چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۷:۳۰Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هگمتانه»

خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۵    
هگمتانه یکی از باشکوه ترین شهرهای باستانی جهان در ایران بوده که مملو از آثار به جامانده از تمدن باشکوه ایران باستان است.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۱۵    
سپهرغرب -گروه گردشگری:مدیر پایگاه میراث ملی محوطه باستانی هگمتانه با بیان اینکه همکاری بی نظیری را در جهانی شدن این اثر بین مردم، بازاریان و مسئولان شاهد بودیم، گفت: امید است این هم افزایی همواره در همدان پویا باشد تا بتوان با توسعه گردشگری به همدان رونق بخشید.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۴    
مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه چراغ ثبت آثار تاریخی همدان در فهرست جهانی روشن شده است گفت: امیدواریم هگمتانه و مرکز تاریخی همدان نیز آثار بعدی باشند که در جهان به ثبت می رسند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۲۵    
با ثبت جهانی هر اثر تاریخی و طبیعی رتبه گردشگری آن کشور ارتقا می یابد و انگیزه ای برای سفر گردشگران و موجب تغییر نگاه مسئولان به آن اثر می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
همدان - ایرنا- محمد علی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی امروز سه شنبه به منظور رونمایی از نقشه راه کشاورزی همدان به این استان سفر کرد. بازدید از چند طرح کشاورزی از جمله اولین زنجیره تولید نهال گردوی پیوندی کشور در تویسرکان از دیگر برنامه های سفر یکروزه وزیر جهاد کشاورزی به دیار هگمتانه است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- ماجرای بازگشت اشیای تاریخی از موزه هگمتانه همدان به تهران این روزها در فضای مجازی و برخی رسانه ها بازتاب پیدا کرده است، انتقال و برگشت زودتر از موعد این اشیا حرف و حدیث هایی را به دنبال داشت که مدیرکل میراث فرهنگی همدان در رابطه با این موضوع شفاف سازی کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۰۴    
روزهای نخست شهریورماه نمایشگاهی از آثار زرین و سیمین مکشوفه در همدان به مناسبت روز همدان و حضور ارزیاب یونسکو در موزه هگمتانه به نمایش گذاشته شد که یک روز قبل از پایان زمان عنوان شده بدون هیچ خبر و اطلاعی به موزه ملی ایران بازگشت استاندار همدان در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه در روز ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
روز های نخست شهریورماه نمایشگاهی از آثار زرین و سیمین مکشوفه در همدان به مناسبت روز همدان و حضور ارزیاب یونسکو در موزه هگمتانه به نمایش گذاشته شد که یک روز قبل از پایان زمان عنوان شده بدون هیچ خبر و اطلاعی به موزه ملی ایران بازگشت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۵    
همدان - ایرنا - همزمان با نزدیک شدن به روزهای پایانی تابستان، بناهای تاریخی همدان از جمله آرامگاه بوعلی سینا مملو از گردشگرانی از گوشه و کنار کشورمان است که به گشت و گذار از دیار هگمتانه، پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین مشغول هستند.
استانها / همدان شیرمحمدی گفت: با ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان به عنوان اثر بیست و هفتم ایران در سازمان ملی یونسکو، نام همدان در سامانه جهانی یونسکو درج شده و گردشگران بین المللی همدان را بیش از پیش می شناسند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۴    
همدان- رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور و مسئول سازمان بسیج اصناف استان همدان از غرفه های اتحادیه ها در ایستگاه های صلواتی شهید همدانی و از شهرک صنفی هگمتانه (بنکداران) بازدید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۵:۱۴    
ارزیاب یونسکو، پس از بازدید چند روزه از محوطه تاریخی هگمتانه و بافت تاریخی همدان، رضایت خود را از شرایط این بافت ها ابراز کرد.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۴۲    
جلسه هم اندیشی تشکلات ایثارگری استان با موضوع ثبت جهانی هگمتانه به ریاست مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ؛ جمعی از نخبگان و نمایندگان جامعه ایثارگری در موسسه پیام ازادگان تشکیل شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۴۱    
همدان- ایرنا- تشکیل شهرداری منطقه پنج همدان به عنوان بافت قدیمی و تاریخی از برنامه های بر زمین مانده اعضای شورا و مدیریت شهری در دوره های گذشته، اکنون با پیگیری های مجدانه مسوولان اجرایی استان و موافقت وزارت کشور به سرانجام رسید تا یکی دیگر از اقدام های ماندگار دولت سیزدهم در دیار هگمتانه رقم بخورد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۳:۰۴   + ۳۱ سایت دیگر  
اگر در یک تحلیل جامع اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به موضوع بنگریم، خسارت های صنعت خودرو برای اقتصاد ایران به ویژه در دو دهه اخیر با هیچ خسارتی در هیچ دوره ای از تاریخ ایران از زمان تمدن هگمتانه تاکنون قابل مقایسه نیست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۵:۳۵    
همدان- ایرنا- تبلور نگاه عدالت محور دولت مردمی و انقلابی سیزدهم، امروز مسیر جدیدی پیش روی روستاهای استان همدان قرار داده است، راهی که واژه محرومیت را از آبادی های دیار هگمتانه حذف کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
همدان- یک پژوهشگر میراث فرهنگی گفت: هگمتانه چشم و چراغ، پشتوانه و آبروی فرهنگی همدان است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۸:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رکنا :در حالیکه بیش از 15 سال است که فعالان میراث فرهنگی تلاش کرده اند تا شهرک تاریخی ماسوله را از منظر فرهنگی در اجلاس میراث تاریخی و جهانی یونسکو به ثبت جهانی برسانند، امروز خبر رسید شورای جهانی بافت ها و بناهای تاریخی (ایکوموس) با ثبت جهانی ماسوله مخالفت کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: ارزیاب یونسکو 2 ماه دیگر درباره ثبت جهانی هگمتانه نظر می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه ارزیاب یونسکو نظر مثبتی درباره پرونده ثبت جهانی همدان داشت گفت: فرصت ارزیابی و تنظیم گزارش پرونده ثبت جهانی همدان 2 ماهه است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان عضو هیأت مدیره پتروشیمی هگمتانه با بیان اینکه زمزمه های فروش سهام مرحوم علاقبندیان وجود دارد، گفت: طی چند روز گذشته در هیأت مدیره مطرح شد که وراث قصد فروش سهام خود را دارند اما آگهی رسمی فروش را ندیده ام.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان درباره زمان اعلام نتایج بازبینی پرونده ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان از سوی ارزیاب یونسکو، مطرح کرد: ارزیاب دو ماه فرصت دارد نظرش را اعلام کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۹:۰۶    
برگی از همدان قدیمی در گذر فرهنگی پایتخت تاریخ و تمدن ایران احیا می شود تا هگمتانه تاریخی دروازه ای دیگر به سوی ایران باستان بگشاید؛ برگی که حکایت از قدمت چند صد ساله دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۳۳    
سه روز از نمایش گنجینه زرین و سیمین هخامنشی و ساسانی در موزه محوطه هگمتانه می گذرد و این موزه با استقبال بی شمار علاقمندان به تاریخ و هنر ایران مواجه شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۳۳    
در راستای ثبت جهانی هگمتانه، استاندار همدان از نمایشگاه مشترک موزه ملی ایران و موزه هگمتانه بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
امروز آخرین روز حضور ارزیاب یونسکو در همدان است و ارزیابی پرونده هگمتانه و مرکز تاریخی همدان به پایان می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
115 اثر تاریخی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان در فهرست جهانی قرار می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۰:۳۳    
با سفر ارزیاب سازمانِ علمی فرهنگی مللِ متحد (یونسکو)، برای بازبینیِ مستنداتِ پرونده ثبت جهانی هگمتانه و مرکزِ تاریخیِ همدان به همدان، آخرین مرحله ثبت جهانی این شهر، انجام شد.
روزانه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان گفت: حکیم ابن سینا از کتاب های کتابخانه های همدان در تالیفات خود بهره برده از جمله گفته اند وی کتاب منطق شفاء را در سرای علویان نوشته است. به گزارش روزانه نیوز، عاطفه زارعی در ویژه برنامه شب شعر و بزرگداشت مقام پزشک از بخارا تا هگمتانه ، که به همت اداره کل [...]
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۷:۳۲    
غسان شمالی ارزیاب یونسکو برای ارزیابی پرونده منظر تاریخی هگمتانه تا همدان به همدان سفر کرد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: شهردار همدان ابراز کرد: بازخورد خوبی از اقدامات مدیریت شهری در ثبت جهانی هگمتانه گرفتیم.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۱۹    
غسان شمالی ارزیاب یونسکو برای ارزیابی پرونده منظر تاریخی هگمتانه تا همدان به همدان سفر کرد. در روز دوم سفر خود به محوطه تاریخی هگمتانه رفت تا این محوطه تاریخی را مورد بررسی قرار دهد.
به مناسبت بزرگداشت روز پزشک و بوعلی سینا، شب شعر از بخارا تا هگمتانه به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان بر بام آرامگاه بوعلی سینا برگزار شد.
به مناسبت بزرگداشت روز پزشک و بوعلی سینا، شب شعر از بخارا تا هگمتانه به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان بر بام آرامگاه بوعلی سینا برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۹:۰۷    
هگمتانه، به عنوان یکی از معدود شهرهای باستانی زنده در جهان، دارای ارزشی در مقیاس جهانی است و ثبت جهانی این مجموعه، آغاز راهی در توسعه گردشگری و پویایی شهر همدان خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۶:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
به دنبال برچیده شدن ناگهانی نمایشگاه آثار زرین و سیمین هخامنشی و ساسانی در همدان، رییس موزه ملی گفت از انتقال این اشیاء به تهران بی اطلاع بوده و متعجب شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان در حالی که هفته گذشته استاندار همدان در نشست خبری خود از تأمین خوراک شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه خبر داد، شنیده می شود سهامداران بزرگ این شرکت فروش سهام خود را در روزنامه های کثیرالانتشار آگهی کرده اند.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر/ براساس خبرهای منتشر گشته، تعجب مدیر موزه ملی ایران از لغو ناگهانی نمایشگاه آثار سیمین و زرین هگمتانه مطرح شد. چند روز پیش همزمان با سفر ارزیاب یونسکو به ایران برای بررسی پرونده ثبت جهانی هگمتانه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
همدان_جهانی شدن هر اثر، فرصتی بی بدیل برای نیل به اهداف مهمی مانند رشد متوازن و توسعه پایدار در بستر گردشگری است و تاریخ باشکوه هگمتانه باستانی شایسته درخشیدن بر تارک تاریخ دنیا است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۵۵    
مدیر موزه ملی ایران در پی لغو ناگهانی نمایشگاه آثار سیمین و زرین هگمتانه و برگشت آثار به موزه ملی گفت: ما هم از این اتفاق متعجبیم و در جریان نبودیم.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۳:۱۱    
غسان شمالی ارزیاب یونسکو برای ارزیابی پرونده منظر تاریخی هگمتانه تا همدان به همدان سفر کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۰:۴۷    
ارزیاب یونسکو در دیدار با معاون میراث فرهنگی کشور بر ظرفیت های منظر تاریخی هگمتانه تا همدان برای ثبت جهانی تأکید کرد و گفت: مردم همدان، سنت های قدیم خودش را حفظ کرده اند.
ویژه برنامه شب شعر همدان و بزرگداشت مقام پزشک به مناسبت هفته بوعلی و روز همدان به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان در آرامگاه بوعلی برگزار می شود.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مسئول امور موزه ها و بناهای تاریخی استان همدان گفت: از یکم شهریورماه تا روز گذشته 10 هزار نفر از محوطه باستانی هگمتانه بازدید کردند.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۰:۲۹    
شهردار همدان از ارزیابی مثبت از اقدامات عمرانی، فرهنگی و خدماتی مدیریت شهری در ثبت جهانی هگمتانه توسط ارزیاب یونسکو خبر داد.
همدان پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس مشاهده ای که داشتم، معتقدم هگمتانه ظرفیت زیادی برای ثبت جهانی دارد | . در چند روزی که در همدان بودم، گروه پاسخگویی همراه من بود و با توجه به اینکه هگمتانه عرصه بزرگی دارد، آثار زیادی دیدم و اطلاعات خوبی درباره پرونده به من ارائه شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: شب گذشته در حالی موزه هگمتانه از اشیای باستانی زرین و سیمین خالی شد که قرار بود همچنان برای تماشای علاقمندان در معرض دید عموم باشند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۱:۰۱   + ۳۲ سایت دیگر  
در دیدار قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور با ارزیاب یونسکو، بر ظرفیت های منظر تاریخی هگمتانه تا همدان برای ثبت جهانی تأکید شد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - همزمان با سفر ارزیاب یونسکو به همدان برای بررسی ثبت جهانی محوطه هگمتانه در همکاری مشترک با موزه ملی ایران ریتون طلایی هخامنشی ، سر ستون هخامنشی ، کاسه زرین با نقوش گیاهی ، دستبند طلا با نقش قوچ ، خنجر طلایی ، دستبند زرین با نقش شیر هخامنشی ، ظرف نقره آمفورای سیمین ...
خوزنامه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
خوزنامه| 11 شیء تاریخی همدان به هگمتانه برگشت تا در نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار گیرد؛ صبح امروز روابط عمومی میراث فرهنگی همدان در حالی روی آنتن زنده تلویزیون از مردم برای بازدید از این اشیاء دعوت می کرد که چند ساعت قبل، این اشیاء از موزه خارج شده بودند. ...