سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۰۳:۲۶Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مغایرت»

رئیس مجلس گفت: همکاران در صحن همکاری کنند تا پیشنهادی که برای لایحه برنامه در نظر دارند اگر ضرورت ندارد و یا مغایرت قانونی دارد، مطرح نشود.
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد که این تصمیم به طور علنی با همکاری هایی که ایران و آژانس باید داشته باشند، مغایرت دارد و ضربه ای غیرضروری بر روابط متشنج دو طرف وارد می کند.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنرانی اش در کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی با ادعای این که هنوز برخی اقدامات مقرر در بیانیه اخیر ایران و آژانس از سوی ایران اجرایی نشده است، بر آمادگی آژانس برای همکاری با ایران در زمینه توافق پادمانی تاکید کرد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۰    
خبرگزاری میزان - رافائل گروسی ، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در افتتاحیه شصت وهفتمین کنفرانس عمومی این نهاد با حضور نمایندگان عالی رتبه کشور های عضو در وین، در اظهاراتی مدعی شد: اجرای فعالیت های راستی آزمایی براساس توافق ها با ایران به پیشرفت مطلوبی دست نیافته است. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۷    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل مدیریت بحران جلسه کمیسیون ماده پنج قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری استان گلستان به ریاست استاندار گلستان و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۹:۲۹   + ۵۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نمایندگی ایران در سازمان ملل در بیانیه ای تاکید کرد: جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس همواره بخشی جداناپذیر از سرزمین ایران و تحت حاکمیت کامل ایران بوده و همواره همینگونه خواهد ماند. هرگونه ادعای در مغایرت با این حقیقت، بی اعتبار است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اعلام کرد: ماده 35 فصل 7 امنیت غذایی و ارتقای تولید محصولات کشاورزی مصوب کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه در مورد واگذاری اراضی ملی و دولتی برای کشاورزی به دلیل مغایرت با قوانین موجود قابل اجرا نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۷:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
روزنامه اطلاعات : شورای نگهبان در مواجهه با لایحه حجاب و عفاف چه به لحاظ بررسی ضرورت و چه به لحاظ محتوایی و بررسی عدم مغایرت با اصول مختلف شرعی و قانونی و افزایش دو قطبی شدن جامعه و تشدید تنش های شهروندان با یکدیگر چه تصمیمی اتخاذ می کند؟
سلام نو / جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
اصولاً هویت صنفی در حرفه ای مانند روزنامه نگاری با فعالیت خود فرد شکل می گیرد و این دولت نیست تعیین می کند که چه کسی روزنامه نگار هست و یا نیست. در هیچ کجای دنیا هم شما چنین چیزی را مشاهده نمی کنید.
سراج24   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۳   + ۳۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در جریان جلسه علنی روزگذشته مجلس،گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور را بررسی کرده و در نهایت کلیات این طرح را به تصویب رساندند.
رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور درباره طرح "استاد-شاگردی" گفت: اجرای این طرح کارفرما را ترغیب می کند تا کارگر را اخراج و با کمترین حقوق کارگر جدید را جذب کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۸    
قزوین- یک پژوهشگر حوزه گردشگری در قزوین با بیان اینکه در قزوین باید تکلیف خودمان را با گردشگری مشخص کنیم، گفت: ثبت جهانی مجموعه سعدالسلطنه با تعطیلی آن مغایرت دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۰:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه مجلس درخصوص تخصیص 25هزار تن قیر رایگان را رد کرد. همین موضوع انتقاداتی را به دنبال داشت و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس روز دوشنبه در پاسخ به تذکر یک نماینده مجلس از چگونگی کار در مجمع انتقاد کرد و گفت درباره اینکه با چه روشی برای مغایرت و تطبیق کار می کنند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دولت کویت به رای دادگاه فدرال عراق مبنی بر مغایرت توافقنامه فی مابین درخصوص کشتیرانی در خورعبدالله با قانون اساسی این کشور، اعتراض کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۷:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
هیات عالی نظارت مغایرت مصوبات مجلس با سیاست های کلی را منعکس می کند
کاوش اخبار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۱۰   + ۸۱ سایت دیگر  
این موضوع، علاوه بر مغایرت با موازین شرع و اخلاق، مشکلات و سختی هایی را برای بانوان محترم و خانواده های آنان به وجود آورده و در مواردی به ورود آسیب های روحی و روانی منجر شده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۴:۱۷   + ۲۱ سایت دیگر  
آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: برخی به گونه ای صحبت می کنند که گویی از مسیر کار هیئت عالی نظارت خبر ندارند و می گویند مجمع تشخیص و هیئت عالی نظارت، قوانین را شخم می زنند و قانون نویسی می کنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۱۱   + ۶۳ سایت دیگر  
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هیئت عالی نظارت صرفاً مغایرت مصوبات مجلس با سیاست های کلی یا عدم انطباق آن ها را بررسی و به شورای نگهبان اعلام می کند.
سازمان نظام پزشکی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۰   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه صدور مجوز عرضه دارو در پلتفرم ها پیش از تامل کافی در دستورالعمل های اجرایی و نظارتی در واقع به معنای نادیده انگاشتن نقش مهم مسئول فنی داروخانه است ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اندیشکده شهر ایرانی- اسلامی گفت: خانه 25 متری غیرقانونی است و نهادهای دولتی و شهرداری باید مانع طرح و اجرای ایده های غیرقانونی شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد_فرماندار شهرستان شهرکرد گفت: مغایرت های حریم و محدوده ناحیه غرب، مجتمع فناوران، شرق شهرکرد و... باید در طرح جامع شهری مورد توجه قرار گیرد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۱۴   + ۲۲ سایت دیگر  
این نماینده مجلس گفت: طبق نظر شورای نگهبان، ماده 4 مصوبه مجلس با توجه به مغایرت با اصل 112 قانون اساسی، باید از سوی مجلس اصلاح می شد اما استدلال نمایندگان بر این بود که بر مصوبه خود پافشاری کنند تا تکلیف این ماده در مجمع تشخیص مصلحت نظام روشن شود.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۰۴   + ۳۷ سایت دیگر  
اگر قصد تعویض نام یا نام خانوادگی را دارید و از شرایط آن آگاه نیستید، مطلب پیش رو را بخوانید.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از روش هیأت عالی نظارت مجمع برای بررسی مغایرت و تطبیق مصوبات تأکید کرد: دولت باید 20 هزار تن قیر را به صورت صد درصدی تخصیص دهد اما تأخیر 4 ماهه دارد.
برترین ها / جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
بازتاب بسیار گسترده سخنان معاون وزیر ارشاد و توضیحات تکمیلی وی نشانگر حساسیت روزافزون افکار عمومی در برابر موضوعاتی از این دست است. برخلاف گذشته مسئولین اداره کشور نمی توانند با توجیهات عجیب و غریب و غیرقانونی و مخالف افکار عمومی به توجیه تصمیم های غیرکارشناسی شده بپردازند ...
سخت افزار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۰۷    
ایکس که قبلاً با نام توییتر شناخته می شد، شکایتی تنظیم کرده که ادعا می کند قانون جدید کالیفرنیا با شعار اساسی این شرکت در زمینه آزادی بیان مغایرت دارد. این قانون شبکه های اجتماعی را وادار به افشای جزئیات مربوط به شیوه های تعدیل محتوا می کند. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
بهانه اصلی شان برای نگهداری از سگ ها و گربه ها و پت های خانگی دیگر حیوان دوستی است اما فارغ از معنای درست این تعریف و مغایرت داشتن نگهداری بسیاری از حیوانات با قانون آپارتمان نشینی مسئله اصلی، حقیقت پشت این ماجراست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
شهردار منطقه 5 کرمان گفت: مغایرت در رویکرد طرح های مختلف شهری و نبود قانون خاص نماسازی ساختمان ها سبب وجود بافت تاریخی در کنار بافت مدرن شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۶:۳۵    
وزارت خارجه چین اعلام کرد اظهارات کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا در نشست سران آ سه آن در خصوص آزادی دریانوردی در تنگه تایوان با واقعیت ها مغایرت دارد و دخالت مردود در امور داخلی چین قلمداد می شود.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۲:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
هیدالگو در پیامی به محمود عباس اعلام کرد: اظهاراتی که مطرح کردید، با ارزش های جهانی ما و حقیقت تاریخی هولوکاست مغایرت دارد، در نتیجه دیگر نمی توانید این نشان افتخار را داشته باشید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۳:۱۱    
شهروند خبرنگار ما بر آسیب شناسی کتاب های زبان انگلیسی در مراکز تدریس تاکید کرد.
تیک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۱:۳۱   + ۱۷ سایت دیگر  
نماینده مردم خرم آباد در مجلس گفت: مجمع تشخیص مصلحت معتقد است که براساس قانون اساسی آیین نامه داخلی اش را خودش تصویب می کند، الان ما داریم به مجمع تکلیف می کنیم که در موضوعات اختلافی فی مابین مجلس و شورای نگهبان مذاکرات خود را علنی و به آگاهی مردم برساند، خب این در مغایرت با قانون اساسی است. ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
نقدینه - رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: اختلالی در درگاه پرداخت کارمزد سامانه خرید کوچک و متوسط از سامانه ستاد به وجود آمده که در حال پیگیری جهت رفع مغایرت های قانونی هستیم و اطلاع رسانی در این خصوص صرفاً از سوی وب سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صورت می گیرد. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۰۱   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش به سوالات مهم دانش آموزان کنکوری درخصوص سابقه تحصیلی، تراز نمرات، سخت بودن امتحانات نهایی و... توضیح داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۰:۲۶    
از آن جایی که در سابقه تحصیلی برخی از دانش آموزان مغایرت وجود داشت و باعث منفی شدن تراز آنها شده بود، اعتراض آنها برای بررسی مجدد سابقه تحصیلی وارد بود و تمام اعتراض ها مورد بررسی قرار گرفت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
طبق بند الحاق شده به ماده 13 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام تامین مالی کشور کانون وکلای دادگستری مرکز وکلای قوه قضائیه، کانون کارشناسان دادگستری، مرکز کارشناسان رسمی قوه قضائیه، اتحادیه های صنفی یا تخصصی و .. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۷:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم گفت: گزارش تفریغ بودجه سال 1401 در پایان اردیبهشت آماده شد اما به دلیل مغایرت تاریخ های ذکر شده در قانون شهرداری ها و درآمد پایدار، در اوایل تیرماه سال جاری به شورا ارسال شد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۶:۲۷   + ۳۲ سایت دیگر  
هدایت افزود: محدود کردن وام 550 میلیون تومانی با نرخ سود 18 درصد به ساخت روی اراضی دولتی و محرومیت دیگر ساخت وسازها از این وام، هم درتضاد با قانون و هم در مغایرت با وضع فعلی بازار مسکن و هم متضاد با شرایط کنونی شهرها است.
مدیرکل دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش، از رایزنی با سازمان سنجش و وزارت علوم در خصوص چگونگی اجرای رای دیوان عدالت اداری مبنی بر برداشتن سقف سنی 24 سال برای ورود به دانشگاه فرهنگیان برای کنکوری هایی که مهر امسال دانشجو می شوند، خبر داد.
نجف آباد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
پلیس نجف آباد: فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد از ارائه 1980 مورد تمدید گذرنامه زیارتی ، 3267 مورد صدور گذرنامه زیارتی ، 35 مورد اجازه خروج و 275 مورد رفع نقص و مغایرت گذرنامه برای زائران اربعین حسینی توسط پلیس گذرنامه شهرستان از ابتدای شروع این طرح خبر داد.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۷:۴۱   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش فرانسه از ممنوعیت استفاده از عبا و هرگونه پوشش اسلامی در مدارس فرانسه به دلیل مغایرت پوشش اسلامی با قوانین سکولار خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۴:۲۵    
مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فراورده های دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مردم، کمبود ها دارویی، مغایرت قیمت داروها، نبودن مسئول فنی داروخانه و سایر مشکلات غذا و دارو را می توانند به سامانه تلفنی 190 اعلام کنند.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۱:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
فکرشهر: همشهری نوشت: در جریان مسابقات وزنه برداری قهرمانی پیشکسوتان جهان در لهستان، مصطفی رجایی لنگرودی، وزنه بردار پیشکسوت ایرانی، پس از کسب دو مدال نقره، به همراه وزنه بردار اسراییلی روی سکوی قهرمانی مسابقات رفت و عکس یادگاری گرفت. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۰:۲۲   + ۳۲ سایت دیگر  
در ادامه جلسه اعضای هیئت عالی نظارت که معاون حقوقی ریاست جمهوری نیز در آن حضور داشت، در خصوص نحوه ورود قانونی هیئت عالی نظارت و مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبه شفافیت قوای سه گانه و دستگاههای اجرایی و سایر نهادها تبادل نظر کردند و پس از قرائت گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۲۹   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، با رای اعضای هیئت عالی نظارت مجمع طرح ساماندهی مغایر سیاست های کلی نظام اداری و و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اعلام و تصریح شد که اصلاح صورت گرفته در مجلس، اشکالات پیشین هیئت عالی نظارت بر این مصوبه را تشدید کرده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۲۹   + ۴۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در جلسه هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به پنج مصوبه مجلس شورای اسلامی از حیث عدم مغایرت با سیاست های کلی نظام رسیدگی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۱:۴۱   + ۲۶ سایت دیگر  
معاونان فنی و حسابرسی دیوان محاسبات کشور طی نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار رعایت ماده (19) قانون برنامه و بودجه کشور شدند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
پیامدهای ادامه حضور غیرقانونی آمریکا در عراق در برنامه ضیف و حوار شبکه العالم با حضور نماینده مجلس عراق واکاوی می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سعود الساعدی، نماینده مجلس عراق ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۰:۰۰   + ۷۳ سایت دیگر  
فدراسیون وزنه برداری اقدام وزنه بردار پیشکسوت تیم ایران در جریان رقابت های قهرمانی پیشکسوتان جهان را که در مغایرت با آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است به شدت محکوم می کند.