یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۰۶:۳۳May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیکاری»

دنیای اقتصاد   ۵ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد : مرکز آمار ایران در گزارشی شاخص های اشتغال سال1401 را منتشر کرد. براین اساس نرخ بیکاری سال1401 با 2/ 0درصد کاهش نسبت به سال قبل به 9درصد رسید. این گزارش حاکی از آن است که مشارکت اقتصادی تغییر چشمگیری نداشته و تنها اندکی بیش از 242هزار نفر به جمعیت فعال کشور اضافه شده است ...
عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به عملکرد قابل دفاع مجلس یازدهم گفت: ما در مجلس یازدهم قانون جهش تولید دانش بنیان را وضع کردیم تا گامی در جهت حل مشکل بیکاری و در ادامه بهبود رابطه صنعت و دانشگاه برداریم.
کارگر نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بر این اساس، نرخ مشارکت اقتصادی افراد بالای 15 سال در پایان زمستان سال 1401 حدود 40.9 بوده که این نرخ در سال 1400 نیز همین میزان بوده است.
یافته   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۴۲    
اعلام وضعیت نرخ بیکاری استان های کشور در پایان سال 1401: چاپ ایمیل توضیحات بخش: مطالب مهم در سال 1401 استان لرستان با 12.7 درصد بیکار چهارمین استان در بین استان های کشور بود. ...
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار، نرخ بیکاری سال 1401 با 0.2 واحد درصد کاهش برابر 9 درصد بوده است. به گزارش روند بازار به نقل از ایرنا ، مرکز آمار نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در سال 1401 را منتشر کرد ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
نرخ بیکاری در سال 1401 نسبت به سال 1400 کاهش یافته و به 9 درصد رسیده است، این در حالیست که در همین برهه زمانی نرخ مشارکت اقتصادی و اشتغال بدون تغییر بوده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۵۹   + ۲۱ سایت دیگر  
نرخ بیکاری در سال 1401 نسبت به سال 1400 با کاهش به 9.0 درصد رسید. البته کارشناسان حوزه کار بر این باورند که آمار رسمی با واقعیات بازار تناسبی ندارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ در هشتاد و پنجمین جلسه شورای عالی اشتغال کشور به ریاست آیت الله رئیسی ریاست جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر اعضا و با حضور استانداران سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- استاندار سیستان و بلوچستان بزرگترین آفت یک جامعه را بیکاری دانست و گفت: با کنار هم قرار دادن سرمایه ها می توان کارهای مهمی همانند ایجاد کارخانه و کارگاه های تولیدی انجام داد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۰۷    
کارآفرین ایلامی با ایجاد اشتغال برای 17 نفر توانست نشان دهد که ایجاد واحدهای زودبازده برای درمان بیکاری موثر است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
انسان امروز اگر چه با همسایه و هم محلی برخورد گرم دهه های تازه سپری شده را ندارد اما از سر اجبارهم که شده با همسایه ها ونیز با همکاران خود مناسباتی دارد که گریز ناپذیر است. تردیدی نیست یک همسایه شاد و خوشبخت برای انسان یک وضعیت مناسب است تا اینکه همسایه ای بدبخت و ناشاد داشته باشد ...
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: منوچهر مصیری کارگردان سینما گفت: مسئولان تمام نهادهایی فرهنگی و سینمایی موظفند در صورت بیکاری و خانه نشینی هنرمندان از آن ها دلجویی و احوالپرسی کنند.
رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، در فرهنگ جامعه ایرانی همیشه این کلیشه وجود دارد که بچه ها به مدرسه می روند و مقاطع تحصیلی مختلف را یکی پس از دیگری پشت سر می گذارند تا به پیش دانشگاهی و به اصطلاح دیپلم 12 ساله آموزش و پرورش برسند. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
با روش های دولت صندوق تامین اجتماعی هم دچار بحران خواهد شد/ این مدل خصوصی سازی آتش زدن به اموال دولت است/ روش عبدالملکی در وزارتکار هم بیکاری را تشدید کرد و هم برای دولت بحران زا شد/ مدیریت غیرکارآمد ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
فرزعلیان گفت: با پلمب شدن داروگر، کارگران باقیمانده در آستانه ی بیکاری قرار گرفتند.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
آزادی اسدالله اسدی دیپلمات کشورمان بعد از 5 سال بخشی از تیتر روزنامه های امروز کشورمان است. آزادی اسدالله اسدی دیپلمات کشورمان بعد از 5 سال، انتقاد ها به لایحه حجاب، انتقاد از نظام آموزشی طبقاتی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب غرب کربلا گفت: خون مطهر شهدا تکلیف امروز ما را در مسائل مختلف کشور از جمله حجاب، معیشت و اقتصاد، بیکاری و دیگر معضلات روشن می کند.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
وحید حاج سعیدی یکی از روزنامه نگاران باسابقه گلستان گفت: گره کور بیکاری توسط دستان پرتوان و حسابگر بخش خصوصی باز می شود.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۴۸    
بازتاب ایلام/غلامرضا محمدمرادی: این روزها ماجرای آمار اشتغال و بیکاری در استان ایلام و کسب رتبه برتر(دوم کشوری) به نقل همه فضاهای رسانه ای و محافل عمومی و خصوصی تبدیل شده است و هر کس به انحاء مختلف آن را مورد تفسیر قرار می دهد و عده ای در قالب نقد بر آن می تازند و عده ای نیز در قالب تعریف و تمجید ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۱۴    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: جنگ جهانی دوم در واقع بریتانیا را ورشکست کرد و در سال های بعد، دولت حزب کارگر برنامه بلندپروازانه ای برای تشکیل دولت رفاهی از گهواره تا گور را اجرا کرد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه چرام گفت: در مسئله تورم، بیکاری و رشد تولید زمانی که بتوانیم از ظرفیت های مردمی استفاده کنیم، می توانیم شعار سال را محقق کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
شورای اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست استاندار جزو برترین استان ها در پیشرفت تعهد اشتغال سال 1401 قرار گرفت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
این روز ها یکی از مباحث پرتکرار، در مورد درخواست دولت آمریکا از کنگره این کشور برای افزایش سقف بدهی آمریکا است. اگر این اتفاق رخ ندهد احتمالاً این کشور به سمت اولین نکول دولتی خود در تاریخ مدرن حرکت خواهد کرد که اثرات مخرب زیادی را برای این کشور به دنبال خواهد داشت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۵۸    
فرماندار ویژه دزفول: برای کاهش بیکاری و اشتغالزایی در بخش میانرود، از ظرفیت های شرکت شهید بهشتی وابسته به سازمان اتکا استفاده خواهد شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایلام در میان استان های سراسر کشور با ثبت 6،8 درصد دومین استان دارای کمترین نرخ بیکاری معرفی شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
علی صدر گفت: ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری دغدغه اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور بوده و در این راستا از مراکزی که تضمین اشتغال داشته باشند حمایت های لازم انجام خواهد شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
وزیر اطلاعات با تاکید بر تلاش همه در جهت افزایش مشارکت مردم در انتخابات، گفت: دشمنان به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۰:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- فرماندار سرایان گفت : در حال حاضر نرخ بیکاری شهرستان 16 درصد است که دو برابر نرخ استان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۳:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه لازم است دولت سیزدهم برای حل مشکل بیکاری کرمانشاه کاری کند، گفت: مهمترین مشکل استان کرمانشاه بیکاری جوانان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در دیدار وزیر کشور گفت: مهمترین مشکل استان بیکاری جوانان است.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: باید از ظرفیت شیلات برای رفع بیکاری جوانان استفاده مطلوب شود.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۲:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده عالی دولت در گیلان اعلام کرد: براساس فرمایشات و تاکیدات ریاست محترم جمهوری چنانچه بانکی در اعطا تسهیلات در گیلان کوتاهی کرد باید مشخصاتش بلافاصله به بانک مرکزی اعلام شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۱:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استان ایلام از نظر کاهش نرخ بیکاری با 6.8 درصد در رتبه دوم کشور قرار گرفت.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۱:۰۰   + ۹۸ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، سید ابراهیم رئیسی در چهارمین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم، اشتغال را اولویت اصلی کشور و مأموریت جدی دولتمردان برشمرد و به بیان توصیه هایی به همه دستگاه ها در جهت ایجاد اشتغال پایدار و کاهش بیکاری در کشور پرداخت. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۴۳    
رضوی با بیان اینکه نرخ بیکاری در سرایان 2 برابر نرخ بیکاری در خراسان جنوبی است، گفت: پنج واحد تولیدی نسبتا بزرگ در سرایان وجود دارد که تعطیل شده و نیازمند توجه جدی است تا مجدد فعال شوند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: با اعلام وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی و طبق سامانه ملی رصد اشتغال، استان ایلام عضو برترین استان ها در پیشرفت تعهد اشتغال سال 1401 قرار گرفت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت تامین آب شرب مشهد از منابع آب کشاورزی در تابستان خشک امسال ضروری است و نباید موجب تعطیلی زراعت و بیکاری کشاورزان در منطقه شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
استاندار سمنان گفت: در سال گذشته سمنان در زمینه رشد اقتصادی استان سوم کشور بود و نرخ بیکاری این استان نیز به 5.7 درصد رسید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۰۳    
ایسنا/همدان نماینده مردم شهرستان تویسرکان در مجلس گفت: مهاجرت گسترده تویسرکانی ها باعث بروز مشکلات اجتماعی بسیاری برای این شهرستان شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۰۵    
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، گفت: برای مشکل بیکاری استان همدان چاره اندیشی شود.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: با تجدید نظر در دستور العمل آموزش های بیمه بیکاری در قالب تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان تأمین اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمینه اشتغال بیشتر نیروهای کار ماهر ایجاد خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ضرب آهنگ توسعه در گچساران باوجود پتروپالایشگاه و پتروشیمی، نوید روزهای روشن اشتغال جوانان در این شهرستان را می دهد؛ اما امروز هنوز نگرانی از بیکاری دغدغه بزرگ مردمان این شهر است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۶:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
با تجدید نظر در دستور العمل آموزش های بیمه بیکاری در قالب تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان تأمین اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمینه اشتغال بیشتر نیروهای کار ماهر ایجاد خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل تامین اجتماعی کرمانشاه از پرداخت ماهانه 1.7 میلیارد تومانی بیمه بیکاری در کرمانشاه خبر داد.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده کارگران ساختمانی بیان کرد:اگر می خواهند مزد منطقه ای را اجرا کنند باید بالاتر از حداقل حقوق و بر اساس نرخ بیکاری مناطق مختلف کشور باشد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
هانکه در شاخص سالانه خود دلیل اصلی شادی کویتی ها را پایین بودن نرخ بیکاری عنوان کرد که همین عامل مایه شادی سوئیسی هاست. بر اساس این شاخص، کویت در سال 2022 عملکرد مناسبی در همه زمینه ها داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۹    
ایسنا/مازندران معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران از کاهش نرخ بیکاری در استان خبرداد و گفت: با تلاش صنعت معدن و تجارت، از 53 هزار اشتغال سهمیه استان ها، 64 هزار اشتغال ثبت سامانه وزارت کار شد و نرخ بیکاری به 5.8 دهم درصد تقلیل یافت.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رکنا : معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه استان لرستان یکی از مناطق دارای بالاترین نرخ بیکاری در سطح کشور است، تصریح کرد: استان لرستان در رتبه های اول تا سوم بیکاری قرار دارد.