرد: نه بیراهه بروید و نه راه کسی را ببندید، نیاز جامعه و اقتصاد و مردم را با رعایت ادب و اخلاق، حل کنید و اساس کار این است که تمامی کارهایتان، قربة الی الله و برابر دستور الهی باشد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
یک مرجع تقلید افغانستانی به مهاجران افغان توصیه کرد: برادران مهاجر باید مقررات، شئونات و فرهنگ ایران را رعایت کنند؛ برخی رعایت نمی کنند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
آیت الله محمدباقر بهسودی مرجع تقلید شیعیان افغانستان گفت: خود مسئولین جمهوری اسلامی ایران و کسانی که در سطح بالای اداری است، خودشان اعتراف می کنند که مهاجرین افغانستانی هیچ مشکلی برای ما ندارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه رسیدگی به مناطق محروم باید همیشه در اولویت باشد، گفت: ما تردیدی نداریم خدمات فراوانی انجام شده است اما انتظار داریم در کنار کارهای ارزشمند نواقص هم بر طرف شود.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۴۹   + ۲۰ سایت دیگر  
پیام آیت الله ناصر مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان به سی و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی توسط حجت الاسلام حامدی قرائت شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۳:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
قم- مرجع تقلید شیعیان بر لزوم ساماندهی اتباع خارجی و غیر محلی در قم تأکید کرد و گفت: اینکه با تخلفات برخورد می کنید، خوب است اما باید به صورت ریشه ای با فساد و ناامنی مقابله کرد.
قم نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۸:۴۰    
قم نیوز: مرجع تقلید شیعیان گفت: امروز در کشور ما بعضی از بانک ها و مؤسسات با دریافت بعضی از عناوینی که مصداق ربا است در حال دریافت ربا هستند و مردم را بیچاره کرده اند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین بهداروند گفت: تمام رفتارهای نظامی ما در طول دفاع مقدس بر محور آموزه های شرعی بود که بر پایه تبعیت از یک فقیه، مجتهد جامع الشرایط و مرجع تقلید به نام امام خمینی(ره) صورت می گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۰:۴۳   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور در سفر به اصفهان با حضور در منزل آیت الله مظاهری با این مرجع تقلید دیدار کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۶:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان گفت: امروز در کشور ما بعضی از بانک ها و مؤسسات با دریافت بعضی از عناوینی که مصداق ربا است در حال دریافت ربا هستند و مردم را بیچاره کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۸:۵۳   + ۳۹ سایت دیگر  
رییس جمهور در سفر به اصفهان با حضور در منزل حضرت آیت الله مظاهری با این مرجع تقلید دیدار کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۳:۲۳   + ۶۱ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان گفت: امروز در کشور ما بعضی از بانک ها و مؤسسات با دریافت بعضی از عناوینی که مصداق ربا است در حال دریافت ربا هستند و مردم را بیچاره کرده اند، هرچه هم می گویم توجه نمی کنند مردم به ما نامه می نویسند و استفتائی به ما میرسد ما هم می گویم حرام است اما گوش شنوایی نیست.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۳:۵۱    
دشمن در جنگ تحمیلی به دقت تعداد لشگریان، سربازان و امکانات ما را ارزیابی کرد اما در محاسباتش اشتباه کرد و به مخیله اش نمی آمد که یک روحانی و مرجع تقلید بتواند به مثابه یک فرمانده نظامی جنگ را به بهترین روش مدیریت کند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۹:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه هیچ دشمنی بدتر از هوا و هوس نیست، گفت: وظیفه هر روز ما محاسبه هوای نفس و خواسته های آن است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۲۴    
شیعه نیوز : استاد فقهاء معاصر و مرجع تقلید عصر خویش میرزا فتح اله فرزند محمد جواد نمازی، شیرازی معروف به شیخ الشریعه اصفهانی نجفی در 12 ماه ربیع الاول در سال 1266 هجری در اصفهان در یکی خانواده علم و دانش و فقه و فقاهت متولد گردید ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
در آخرین روایت از نمایشگاه بین المللی کتاب بغداد سعی کردیم به بررسی محتوایی آثار ارائه شده بپردازیم. آثاری که تنوع زیادی داشتند، اما از جریان چپ کم ترین آثار موجود بود. البته ناشران مصری نیز با آثار مانگا حضور پررنگ تری داشتند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۰:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
آیت الله علوی بروجردی، مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: رسالت روحانیت، دفاع از حقوق انسانها و ضعفاء بوده و این نباید فراموش شود. کار روحانیت تملق گویی و توجیه نیست، اگر کسی انتقاد یا اشکالی می کند از سر دلسوزی برای نظام هست، متملقین و آنهایی که عیوب را می بینند و نمی گویند تا این اشکالات بر طرف شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مرجع تقلید شعیان سه عامل رفع فقر، ریشه کنی ظلم و بی عدالتی و اعتلای فرهنگ ایرانی و اسلامی را از شاخصه های مهم حرکت های انقلابی و جهادی دانست و گفت: این شاخصه ها از نیازهای امروز جامعه ایران اسلامی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
قم- مرجع تقلید شیعیان گفت:استکبار هر لحظه و با تمام توان در حال دسیسه چینی برای ضربه زدن به دنیای اسلام و وحدت مسلمین است و همواره در تلاشند تا اثری از مجاهدت ها و رشادت های شهدا باقی نماند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
قم- مرجع تقلید شیعیان گفت: حضور چشمگیر زنان جامعه و اثرگذاری آنان در عرصه های مختلف از زندگی زناشویی و تربیت فرزندان تا حضور در عرصه های مختلف اجتماعی و علمی بر کسی پوشیده نیست.
قم نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۱:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
قم نیوز: مرجع تقلید شیعیان گفت:آیت الله صلواتی شخصیت علمی و اخلاقی در محضر عالمان و فقهاء بنام در اراک و قم پرورش یافته و وجود او در حوزه قم خصوصاً درجمع شاگردان و علاقه مندان منشأ خیر و برکت بود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ دسته عزاداری شهادت پدر گرامی امام زمان(عج)، حضرت امام حسن عسکری علیه السلام با حضور مرجع تقلید آیت الله العظمی وحید خراسانی برگزار می شود.
صدای ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ،مراسم تشییع آیت الله صلواتی از اساتید حوزه و درس اخلاق عصر امروز با حضور علما،فضلا و طلاب حوزه علیمه از مسجد امام حسن عکری علیه السلام به سمت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها تشییع و پس از اقامه نماز به امامت آیت الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان در مسجد بالاسر حرم به خاک سپرده شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
قم- مرجع تقلید شیعیان گفت: آیت الله صلواتی یکی از شخصیت های ممتاز عصر ما بود، استادی که در علم و عمل نمونه و از حیث تقوا و پرهیزکاری برجسته بود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۶:۱۳    
مرجع تقلید و مفسر قرآن و نهج البلاغه تأکید کرد: برخی بزرگان که عبد رحمان بودند طوری زندگی کردند که هرگز ای کاش نگفتند زیرا می دانستند که دنیا حکیمانه اداره می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
قم- مرجع تقلید شیعیان بر حفظ فرهنگ حوزه علمیه و همچنین تجهیز طلاب در راستای پاسخ به سوالات و شبهات تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان بر حراست از فرهنگ حوزه تاکید کرد و گفت: فرهنگ حوزه نباید تبدیل به فرهنگ دانشگاه شود و اساس فرهنگ حوزه طلبه پروی و محقق پروری است و تا به امروز به برکت حوزه علمای بزرگی پرورش یافته اند که چراغ راه ما هستند و فرهنگ آنان باید حفظ شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
قم- مرجع تقلید شیعیان گفت: دشمنان همیشه در صحنه هستند تا به این نظام آسیب برسانند و لازم است همه در مسیر انقلاب و حفظ نظام با هوشیاری عمل کنند تا توطئه دشمنان خنثی شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۷    
آیت الله شیخ مرتضی حائری یزدی مرجع تقلید بسیار باعظمت و عاشق امام رضا(ع) بود و اگر از یک کسی می پرسید که شما اهل کجا هستید و می گفت اهل مشهد هستم تا کلمه مشهد را می شنید به گریه می افتاد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۷:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
با وجود تفاوت دیدگاه سیاسی با آیت الله سید روح الله موسوی خمینی در نحوه مبارزه علیه رژیم پهلوی اما در آستانه بیست و یکمین دوره انتخابات مجلس شورای ملی در یکی از حساس ترین دوره های انتخاباتی رژیم طاغوت پا در میانی کرد تا بتواند رضایت دربار و دیوان پهلوی را برای آزادی امام خمینی و پنج مرجع تقلید در ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۶:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
آیت الله مرعشی از وقت خودش، از زندگی خودش، از عمر خودش می زد برای مردم. او تا آخر عمر هیچوقت مستطیع نشد و به حج نرفت.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- به مناسبت رحلت پیامبر اعظم، شهادت امام حسن مجتبی و شهادت امام علی بن موسی الرضا علیهم السلام مجلس سوگواری در دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی برگزار می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مراسم سوگواری سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) با حضور آیت الله حسین نوری همدانی در بیت این مرجع تقلید در قم برگزار شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۳    
رسم است که رجال سیاسی در روزگار پیری به افرادی خردمندتر تبدیل می شوند. این رویه اما بعضی وقت ها صادق نیست و گاهی می بینیم که برخی رجال در روزگار پیری دچار عوامزدگی می شوند!
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
یک سخنران مذهبی درمورد اشاره قرآن کریم به ضرورتِ داشتن مرجع تقلید توضیحاتی داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۳۸    
یوسف صانعی متولد مهر 1316 بود و22 شهریور چهارسال پیش از دنیا رفت. او از مراجع تقلید شیعه در ایران بود و از 1361 تا 1364 دادستان کل کشور. از او به عنوان مرجع تقلید نوگرا و فقیه نواندیش یاد می شود. او در فلسفه از شاگردان میرزا جهانگیرخان و در فقه از شاگردان میرزا حبیب الله رشتی بود ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۳۲    
امسال مراسم یادبود و ترحیم در سالگرد ارتحال آیت الله العظمی صانعی (ره) از سوی بیت این مرجع تقلید برگزار نمی گردد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- به مناسبت ایام سوگواری آخر ماه صفر مراسم روضه در دفتر حضرت آیت الله سبحانی منعقد می باشد. به گزارش شفقنا، جزئیات اعلام شده مراسم از سوی دفتر این مرجع تقلید به شرح زیر است: زمان: از روز چهارشنبه بمدت 4 روز؛ ساعت 7 الی 8 صبح ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
قم- مرجع تقلید شیعیان گفت: تجمع روحانیون در قم و مشهد درحالی است که امروز بسیاری از روستاها و مساجد در کشور، فاقد روحانی بوده و شئون روحانیت روی زمین مانده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
مبلغ/ روزهای ابتدایی شهریورماه سال 1369 مردم ایران به سوگ یکی از مراجع عظیم الشان تقلید نشست. آیت الله سید شهاب الدین مرعشی نجفی، زاده 31 تیرماه 1276 در نجف اشرف بود. آیت الله مرعشی نجفی از سادات مرعشی است که پس از سی و سه واسطه به امام سجاد(ع) میرسند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۲:۲۲    
سید یاسر جبرائیلی در اصل 107 قانون اساسی، برای رهبری شرط مرجعیّت ذکر شده بود و مسئله مرجعیّت آیت الله منتظری، یکی از دغدغه های جدّی شخصیّتهای مؤثّر کشور بود که برای نظام بعد از امام(قدّس سرّه)، به ایشان نظر داشتند ...
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۰:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
فرزند آیت الله جوادی آملی در ارتباط با دیدگاه معظم له به مسائل جهانی نیز تصریح کرد: حاج آقا می فرماید که شما مسائل بین الحرمینی فکر می کنید و جهانی حرف می زنید.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۸:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
فرزند آیت الله جوادی آملی نظرات پدرش را درباره مسئله زن و نحوه برخوردها با مشکلات کنونی جامعه را تشریح و اعلام کرد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جماران، برنامه حضور در ایام اربعین سیدوسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، میزبان حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جوادی آملی فرزند حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی از اندیشمندان بزرگ اسلامی و مرجع تقلید شیعیان بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۴:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
پیاده روی اربعین که سابقه تاریخی طولانی دارد، در دوران معاصر رو به فراموشی می رفت؛ تا این که توسط یک مرجع تقلید احیا شد و رفته رفته گسترش یافت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
آیت الله العظمی جوادی آملی، مرجع تقلید شیعیان در یکی از سخنرانی های خود بر اهمیت حفاظت از دل تأکید کرد و گفت: اگر خدای نکرده دل تحت تصرف شیطان قرار گیرد چه کنیم. لذا قرآن کریم بر چند نکته تأکید کرده است که یکی از آن ها حفاظت از دل است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۴:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
تاریخ ایرانی عکس بسیار قدیمی از پیاده روی اربعین مرحوم آیت الله العظمی سیدمحمود حسینی شاهرودی، از استادان و بزرگان حوزه علمیه نجف را منتشر کرد. 27220 منبع: khabaronline-1810211