دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۰۰:۲۸Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جزایر سه گانه»

خبرگزاری فارس   ۲۷ دقیقه پیش    
فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه جزایر سه گانه ایران بهترین صید گاه ماهی است، گفت: این سه جزیره و به همراه جزایر فارور، سیری و فارورگان (فارور کوچک) بر آبراه های ورودی و خروجی تسلط کامل دارند.
کیهان   ۱ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
1- روز چهارشنبه 29 شهریورماه - 20 سپتامبر - کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در جلسه ای با حضور آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، برگزار شده بود، بیانیه مشترکی صادر کرده و در آن بار دیگر بر ادعای امارات درباره جزایر سه گانه ایران تاکید ورزیدند ...
در بیانیه جمهوری اسلامی ایران آمده است: ما چنین اظهارات و ادعا های بی پایه در تعرض به حاکمیت و تمامیت ارضی یک عضو سازمان ملل را به منزله نقض فاحش حقوق بین الملل و منشور ملل متحد قلمداد کرده و آن را ناقض اصل همسایگی مطلوب و ضرورت احترام به تمامیت ارضی کشور ها می دانیم.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۴۶ سایت دیگر  
نیویورک - ایرنا- نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به ادعاهای وزیر مشاور در امور همکاری های بین المللی امارات متحده عربی درباره جزایر سه گانه ایرانی پاسخ داد.
خانه ملت   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادعای بی اساس امارات در خصوص حاکمیت بر جزایر سه گانه را حرکت در راستای اهداف رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست و افزود: امارات بجای استفاده از این قبیل مولفه ها به مسیر برقراری وحدت و ثبات در منطقه برگردد.
فردا نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
امارات بار دیگر ادعای بی اساس این کشور درباره جزایر سه گانه ایرانی تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی را تکرار کرد و مدعی شد که حاکمیت امارات بر این سه جزیره حق مشروع امارات است.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۴   + ۶۹ سایت دیگر  
امارات بار دیگر ادعای بی پایه و اساس همیشگی خود درخصوص جزایر سه گانه جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس را تکرار کرد. به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پیام فوری؛ به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، ریم بنت ابراهیم الهاشمی ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
در یک اقدام نسبتا بی سابقه پس از چین، روسیه و ژاپن، پای امضای آمریکا نیز به بیانیه های مشترک همسایگان جنوبی پیرامون جزایر سه گانه ایران باز شده و نکته جدید این بیانیه ها ارجاع مساله جزایر به دیوان دادگستری بین المللی است.
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: باید دولت کمک کند تا برنامه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای امنیتی در جزایر سه گانه در سریع ترین زمان ممکن عملیاتی و اجرایی شود تا مردمی که در این جزایر زندگی می کنند، بتوانند از مزایای مختلف استفاده کنند.
تیک   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۸:۰۱   + ۹۴ سایت دیگر  
کاردار سوییس به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران احضار شد. به گزارش وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، به دنبال صدور بیانیه نشست مشترک وزیران امورخارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا که در آن علاوه بر اتهامات بی اساس به کشورمان ادعاهای غیرقابل ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۸:۰۶   + ۶۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با رد ادعای مندرج در بیانیه مشترک آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس درباره جزایر سه گانه ایرانی پس از نشستی در نیویورک تاکید کرد: تکرار اتهامات واهی در اوضاع کنونی منطقه نمی تواند تامین کننده منافع دولت ها و مردم منطقه باشد.
برترین ها / افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۳   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیران خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه مشترکی جمهوری اسلامی ایران را به تهدید امنیت منطقه و عدم همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی هسته ای متهم و ادعاهای واهی خود علیه جزایر سه گانه ایرانی را بار دیگر تکرار کردند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۷:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
رقابت های منطقه ای میان همسایگان در جریان است و برخی از کشورها در تحولات اخیر و سریع جاری، سیاست های اعلامی خود را به گونه ای تعریف می کنند که بعضا با نادیده گرفتن منافع طرف های مقابل همراه می شود.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
برای ایجاد جذابیت های بیشتر، تابستان امسال فرمانی صادر شد که اگر یک خانواده تعهد بدهد که 12 سال در جزایر زندگی کند، یک فرد مذکر از این خانواده از خدمت اجباری سربازی معاف می شود.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، پنج شنبه 23 شهریور به شبکه الجزیره گفت که جمهوری اسلامی ایران اجازه عملی شدن ادعاهای باطل در خصوص خلیج فارس را هرگز نخواهد داد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کشورهای منطقه نباید فراموش کنند که حق حاکمیت بر جزایر سه گانه با ایران است و تکرار این مسئله بر خلاف مولفه حسن همجواری تلقی می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۷:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
در حالی ژاپن به عنوان سومین کشور شرقی از حق امارات بر جزایر سه گانه ایران حمایت می کند که قدرت اقتصادی کشورهای عربی به پشتوانه ای برای ضمیمه شدن سیاست خارجی این کشورها به برنامه های اقتصادی آنها شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مشاور رهبر معظم انقلاب در گفت وگو با رسانه ای قطری درباره ادعاهای بی اساس برخی از کشورها در خصوص خلیج فارس و جزایر سه گانه ایران هشدار داد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۹:۲۲   + ۴۰ سایت دیگر  
بر اساس تمامی مستندات و شواهد تاریخی و اسناد بین المللی برخی ادعاها در مورد جزایر سه گانه متعلق به جمهوری اسلامی ایران کاملا بی اساس می باشد و حاکمیت ایران بر این جزایر امری ثابت شده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۸:۴۸   + ۳۸ سایت دیگر  
شفقنا- مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل به الجزیره گفت: تهران اجازه نخواهد داد ادعای نادرست در مورد خلیج فارس در عمل محقق شود. به گزارش ایسنا، علی اکبر ولایتی مشاور رهبری در امور بین الملل در گفتگو با الجزیره گفت: ادامه ادعاهای امارات عربی متحده در مورد جزایر سه گانه ایرانی ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل به خبرآنلاین گفت: ما ارتباط انچنانی اقتصادی با کره و ژاپن و دیگر کشورهای صاحب سرمایه ای که باعث شکوفایی اقتصادی ما شود نداریم. روابط ما با آنها به خصوص ژاپن چندان هم خوب نیست و آنها منافع ملی خود را به دوستی ها ترجیح می دهند. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس ضمن محکوم کردن بیانیه ضدایرانی سیاسی کشورهای عربی و ژاپن درباره جزایر سه گانه، اظهار کرد: بدون شک طرح این موضوع دخالت آشکار و علنی در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران تلقی می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۳:۳۸    
کارشناس ارشد روابط بین الملل گفت: مسئله جزایر سه گانه ایرانی یکی از پررنگ ترین خطوط قرمز ژئوپلیتیک و جغرافیایی و حیثیتی ایرانیان محسوب می شود و قطعاً این مسئله باعث می شود که افکار عمومی کشور ایران هم در بحث عادی سازی روابط با عربستان گارد بسته تری را بگیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ادعاهای امارات درباره جزایر سه گانه حتما بر نوع روابط ایران با این کشور و هر کشور دیگری که در این زمین بازی کند اثر جدی خواهد داشت.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
طبعا برای هر کشوری از جمله ایران، تمامیت سرزمینی یکی از مهم ترین خطوط قرمز است، لذا امارات نمی تواند بدون توجه به این خطوط قرمز ادعای بازتنظیم روابط داشته باشد. این رفتارهای غیر دوستانه حتما بر نوع روابط ایران با این کشور و هر کشور دیگری که در این زمین بازی کند اثر جدی خواهد گذاشت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۳۶    
مدیرعامل مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران گفت: اعضای شورای همکاری خلیج فارس مسیر درستی را انتخاب نکرده اند و این مسیر به تنهایی استراتژیک شان دامن می زند و لذا بهتر است به جای ادعا بر جزایر سه گانه ایرانی، در زمینه حل مشکلات منطقه با ایران همکاری داشته باشند.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۰۹    
در خانه اگر کس است، یک حرف بس است! و بازهم باید گفت هرچه از حدّ بگذرد رسوا شود! دگربار باز اعراب در قاهره درحالی که وزیر امور خارجه ژاپن را هم در میان خود دیدند ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۹:۱۲    
فریدون مجلسی در روزنامه جهان صنعت نوشت: طی روزهای اخیر شاهد بودیم که ژاپن نیز مانند روسیه و چین در نشست شورای همکاری خلیج فارس، مواضع ضدایرانی درخصوص جزایر سه گانه ایرانی را تکرار کرد؛ امری که با واکنش دوباره وزارت خارجه مواجه شد. ...
55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
فریدون مجلسی، دیپلمات پیشین در تحلیل خود از حمایت ژاپن از امارات در موضوع جزایر سه گانه، به دیده بان ایران گفت: ژاپن یک کشور صنعتی و اقتصادی بسیار مهم است که با عرب ها رابطه مهمی دارد. عرب ها هم مجموعه اقتصادی بسیار ثروتمند و مهمی هستند ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۳:۲۲    
ادعای مالکیت بر جزایر سه گانه تبدیل به عادتی برای اماراتی ها شده است
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۲۰    
قشم - ایرنا - جزایر سه گانه ناز جلوه ای زیبا از طبیعت بکر و زیبای قشم نگین خلیج فارس است که هر شب با بالا آمدن آب دریا از این جزیره جدا و صبح ها با عقب نشینی آب، بار دیگر به این جزیره ملحق می شوند و به گفته بومیان ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رکنا سیاسی : سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به بیانیه مشترک وزیران خارجه کشورهای عربی و ژاپن گفت: جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک جزء لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران است .
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
بعد از چینی ها و روس ها در همراهی و همسویی با ادعای امارات متحده عربی و شورای همکاری خلیج فارس درخصوص مالکیت بر جزایر ایرانی این بار قرعه به نام ژاپنی ها افتاد تا توکیو هم این موتیف ضدایرانی را تکرار کند ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه اخیر شورای وزیران شورای همکاری خلیج فارس، اظهار داشت: جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک جزو لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۶:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس در صد و پنجاه و هفتمین نشست خود در روز پنج شنبه در عربستان سعودی، بار دیگر ادعاهای نخ نما و بدون سند در مورد جزایر سه گانه ایرانی بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را تکرار کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۵:۰۱   + ۷۱ سایت دیگر  
مهر : سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: کشورهای حوزه خلیج فارس باید بر اساس حسن نیت و حقوق تاریخی از منابع بستر و زیر بستر خلیج فارس در راستای منافع مشترک ملت ها بهره برداری کنند.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نبأخبر،شورای خلیج فارس از اقدامات برای بهبود روابط بین عربستان سعودی و ایران قدردانی کرد. این امر پس از نشست وزرای شورا صورت گرفت. این گروه که شامل عربستان سعودی، کویت، قطر، عمان، بحرین و امارات است، تبادل سفرا بین تهران و ریاض را به فال نیک گرفت ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رضا نصری کارشناس ارشد حقوق و سیاست بین الملل به بیانیه مشترک ژاپن و کشورهای عربی در مورد جزایر سه گانه واکنش نشان داد
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۲:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه نشست گفت وگوهای سیاسی عربی - ژاپنی در قاهره، جزایر سه گانه ایرانی را جزء لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران خواند.
وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس با صدور بیانیه ای مشترک به تکرار ادعاها درباره حق مالکیت امارات بر جزایر سه گانه و کویت و عربستان سعودی بر میدان گازی آرش پرداخت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۹:۳۷   + ۲۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان بیانیه مشترک سومین نشست گفتگو های سیاسی عربی-ژاپنی در قاهره که در آن به موضوع جزایر سه گانه ایرانی اشاره شده است را فاقد هرگونه ارزش سیاسی و حقوقی دانست.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۶:۵۵   + ۷۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه به بیانیه مشترک نشست گفتگوهای سیاسی عربی-ژاپنی در قاهره واکنش نشان داد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۳:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
بهرام امیراحمدیان، عضو هیات علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران گفت: ایران باید بین بنادر شمال و جنوب خط کشتیرانی ولو با سوبسید برقرار کند تا حاکمیت خود را حفظ کند. ایران باید دائما به جزایر سه گانه از جمله ابوموسی توریست ببرد تا سیطره خود را حفظ کند( البته دو جزیره دیگر مسکونی نیست). ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در پی رفع معارضه بریتانیا، ارتش ایران در 9 آذر 1350 هجری شمسی برابر با 30 نوامبر 1971 وارد جزایر سه گانه شد و پرچم ایران در این جزایر به اهتزاز درآمد؛ زمانی که هنوز کشوری به نام امارات متحده عربی اعلام موجودیت نکرده بود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۳:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
در شرایطی که فضای این روزها از اقدام ضد ایرانی روس ها در قبال جزایر سه گانه متأثر است اما ناگهان خبر از انصراف جنگنده های پیشرفته روسیه یعنی سوخو 35 به میان آمده است ...