پنجشنبه ۰۹ تیرساعت ۲۲:۱۱Jun 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مناقشات»

عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۸:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایران از هرگونه حرکتی که به مناقشات پایان دهد و وحدت بین امت اسلامی را تقویت کند استقبال می کند.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۱:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
شوربختانه همه چیز در این سینما بیانیه و مانیفست شده و جز استثنائاتی چند، دیگر چیزی به نام سینما به معنای دقیق آن نداریم.
آنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۷:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
دبیر کل سازمان ملل در پیامی به مناسبت روز جهانی مبارزه با سوءمصرف مواد مخدر گفت: مناقشات، بلایای اقلیمی، جابه جایی اجباری و فقرزدگی بستر مناسبی را برای سوءمصرف مواد مخدر فراهم می کند و کووید-19 هم وضعیت بد را حتی بدتر کرده است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
تغییرات آب وهوا به شیوه های مختلف همچون از دست دادن زمین های کشاورزی و کمبود آب روی معیشت مردم اثر گذاشته و با ایجاد مناقشات و درگیری، امنیت مناطقی از جهان را نیز برهم زده است. این پدیده می تواند منجر به افزایش مهاجرت و افزایش خطر درگیری شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۳:۱۸    
تهران- ایرنا - وزارت امورخارجه اندونزی اعلام کرد، رئیس جمهوری این کشور که ریاست دوره ای گروه 20 را بر عهده دارد، هفته آینده با همتایان روس و اوکراینی خود برای یافتن راه حل صلح آمیز جهت پایان دادن به مناقشات اخیر دیدار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سازمان خدمات و امنیت دولت نروژ در بیانیه ای اعلام کرد، مجمع اسلو 2022 روز سه شنبه برگزار شد و شرکت کنندگان در این نشست سالانه بر میانجیگری در مناقشات و روندهای صلح تاکید کرده و افغانستان نیز یکی از محورهای مذاکرات بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مجمع سالانه اسلو امروز سه شنبه با تمرکز بر میانجی گری در مناقشات و فرآیندهای صلح برگزار می شود و افغانستان یکی از موضوعات مهم آن خواهد بود اما هیچ یک از اعضای طالبان، به این نشست دعوت نشده اند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۲۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
اولین نماینده ویژه چین در شاخ آفریقا امروز (دوشنبه) پیشنهاد داد تا در مناقشات این منطقه میانجیگری کند، زیرا پکن به دنبال تقویت نفوذ خود و محافظت از سرمایه گذاری های خود در برابر درگیری ها است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر ایرلند با توجه به طرح اخیر انگلیس برای تعلیق بخش هایی از پروتکل ایرلند شمالی این کشور را به خرابکاری اقتصادی متهم کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۵:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
وابط ایران و ترکیه در دهه های گذشته علی رغم تنش هایی که هر از چند گاهی به علت دخالت دو کشور در برخی مناقشات منطقه ای و اتخاذ مواضع متناقض در قبال مناقشه آذربایجان و ارمنستان تجربه کرده اند، از ثبات معقولی برخوردار بوده است. ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۲۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
منابع میدانی در سوری می گویند ترکیه در ادامه تحرکات خود در شمال سوریه، بیش از 2500 تروریست را به اعزاز منتقل کرد. به نظر می رسد که اردوغان دوباره و پس از یک وقفه قصد شروع حمله ای گسترده به خاک سوریه را دارد. ...
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
این چهره سیاسی معتقد است چون تیم مذاکره کننده رئیسی با تیم امریکایی رفیق نیست و قدم نمی زند، مشکلات ما حل نمی شود!
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه ترکیه گفت حدود 60 درصد از بحران ها و مناقشات جهان در جغرافیای ترکیه رخ داده و مستقیماً با این کشور ارتباط دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
انگلیس با توجه به عدم دستیابی به توافقی در مناقشات بر سر پروتکل ایرلند شمالی با بروکسل، لایحه ای را ارائه داده که تغییر یکجانبه این پروتکل را در دستور کار قرار می دهد و این اقدام خشم مقامات اروپایی را به همراه داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۰۰:۲۲   + ۲۰ سایت دیگر  
علی امرائی / مدیر عامل فولاد سنگان در حال حاضر فولاد به عنوان یک صنعت پیشرو در ارزیابی شاخص های توسعه مورد توجه است و در کنار نفت و پتروشیمی به عنوان سه گانه ارزآور و اشتغال زا مطرح می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۷:۰۰    
افزایش تجهیزات و پایگاه های نظامی آمریکا در مناطق مرزی یونان و جزایر دریای اژه، مناقشات آتن - آنکارا را تا آستانه درگیری نظامی پیش برده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رژیم صهیونیستی در تلاشی ناکام به دنبال بهره برداری سیاسی از مذاکرات غیرمستقیم ترسیم مرزها با لبنان در جهت پیشبرد عادی سازی برآمده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
سران لبنان برای اتخاذ موضع یکپارچه در پرونده مناقشات آبی با رژیم صهیونیستی رایزنی های زیادی انجام می دهند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۷:۴۰    
معاون نخست وزیر اقلیم کردستان تاکید کرد کە اختلافات و مناقشات میان احزاب سیاسی عراق بر سر تصدی مناصب و امتیازات در دولت جدید است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۱۴:۳۷    
شفقنا- سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که آمریکا در راستای منافع سیاسی خود مناقشات طائفه ای را در جهان برمی انگیزاند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۲۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
در پی تشدید تنش ها بین یونان و ترکیه، آتن برای جلوگیری از استفاده مجدد آنکارا از مهاجران به عنوان ابزار فشار در این مناقشات حصارهای مرزی با این کشور را 80 کیلومتر دیگر گسترش می دهد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۵:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
خیابان را سراسر خاک گرفته است و شهر زیر گرد و خاک تعطیل شده است. دیروز وقتی از رادیوی تاکسی شنیدم که دولت عراق ادارات و مدارس این کشور را به دلیل شدت گرد و غبار تعطیل کرده است، فهمیدم که روزهای بعد را منتظر گرد و خاک در ایران باشیم ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه فلسطین در بیانیه ای سرکوب وحشیانه نیروهای اسرائیلی، شبه نظامیان شهرک نشین و عناصر تروریستی مسلح آنها علیه غیرنظامیان فلسطینی را با شدیدترین الفاظ محکوم و اعلام کرد که جامعه جهانی و آمریکا در جریان این مناقشات با سکوت خود درقبال جنایات اسرائیل، از این رژیم محافظت می کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۰۰:۲۱    
دنیای اقتصاد : علی علیزاده، سفیر جمهوری آذربایجان در تهران طی سخنانی در مراسم روز ملی آذربایجان با اشاره به مناقشات این کشور با ارمنستان بیان کرد: مناقشه دیگر به پایان رسیده، موضع ما در رابطه با وضعیت پس از جنگ کاملا واضح است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۱:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران از موافقت معاون اول رییس جمهور با واردات گندم از سوی بخش خصوصی خبر داد و گفت: در شرایطی که بازارهای جهانی غلات به دلیل مناقشات روسیه و اوکراین، شرایط خاصی را تجربه میکند، مشارکت بخش خصوصی در کنار دولت برای تامین گندم و غلات مورد نیاز کشور ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۹:۴۹    
کشور عمان از چنان ظرفیت عظیمی برخوردار هست که در حل و فصل مناقشات منطقه ای، می تواند جز لاینفک مثلث رفع مناقشه باشد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۲۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
میگینگو به مساحت 2000 متر مربع در دریاچه ویکتوریا در کنیا قرار دارد. این جزیره پر جمعیت(سال 2009 برابر با 131 نفر) زمانی در مرکز مناقشات ارضی بین کنیا و اوگاندا قرار داشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : قیمت گذاری دستوری و اعمال مکانیزم های تعزیراتی برای کنترل بازار شاید عمده ترین محورهای فعالیت سازمانی بود که عنوان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده را دارد. حالا عباس تابش از این سازمان رفت تا سکان این سازمان به دست صدیف بیک زاده سپرده شود.
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
گفت وگو از موضع قدرت یکی از ارکان سیاست خارجی جمهوری اسلامی به شمار می آید و با اتکا به این اصل، راه حل های مختلفی برای مناقشات و بحران های مختلف منطقه ای ارائه شده است ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۴:۰۱    
حمله روسیه به اوکراین، فنلاند و سوئد را به کنار گذاشتن سیاست بی طرفی خود در مناقشات نظامی و پیوستن به پیمان ناتو ترغیب کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رسانه های انگلیسی از تصمیمات لندن برای خاتمه دادن به مقررات گمرکی با اتحادیه اروپا به دلیل به بن بست رسیدن مذاکرات برای حل مناقشات درباره پروتکل ایرلند شمالی خبر دادند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۰۹:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
دکتر احمدی با بیان اینکه وهابیت ریشه استعماری ندارد گفت: مثلا بابیت یا بهاییت در تشیع به وجود می آید و استعمار روس و استعمار انگلیس از آن استفاده می کنند ولی اینکه آنها مبدع این کار باشند، هیچ قرائن و شواهد متقن وجود ندارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
محمدرضا بهرامن /رئیس خانه معدن ایران جنگ جهانی دوم که در پی یک سلسله مناقشات سیاسی بین کشورهای اروپایی در سال 1939 میلادی آغاز شد، در دو مرحله بر شروع صنعتی سازی ایران تاثیر گذاشت و موجب کندی و اخلال در مناسبات تجاری بین المللی و در نهایت توقف پروژه صنعتی در ایران شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
پیروزی تاریخی مخالفان برگزیت در انتخابات پارلمانی ایرلند شمالی به چالش دیگری برای "بوریس جانسون"، نخست وزیر انگلیس تبدیل شده و موضع وی در مناقشات پسا برگزیت با اتحادیه اروپا را تضعیف خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رقابت برای یک آینده تجدیدپذیر، مسائل ژئوپلیتیکی خاص خود را دارد و ممکن است با پدیدار شدن زنجیره های تامین جدید، مناقشات جدیدی را رقم بزند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۶:۳۵    
نهادهای وابسته به وزارت دفاع آمریکا ادعا کرده اند که عدم تشکیل دولت جدید در عراق، به دلیل اختلافات سیاسی، مانع پیشرفت در روند اصطلاح ساختار نیروهای کرد در این کشور شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۰۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
کارخانه ریسباف با اینکه در سال 95 بین بانک ملی و وزارت راه و شهرسازی معامله شد، اما هنوز مناقشات مالی بر سر مالکیت این کارخانه ادامه دارد و تا زمانی که این مناقشات حل نشود، برای احیای کارخانه هیچ برنامه ای را نمی توان پیاده کرد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۳:۵۰    
احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی بارها با صحبت های خود علیه وحدت ملی اقدام کرده و در مناقشات منطقه ای بین ایران و ترکیه، جانب دولت ترکیه را گرفته است و در پاسخ به سوال خبرنگار انتخاب پیرامون پروژه داپ ترکیه و سدسازی های گسترده این کشور، در سخنانی خلاف مصالح و منافع ملی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
در شرایطی که روس ها با شدیدترین تحریم های خود از سوی غرب و ایالات متحده آمریکا به دلیل مناقشات این کشور با اوکراین مواجه است، تعریف سوئیفت بریکس، پاتک جدیدی است که روسیه برای مقابله با این تحریم ها به کار بسته است؛ هر چند باید دید که هم پیمانان این کشور، چقدر به این مکانیزم مالی پایبند خواهند بود ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۴:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
زارعی گفت: ریل گذاری دولت انقلابی برای حل مشکلات خوب است اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد البته در این وضعیت اقتصادی دیگر وقت مناقشات سیاسی نیست. باید به مردم گزارش دهیم دولت و مجلس در چه مرحله هستند.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۰۱:۵۴   + ۳۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از آرایش نظامی نیروهای مرزبانی و ارتش ایران در مرز با افغانستان خبر داد. جلیل رحیمی جهان آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۶:۱۰    
در حالی که برخی کارشناسان علت مطرح شدن تعویق احتمالی و یکساله بازی های آسیایی 2022 هانگژو را بالا گرفتن تنش سیاسی بین چین و تایوان مرتبط می دانند، اما کیکاووس سعیدی تاکید کرد که دغدغه اصلی کشور میزبان، کروناست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در حالی که برخی کارشناسان علت مطرح شدن تعویق احتمالی و یکساله بازی های آسیایی 2022 هانگژو را بالا گرفتن تنش سیاسی بین چین و تایوان مرتبط می دانند، اما کیکاووس سعیدی تاکید کرد که دغدغه اصلی کشور میزبان، کروناست.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۲:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: دلیل اصلی مناقشات مرزی ایران و طالبان عدم آشنایی مسئولین منطقه ای و حکومت مرکزی با محدوده های مرزی و در مورد اخیر نیز با اقدامات انجام شده مقرر شد نیروهای افغانستان از منطقه خارج و آرایش نظامی خود را تغییر دهند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین گفت که دولتش از گفتگوها برای حل و فصل مناقشه های بین المللی حمایت می کند اما مخالف استفاده از اهرم تحریم علیه کشورها است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
جشنواره تئاتر دانشگاهی این روزها محل مناقشات بسیاری است. جشنواره ای که سالیان سال با دبیری دانشجویان برگزار می شد، ناگهان صاحب سمتی شد که پیش از این حتی وجود نداشته است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۰:۳۹   + ۴۷ سایت دیگر  
با استناد به پژوهشی که مرکز پژوهش های مجلس در مورد جمعیت فقیر ایران انجام داده، امروز به جایی رسیده ایم که 89درصد فقرای ایران کارگران و بازنشستگان هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی روسیه اعلام کرده که این کشور در سایه مناقشات اوکراین و اختلافاتی که با کشورهای دیگر دنیا در حال تجربه است، شرایطی را فراهم کرده که شرکتهای ایرانی صادرکننده کالا بتوانند اقلام تولیدی باکیفیت خود را در قفسه های بازار کشور روسیه بچینند و از این موقعیت راهبردی بهره برداری نمایند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۱۰:۰۲    
تعیین میزان رشد تعرفه ها و مزد درمان چالش همه ساله نظام سلامت است و چانه زنی و مناقشات زیادی بین نظام پزشکی و بیمه ها بر سر تعرفه ها وجود دارد. حتی سال 93 و با اجرای طرح تحول سلامت و رشد 120 تا 300 درصدی مزد درمان با اجرای این طرح ماجرای چانه زنی سر تعیین تعرفه ها ادامه داشت
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۵:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
پنداری فلسطینی ها به رنجی ابدی محکوم شده اند، رنجی که به جای برانگیختگی جامعۀ بشری برای پایان دادن به آن، گویی برخی از دولت ها را به دلیل بهره بردای های سیاسی داخلی و تداوم مناقشات ایدئولوژیک، به وجد هم می آورد!