یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۰۹:۳۳Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترانزیت»

خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد توسعه همکاری های میان ایران و ازبکستان می تواند سبب ارزآوری خوبی برای دو کشور شود.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/ براساس گزارش های منتشر گشته، روستای تاریخی اریسمان در دل خود تمدن یک شهر صنعتی شش هزار ساله را دارد. روستای تاریخی اریسمان با تمدنی 6 هزار ساله در 20 کیلومتری مرکز شهرستان نطنز و در کنار شهر بادرود و جاده ترانزیت تهران به جنوب قرار دارد ...
بصیر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به عقب ماندگی های صنعت ریلی، مسئولان اعلام کردند که در سال جدید با برنامه ریزی و ورود ناوگان جدید شاهد پیشرفت این صنعت خواهیم بود. یکی از مهم ترین پروژه های مهم در حوزه حمل ونقل پروژه های حمل ونقل ریلی است که به گفته بسیاری از کارشناسان در صورت تقویت و توسعه این بخش شاهد افزایش چشمگیر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۰۸    
مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری گفت: تقویت پایانه های مرزی و کاهش توقف کامیون ها در مرزها، توسعه مناسبات تجاری کشور را به همراه خواهد داشت.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۰:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای ملی در دوره پهلوی در زمین های خود تریاک کاشته و پس از برداشت آن را در تهران به فروش می رساند که به این واسطه قیمت تریاک کاهش می یابد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تمایل قطر برای سرمایه گذاری در ایران نویدبخش گشایش پنجره های جدید در روابط تجاری دو طرف در حوزه هایی با ظرفیت بالا چون نفت، گاز و ترانزیت، خلاصی از فشارهای تحریم و تقویت جایگاه منطقه ای ایران است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۲۸    
مقامات ازبکستان و طالبان در دیداری در شهر کابل موضوع توسعه روابط اقتصادی وبازرگانی، افزایش حجم حمل و نقل محموله های مختلف از جمله ترانزیت از قلمرو افغانستان را بررسی کردند.
رئیس اداره ترانزیت و حمل و نقل بین الملل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از تردد بالغ بر 71 هزار مسافر نوروزی از پایانه های مرزی آذربایجان غربی خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: ایران دارای تجربیات و توانمندی های خوبی در حوزه کشاورزی یا بستر خوبی برای ترانزیت کالا محسوب می شود و این مهم ظرفیتی استراتژیک برای بلاروس بشمار می رود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که سال 1402 شروع حرکت کشور به سوی حل بحران انباشت شده تورم، رشد اقتصادی مبتنی بر بهره وری و فناوری، نظام ارزی و بسته تجارت خارجه، ناترازی انرژی، نظام یارانه ها، تامین مالی طرح های عمرانی، ترانزیت بین المللی و امنیت غذایی باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، گفت: به منظور تسهیل در فرآیند ترانزیت و افزایش درآمدهای ارزی هفت کیلومتر راه از محور ترانزیتی زاهدان-میرجاوه افتتاح شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۰۱    
مشهد- با بهبود روابط ایران با ترکمنستان مرزهای شرقی شاهد تقاضای بیشتری برای ترانزیت و صادرات کالا هستند اما متأسفانه معطلی کامیون های برای عبور از مرز بسیاری از کامیون داران را کلافه کرده است.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
در حاشیه جنوبی جاده بم زاهدان، در شمال روستای حسین آبادِ پشترودِ شهرستان نرماشیر(استان کرمان)، سه عمارت شاخص وجود داشت که در روزهای اخیر دو بنا از آن ها با بولدوزر به کلی تخریب شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۱۵    
وزارت صنعت و تجارت طالبان اعلام کرد با وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران بر افزایش ترانزیت و تجارت تعادلی با سهولت های بیشتر و خدمات بهتر گفتگو کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاد ه ای خراسان جنوبی از ترانزیت بیش از 100 هزار تن کالا از پایانه مرزی ماهیرود خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
ایران علیرغم علاقه به صادرات گاز به بازار اروپا، بدیهی است که ترانزیت ترکیه را تنها راه ارتباطی با اتحادیه اروپا در نظر نخواهد گرفت و سعی خواهد کرد مسیرهای جایگزین را اجرا کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۳:۲۱    
2 میلیون و 112 هزار و 258 تن محصولات کشاورزی از ابتدای امسال تا کنون با نظارت هفت مرکز قرنطینه گیاهی مستقر در مرزهای رسمی استان سیستان و بلوچستان صادر، وارد و ترانزیت شده است.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۹:۴۱   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس مهرداد بذرپاش در صفحه خود در فضای مجازی اعلام کرد: مهم ترین هدف این آئین نامه حمایت از شرکت های دانش بنیان برای چند گروه فعالیت است. ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۸:۰۹    
گزیده اخبار و تحولات اقتصادی ترکمنستان در هفته سوم اسفند ماه 1401 مندرج در رسانه های این کشور به شرح زیر ارائه می گردد. ترکمنستان تعرفه های جدیدی را برای تکمیل اظهارنامه ترانزیت وضع کرد.(15 اسفند) ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۹:۴۰    
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: میزان رشد تردد ترانزیت خروجی و ورودی با کشورهای اسیای میانه از مرز زمینی ترکمنستان در 11 ماهه سال جاری را به ترتیب 72 و 52 درصد است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۰۰   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: از ابتدای سال تاکنون ترانزیت 9 میلیون تن بار در بخش جاده ای و یک و نیم میلیون تن بار در بخش ریلی در کشور ثبت شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی استان بوشهر از نظارت بهداشتی - قرنطینه ای بر بیش از 80 هزار رأس دام زنده ترانزیتی از استان بوشهر به کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
اگر بخواهیم سفر لوکاشنکو به ایران را از جنبه اقتصادی بررسی کنیم با توجه به حجم اقتصاد بلاروس می توان گفت که این کشور ظرفیت لازم را برای افزایش حجم واردات و صادرات ایران ندارد ...
میلاد لارستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۱:۰۰    
فرماندار ویژه لارستان در دیدار با معاون امور گمرکی رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در تهران خواستار تسریع در راه اندازی واردات قطعی، موقت و ترانزیت در گمرک لارستان...
اقتصاد ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه توانمندی های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با هدف آگاهی بخشی از عملکرد 33 ساله این قرارگاه در عرصه عمران و آبادانی کشور، در محل سالن ترانزیت فرودگاه بین المللی قشم برگزار شد. ...
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: کشور ما از تک محصولی نفت خارج شده و مادامی که کشور فقط در نفت بماند آسیب پذیرتر است؛ ما آفتاب و معادن و ترانزیت داریم و دولت سیزدهم انصافا کارهای خوبی دارد انجام می دهد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس از دولت و رئیس جمهور خواست تا دستور لازم برای تکمیل جاده ترانزیت در منطقه روستای سراور و ساخت شهرک صنعتی در گلشهر گلپایگان را صادر کند.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان در حاشیه این سفر به خبرنگاران گفت: با هدف تسهیل و آسان سازی روند ترانزیت و تجارت بین دو کشور ایران و افغانستان این سفر برنامه ریزی و انجام شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام حمیدی گفت: متاسفانه بخش مهمی از مشکلات امروز حجاب در جامعه به اهمال خانواده ها درخصوص حجاب در 10-15 سال اخیر برمی گردد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۱۷    
مدیرکل بنادر و دریانوردی نوشهر:صادرات وترانزیت کالا از بندر نوشهر امسال 15درصد افزایش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
رییس اداره ترانزیت و حمل و نقل بین المللی مازندران از واردات بیش از 2 میلیون تن کالا طی 11 ماه از بنادر استان به کشور خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
در سفر سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان به خراسان جنوبی طرفین درباره راهکار های افزایش صادرات و ترانزیت رایزنی کردند.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
تمدید دوماهه ترانزیت سوخت از ایران به افغانستان باهدف حمایت از مردم این کشور محمد مهدی جوانمرد قصاب در گفت و گو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار داشت ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیران امور خارجه ایران و بلاروس طی دیداری بر اهمیت تسهیل امور کنسولی تجار و رانندگان ترانزیت دو کشور تاکید کردند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تمام مرزهای جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان بعد از گذار از دوران شیوع کرونا بازگشایی شده است و جریان عادی تردد و ترانزیت کالا از طریق جاده (کامیون) ، بنادر آبی و راه آهن و همچنین مسافر جریان دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
راه آهن جمهوری اسلامی ایران از ترانزیت ریلی یک میلیون و 215 هزار تن کالا طی 10 ماه امسال خبر داد که در مقایسه با سال گذشته 22.1 درصد کاهش یافته است.
مجموع تناژ بار نفتی و غیر نفتی ترانزیتی جابجا شده توسط ناوگان حمل و نقل ریلی به یک میلیون و 215 هزار تن طی 10 ماهه امسال رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۲۱    
مسئول روابط خارجی وزارت امور خارجه کشور افغانستان گفت: تلاش ما این است زمینه برای رشد ترانزیت فراهم شود تا مبادلات تجاری بین دو کشور چندین برابر شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مسئول روابط خارجی وزارت امور خارجه کشور افغانستان گفت: تلاش ما این است زمینه برای رشد ترانزیت فراهم شود تا مبادلات تجاری بین دو کشور چندین برابر شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۹:۴۵   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان امروز در دیدار سرپرست وزارت امور خارجه ازبکستان گسترش همکاری های فیمابین خصوصا در زمینه های ترانزیت و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال تاکنون تردد ناوگان باری ایرانی به افغانستان 30 هزار و 446 مورد و از سوی دیگر تردد ناوگان افغانستان به ایران از این مرز 88 هزار و 145 فقره بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
تایباد وزیر صنعت و تجارت افغانستان گفت: هدف از سفر هیئت اقتصادی افغانستان به ایران، تسهیل ترانزیت و افزایش تجارت بین دو کشور است.
مشتریان و متقاضیان واجد شرایط دریافت ارز مسافری می توانند علاوه بر مراجعه به باجه های تحویل ارز این بانک در سالن ترانزیت فرودگاه ها، ارز خود را از طریق دستگاه های خودپرداز هوشمند ارزی(BTM) دریافت کنند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۲۰    
مدیرکل حمل و نقل بین الملل و ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مجموعه اقدامات انجام شده برای تسهیل تردد کامیون ها از مرز آستارا را تشریح کرد.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - چندی پیش مشاور اقتصادی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان، از تمدید دو ماهه ترانزیت سوخت ایران به افغانستان خبر داد. در حالی که به گفته رئیس کمیسیون بازرگانان اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت به تجارت نیوز ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان گفت: مطابق توافق های صورت گرفته، مرز دوغارون-اسلام قلعه در شهرستان تایباد و ولایت هرات پنجم فروردین ماه سال آینده 24 ساعته خواهد شد.
فود پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 2 میلیون و 112 هزار و 258 تن محصولات کشاورزی از ابتدای امسال تا کنون با نظارت هفت مرکز قرنطینه گیاهی مستقر در مرزهای رسمی استان صادر، وارد و ترانزیت شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
تایباد وزیر صنعت و تجارت افغانستان گفت: افغانستان چهارراه ترانزیت آسیای میانه بوده و راه هایی که ما با کشورهای دیگر آسیا داریم، نزدیک ترین مسیرها به ایران است.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگر ارشد موسسه کادراس با اشاره به جنگ اوکراین و روسیه معتقد است با تداوم وضعیت جنگی در اوکراین و ناامنی این کشور، یکی از سناریوهای جدی در آینده نزدیک ظهور مسیرهای جدید ترانزیت مواد مخدر در این کشور و به دنبال آن تشدید قاچاق این مواد در مرزهای ایران است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سرایی، مدیرکل ترانزیت سازمان بنادر و دریانوردی، اصلاح ساختار تعرفه و راه اندازی سامانه تعرفه و سامانه یکپارچه صدور صورتحساب را از مهم ترین دستور کارهای سال آینده سازمان بنادر اعلام کرد.